Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 82

Θέμα: HJC RPHA 11 ΓΝΩΜΕΣ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2015
    Μηνύματα
    21

    HJC RPHA 11 ΓΝΩΜΕΣ

    Ήρθε η ώρα παιδιά για αγορά καινούργιου κράνος διότι αυτό που έχω (HJC IS-17) δεν μπορεί να ανταποκριθεί στις ανάγκες της καινούργιας μου μηχανής. Σχετικά με το IS-17 έμεινα ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα άμα εξαιρέσεις το βάρος και κάνα δυο πραγματάκια που έχει στα πλην αλλά οκ 160 ευρώ έδωσα
    το θέμα είναι ότι σκέφτομαι πάλι να εμπιστευτώ το κεφάλι μου στη HJC και συγκεκριμένα στο RPHA 11. το συγκεκριμένο μοντέλο είναι η ναυαρχίδα της hjc και είναι ότι καλύτερο έχει να μας δείξει η εταιρεία, ο τυπάς στο μαγαζί που σκοπεύω να το αγοράσω μου το άφησε με γραφικά ( που είναι και πανέμορφα ) στα 340
    Είναι κάποιος που το έχει το συγκεκριμένο κράνος να μου πει τι γνώμη του ή να μου προτείνει κάτι άλλο πάνω κάτω στα λεφτά αυτά ?

    Να και το κράνος Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	HJC-RPHA_11_RIBERTE_MC1S_2.jpg 
Προβολές:	1033 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	352617
    Τελευταία τροποποίηση από amorgr; 21/02/2016 στις 02:16. Αιτία: κρανπς

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    442
    Για το RPHA 10+ όλοι λένε τα καλύτερα και το 11 μοιάζει βελτιωμένο παντού, οπότε αν σου κάθεται καλά στο κεφάλι θα έλεγα προχώρα! Στα χρήματα αυτά δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο. Το X-802RR Ultra Carbon κάνει 450, χωρίς φιμέ ζελατίνα και το Shoei NXR ξεκινάει κι αυτό από τα 430 χωρίς ζελατίνα επίσης.

    Το Riberte σε μαύρο-κίτρινο αρέσει κι εμένα πολύ, μπορείς να μου στείλεις ένα PM με το μαγαζί που στο αφήνει στα 340 ευρώ? Ευχαριστώ.

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amorgr Προβολή μηνύματος
    Ήρθε η ώρα παιδιά για αγορά καινούργιου κράνος διότι αυτό που έχω (HJC IS-17) δεν μπορεί να ανταποκριθεί στις ανάγκες της καινούργιας μου μηχανής. Σχετικά με το IS-17 έμεινα ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα άμα εξαιρέσεις το βάρος και κάνα δυο πραγματάκια που έχει στα πλην αλλά οκ 160 ευρώ έδωσα
    το θέμα είναι ότι σκέφτομαι πάλι να εμπιστευτώ το κεφάλι μου στη HJC και συγκεκριμένα στο RPHA 11. το συγκεκριμένο μοντέλο είναι η ναυαρχίδα της hjc και είναι ότι καλύτερο έχει να μας δείξει η εταιρεία, ο τυπάς στο μαγαζί που σκοπεύω να το αγοράσω μου το άφησε με γραφικά ( που είναι και πανέμορφα ) στα 340
    Είναι κάποιος που το έχει το συγκεκριμένο κράνος να μου πει τι γνώμη του ή να μου προτείνει κάτι άλλο πάνω κάτω στα λεφτά αυτά ?

    Να και το κράνος Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	HJC-RPHA_11_RIBERTE_MC1S_2.jpg 
Προβολές:	1033 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	352617
    Καλησπέρα, μπορείς να μου πεις που το βρίσκεις σε αυτή την τιμή;
    Ευχαριστώ

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2015
    Μηνύματα
    21
    Παιδιά το άφησε σε μένα 340 γιατί είναι γνωστός, τώρα δεν ξέρω αν μπορεί να κάνει το ίδιο σε όλους ....

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amorgr Προβολή μηνύματος
    Παιδιά το άφησε σε μένα 340 γιατί είναι γνωστός, τώρα δεν ξέρω αν μπορεί να κάνει το ίδιο σε όλους ....
    Κι εμείς γνωστοί σου είμαστε

    Άρα πρέπει να κάνει το ίδιο και σε εμάς.

    Σοβαρά τώρα έστω αν δεν είναι 340 μπορεί να κάνει κάποια καλή τιμή, οπότε αν μπορείς πες που.

    Ευχαριστώ

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2015
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gmeletiadis Προβολή μηνύματος
    Κι εμείς γνωστοί σου είμαστε

    Άρα πρέπει να κάνει το ίδιο και σε εμάς.

    Σοβαρά τώρα έστω αν δεν είναι 340 μπορεί να κάνει κάποια καλή τιμή, οπότε αν μπορείς πες που.

    Ευχαριστώ
    Θα σου στείλω pm

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Προχωρά!!!
    Είμαι κάτοχος του rpha10 (πλεον φοριέται καθημερινά) και του rpha10 + (για εκδρομές ταξίδια).
    Μόνο θετικά εχω να πω. Το κράνος ειναι εξαιρετικο value for money. Αγοράζεις τεχνικά χαρακτηριστικά shoei/arai με αρκετά λιγοτερα €πουλάκια.....
    Το πρώτο το φοράω απο '11 και μόλις τωρα άλλαξα πλαινα μαξιλαράκια γιτι είχαν κάτσει.
    Οποτε απο εμένα +1000.
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  8. #8
    ΣινανάϊΌπαΓιαβρουμ&Αμάν Το avatar του/της Corki
    Εγγραφή
    12/06/2011
    Μηνύματα
    227
    Συνεχιζω εδω καθως μάλλον θα είναι το επόμενο κράνος μου..........

    Αρχικα είχα επιλέξει το Rpha10+ καθώς στο lids direct η τιμη του (200€) είναι πολύ καλή.

    Σε μια τελευταία (στατική) δοκιμη όμως οφείλω να παραδεχθώ οτι το rpha11 κάθεται καλύτερα στο κεφάλι μου ..........νομίζω πως είναι ελαφρύτερο αν και ο πωλητης επέμενε οτι ειναι το ιδιο με το rpha10+.....έχει διαφορετικό κέλυφος (στενοτερο).....καλυτερο εσωτερικο κατα την γνωμη μου.....ενώ και η βαφη εξωτερικα μου φαίνεται ποιοτικότερη .........με το "αετισιο" ματι μου

    Η τιμη που το βρήκα για το λευκο είναι 350€ μετρητα.....ή.....370€ σε 3 ατοκες.

    Ξερετε αν υπάρχει καπου καλύτερη τιμή?.........BTW προτιμω να ειναι η αγορα απο Ελλαδα!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Επειδή βρισκόμουν πριν λιγο καιρό στο ίδιο δίλημμα και το έψαξα αρκετά καλύτερη τιμή για το rpha 11δεν βρήκα και εγώ.
    Έτσι χτύπησα απο lids direct ενα κατάμαυρο rpha 10+ απο το οποίο ειμαι φουλ ευχαριστημένος.
    Έχουν κάποιες μικροδιαφορές αλλα σε αυτή την διαφορα τιμής (200 - 350) δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο.σχεδόν μισή τιμή κατω έτσι;;;

    Τωρα όσον αφορά τα μεγέθη και στα 2 είμαι στο xs. Άντε από ότι θυμαμαι να ήταν λιγο πιο στενή η γραμμή στο 11 αλλα και πάλι οχι σε βαθμό για να αλλάξω μέγεθος.
    Καλοφορετο οτι και αν αγοράζεις.
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  10. #10
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Τωρα κοιτουσα τις τιμες.
    Πως γινεται το ST να εχει σχεδον την ιδια τιμη με το 11?

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Ε ολόκληρο ζελατινακι ειναι αυτό !!!!!που κοιτάς τιμές;;;
    Ελλάδα η εξωτερικό;;;
    Γιατί στο motocard.com και στο lidsdirect.co.uk είχαν διαφορες πριν καιρο
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  12. #12
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Να σου πω την αληθεια στο skroutz κοιτουσα. 329€ το μονοχρωμο και 349 με γραφικα. Θα προτιμουσα το κρανος να το παρω απο εδω για να ειμαι σιγουρος.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2015
    Μηνύματα
    105
    Εγώ πάλι βλέπω ότι απο Αγγλία 350€ το shoei nx,r . H ερωτηση είναι,το 10 plus με 200-260€ απο την αλλη 400€ το 11αρι ή το shoei;
    βασικά το rphα 11 με το nxr είναι κοντά σε τιμή αλλά ποιο αξίζει δεν ξέρω.

  14. #14
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Εχω σκασει να βρω το συγκεκριμενο σε replica j lorenzo quadrifoglio verde οχι για τα μουτρα αυτού του ρουλη αλλα για την αλφαρα και μονο, αλλα δεν το βρισκω... Με βλεπω να κανω πατεντα μονος μου σε οποιοδηποτε λευκο κρανος μου τη βαρεσει
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2015
    Μηνύματα
    21
    παιδιά αγόρασα το RPHA 11 για τα λεφτά που έδωσα είμαι ικανοποιημένος
    -ωραία εφαρμογή - άνετο -καλή ορατότητα- και όταν έπιασα τα 200 αεροδυναμικά αντεπεξήλθε στα προσδοκώμενα
    , είναι και πανέμορφο βεβαία η ομορφιά δεν κάνει ασφαλέστερο ένα κράνος άπλα μπορεί να το βάλεις στα θετικά .

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. HELP! ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ HJC AC-11 Dragon? Ψάχνω κράνος!
    από effieee στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2008, 20:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF