Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 75

Θέμα: The end of Daytona????

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Αυτό θα είναι καλό όπλο!
    Xρυσή τομή για όσους συμπαθούν τα 3κύλινδρα και προτιμούν κάτι μεταξύ 600 και 1000!

  2. #47
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Triumph Daytona 765 2020 ...limited edition σε 765 μονάδες,πιθανότατα θα ακολουθήσει και Daytona ευρείας παραγωγής.
    Σε δύο εκδόσεις, μία για Ευρώπη-Ασία και μία για Αμερική-Καναδά. Ιπποδύναμη περίπου 130-135 ίπποι.
    Παρουσιάζεται σε ένα μήνα στο Silverstone
    Συνημμένο 408541
    Συνημμένο 408542

  3. #48
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Αχχχχχ.....δε θα μείνει φράγκο πάλι να ουμε...τη βλέπω τη δουλειά..
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Καταξοδεύτηκαν εκεί στην triumph.

    Ουσιαστικά μεγάλωσαν τον κινητήρα, και τον προσάρμοσαν στο υπάρχον 675. Θέλει δουλειά και αυτό , δεν λέω, αλλά ΑΛΛΟ πράγμα είναι να παράγεις μια καινούρια μοτοσυκλέτα, να κάνεις εξέλιξη από την αρχή, και άλλο να βελτιώνεις το ήδη υπάρχον.

    Ντάξει, δεν είναι και εποχή για έξοδα, λογικόν.

    Και δεν μου λέτε, σε ποιά αγωνιστική κατηγορία θα τρέχει ο πιθανός αγωνιζόμενος με αυτό;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Στην Moto2

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Καταξοδεύτηκαν εκεί στην triumph.

    Ουσιαστικά μεγάλωσαν τον κινητήρα, και τον προσάρμοσαν στο υπάρχον 675. Θέλει δουλειά και αυτό , δεν λέω, αλλά ΑΛΛΟ πράγμα είναι να παράγεις μια καινούρια μοτοσυκλέτα, να κάνεις εξέλιξη από την αρχή, και άλλο να βελτιώνεις το ήδη υπάρχον.

    Ντάξει, δεν είναι και εποχή για έξοδα, λογικόν.

    Και δεν μου λέτε, σε ποιά αγωνιστική κατηγορία θα τρέχει ο πιθανός αγωνιζόμενος με αυτό;
    δεν περίμενα κάτι παραπάνω

  7. #52
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Καταξοδεύτηκαν εκεί στην triumph.

    Ουσιαστικά μεγάλωσαν τον κινητήρα, και τον προσάρμοσαν στο υπάρχον 675. Θέλει δουλειά και αυτό , δεν λέω, αλλά ΑΛΛΟ πράγμα είναι να παράγεις μια καινούρια μοτοσυκλέτα, να κάνεις εξέλιξη από την αρχή, και άλλο να βελτιώνεις το ήδη υπάρχον.

    Ντάξει, δεν είναι και εποχή για έξοδα, λογικόν.

    Και δεν μου λέτε, σε ποιά αγωνιστική κατηγορία θα τρέχει ο πιθανός αγωνιζόμενος με αυτό;
    Δεν μεγάλωσαν κανένα κινητήρα αφού έχει διαφορετική διάμετρο αλλά και διαδρομή.
    Μιλάμε για έναν κινητήρα με πάνω απο 20 ίππους παραπάνω απο το παλιό.
    Επίσης έχει αρκετές διαφορές κι είναι κι ελαφρύτερο.
    Το οτι αυτός ο κινητήρας τρέχει στην Moto2 απ την αρχή της χρονιάς χωρίς προβλήματα κάτι λέει, έχει ροπή κι οι αναβάτες κάνουν πλέον κάτω απο τις μισές αλλαγές ταχυτήτων.
    Ο πιθανός αγωνιζόμενος ας πάρει CBR, R6, ZX6 κλπ.

    Πολύ γκρίνια ρε παιδί μου ενώ το μηχανάκι είναι τούμπανο. ΑΝ είχες καβαλήσει 675 σε πίστα ίσως να είχες παρει χαμπάρι.
    Τώρα απλά γκρινιάζεις χωρίς λόγο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Το τυρί κουμπάρε!
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Xρυσή τομή για όσους συμπαθούν τα 3κύλινδρα και προτιμούν κάτι μεταξύ 600 και 1000!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Δεν μεγάλωσαν κανένα κινητήρα αφού έχει διαφορετική διάμετρο αλλά και διαδρομή.
    Μιλάμε για έναν κινητήρα με πάνω απο 20 ίππους παραπάνω απο το παλιό.
    Επίσης έχει αρκετές διαφορές κι είναι κι ελαφρύτερο.
    Το οτι αυτός ο κινητήρας τρέχει στην Moto2 απ την αρχή της χρονιάς χωρίς προβλήματα κάτι λέει, έχει ροπή κι οι αναβάτες κάνουν πλέον κάτω απο τις μισές αλλαγές ταχυτήτων.
    Ο πιθανός αγωνιζόμενος ας πάρει CBR, R6, ZX6 κλπ.

    Πολύ γκρίνια ρε παιδί μου ενώ το μηχανάκι είναι τούμπανο. ΑΝ είχες καβαλήσει 675 σε πίστα ίσως να είχες παρει χαμπάρι.
    Τώρα απλά γκρινιάζεις χωρίς λόγο.
    Πραγματικά ενδιαφέρον!
    Ο κινητήρας είναι όντως νέος, το ότι αργά ή γρήγορα θα έβγαινε στην παραγωγή το Daytona 765 ήταν αναμενόμενο. Ο καλύτερος τρόπος να εξαργυρώσει η Triumph την Moto2...

    Το 675 όταν είχε πρωτοεμφανιστεί, επικρατούσε θυμάμαι επί σειρά ετών σε όλα σχεδόν τα τεστ του ειδικού τύπου για 600άρια στην πίστα. Παρόλα αυτά δε θα λεγα ότι επικράτησε στις επιλογές των "τρακντεάδων" έναντι των ιαπωνικών 600. Γιατί άραγε (πραγματικά ρωτάω); Προβλήματα αξιοπιστίας;

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Juohmaru! Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά ενδιαφέρον!
    Ο κινητήρας είναι όντως νέος, το ότι αργά ή γρήγορα θα έβγαινε στην παραγωγή το Daytona 765 ήταν αναμενόμενο. Ο καλύτερος τρόπος να εξαργυρώσει η Triumph την Moto2...

    Το 675 όταν είχε πρωτοεμφανιστεί, επικρατούσε θυμάμαι επί σειρά ετών σε όλα σχεδόν τα τεστ του ειδικού τύπου για 600άρια στην πίστα. Παρόλα αυτά δε θα λεγα ότι επικράτησε στις επιλογές των "τρακντεάδων" έναντι των ιαπωνικών 600. Γιατί άραγε (πραγματικά ρωτάω); Προβλήματα αξιοπιστίας;
    δεν θα βγει στην παραγωγη. ενα limited edition full ohlins 20k euro μηχανάκι θα βγαλει. η αγορά των 600 ειναι νεκρη. Πολύ δυσκολα θα βγαλει κανονικη έκδοση.

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν θα βγει στην παραγωγη. ενα limited edition full ohlins 20k euro μηχανάκι θα βγαλει. η αγορά των 600 ειναι νεκρη. Πολύ δυσκολα θα βγαλει κανονικη έκδοση.
    Test run κάνει θεωρώ.Αν πάνε καλά αυτά τα 765 κομμάτια(που θα πάνε) θα προχωρήσει και σε full production μοντέλο.Δεν νομίζω πως θα βγάλει μόνο full ohlins μοντέλο.Ίσως βγάλει daytona 765,daytona 765r,daytona 765rs(moto2 clone).Αυτό βγάζει το περισσότερο νόημα κατά την γνώμη μου.Τώρα,το ότι τα 600 κυβικά σε supersport δεν είναι ό,τι πιο δημοφιλές νομίζω ότι είναι δεδομένο,αλλά αυτό δεν σημαίνει πως μοντέλα δεν μπορούν να πουλήσουν,βλ. r6.

  12. #57
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Η αγορά δεν είναι νεκρή απλα έχει γεμίσει καγκουρες που θέλουν γκάζι απο φανάρι σε φανάρι και στην ευθεία της εθνικής...τόσο απλά..πάντα έτσι ήταν απλά κάποτε υπήρχαν λεφτά(λέμε τώρα)και ο κόσμος τα χάλαγε αβέρτα..πλέον υπάρχουν και πολλές επιλογές βλέπε tracer κλπ κλπ που είναι μια κατηγορία ότι πρέπει για την καγκουρια που τους δέρνει...Και τέλος....Φυσικά....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 600...πλέον είναι στην κατηγορία 750-800cc που κατά τη γνώμη μου για πίστες στροφές τα πάντα όλα ΕΚΤΙΣ ΕΥΘΕΙΑΣ στη Εθνική οδό είναι ότι καλύτερο...το ότι δεν πούλησε το 675 στο Ελλαδιστάν είναι γιατί ο άσχετος καγκουρας άκουγε τον μπάρμπα του που έλεγε "αγγλικό μηχανάκι θα πάρεις??σκορπανε αυτά και καίνε λάδι" γιαπωνεζο να πάρεις είναι καλά αυτά τα φτιάχνει η ΝΑΣΑ για να πατήσουν στον Άρη(Όχι τον sapila κρίμα είναι μεγάλο ανθρωπο)....ιδέα που έμεινε απο το 1970-1980 που όντως ήταν πιο αξιόπιστα τα τζαπαν...κατά κύριο λόγο στα παπια...οπότε όλοι στα χοντα και στα γιαμαχα...τι και αν σου έλεγε ο άγγλος μαλακά μου 675 cc με γαμω τα στησιματα θα τους ραψεις ολους στην πιστα.....οχιιιιιι θα πάρω 636 γιατί είναι τζαπαν...εν ολίγοις...ας το πάρουν αυτοί που ξέρουν...οι υπόλοιποι 1000cc και καλές ευθείες και μόνο τζαπαν..άκουσα ότι με ένα 16000 παίρνεις απλή έκδοση πλέον τεφαρικι..ευτυχώς έχουμε πολλές εθνικες στην Ελλάδα όποτε δεν μπερδευόμαστε στους επαρχιακούς οι υπόλοιποι
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #58
    Κι εγώ αυτό πιστεύω, οτι το Daytona 765 (ίσως σε διαφορετικές εκδόσεις εξοπλισμού) θ' ακολουθήσει σύντομα.
    Η κατηγορία των 600-750 δεν είναι νεκρή, απόδειξη τα καινούργια R6 και ZX-6.
    Σαφώς ρόλο θα παίξει και η τιμολογιακή πολιτική της Triumph. Το τελευταίο πχ 675R (με τις Ohlins) ήταν δυσανάλογα ακριβό, έμπαινε στα χωράφια των 1000. ΟΚ θα το πάρουν αυτοί που ξέρουν τι μπορεί να κάνει και δεν χρειάζονται 200 άλογα, αλλά μην καταλήξει niche για λίγους (όπως πχ τα MvAgusta F3 675-800).
    Τελευταία τροποποίηση από Juohmaru!; 25/07/2019 στις 10:35.

  14. #59
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Juohmaru! Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά ενδιαφέρον!
    Ο κινητήρας είναι όντως νέος, το ότι αργά ή γρήγορα θα έβγαινε στην παραγωγή το Daytona 765 ήταν αναμενόμενο. Ο καλύτερος τρόπος να εξαργυρώσει η Triumph την Moto2...

    Το 675 όταν είχε πρωτοεμφανιστεί, επικρατούσε θυμάμαι επί σειρά ετών σε όλα σχεδόν τα τεστ του ειδικού τύπου για 600άρια στην πίστα. Παρόλα αυτά δε θα λεγα ότι επικράτησε στις επιλογές των "τρακντεάδων" έναντι των ιαπωνικών 600. Γιατί άραγε (πραγματικά ρωτάω); Προβλήματα αξιοπιστίας;
    εγκεφαλικά κολλήματα των αναβατών του τύπου "οτιδήποτε μη ιαπωνικό χαλάει"...

    το μηχανάκι δεν έχει/είχε κανένα σοβαρό πρόβλημα αξιοπιστίας, τίποτα παραπάνω από οποιοδήποτε μηχανάκι.

  15. #60

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. It's the end of the world as we know it...
    από Ταξιδευτής στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2008, 15:40
  2. The END of the internet!!!
    από grat στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2006, 11:30
  3. The Lord Of The..............GREEKS!Xα!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2004, 12:45
  4. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 16:59
  5. The Lord Of The Rings......The end...!
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2004, 23:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF