Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: στέκια κλεμμένων ποδηλάτων

Παλαιό μέλος

στέκια κλεμμένων ποδηλάτων

ξέρει κάποιος που μπορω να αναζητησω ενα κλεμμένο ποδηλατο? προφανώς δικο μου ητανε....

καλοσορισες στο κλαμπ......οι πιθανοτητες δεν ειναι υπερ σου......εγω το δικο μου δεν το βρηκα θα σου στειλω πμ τις πληροφοριες που ειχα μηπως και εισαι πιο τυχερος...
    aleaxzafeir

Banned
    kai sto thisio poulane klemena oi pakistanoi sto pazari pou ginete kiriaki poli proi nomizw

Παλαιό μέλος
    μας μαμησες... ελεγα να παω σχιστο κυριακη.

αθηνα μενανδρου περασα δεν ειδα πολύ "κινηση"

The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    μας μαμησες... ελεγα να παω σχιστο κυριακη.

αθηνα μενανδρου περασα δεν ειδα πολύ "κινηση"
    Παλιότερα ότι βούταγαν το έβγαζαν την 1η Κυριακή στα γνωστά 3 στέκια, 2 στο κέντρο και 1 στο Πειραιά.
    Πλέον επειδή μαθεύτηκαν και πήγαν αρκετοί να τα αναζητήσουν τα κρατάνε 2-3 εβδομάδες ίσως και 4 μέχρι να καταλαγιάσει το "ψάξιμό" τους.
    Αν το ποδήλατο είναι σε αξία πάνω από 1000άρικο μπαίνει σε λίστα για λίγους που ψάχνουν ακριβά ποδήλατα και συνήθως έχουν άκρες στους κλαρινογαμπρούς με τα PR της νύχτας. Και αναλόγως πόσο πάνω από 1000άρικο παίζει να ταξιδέψει και σε άλλη πόλη.
    Οι άκρες αναζήτησης ξεκινάνε από τους ναρκομανείς που τριγυρνάνε στην ακτίνα από τις κρυφές αποθήκες και καμιά φορά και σε αλλοδαπούς από Πακιστάν-Ινδία. Οι υπόλοιπες εθνικότητες ασχολούνται με πιο "βαριά" σπορ. Αν έχεις πάρε δώσε εμμέσως με τέτοια άτομα μπορείς να ζητήσεις να στο βρουν με κάποιο αντάλλαγμα.
    Αν στηθείς κάθε Σαββατοκύριακο μαζί με παρέες σε Θησείο-Μοναστηράκι-Γκάζι-Άνω Πετράλωνα παίζει και να το πετύχεις στο δρόμο αν είναι να το μεταφέρουν στα πιο διαλεχτά.

Πολύ σημαντικό είναι η αξία του και το πότε το έφαγαν και από ποιο σημείο. Συνήθως το πάνε σε ακτίνα 3-4 χιλιόμετρα και το κρύβουν γρήγορα πριν το δουν αρκετά μάτια....και αργότερα το προωθούν αν χρειαστεί.
    Αν δηλαδή στο φάγανε πριν 2 μέρες στο Θησείο, εκεί θα είναι ακόμα.

Παλαιό μέλος
    χθες απο αιγαλεω. ειναι ποδηλατου του 300ρικου πλεον. 5ετιας με 600 αρχικη τιμη.

για πες τα στεκια.

The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Στα στέλνω σε πμ καθώς και διάφορα άλλα χρήσιμα.

Μέλος Το avatar του/της aetomenios
    Μακαρι φιλε μου νασαι τυχερος και να το πετυχεις καπου.
    Μ'ένα μαχαίρι την καρδιά την έσκισες στη μέση κι'αυτή σε αγαπά διπλά αντί για να πονέσει.

Προσωπική μου άποψη, ως παθών με ακριβότερο (full suspension) που δεν πρόλαβα να το κάνω τρίτη βόλτα..
    ...έψαξα κάμερες της περιοχής, μαύρισα την ψυχή μου από την αγανάκτηση, τα νεύρα, τη στενοχώρια. Περνούσε ποδηλάτης και τον ακτινοσκοπούσα μήπως είχε το δικό μου, psychoκατάσταση δηλαδή. Το δήλωσα στην ασφάλεια, κάτι που πρέπει να κάνεις κι εσύ, όχι τόσο μήπως και έχεις νέα του, όσο για να ξέρει η αστυνομία τι δραστηριότητες λαμβάνουν μέρος στην περιοχή σου.
    Όταν ξεκόλλησα και ασχολήθηκα με τι ποδήλατο θα το αντικαταστήσω, έφυγαν όλες οι μαυρίλες από μέσα μου, βρέθηκα με ένα εξίσου καλό ποδηλατάκι που το χαίρομαι όποτε μπορώ και ξέχασα το περιστατικό, μέχρι να διαβάσω το θέμα σου. Δε θα έδινα σε κανένα καριόλη ούτε 10€ για να έπαιρνα πίσω το κλεμμένο μου, ούτε βέβαια και κανένα άλλο κλεμμένο, αντίθετα θα μου έμπαιναν άλλες σκέψεις, εκδικητικές για τα κλεφτρόνια και πάλι μαυρίλα και πάλι χάλασμα ψυχικό... δεν το αξίζεις..

Παλαιό μέλος
    αληθεια σου λεω, αν τυχον το βρω και μπορω να το παρω με το σωστο τροπο θα το κανω. αν παρω το 100 και με γραψει στα @@ του θα δωσω ενα 50αρι για να εχω πισω το ποδηλατο. ξερω ποσο μαλακια ειναι αλλα αν δεν μπορω να κανω αλλιως θα το κανω. αλλο κλεμμενο εννοειτε πως οχι. ουτε στυλο δεν θα αγοραζα κλεμμενο. και εγω σε αυτη τη φαση ειμαι. προτιμω να μου δωσεις τωρα αυτον που το πηρε παρα το ποδηλατο.

Νέο μέλος
    Παιδιά καλησπέρα,

αργά το βράδυ της προηγούμενης Κυριακής μου κλέψαν ένα Ideal Cityrun γυναικείο του '12 στο Μεταξουργείο, αξίας 400 ευρώ.
    Θα ήθελα να με κατατοπίσετε αν ξέρετε πού μπορώ να το αναζητήσω, φυσικά η βόλτα στη μενάνδρου τις πρώτες μέρες μετά την κλοπή δεν είχε αποτέλεσμα..
    Ευχαριστώ!

Παλαιό μέλος
    ουτε εμενα. βασικα δεν ειδα να κινηται κατι. απορω πως τα πουλάνε αφου δεν τα βλεπεις πουθενα προς πωληση.

Νέο μέλος
    Γεια σας και απο μένα!
    Γυρίσα απο τις διακοπες μου και συνηδητοποιησα οτι μου κλεψαν το ποδηλατο. Το είχα μέσα στην πολυκατοικια. ΜΠορείτε να μου πειτε που μπορω να ψαξω να το βρω? Ενα city είχα 5ετιας.

Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Καλά εσύ πήγες διακοπές και δεν έβαλες το ποδήλατο μέσα στο σπίτι, αλλά το παράτησες στο κλιμακοστάσιο ;

ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Παλαιό μέλος
    εγω παντως δεν το βρήκα...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

1. Αγγελία αγοράς κλεμμένων μοτο!
    από pathanb στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2015, 19:53
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2013, 10:15
  3. Κατασκευή για Αποθήκευση ποδηλάτων
    από tzarot στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2012, 19:56
  4. Περι κλεμμενων....
    από nickmonstro στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2009, 23:06
  5. Δηλώστε στέκια βρώμικου για τους απανταχού δρομο-φάγους......
    από Gandalf dr685sm στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2005, 13:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF