Σελίδα 2 από 31 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 457

Θέμα: 1η διεθνής σιδερόκωλη?

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.332
    Λοιπόν, στο μυαλό μου το χω για Μάϊο μετά το Πάσχα. Η βόλτα θα είναι καθαρά ασφάλτινη μεν αλλά θα φρονίσουμε να είναι τα περισσότερα χιλιόμετρα σε επαρχιακούς δρόμους σφιχτούς και μη.

    Προτίνω διάφορα χωρίς να είναι τίποτα ακόμα σίγουρο και ρίχνω μερικές ιδέες για συζήτηση.
    Ελεγα να μπούμε και να βγούμε στην όποια χώρα πάμε από διαφορετικό τελωνείο. Από σχετικά νωρις το πρωί π.χ. στις 9, οδηγάμε με ρυθμό τουριστικό γοργό, όχι κομμάτια αλλά ούτε αργά βαδίζω ζωή κερδίζω.
    Κάνουμε τις απαραίτητες στάσεις για καφέ ή κανα φρούρο κάθε 2 ωρες ή όποτε χρειαστεί και φυσικά στις ομορφιές που θα βρούμε. Αργά το απόγευμα βρίσκουμε που να κοιμηθούμε, παρατάμε τα μηχανάκια και αρχίζουμε το περπάτημα, αράζουμε για φαγητό, μπύρες και χαβαλέ. Θα προτιμούσα να μείνω σε ξενώνα-ξενοδοχείο και όχι σε κάμπινγκ γιατί τα Km θα είναι αρκετά και το κρεββάτι είναι πιο ξεκούραστο από το υπόστρωμα. Αλλά αν όμως η παρέα ζητήσει κάμπινγκ για πιο χαμηλό μπάτζετ είμαι μέσα, δεν υπάρχει πρόβλημα αν και θα κάνει κρύο στα βουνά ακόμα.

    Η Βουλγαρία εχει φοβερές διαδρομές. Εκανα κάποιες πέρσυ αλλά θα ψαχτώ-ψαχτούμε και για άλλες για να φτάξουμε ενα πλάνο. Εχω φίλη που σπούδασε εκεί και με ενημερώνει για πόλεις, μνημεία και σημεία ενδιαφέροντος καθώς και για την τοπική κουζίνα.


    Αυτά φυσικά αν η κατάσταση ηρεμήσει στα σύνορα, διαφορετικά κάνουμε το ίδιο στα δικά μας βουνά.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    [QUOTE=kordix;2715177Αυτά φυσικά αν η κατάσταση ηρεμήσει στα σύνορα, διαφορετικά κάνουμε το ίδιο στα δικά μας βουνά.[/QUOTE]

    Γιατί μια πόρτα έχει η Βουλγαρία ή είναι όλες κλειστές?
    ανανήψαντας

  3. #18
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Φήμες λένε ότι υπάρχουν άνθρωποι στα σύνορα που σου κλέβουν κινητό και χρήματα.
    Life begins at 45°.

  4. #19
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Φήμες λένε ότι υπάρχουν άνθρωποι στα σύνορα που σου κλέβουν κινητό και χρήματα.
    Εμείς θα πάμε με κάρτα και CB (όχι Honda)

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    1 Προμαχώνας
    2 Έξωχη
    3 Νυμφαία

    ΟΛΑ κλειστά είναι???
    Έγω θα διάλεγα την κουρτίνα 2 που είναι και πιο γαμάτη αλλά την εποχή που λέτε παίζει 36ωρο οπότε δεν αντέχει
    η τσέπη μου 2 μεγάλα.
    ανανήψαντας

  6. #21
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Κωστα,μια διαδρομη εχω ετοιμη για μπουλγκαρια απο τον οκτωβρη που τελικα δεν εκανα ποτε...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #22
    Δηλαδη για να καταλαβω, οταν λεμε οτι τα συνορα ειναι κλειστα, ειναι εντελως κλειστα; Εχουμε διαβατηριο, ειμαστε καθ'ολα νομιμοι και δε μπορουμε να περασουμε; Η απλα δε θελουμε να ταλαιπωρηθουμε στις ουρες (που το καταλαβαινω);
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  8. #23
    Ροδοπη-Βουλγαρια, ε;
    Χμ...
    Το χρονικο πλαισιο με βολευει, οποτε παρακολουθω.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  9. #24
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν, στο μυαλό μου το χω για Μάϊο μετά το Πάσχα. Η βόλτα θα είναι καθαρά ασφάλτινη μεν αλλά θα φρονίσουμε να είναι τα περισσότερα χιλιόμετρα σε επαρχιακούς δρόμους σφιχτούς και μη.

    Προτίνω διάφορα χωρίς να είναι τίποτα ακόμα σίγουρο και ρίχνω μερικές ιδέες για συζήτηση.
    Ελεγα να μπούμε και να βγούμε στην όποια χώρα πάμε από διαφορετικό τελωνείο. Από σχετικά νωρις το πρωί π.χ. στις 9, οδηγάμε με ρυθμό τουριστικό γοργό, όχι κομμάτια αλλά ούτε αργά βαδίζω ζωή κερδίζω.
    Κάνουμε τις απαραίτητες στάσεις για καφέ ή κανα φρούρο κάθε 2 ωρες ή όποτε χρειαστεί και φυσικά στις ομορφιές που θα βρούμε. Αργά το απόγευμα βρίσκουμε που να κοιμηθούμε, παρατάμε τα μηχανάκια και αρχίζουμε το περπάτημα, αράζουμε για φαγητό, μπύρες και χαβαλέ. Θα προτιμούσα να μείνω σε ξενώνα-ξενοδοχείο και όχι σε κάμπινγκ γιατί τα Km θα είναι αρκετά και το κρεββάτι είναι πιο ξεκούραστο από το υπόστρωμα. Αλλά αν όμως η παρέα ζητήσει κάμπινγκ για πιο χαμηλό μπάτζετ είμαι μέσα, δεν υπάρχει πρόβλημα αν και θα κάνει κρύο στα βουνά ακόμα.

    Η Βουλγαρία εχει φοβερές διαδρομές. Εκανα κάποιες πέρσυ αλλά θα ψαχτώ-ψαχτούμε και για άλλες για να φτάξουμε ενα πλάνο. Εχω φίλη που σπούδασε εκεί και με ενημερώνει για πόλεις, μνημεία και σημεία ενδιαφέροντος καθώς και για την τοπική κουζίνα.


    Αυτά φυσικά αν η κατάσταση ηρεμήσει στα σύνορα, διαφορετικά κάνουμε το ίδιο στα δικά μας βουνά.
    θα ηρεμησει η κατασταση.Η Βουλγαρια ειναι σοβαρη χωρα κοιταει μπροστα και τα συνορα της και σατ 3 σημεια θα ειναι ανοιχτα,οι δικοι μας οι αγροτες θα εχουν δουλειες εκεινο το διαστημα οποτε κανενα θεμα.Η Βουλγαρια εχει φτηνο και ποιοτικο φαγητο,παμθηνες μπιρες και εξαιρετικα κοκκινα κρασια,ομορφα τοπια και.....μας περιμενει.

  10. #25
    Ήντα κάνετε? Το avatar του/της xarisiero
    Εγγραφή
    01/07/2014
    Μηνύματα
    340
    Το παρακολουθώ και εγώ.....Νομίζω ότι θα ευχαριστηθούμε περισσότερο ένα τριήμερο δηλαδή δυο βράδια....

  11. #26
    Fun times! :) Το avatar του/της QSpec
    Εγγραφή
    11/07/2006
    Μηνύματα
    1.064
    Κοιτάω κάλυψη οδικής βοήθειας στην Βουλγαρία και το παρακολουθώ με ενδιαφέρον...
    Bigger Bikers Bounce Better
    Fun times!

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    1 Προμαχώνας
    2 Έξωχη
    3 Νυμφαία

    ΟΛΑ κλειστά είναι???
    Έγω θα διάλεγα την κουρτίνα 2 που είναι και πιο γαμάτη αλλά την εποχή που λέτε παίζει 36ωρο οπότε δεν αντέχει
    η τσέπη μου 2 μεγάλα.
    Ρε μλκ Νίκο, είπαμε δεν το έχεις με την ορθογραφία. Ούτε τα ονόματα ρε μπαγάσα; για όνομα του μεγαλοδυναμου πια...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2016-02-29-19-10-20~2.jpg 
Προβολές:	305 
Μέγεθος:	46,0 KB 
ID:	353497

  13. #28
    Έκανα πρόπερσι ένα τουρ με το αυτοκίνητο κατα εκει πάνω για μια εβδομάδα περίπου.Ωραία τοπία και φοβερές διαδρομές.
    Θέλω να το κάνω και με μηχανή.
    Υπό παρακολούθηση.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Γιατί μια πόρτα έχει η Βουλγαρία ή είναι όλες κλειστές?
    Γιατι ειναι κλειστα τα συνορα για τους Ελληνες πολιτες?

  15. #30
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    παλικαρια, συμφωνα με τελευταιες ενημερωσεις τα σύνορα είναι κλειστα μονο για τους προσφυγες...( )
    οι υπολοιποι περνανε κανονικα..

Σελίδα 2 από 31 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 1η παπιοβόλτα!
    από periklisk στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 118
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2007, 10:10
  2. 1η Περιήγηση Πελοποννησου
    από sotpag στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2005, 07:27
  3. Διεθνής αγώνας Athens Supercross.
    από gmakris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2005, 22:01
  4. Η 1η μοτό αποκλειστικά για γυναίκες
    από Wizard13 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 20:36
  5. Paris Dakar - 1η φάση
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 15:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF