Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 191

Θέμα: Στα γρήγορα - περί τηλεφωνίας κλπ

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μικe777 Προβολή μηνύματος
    ο ote εχει την καλλυτερη τεχνικη υποστηριξη!
    ολοι απο εκει παιρνουν δικτυο..
    αν παθεις βλαβη!
    την εκατσες...
    Χαχααχ χααχα
    Γελάνε και τα τσιμέντα.
    ΦΕΝ πρόλαβα να διαβάσω πολυ το θρεντ θα σου πω κατι μονο.
    Πηγαινε όπου ειναι φτηνότερα. Δεν έχουν καμια διαφορα!!
    Εχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα.
    Αν θες περισσότερη βοήθεια στείλε μου πμ να τα πούμε ένα τηλ

    Επίσης για όλους !!! Μην πέφτετε στην παγίδα της ποινής !!! Ποιο εφικτό ειναι να γυρίσει ο γαύρος τα κλεμμένα παρα να πληρώσεις εσυ η οποίος ποινή

    Edit. Αναφέρομαι σε αυτόν που άρχισε το θρεμτ εννοώντας να μ καλέσει
    Επίσης μια ερώτηση σε έναν διπλανό αναφορικά με την ταχύτητα του θα σου λύσει απορίες πολλές . αυτά διαφέρουν ακόμα και σε απόσταση δύο τετραγώνων (ελάτε Γκύζη να ΣΑΣ δειξω)
    Παίξε με απειλή να φύγεις και τους κάνεις ότι θέλεις.

    Το έχω κάνει επάγγελμα
    Τελευταία τροποποίηση από kalgeorge; 01/03/2016 στις 18:02.

  2. #17
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Έχω έκπτωση στο κινητό λόγω του σταθερού με vdsl.
    Ή έκπτωση όμως δεν έχει ενεργοποιηθεί. Έχω μιλήσει με όλα τα αρμόδια τμήματα του ποτέ και κοσμοποτε και συμπέρασμα βγαίνει πως υπάρχει κάποιο κωλλυμα στο σταθερό.
    Ρωτώντας ποιο είναι αυτό το κωλλυμα, κανείς δε ξέρει να μου απαντήσει συγκεκριμένα.
    Σε αλεπάλληλες γραπτες ή και προφορικες ερωτήσεις μου πως το αρμόδιο τμήμα, σαφή απάντηση πάλι δε παίρνω.
    Ως επιλογή πλέον έχω να κάνω χεστήριο επιστολή και να καταγγείλω ψευδή τηλεφωνική προσφορά της υπαλλήλου.

    ΨΟΦΟΣ.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    με βαζετε στην μπριζα να τους παρω τωρα!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Έχω έκπτωση στο κινητό λόγω του σταθερού με vdsl.
    Ή έκπτωση όμως δεν έχει ενεργοποιηθεί. Έχω μιλήσει με όλα τα αρμόδια τμήματα του ποτέ και κοσμοποτε και συμπέρασμα βγαίνει πως υπάρχει κάποιο κωλλυμα στο σταθερό.
    Ρωτώντας ποιο είναι αυτό το κωλλυμα, κανείς δε ξέρει να μου απαντήσει συγκεκριμένα.
    Σε αλεπάλληλες γραπτες ή και προφορικες ερωτήσεις μου πως το αρμόδιο τμήμα, σαφή απάντηση πάλι δε παίρνω.
    Ως επιλογή πλέον έχω να κάνω χεστήριο επιστολή και να καταγγείλω ψευδή τηλεφωνική προσφορά της υπαλλήλου.

    ΨΟΦΟΣ.
    Είχα αντίστοιχη περίπτωση. Πήγα σε κατάστημα, έκανα αίτηση να βρεθεί η τηλεφωνική προσφορά, βρέθηκε, μου πέρασαν την έκπτωση.

  5. #20
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Τη προσφορά τη ξέρουν, τη βλέπουν. Κάνουν το αίτημα και το απορρίπτει ο ποτέ.

    Όσο ήμανε στη βοντα δεν είχα τέτοια θέματα ποτέ.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    η ταχυτητα ειναι θεμα τοποθεσιας και οχι παροχου
    ο οτε ειναι ελαφρα ακριβοτερος εγω ομως τον προτιμω
    εχω απειρα παραδειγματα απο συγγενεις γνωστους και φιλους που αντιμετωπισαν προβληματα σε ολες τις αλλες εταιριες (καποιες απο τις οποιες γρηγορα κατεβασαν ρολα) προβληματα οχι μονο επαναλαμβανομενα αλλα και αλυτα
    δεν εχω ακουσει κατι τετοιο απο οτε
    η προσωπικη μου εμπειρια μετα απο 20+ χρονια στον οτε ειναι 1-2 προβληματακια που λυθηκαν εντος διημερου

  7. #22
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalgeorge Προβολή μηνύματος
    Χαχααχ χααχα
    Γελάνε και τα τσιμέντα.
    ΦΕΝ πρόλαβα να διαβάσω πολυ το θρεντ θα σου πω κατι μονο.
    Πηγαινε όπου ειναι φτηνότερα. Δεν έχουν καμια διαφορα!!
    Εχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα.
    Αν θες περισσότερη βοήθεια στείλε μου πμ να τα πούμε ένα τηλ

    Επίσης για όλους !!! Μην πέφτετε στην παγίδα της ποινής !!! Ποιο εφικτό ειναι να γυρίσει ο γαύρος τα κλεμμένα παρα να πληρώσεις εσυ η οποίος ποινή

    Edit. Αναφέρομαι σε αυτόν που άρχισε το θρεμτ εννοώντας να μ καλέσει
    Επίσης μια ερώτηση σε έναν διπλανό αναφορικά με την ταχύτητα του θα σου λύσει απορίες πολλές . αυτά διαφέρουν ακόμα και σε απόσταση δύο τετραγώνων (ελάτε Γκύζη να ΣΑΣ δειξω)
    Παίξε με απειλή να φύγεις και τους κάνεις ότι θέλεις.

    Το έχω κάνει επάγγελμα
    Ρε συ δε πιάνουν οι απειλές με δαύτους, το έχω κάνει πολλάκις

    Ποινή θα πληρώσω εις γνώση μου, εκτός αν το παίξω τρελλός και τους αφήσω να με κυνηγάνε, αλλά γενικώς δεν είναι του στυλ μου

    Από εκεί και πέρα η πλάκα είναι ότι οι διπλανοί είναι παντελώς άσχετοι με το ζήτημα, έχω ρωτήσει 2 και οι δυο μου είπανε ότι έχουν ΟΤΕ και "είναι καλά"

    Το πρόβλημά μου δεν είναι τα 7~8 ευρώ το μήνα (χοντρικά από 48 σε 40 πάει το πράμα), εξάλλου κάνα 70άρι θα μου πάει η διακοπή, είναι ότι αφενός το πρόγραμμά μου στη COSMOTE δε με καλύπτει (πολύ λίγα mb) και αφετέρου μου δίνουν ως επιδότηση ένα 50ρικο στη διετία - γελοία πράματα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    η ταχυτητα ειναι θεμα τοποθεσιας και οχι παροχου
    ο οτε ειναι ελαφρα ακριβοτερος εγω ομως τον προτιμω
    εχω απειρα παραδειγματα απο συγγενεις γνωστους και φιλους που αντιμετωπισαν προβληματα σε ολες τις αλλες εταιριες (καποιες απο τις οποιες γρηγορα κατεβασαν ρολα) προβληματα οχι μονο επαναλαμβανομενα αλλα και αλυτα
    δεν εχω ακουσει κατι τετοιο απο οτε
    η προσωπικη μου εμπειρια μετα απο 20+ χρονια στον οτε ειναι 1-2 προβληματακια που λυθηκαν εντος διημερου
    Forthnet (στο σπίτι της μάνας μου) με καμιά δεκαετία πλέον, μπορώ να σου πω τα καλύτερα

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #23
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μικe777 Προβολή μηνύματος
    ο ote εχει την καλλυτερη τεχνικη υποστηριξη!
    ολοι απο εκει παιρνουν δικτυο..
    αν παθεις βλαβη!
    την εκατσες...
    7η μερα χωρις ιντερνετ στο σπιτι με 2 mail σταλμενα και 2 τηλεφωνα.

  9. #24
    Ρε Αριστείδη χεσε με και ειμαι απο κινητο.
    Την κανω αυτήν την δουλεια απο το 1999 χωρίς πλακα.
    Το τελευταίο πάγιο που κέρδισα με αυτόν τον τροπο ήταν 1500 προς γουιντ και 300 προς όλους και 500μβ Ίντερνετ με 4 ευρώ πάγιο!!!
    Άσε τα αν γίνεται η οχι
    Οποίος θελει είπαμε περισσότερα Ινφο, ας παρει τηλ.
    Δεν μπορω να γράφω σεντόνια απο το κινητο

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Με πήραν πριν λίγο από τη VODAFON, για να μου προσφέρουν ένα πακέτο με HOL & κινητό

    Επειδή τα έχω πάρει με τον ΟΤΕ (έχω σταθερό και κινητό εκεί), σκέφτομαι να πληρώσω το "πέναλτυ" και να τα γυρίσω (στο κινητό μου έχει το συμβόλαιο, μου προσέφεραν μια έκπτωση στο λογαριασμό της πλάκας, την οποία αρνήθηκα)

    Αν κάνω τηλεφωνική αίτηση, έχω δικαίωμα υπαναχώρησης εάν μου δώσει κάτι καλύτερο ο ΟΤΕ ;

    Όποιος τα κατέχει, απαντάει περικαλώ
    Έκανα ακριβώς αυτο...
    Εφυγα από ΟΤΕ μετα απο πολλα χρονια γιατι στην ΣΑΡΩΝΙΔΑ δεν εμπιστευομουν κατι αλλο...
    Απλα, τα πήρα γιατι τους έδινα €28, το μήνα, και ξαφνικά έγιναν €35....
    Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι το προγράμμα μου ειναι 18 μήνες, και έληξε...
    Λέω ανανεώστε το...
    Μου λένε θα πρεπει να περιμένουμε 24 μήνες να λήξει το συμβόλαιο....
    Ψιλοαρπαχτηκαμε , αλλα τελικά τους δήλωσα ότι στους 24 μήνες θα φύγω ακομα και τσάμπα να μου το δίνανε...
    Πλήρωνα λοιπόν €35 το μήνα κια με το που έληξε πήγα στην ΗΟL....
    €21.99 το μήνα γιατι δεν εχω κινητό Vodafone...
    Με πήρανε απο το ΟΤΕ τότε και με δίνανε αυτο που ειχα με €16!!!!!
    Οχι λέω, με έπιασε το πείσμα μου.....
    Έμεινα ΗΟL....

    Όσο για το πέναλτι που λες, δεν υφίσταται , γιατι με το που έκοψα τόν ΟΤΕ , πήρα πίσω €35 περίπου απο τα προπληρωμένα πάγια , και πλήρωσα το τέλος νέας σύνδεσης στην ΗOL που ταν €39...

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  11. #26
    Μάλιστα. Εμένα δεν μου τα έδωσαν πίσω οι αλήτες.

  12. #27
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Εγώ πάντως με τον π-ΟΤΕ μίλησα για το OTETv το καλοκαίρι γιατί ξαφνικά μου έσκαγε 75 ευρώ 2μηνία και μου ρίξανε την συνδρομή σε ικανοποιητικό πακέτο και μετά μάλιστα με ρώταγε η πωλήτρια και για τηλέφωνα αν θελω να τα μεταφέρω και κάτι τέτοια για επιπλέον εκτπώσεις.Είναι 1ον πόσο χρόνο έχεις να σπαταλήσεις 2ον να είσαι τυχερός και 3ον τι "μπουκέτο" θές να πάρεις ως πελάτης.Δυστυχώς πάσχουν ακόμα στο θέμα marketing όλες οι εταιρείες αλλά τουλάχιστον υπάρχουν σημάδια βελτίωσης.Μη μιλήσω για συνάδελφο που ενώ ήταν να πληρώσει "πέναλτι" κατάφεραν να τον πληρώσουν κιόλας για να τον κρατήσουν.

  13. #28
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Αρίστο για να σου κάνει η άλλη εταιρεία καλύτερη προσφορά θα πρέπει να έχει στα χέρια της την προσφορά της άλλη εταιρείας και που θα τους έρθει μαζί με την αίτηση φορητότητας και αυτο έχει να κάνει με την επιτροπή ανταγωνισμού.(τουλάχιστον έτσι μου το είχε πει μια απο το customer service της παλιάς κινητής που είχα..)
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  14. #29
    Όλοι τα ίδια κάνουν.
    Έφυγα μετά από 10+ χρόνια στην vodaphone + hol γιατί τα πήρα. Μαζί τους.
    Λογαριασμοί απίστευτοι στη Vodafone και στην ανανέωση προγράμματος σφυριζαν αδιάφορα.
    Πήγα wind + forthnet. Ok, μια χαρά είναι...

    Η Vodafone όταν είδαν την αίτηση μεταφοράς, με ζάλισαν με αντιπροσφορα του πακέτου που είχα (red) στα 36€ από 80 που ήταν πριν και έκαναν τους δύσκολους.

    Κουνησα μαντήλι...και 1€ να μου το έδιναν, ήταν αργά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #30
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Θυμάμαι κάποτε που είχαμε εταιρικό πρόγραμμα στη δουλειά χωρίς υπερβολές όλα τα κινητά και σταθερά των συναιτέρων ήταν γυρω στα 700-800 ευρο μονο τα πάγια κάθε μήνα. Όταν μας κάνανε καλύτερη πρόταση άλλος πάροχος, την επόμενη μέρα έσκασε στα γραφεία γκομενάκι σπέσιαλ της κινητής που ήμασταν μαζί με 2 iphone και πήγε κατευθείαν στον συναίτερο να μιλήσει για κάποιο καινούργιο πακέτο. Ε σαν γνήσιος καρχαρίας και ο άλλος ανανέωσε με την υπάρχουσα εταιρεία
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μια στα γρήγορα ( ερώτηση βρε…..!!!)
    από S705 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2008, 07:40
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2006, 15:50
  3. Ενα Στα Γρηγορα
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 11:46
  4. Λοιπον.... Στα Γρηγορα..!!
    από Μικρή Λουλού στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2004, 07:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF