Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 191

Θέμα: Στα γρήγορα - περί τηλεφωνίας κλπ

  1. #1
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678

    Στα γρήγορα - περί τηλεφωνίας κλπ

    Με πήραν πριν λίγο από τη VODAFON, για να μου προσφέρουν ένα πακέτο με HOL & κινητό

    Επειδή τα έχω πάρει με τον ΟΤΕ (έχω σταθερό και κινητό εκεί), σκέφτομαι να πληρώσω το "πέναλτυ" και να τα γυρίσω (στο κινητό μου έχει το συμβόλαιο, μου προσέφεραν μια έκπτωση στο λογαριασμό της πλάκας, την οποία αρνήθηκα)

    Αν κάνω τηλεφωνική αίτηση, έχω δικαίωμα υπαναχώρησης εάν μου δώσει κάτι καλύτερο ο ΟΤΕ ;

    Όποιος τα κατέχει, απαντάει περικαλώ

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της annoula1981
    Εγγραφή
    12/01/2016
    Μηνύματα
    148
    Θα σου απαντήσω με pm γιατί είναι η δουλειά μου
    Αν η ζωη σου ειναι πικρή ανακατεψε. Εχει καθήσει η ζάχαρη..

  3. #3
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Τηλεφωνικα οτι κανεις για να εχεις το δικαιωμα(υπαναχωρησης) των 14 ημερων...απο καταστημα δεν ισχυει αν θυμαμαι καλα.
    Σιγουρα θα παιξει κατι μετα απο την αιτηση σου!
    Ride(s) the wind of change...

  4. #4
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Τηλεφωνικα οτι κανεις για να εχεις το δικαιωμα(υπαναχωρησης) των 14 ημερων...απο καταστημα δεν ισχυει αν θυμαμαι καλα.
    Σιγουρα θα παιξει κατι μετα απο την αιτηση σου!
    για αυτό ρωτάω, απλά δε ξέρω αν όντως θέλω να φύγω από τον ΟΤΕ, για 7~8 ευρώ το μήνα, αυτό που μου τη σπάει είναι όμως ότι δε κάνουν το παραμικρό χατήρι - με πήραν κάνα δυο φορές για ανανέωση, και το μόνο που πρακτικά ήθελα ήταν περισσότερα mb στο κινητό, και με συνέδεσαν κανονικότατα...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #5
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    για αυτό ρωτάω, απλά δε ξέρω αν όντως θέλω να φύγω από τον ΟΤΕ, για 7~8 ευρώ το μήνα, αυτό που μου τη σπάει είναι όμως ότι δε κάνουν το παραμικρό χατήρι - με πήραν κάνα δυο φορές για ανανέωση, και το μόνο που πρακτικά ήθελα ήταν περισσότερα mb στο κινητό, και με συνέδεσαν κανονικότατα...
    Ειναι ζαρια το αν θα φυγεις κ θα περασεις καλα σε αλλους παροχους για πολλους λογους.
    Τωρα ο καθενας εχει ενα γνωστο, εχει ζησει 2-3 πραγματα για να παει αλλα κανεις δεν ξερει πως θα κατσει η μεταβαση.
    Αν εισαι ΟΚ με οτε π.χ στο σταθερο/ιντερνετ κοιτα μπας κ πετυχεισ κατι κινητο κ αραξε...αλλιως ζησε την περιπετεια(Η οχι).
    Ride(s) the wind of change...

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    για αυτό ρωτάω, απλά δε ξέρω αν όντως θέλω να φύγω από τον ΟΤΕ, για 7~8 ευρώ το μήνα, αυτό που μου τη σπάει είναι όμως ότι δε κάνουν το παραμικρό χατήρι - με πήραν κάνα δυο φορές για ανανέωση, και το μόνο που πρακτικά ήθελα ήταν περισσότερα mb στο κινητό, και με συνέδεσαν κανονικότατα...
    ο ote εχει την καλλυτερη τεχνικη υποστηριξη!
    ολοι απο εκει παιρνουν δικτυο..
    αν παθεις βλαβη!
    την εκατσες...

  7. #7
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ειναι ζαρια το αν θα φυγεις κ θα περασεις καλα σε αλλους παροχους για πολλους λογους.
    Τωρα ο καθενας εχει ενα γνωστο, εχει ζησει 2-3 πραγματα για να παει αλλα κανεις δεν ξερει πως θα κατσει η μεταβαση.
    Αν εισαι ΟΚ με οτε π.χ στο σταθερο/ιντερνετ κοιτα μπας κ πετυχεισ κατι κινητο κ αραξε...αλλιως ζησε την περιπετεια(Η οχι).
    6~7 mbps σε απόσταση 1500 μέτρων από το κέντρο του Πειραιά δε τα λες και καλά...

    Χώρια που μου έχουν χρεώσει ένα router που μου αλλάξαν (ενώ είχα δώσει πίσω το παλιό) και μου το μεταφέρουν 6 μήνες στους λογαριασμούς

    Η πλάκα είναι ότι ενώ έχω το χαρτί κάνω τον βλάκα, περιμένω πόσο καιρό θα τους πάρει να βρουν άκρη μόνοι τους

    Συν τοις άλλοις, κάποια στιγμή είχε χαθεί ένας λογαριασμός

    Τους παίρνω εγώ τηλ (χωρίς να με έχουν ενοχλήσει), και λέω ρε παιδιά, καιρό έχω να σας πληρώσω.

    Μου λένε α ναι, έχετε ένα δίμηνο απλήρωτο

    ΟΚ, στείλτο με ένα email να το πληρώσω

    Δε γίνεται. Θα σας έρθει διπλός λογαριασμός

    Οκ απαντάω, αν πληρώσω τον διπλό είμαστε οκ ;

    ναι μου απαντάνε

    και μετά από 3 μέρες μου κόβουν το τηλέφωνο

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #8
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Να σε φέρω ένα FBB ρε μλκα που βάζεις στα βαπόρια να είσαι οκ;

    Σοβαρά τώρα:Kάνε αίτηση φορητότητας και θα σε πάρουν και έκπτωση θα έχεις κ απ'όλα...Πλέον το έχουν κάνει σύστημα πρέπει να κάνεις την αίτηση κτλπ κτλπ για να επιστρέψουν με καλύτερη προσφορά.Όσο για την μικρή ταχύτητα σίγουρα δε φταίει το σπίτι η καλωδίωση σας;

  9. #9
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Να σε φέρω ένα FBB ρε μλκα που βάζεις στα βαπόρια να είσαι οκ;

    Σοβαρά τώρα:Kάνε αίτηση φορητότητας και θα σε πάρουν και έκπτωση θα έχεις κ απ'όλα...Πλέον το έχουν κάνει σύστημα πρέπει να κάνεις την αίτηση κτλπ κτλπ για να επιστρέψουν με καλύτερη προσφορά.Όσο για την μικρή ταχύτητα σίγουρα δε φταίει το σπίτι η καλωδίωση σας;
    Άμα είναι να πληρώνω 20 € το μήνα ευχαρίστως

    καινούρια πολυκατοικία είναι βρε Αντώνη, και θα έλεγα γενικώς καλοφτιαγμένη, θεωρώ δύσκολο να είναι θέμα καλωδίων

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #10
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Δήλωσε βλάβη αφού τσεκάρεις φίλτρα μαλακίες.Στα δικαιώματα σου είναι ως πελάτης να έρθουν να κάνουν μετρήσεις τότε αγόρι.Για όλο το υπόλοιπο λογσμοι κλτπ κτλπ τράβηξε το λίγο απο τα μαλλιά...δυστυχώς πλέον σε όλους τους πελάτες έτσι κάνουν,σε φτάνουν ένα βήμα απο το να υπογράψεις στον νεό πάροχο κ επανέρχονται με καλύτερη προσφορά.

  11. #11
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Δες και τη Forthnet, μου εστειλαν μια πολυ καλη προσφορα τελευταια και το σκεφτομαι και για μενα. Αλλα αν εισαι τοσο μακρυα απο το κεντρο ειναι δυσκολα τα πραγματα για καλυτερη ταχυτητα.
    Η HOL σε μενα δε μου δινει VDSL γιατι με βαζει στο κεντρο της Φρεατυδας και οχι της Τερψιθεας που ειμαι τωρα.

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Αν δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις από τη σύνδεσή σου, δεν έχεις να χάσεις και πολλά. Αν έχεις, θα σου συνιστούσα να μείνεις ΟΤΕ. Επίσης, αυτή την "πατέντα" με την αίτηση φορητότητας τη χρησιμοποιούν πολλοί τελευταία και αρκετοί έχουν μετανιώσει την ταλαιπωρία που τράβηξαν. Κάποιοι, βέβαια, όντως πήραν καλύτερη προσφορά και βγήκαν κερδισμένοι.
    Life begins at 45°.

  13. #13
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Δες και τη Forthnet, μου εστειλαν μια πολυ καλη προσφορα τελευταια και το σκεφτομαι και για μενα. Αλλα αν εισαι τοσο μακρυα απο το κεντρο ειναι δυσκολα τα πραγματα για καλυτερη ταχυτητα.
    Η HOL σε μενα δε μου δινει VDSL γιατι με βαζει στο κεντρο της Φρεατυδας και οχι της Τερψιθεας που ειμαι τωρα.
    1.3 από τον κόμβο του ΟΤΕ για την ακρίβεια, όχι σε ευθεία γραμμή, αλλά μετρημένο μέσω google maps σαν απόσταση, λογικά και το δίκτυο κάπως έτσι θα τρέχει

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Την ιστορία την έκανα 2 φορές και πέτυχε. (-Θα φύγω, -οκ φύγε... όπα κάτσε να τα βρούμε)
    Την 3η φορά δεν έπιασε. Βέβαια ζημιωμένος δεν βγήκα μιας και πήγα Βόνταφον με ίδιο πακέτο και ίδια τιμή που μου έκαναν στον Κοσμοτέ. Τα πράγματα με τη φορητότητα έχουν γίνει γρήγορα και δεν είναι σίγουρο πλέον ότι θα κάνουν κάτι να σε κρατήσουν.

  15. #15
    Και συνήθως αν πεις έχω πέναλτι, καλυψτε και φεύγω, του δίνουν έκπτωση όσο το πέναλτι. Ο ΟΤΕ πχ μου είχε πει να δώσει τρία πάγια δώρο στο σταθερό για ισοφάριση

Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μια στα γρήγορα ( ερώτηση βρε…..!!!)
    από S705 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2008, 07:40
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2006, 15:50
  3. Ενα Στα Γρηγορα
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 11:46
  4. Λοιπον.... Στα Γρηγορα..!!
    από Μικρή Λουλού στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2004, 07:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF