Σελίδα 121 από 135 ΠρώτοΠρώτο ... 2171111116117118119120121122123124125126131 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.801 έως 1.815 από 2022

Θέμα: Ηλεκτρονικό τσιγάρο - ΙΙ

  1. #1801
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Το prince ήταν για μένα ήταν το καλύτερο τσιγάρο που κάπνισα πότε... Το Marlboro το ρημάδι, το χειρότερο..

    Οι καπνοί είναι κατηγορία από μόνοι τους.

    Το iqos πραγματικά ίσως είναι το καλύτερο υποκατάστατο αν και πιστεύω το ΗΤ βοηθάει καλύτερα να πετύχεις διακοπή..

  2. #1802
    εγω σκεφτομουν το iqos αλλα δεν θα το παρω μονο και μονο για λογο ιδεολογιας.
    διοτι απο πισω απο αυτο το ριμαδι ειναι οι καπμοβιομηχανιες και ολη η προπαγανδα οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι βλαβερο οτι ανατιναζετε οτι αυτοι βαλανε χερι και περασει ο νομος να κοπουν οι βασεις οι νικοτινουχες κτλ.
    οποτε παραμενω ατμιστης και ας ατμιζω σαν οπως ειπε ο sniper σαν ατμομηχανη τι ειπε.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  3. #1803
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    εγω σκεφτομουν το iqos αλλα δεν θα το παρω μονο και μονο για λογο ιδεολογιας.
    διοτι απο πισω απο αυτο το ριμαδι ειναι οι καπμοβιομηχανιες και ολη η προπαγανδα οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι βλαβερο οτι ανατιναζετε οτι αυτοι βαλανε χερι και περασει ο νομος να κοπουν οι βασεις οι νικοτινουχες κτλ.
    οποτε παραμενω ατμιστης και ας ατμιζω σαν οπως ειπε ο sniper σαν ατμομηχανη τι ειπε.
    Το βλέπεις λάθος. Οι καπνοβιομηχανίες (η μία μόνο δλδ μέχρι στιγμής, η Philip Morris) είδαν έναν χώρο που τους πετούσε έκτος παιχνιδιού κι αποφάσισαν να κάνουν κάτι.
    Επένδυσαν κάτι εκατομμύρια $ σε έρευνα να βγάλουν το ματζαφλάρι, κι επένδυσαν 300.000.000$ στην Ελλάδα για την παγκόσμια μονάδα παραγωγής HEETS. Οπότε, κι αυτοί δεν χάνουν κομμάτι της πίτας, κι οι καπνοπαραγωγοί δεν χάνουν, και δουλειές στην Ελλάδα δημιουργήθηκαν (ή δεν χάθηκαν).
    Εσύ απο την άλλη μεριά δίνεις τα ωραία σου € στους Κινέζους.

    Αν δε το δεις και σαν μέσο να το κόψεις, δεν βλέπω ποια είναι η παγκόσμια συνομωσία που λες.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #1804
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    αμα γουσταρε η μόρις και η οποιαδήποτε μορις μπορούσε να παράγει κλαρινουγρά.Εμπόριο ειναι στη τελική.
    Φίου φίου φι φι φίου

  5. #1805
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Το βλέπεις λάθος. Οι καπνοβιομηχανίες (η μία μόνο δλδ μέχρι στιγμής, η Philip Morris) είδαν έναν χώρο που τους πετούσε έκτος παιχνιδιού κι αποφάσισαν να κάνουν κάτι.
    Επένδυσαν κάτι εκατομμύρια $ σε έρευνα να βγάλουν το ματζαφλάρι, κι επένδυσαν 300.000.000$ στην Ελλάδα για την παγκόσμια μονάδα παραγωγής HEETS. Οπότε, κι αυτοί δεν χάνουν κομμάτι της πίτας, κι οι καπνοπαραγωγοί δεν χάνουν, και δουλειές στην Ελλάδα δημιουργήθηκαν (ή δεν χάθηκαν).
    Εσύ απο την άλλη μεριά δίνεις τα ωραία σου € στους Κινέζους.

    Αν δε το δεις και σαν μέσο να το κόψεις, δεν βλέπω ποια είναι η παγκόσμια συνομωσία που λες.
    ολοι εκει τα δίνουμε. αμα βρεις εσυ φθηνο προιον που ειναι φτιαγμένο αλλού πές μου να το πάρω. Εκτός αν θές να τα δώσω στην τουρκία ή την βουλγαρία. Ασχετα με αυτο πάντως αν το iqos ήταν ητ θα με ενδιέφερε, δεν ειναι ομως, ειναι σαν τα net που βγήκαν χρόνια πριν.

  6. #1806
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Έχω δει τρία διαφορετικά αποτελέσματα για την ίδια μίξη βάσης και αρώματος. Τελικά τι από όλα ισχύει;

    Έχω βάση 100mg νικοτίνης VG.
    Έχω βάσεις PG,VG και θέλω άρωμα 5% και τελικό υγρό με νικοτίνη 6mg. Δεν θα προσθέσω νερό.

    Αλλά λέει το steam engine, άλλα δύο εφαρμογές από κινητό τηλέφωνο που δοκίμασα. Τι να πιστέψω;

  7. #1807
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Τι αναλογία pg vg θες να βγάλεις και πόσα ml τελικού υγρού; Το άρωμα σε τι είναι φτιαγμένο; Σε pg ή κάτι άλλο;

  8. #1808
    Ερώτηση βρε παιδια σε 100 ml 12 mg νικοτίνης ποσα ml μηδενικής βασης να ρίξω να την κάνω 6αρα;γιατι περιμένουμε παιδί οπότε η γυναίκα σταματάει το ατμισμα και θα μου μείνουν οι δικες της βάσεις των 12 mg
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  9. #1809
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση βρε παιδια σε 100 ml 12 mg νικοτίνης ποσα ml μηδενικής βασης να ρίξω να την κάνω 6αρα;γιατι περιμένουμε παιδί οπότε η γυναίκα σταματάει το ατμισμα και θα μου μείνουν οι δικες της βάσεις των 12 mg
    Άλλα 100 μηδενικής...

  10. #1810
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Δεν ξέρω το άρωμα σε τι βάση είναι και αν είναι.
    Μάλλον θα φτιάξω βάση 50/50 με νικοτίνη 6 mg που θέλω και θα προσθέτω άρωμα όπως έκανα μέχρι τώρα.

    Edit: με μια πιο προσεκτική ματιά, βλέπω πως το άρωμα που χρησιμοποιώ έχει φτιαχτεί με βάση PG!
    Τελευταία τροποποίηση από LogOutGoRide; 06/10/2017 στις 14:26.

  11. #1811
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Ωραία, δες στο http://e-liquid-recipes.com/create τις αναλογίες που πρέπει να βάλεις. Πρώτη φορά θα δουλέψεις με κατοστάρα; Θέλει προσοχή να ξέρεις. Αν δε ξέρεις, ρώτα.

  12. #1812
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Έχω δει τρία διαφορετικά αποτελέσματα για την ίδια μίξη βάσης και αρώματος. Τελικά τι από όλα ισχύει;

    Έχω βάση 100mg νικοτίνης VG.
    Έχω βάσεις PG,VG και θέλω άρωμα 5% και τελικό υγρό με νικοτίνη 6mg. Δεν θα προσθέσω νερό.

    Αλλά λέει το steam engine, άλλα δύο εφαρμογές από κινητό τηλέφωνο που δοκίμασα. Τι να πιστέψω;
    6ml νικοτινη {vg)
    5ml αρωμα (pg)
    89 ml βασης 50/50
    Και εισαι κομπλε για 100ml ετοιμοη ζουμιου
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  13. #1813
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Πρώτη φορά με νικοτίνη diy και μάλιστα 100mg. Γάντια σίγουρα. Άλλο;

    Για παιδιά κλπ δεν χρειάζεται να πω τίποτα

  14. #1814
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Πρώτη φορά με νικοτίνη diy και μάλιστα 100mg. Γάντια σίγουρα. Άλλο;

    Για παιδιά κλπ δεν χρειάζεται να πω τίποτα
    Κιςγω καινουριος ειμαι μη νομιζεις, γαντια φοραω μικρες πιπετες για να μην πιτσιλισει τιποτα, και προσεκτικα πολλα χαρτια και ενα μπουκαλι νερο αν χρειαστει να ξεπλυνω, τα νουμερα παντως ειναι σωστα φροντιστιρια κανω
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  15. #1815
    Α και κατι ακομα, για να μην τραβαω με τις συριγγες και επςιδη οι πιπετες συνηθως δεν ειναι ογκομετρικες τραβαω με την πιπετα και γεμιζω συριγγα απο ποσω ωστε να μην τραβαω και μου φυγει τιποτα και γινουν ολα κ.. Ος
    Sekundu s`agapune n`agapisi

Παρόμοια θέματα

  1. ηλεκτρονικο τσιγαρο
    από 7gibernau στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2016, 01:25
  2. Ηλεκτρονικό τσιγάρο
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2015, 10:30
  3. Απαντήσεις: 258
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2011, 11:13
  4. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF