Σελίδα 122 από 135 ΠρώτοΠρώτο ... 2272112117118119120121122123124125126127132 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.816 έως 1.830 από 2022

Θέμα: Ηλεκτρονικό τσιγάρο - ΙΙ

  1. #1816
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Γάντια ,γυαλιά,μακρύ μανίκι,αεριζόμενο χώρο,γρήγορη πρόσβαση σε νερο-βρύση-λάστιχο και μάσκα.Κάντε την αραίωση μέσα στον νεροχύτη για μεγαλύτερη ασφάλεια.Kαλή τύχη και καλά στερνά.
    Φίου φίου φι φι φίου

  2. #1817
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της balakia
    Εγγραφή
    10/04/2010
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Ωραία, δες στο http://e-liquid-recipes.com/create τις αναλογίες που πρέπει να βάλεις. Πρώτη φορά θα δουλέψεις με κατοστάρα; Θέλει προσοχή να ξέρεις. Αν δε ξέρεις, ρώτα.
    Καλημέρα,μπορείς να εξηγήσεις που και γιατί χρειαζεται προσοχή,γάντια κλπ.
    Εγώ τα κάνω στο τραπέζι της κουζίνας έτσι χύμα με μια χαρτοπετσέτα.
    Μέχρι πρότινος ξεπερνά 100ml 18 αρα νικοτίνη,διαφορες αναλογίες vg και τώρα μπουστερακια,παλι με τον ίδιο τρόπο τα φτιάχνω.
    Κάνω κάτι λάθος;
    ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......
    ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΤΗΤΕΣ

  3. #1818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από balakia Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα,μπορείς να εξηγήσεις που και γιατί χρειαζεται προσοχή,γάντια κλπ.
    Εγώ τα κάνω στο τραπέζι της κουζίνας έτσι χύμα με μια χαρτοπετσέτα.
    Μέχρι πρότινος ξεπερνά 100ml 18 αρα νικοτίνη,διαφορες αναλογίες vg και τώρα μπουστερακια,παλι με τον ίδιο τρόπο τα φτιάχνω.
    Κάνω κάτι λάθος;
    Γιατι η νικοτινη ειναι τοξικη, σε συγκεντρωσεις μεχρι 18 20 mg/ml αντε να νιωσεις ενα καψιμο και να κοκκινησει λιγο σε μεγαλυτερες συγκεντρωσεις μπορει να παθεις ζημια, δεν συζηταμε τι θα συμβει σε πιο ευαισθητα σημεια οπως ματια στομα εσωτερικο μυτης κτλ
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  4. #1819
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Η παραγγελία έγινε, πήρα και κάποια πράγματα, προσοχή ιδιαίτερα με νικοτίνη 100mg/ml.
    Δεν υπάρχει ούτε ένας που να μην το ανέφερε και μάλιστα πολλές φορές. Προσοχή!

    Με την ευκαιρία, ψώνισα και έναν fodi f2. Όχι ότι κάνω τίποτα ιδιαίτερα υγρά σε γεύση, αλλά ίσως με αυτόν να με βοηθήσει να ρίξω και την νικοτίνη στα 6mg και αργότερα στα 3mg, μέχρι να το πάρω απόφαση.

    Με τον fodi μπορώ να πειραματιστώ πιο εύκολα σε αναλογίες PG/VG;

  5. #1820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Η παραγγελία έγινε, πήρα και κάποια πράγματα, προσοχή ιδιαίτερα με νικοτίνη 100mg/ml.
    Δεν υπάρχει ούτε ένας που να μην το ανέφερε και μάλιστα πολλές φορές. Προσοχή!

    Με την ευκαιρία, ψώνισα και έναν fodi f2. Όχι ότι κάνω τίποτα ιδιαίτερα υγρά σε γεύση, αλλά ίσως με αυτόν να με βοηθήσει να ρίξω και την νικοτίνη στα 6mg και αργότερα στα 3mg, μέχρι να το πάρω απόφαση.

    Με τον fodi μπορώ να πειραματιστώ πιο εύκολα σε αναλογίες PG/VG;
    δεν εχω απολυτως καμμια ιδεα φανταζομαι οτι σε ολους το ιδιο ειναι, εγω που δοκιμασα 25/75 50/50 75/25 back to back απο 10 ml δεν ειδα ιδιαιτερες διαφορες, λιγο πιο ξερο στομα με 75 vg πιο μεγαλη καταναλωση στα 75 pg οποτε γυρισα στο 50/50
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  6. #1821
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Αυτό που λένε για περισσότερο ατμό ή πιο δυνατό χτύπημα σχετικά με τις αναλογίες;

  7. #1822
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Pg =για χτύπημα, vg = για ντουμάνι

  8. #1823
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Έχει καταφέρει κανείς να διορθώσει αυτό το ηλίθιο καπάκι στον fodi f2 που ανοίγει για πλάκα; Άλλο λαστιχάκι ίσως;

  9. #1824
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Η νικοτίνη απορροφάται απ τον οργανισμό και μέσω του δέρματος. Οπότε προσοχή όχι μόνο την 100αρα αλλά γενικά.

    Επισης, προσοχή στα ποσοστά και προσοχή να γίνεται η αραίωση σωστά όταν μιλάμε για 100αρα.

  10. #1825
    παει το hcigar παιδια μου το κατασχεσανε στο τελωνειο γαμω τον μπελα του μεσα.το ειχα παραγγειλει απο το fastech ηταν στην ελλαδα απο τις 29/8 σημερα ενημερωθηκε το τραγινκγ παει για κατασχεση.
    δεν εχουμε κανεναν γνωστο εκει στα τελωνεια ε?
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  11. #1826
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    παει το hcigar παιδια μου το κατασχεσανε στο τελωνειο γαμω τον μπελα του μεσα.το ειχα παραγγειλει απο το fastech ηταν στην ελλαδα απο τις 29/8 σημερα ενημερωθηκε το τραγινκγ παει για κατασχεση.
    δεν εχουμε κανεναν γνωστο εκει στα τελωνεια ε?
    Γιατι να κατασχεθςι ενα ηλςκτρονικο εξαρτημα?
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  12. #1827
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    απ οτι διαβαζω στο φορουμ για τα ηλεκτρονικα ολα τα εχουν στειλει για καταστροφη. οτι αφορα Η/Τ δεν προκειτε κανεις να παραλαβει απο εξωτερικο.

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  13. #1828
    Απο κινα μόνο ή και απο eu
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  14. #1829
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από argiris34 Προβολή μηνύματος
    Απο κινα μόνο ή και απο eu
    δυστχηως και απο ευρωπαικη ενωση υπαρχει νομος που σημερα τον εμαθα,γαμω τον μπελα τους που να ηξερα εγω οτι υπηρχε νομος να φερεις ηλεκτρονικο τσιγαρο απο εξωτερικο,η ειρωνια ο νομος λεει οτι απο ελλαδα μπορεις να στηλεις ηλεκτρονικο τσιγαρο εντος ευρωπαικης ενωσης αρκει να ειναι πανω απο 18.οτι να ειναι
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  15. #1830
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    δυστχηως και απο ευρωπαικη ενωση υπαρχει νομος που σημερα τον εμαθα,γαμω τον μπελα τους που να ηξερα εγω οτι υπηρχε νομος να φερεις ηλεκτρονικο τσιγαρο απο εξωτερικο,η ειρωνια ο νομος λεει οτι απο ελλαδα μπορεις να στηλεις ηλεκτρονικο τσιγαρο εντος ευρωπαικης ενωσης αρκει να ειναι πανω απο 18.οτι να ειναι
    Αφορα τα παντα ή μονο εξαρτηματα?
    Sekundu s`agapune n`agapisi

Παρόμοια θέματα

  1. ηλεκτρονικο τσιγαρο
    από 7gibernau στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2016, 01:25
  2. Ηλεκτρονικό τσιγάρο
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2015, 10:30
  3. Απαντήσεις: 258
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2011, 11:13
  4. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF