Σελίδα 125 από 135 ΠρώτοΠρώτο ... 2575115120121122123124125126127128129130 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.861 έως 1.875 από 2022

Θέμα: Ηλεκτρονικό τσιγάρο - ΙΙ

  1. #1861
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    μισο sniper γιατι ειμαι σχετικα νεοεισερχομενος οταν λες διπλο ντεκ?οσο αφορα το μεγεθος?για τα ml?
    Μονή ή διπλή αντίσταση.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #1862
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Μονή ή διπλή αντίσταση.
    α μαλιστα λογικα για τσιγαρισια οπως το ειπες μονη αντισταση ετσι δεν ειναι?για πνευμονικες μαλλον θελει διπλη για ντουμανια κτλ
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  3. #1863
    Αργούτσικο Μέλος Το avatar του/της chillipf
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    373
    Το σκύλο λοιπόν τον έχω εις διπλούν εδώ και πολύ καιρό, και τους χρησιμοποιώ αποκλειστικά εδώ και πολύ καιρό.
    Ο ένας είναι αγορασμένος από Ζerobacco, και ο άλλος από Fast tech.
    Είναι διαφορετικοί κλώνοι, αλλά δουλεύουν το ίδιο καλά και οι δύο.
    αυτά.
    PFC

  4. #1864
    Παρήγγειλα τον doggystale της sxk αμα το γράφω καλά άντε για να δούμε απο Ελλάδα τον πήρα γιατί πλέον απο Κίνα τα σταματάνε
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  5. #1865
    Αργούτσικο Μέλος Το avatar του/της chillipf
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    373
    Πολύ καλά έκανες. Άλλωστε και η τιμή δεν είναι κακή.
    PFC

  6. #1866
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chillipf Προβολή μηνύματος
    Πολύ καλά έκανες. Άλλωστε και η τιμή δεν είναι κακή.
    Πιστευω θα γευτω καινούργια πράγματα ποιο πλούσια γεύση. Τωρα θα κατσω να διαβάσω και να δω πως φτιάχνονται οι αντιστάσεις παιδιά έχετε να προτείνετε μαρκα συρμα; και βαμβακια; και αντιστασεις οταν θα αρχισω να φτιάχνω θα ειναι οπως οι έτοιμες πω βλακεια γραφω δηλαδη θα βγαινουν 1.7 οπως τωρα που φοραω εργοστασιακή την Κλάπτον της aspire διότι με ενδιαφέρει να παίζω μεγιστο 16 watt
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  7. #1867
    Αργούτσικο Μέλος Το avatar του/της chillipf
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    373
    Εγώ φτιάχνω με σύρμα kanthal, 5 σπείρες όχι κολημένες μεταξύ τους, και μου βγαίνει γύρο στο 1 Ωμ, λίγο πάνω λίγο κάτω.
    Watt το πολύ μέχρι 11,5 - 12.
    Έχω και τον αέρα τέρμα ανοιχτό και μιά χαρά είμαι.
    PFC

  8. #1868
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chillipf Προβολή μηνύματος
    Εγώ φτιάχνω με σύρμα kanthal, 5 σπείρες όχι κολημένες μεταξύ τους, και μου βγαίνει γύρο στο 1 Ωμ, λίγο πάνω λίγο κάτω.
    Watt το πολύ μέχρι 11,5 - 12.
    Έχω και τον αέρα τέρμα ανοιχτό και μιά χαρά είμαι.
    5 1Ω; Τι σύρμα βάζεις; 32ρι;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #1869
    Αργούτσικο Μέλος Το avatar του/της chillipf
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    373
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    5 1Ω; Τι σύρμα βάζεις; 32ρι;

    Ναι σωστά. 5 σπείρες ανοιχτές στριμένες σε μπατονέτα, γύρο στο 1Ω μου βγάζουν.
    Άμα σου πω ότι δεν ξέρω τι σύρμα έχω..
    Έχω πάρει 2 κουλούρες εδώ και πάάαρα πολύ καιρό, από ft, δεν γράφουν τίποτα στο καρούλι, δεν θυμάμαι και τι είχα παραγγείλει ακριβώς, οπότε δεν.
    Πάντως μια χαρά με βολεύουν.
    Τελευταία τροποποίηση από chillipf; 10/11/2017 στις 13:40.
    PFC

  10. #1870
    λοιπον στηθηκε ο doggystale με βοηθεια για πρωτη φορα απο τον μαγαζατορα βγηκε η αντισταση στα 1.64ω γιατι του ειπα δεν θελω χαμηλες αντιστασεις.
    πηρα απο εκει βαμβακι το cotton bacon v2 και συρμα μου εδωσε το kanthal αμα το γραφω σωστα 28ga.
    αγορασα απο εκει εξισου και ενα αξονακι αυτο με την διαμετρο μου ειπε να το βαζω στα 2,5.
    ερωτηση δοκιμασα τωρα για πρωτη φορα να στριψω συρμα πανω στο αξονακι βρε παιδια πολυ αραιες οι σπειρες βγαινουν εσεις πως το κανετε?αυτος το ειχε βαλει στο αξονακι αλλα ειχε και ενα εργαλειο που περναει και το στριβει το συρμα,μου λεει δεν ειναι τοσο απαραιτητο αυτο,αλλοι το στριβουν πανω σε μπατονετα.
    στο διαταυτα ωραιος ο doggy αν και θα ηθελα λιγο ενα τσικ παραπανω αερα πολυ ωραια γευση ντουμανια δεν βγαζει αλλα λογικα ε?αφου ειναι στην κατηγορια του τσιγαρισιου και οχι πνευμονικου.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  11. #1871
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    στρίβε στρίβε και θα το βρεις μη σκάς.Και σε οδοντογλυφίδα έχουμε στρίψει
    Φίου φίου φι φι φίου

  12. #1872
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    στρίβε στρίβε και θα το βρεις μη σκάς.Και σε οδοντογλυφίδα έχουμε στρίψει
    Λες ε; χαχα ωραίος ο Τόλης σε απολαμβανω στα βιντεακια που ανεβαζεις στο youtube
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  13. #1873
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Και πριν λίγο ανέβηκε άλλο ένα. Σε ευχαριστώ. Καπνικό, βασισμένο σε RY4 και Kentucky Bourbon αυτή τη φορά.
    https://youtu.be/MlTSqc2oqis

    Κάνουμε και κάνα like ε!
    Τελευταία τροποποίηση από 7Tolis; 15/11/2017 στις 09:36.

  14. #1874
    Θελω την βοήθεια σας εχω γραψει και στο vaping. Gr δεν μπορω να καταλάβω τι λαθος κάνω.
    Τελικα άσχετο πηρα το μηχάνημα που στρίβεις σύρμα.
    Δεν μπορώ να βρω με τίποτα γεύση το βαμβάκι ουτε αραιό ουτε σφιχτό το περνάω στην αντίσταση το τοποθετώ μια χαρά ουτε διαρροές στο doggy ουτε τίποτα βγαζει οτι και να βαλω απο γευση μια γλυκιτα ειχα φουντούκι το ιδιο αλλαξα μετα και αντίσταση που ειχα φτιάξει με 2 πυρήνες τώρα βαζω καινούργιο βαμβάκι βαζω cream and cookies έχει περίπου την ιδια γεύση μια γλυκύτητα επειδή εχω ατμισει στον nautilus την ιδια γευση δεν είναι αυτό σαν πετιμέζι γεύση λες και ειναι.

    Δεν ξερω τι μπορεί να κάνω λάθος
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  15. #1875
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    Θελω την βοήθεια σας εχω γραψει και στο vaping. Gr δεν μπορω να καταλάβω τι λαθος κάνω.
    Τελικα άσχετο πηρα το μηχάνημα που στρίβεις σύρμα.
    Δεν μπορώ να βρω με τίποτα γεύση το βαμβάκι ουτε αραιό ουτε σφιχτό το περνάω στην αντίσταση το τοποθετώ μια χαρά ουτε διαρροές στο doggy ουτε τίποτα βγαζει οτι και να βαλω απο γευση μια γλυκιτα ειχα φουντούκι το ιδιο αλλαξα μετα και αντίσταση που ειχα φτιάξει με 2 πυρήνες τώρα βαζω καινούργιο βαμβάκι βαζω cream and cookies έχει περίπου την ιδια γεύση μια γλυκύτητα επειδή εχω ατμισει στον nautilus την ιδια γευση δεν είναι αυτό σαν πετιμέζι γεύση λες και ειναι.

    Δεν ξερω τι μπορεί να κάνω λάθος
    Δεν εχω ιδεα ποιο μπορει να ειναι το προβλημα αλλα οταν διαβασα το ποστ σου μου θυμισες αυτο..

    https://asteiakia.gr/anekdota/o_agiografos

    Υποθετω φυσικα οτι καθαριζεις, πετας, συρματα, αντιστασεις κτλ κτλ.. αυτα τα DIY κτλ κτλ ποτε δεν τα δοκιμασα οποτε υπομονη να μπουνε οι γνωστες...
    Quod me nutrit... me destruit.....

Παρόμοια θέματα

  1. ηλεκτρονικο τσιγαρο
    από 7gibernau στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2016, 02:25
  2. Ηλεκτρονικό τσιγάρο
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2015, 11:30
  3. Απαντήσεις: 258
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2011, 12:13
  4. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 00:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF