Σελίδα 7 από 135 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757107 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 2022

Θέμα: Ηλεκτρονικό τσιγάρο - ΙΙ

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Γιατί αποκλείεται έστω και σε ενα σημείο να μην έχει μεγαλύτερη θερμοκρασία. Για να δουλέψει σωστα πρέπει να έχει παντου την ίδια θερμοκρασία.
    ειλικρινά θάθελα νάχα μια περαιτέρω ανάλυση επ αυτού, έτσι για να μου φύγει η απορία
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  2. #92
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Ειχα δει ενα βιντεο του τυπα απο ΑρεςΜαρες,οπου εξηγουσε για ποιο λογο δεν του αρεσαν τα microcoils(γενικως προ tc εποχης).
    Ισχυριζοταν οτι επειδη η αντισταση θερμαινοταν απο μεσα προς τα εξω παρατηρειται το αποτελεσμα να στεγνωνει σημειακα το φυτιλι στο κεντρο και να υπαρχει και υποψια καμμενου αρα και εκλυση ανεπιθυμητων αεριων.
    Τωρα στην εποχη του tc το να συνεχιζουμε να φτιαχνουμε microcoils μαλλον ακυρωνει την εννοια του tc λογο της σημειακης αυξησης θερμοκρασιας που θα δημιουργηθει.
    Μπορει και να λεω πιπες βεβαια.......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #93
    Για βοηθήστε λίγο ρε παιδιά ..
    Μέχρι χτες χρησιμοποιούσα δύο απλά ηλεκτρονικά τσιγάρα της nobacco (των 25ε) με ατμοποιητές Epsilon-s BDC. Αφού πειραματίστικα με υγρά , τελευταία κόλλησα με HALO Tribeca στο ένα και ένα της Elequid france στο άλλο στα 12mg νικοτινης . Το Halo μου άρεσε πολύ γιατί στο τέλος αν και καπνικό έβγαζε μια γεύση καμμένης ζάχαρης .
    Βέβαια όλοι οι φίλοι μου με κορόιδευαν με τα μηχανάκια που είχα και μου έλεγαν ότι τα πιο ακριβά κάνουν καλύτερη δουλειά , αναδεικνύουν τα αρωματα και γενικά αν θες να κάνεις μια δουλειά κάντην σωστά ! ΟΚ .. συμφωνώ ..
    Εψαξα και κατεληξα στο JOYETECH eGO ONE VT , με ελεγχο θερμοκρασιας και γενικά να έχει μια απλότητα .
    Παρέλαβα σήμερα , φόρτισα , εβαλα αντίσταση τιτανίου , γέμισα με Tribeca και περίμενα μισή ωρίτσα να ποτίσει . Ανοίγω , επιλέγω αντίσταση Ti , βάζω medium θερμοκρασία και τραβάω ! Οκ.. Ξανατραβάω γυρνώντας το δαχτυλίδι για πιο σφιχτή τζούρα .. ΟΚ .. αλλάζω σε Low - High .. δεν εντυπωσιάζομαι ..
    Βασικά δεν βγήκε ποτε αυτό το άρωμα της tribeca ενώ με τα άλλα παπαράκια έβγαινε γαμάτο ! Η τζούρα ηταν ζεστή ακόμα και στο Low . Στο High αρκετά ζεστή για τα γούστα μου ... Τι πάει στραβά ? Γιατί δεν βγαινει σωστό το άρωμα ?
    Θέλει κανά στρώσιμο ? Λέω εγώ τώρα ..
    Να δοκιμάσω αντίσταση απλή ή Νικελίου .. θα κάνει διαφορά ?
    Για πείτε καμιά γνώμη ..
    KTM950 Adventure - Tuono 1000 RR7 Blue Dream (..no more dreaming..)

  4. #94
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Τολη ουσιαστικά όλες οι αντιστάσεις θερμαίνονται από μέσα προς τα έξω μόνο που στις ανοιχτές δεν είναι τόσο εμφανές γιατί γίνεται πιο γρήγορα.

    Ντιμμι εργαστηριακή ανάλυση θέλεις?

    Την πιο τέλεια αντίσταση με κολλημένες σπείρες να φτιάξεις, μια μικρή (έστω) διαφορά σε ένα σημείο (τουλάχιστον) θα το έχει. Αν δεν ζεσταίνεται ολη η αντίσταση ομοιόμορφα, το τσιπς που αντλεί δεδομενα απ' την τιμή της αντίστασης (η οποία εξαρτάται απ' την θερμοκρασία)
    α.. θα ρίχνει τον κόφτη πολύ πριν φτάσει ολόκληρη η αντίσταση στην επιθυμητή θερμοκρασία.
    β.. Θα ρίχνει τον κόφτη όταν όλη η αντίσταση έχει φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία αλλά ένα σημείο θα έχει πολύ μεγαλύτερη.

    ΔΕΝ είναι λάθος να φτιάξεις με κολλημένες σπείρες, αρκεί να μην έχει χοτ σποτ. Είσαι σίγουρος ότι δε θα έχει?

    Αν έχεις όρεξη και θέλεις να πειραματιστείς κάνε το εξής.

    Όπως θα γνωρίζεις αν βάλεις στεγνό βαμβάκι σε μια αντίσταση με tc δε θα το κάψει! Θα του αλλάξει ελαφρώς το χρώμα ΜΟΝΟ αν ρυθμίσεις την θερμοκρασία πολύ ψηλά ή αν πατάς το κουμπί και ξεχνάς να το αφήσεις, αλλά και πάλι δε θα το κάψει.

    Κάνε τώρα το ίδιο (στις ίδιες θερμοκρασίες και βατ) με αντίσταση που έχει κολλημένες σπείρες.

    Αν ισχύει το α. η αντίσταση με κολλημένες σπείρες δε θα κιτρινίσει το βαμβάκι όταν ρυθμίσεις την θερμοκρασία αρκετά υψηλά. (υψηλότερα απ' την προτεινόμενη που είναι 450 F) κάτι που λογικά ΠΡΕΠΕΙ να γίνει όπως ακριβώς συμβαίνει όταν έχεις ανοιχτές σπείρες.
    Αν ισχύει το β. η αντίσταση με κολλημένες σπείρες θα κιτρινίσει ένα μέρος απ' το βαμβάκι (ή όλο το βαμβάκι) με την θερμοκρασία ρυθμισμένη στην προτεινόμενη (μέση) τιμή ενώ στην υψηλή θερμοκρασία θα το καψει - μαυρίσει.

    Ο χρόνος που θα πατάς το κουμπί να είναι ο ίδιος και για τις δύο αντιστάσεις.

    Χρειάζεται να φτιάξεις 2 αντιστάσεις, μια με κολλημένες και μια χωρίς και να τις φυτιλιάσεις 2 φορές την κάθε μία. Η πρώτη θα εξομοιώνει τζούρα (θερμοκρασία και χρόνος πατήματος), και η δευτερη θα έχει υψηλότερη θερμοκρασία και μεγαλύτερους χρόνους πατήματος (μέχρι εξαντλήσεως των 10 δευτερολέπτων που έχουν όριο τα περισσότερα μοντ).

    Αν μπερδεύτικες με τα παραπάνω απλά πειραματίσου αρκετά με στεγνό βαμβάκι σε ανοιχτές σπείρες για να δεις ΠΩΣ πρέπει να συμπεριφέρεται το τσιπ και μετά κάνε το ίδιο και με κλειστές σπείρες.
    Sent from me using a computer.

  5. #95
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lamnian Προβολή μηνύματος
    Για βοηθήστε λίγο ρε παιδιά ..
    Μέχρι χτες χρησιμοποιούσα δύο απλά ηλεκτρονικά τσιγάρα της nobacco (των 25ε) με ατμοποιητές Epsilon-s BDC. Αφού πειραματίστικα με υγρά , τελευταία κόλλησα με HALO Tribeca στο ένα και ένα της Elequid france στο άλλο στα 12mg νικοτινης . Το Halo μου άρεσε πολύ γιατί στο τέλος αν και καπνικό έβγαζε μια γεύση καμμένης ζάχαρης .
    Βέβαια όλοι οι φίλοι μου με κορόιδευαν με τα μηχανάκια που είχα και μου έλεγαν ότι τα πιο ακριβά κάνουν καλύτερη δουλειά , αναδεικνύουν τα αρωματα και γενικά αν θες να κάνεις μια δουλειά κάντην σωστά ! ΟΚ .. συμφωνώ ..
    Εψαξα και κατεληξα στο JOYETECH eGO ONE VT , με ελεγχο θερμοκρασιας και γενικά να έχει μια απλότητα .
    Παρέλαβα σήμερα , φόρτισα , εβαλα αντίσταση τιτανίου , γέμισα με Tribeca και περίμενα μισή ωρίτσα να ποτίσει . Ανοίγω , επιλέγω αντίσταση Ti , βάζω medium θερμοκρασία και τραβάω ! Οκ.. Ξανατραβάω γυρνώντας το δαχτυλίδι για πιο σφιχτή τζούρα .. ΟΚ .. αλλάζω σε Low - High .. δεν εντυπωσιάζομαι ..
    Βασικά δεν βγήκε ποτε αυτό το άρωμα της tribeca ενώ με τα άλλα παπαράκια έβγαινε γαμάτο ! Η τζούρα ηταν ζεστή ακόμα και στο Low . Στο High αρκετά ζεστή για τα γούστα μου ... Τι πάει στραβά ? Γιατί δεν βγαινει σωστό το άρωμα ?
    Θέλει κανά στρώσιμο ? Λέω εγώ τώρα ..
    Να δοκιμάσω αντίσταση απλή ή Νικελίου .. θα κάνει διαφορά ?
    Για πείτε καμιά γνώμη ..
    O ατμοποιητής που έχει δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο! Τις αντιστάσεις αυτές δεν τις έχω δοκιμάσει για να ξέρω τι βγάζουν, ούτε το μοντ αυτό. Σίγουρα δε σου βγάζει αμέσως τα μέγιστα και χρειάζεται ένας ελάχιστος χρόνος για να "στρώσει" η αντίσταση αλλά μη περιμένεις και δραματικές αλλαγές.
    Ίσως κάποιος που το έχει δοκιμάσει μπορεί να σε βοηθήσει.

    Γιατί ρε χρυσό μου παιδί δεν μπήκες εδώ μέσα πριν τα σκάσεις να σε κάνουνε εξπέρ?
    Sent from me using a computer.

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dxeavy
    Εγγραφή
    03/06/2002
    Μηνύματα
    243
    Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά διαβάζω, διαβάζω και δε μπορώ να καταλάβω.. τσιγάρο θα καπνίσετε ή χτίζετε καμία χρονομηχανή;
    They'll talk to ya and talk to ya and talk to ya about individual freedom. But they see a free individual, it's gonna scare 'em.

  7. #97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    O ατμοποιητής που έχει δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο! Τις αντιστάσεις αυτές δεν τις έχω δοκιμάσει για να ξέρω τι βγάζουν, ούτε το μοντ αυτό. Σίγουρα δε σου βγάζει αμέσως τα μέγιστα και χρειάζεται ένας ελάχιστος χρόνος για να "στρώσει" η αντίσταση αλλά μη περιμένεις και δραματικές αλλαγές.
    Ίσως κάποιος που το έχει δοκιμάσει μπορεί να σε βοηθήσει.

    Γιατί ρε χρυσό μου παιδί δεν μπήκες εδώ μέσα πριν τα σκάσεις να σε κάνουνε εξπέρ?
    Εδώ μέσα ήμουν αλλά φοβόμουν ότι θα μπερδευτώ χειρότερα και γενικά ήθελα ένα απλό μηχανάκι που να κάνει και την δουλειά των πολύπλοκων σε ένα βαθμό .
    Επισης το ήθελα κομψό . Διάβασα πολύ καλα reviews και ενημέρωθηκα ιντερνετικά πριν το πάρω .. το θεωρούν πολύ καλή αγορά ..

    Αυτός είναι αν βοηθαει
    http://www.joyetech.com/product/ego-one-vt/
    Τελευταία τροποποίηση από Lamnian; 08/03/2016 στις 16:32.
    KTM950 Adventure - Tuono 1000 RR7 Blue Dream (..no more dreaming..)

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αν ισχύει το α. η αντίσταση με κολλημένες σπείρες δε θα κιτρινίσει το βαμβάκι όταν ρυθμίσεις την θερμοκρασία αρκετά υψηλά. (υψηλότερα απ' την προτεινόμενη που είναι 450 F) κάτι που λογικά ΠΡΕΠΕΙ να γίνει όπως ακριβώς συμβαίνει όταν έχεις ανοιχτές σπείρες.
    Αν ισχύει το β. η αντίσταση με κολλημένες σπείρες θα κιτρινίσει ένα μέρος απ' το βαμβάκι (ή όλο το βαμβάκι) με την θερμοκρασία ρυθμισμένη στην προτεινόμενη (μέση) τιμή ενώ στην υψηλή θερμοκρασία θα το καψει - μαυρίσει.

    Ο χρόνος που θα πατάς το κουμπί να είναι ο ίδιος και για τις δύο αντιστάσεις.

    Χρειάζεται να φτιάξεις 2 αντιστάσεις, μια με κολλημένες και μια χωρίς και να τις φυτιλιάσεις 2 φορές την κάθε μία. Η πρώτη θα εξομοιώνει τζούρα (θερμοκρασία και χρόνος πατήματος), και η δευτερη θα έχει υψηλότερη θερμοκρασία και μεγαλύτερους χρόνους πατήματος (μέχρι εξαντλήσεως των 10 δευτερολέπτων που έχουν όριο τα περισσότερα μοντ).

    Αν μπερδεύτικες με τα παραπάνω απλά πειραματίσου αρκετά με στεγνό βαμβάκι σε ανοιχτές σπείρες για να δεις ΠΩΣ πρέπει να συμπεριφέρεται το τσιπ και μετά κάνε το ίδιο και με κλειστές σπείρες.
    Ισχύουν όπως τα περιέγραψες γι αυτό και πολλά

    άρα να υποθέσω γι αυτό εφευρέθηκε το κανθαλ που είναι κράμα μετάλλων ώστε να εμφανίζει την ίδια τιμή αντίστασης σε οποιοδήποτε σημείο και με οποιοδήποτε τρόπο κατασκευασμένη.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  9. #99
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dxeavy Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά διαβάζω, διαβάζω και δε μπορώ να καταλάβω.. τσιγάρο θα καπνίσετε ή χτίζετε καμία χρονομηχανή;
    Όλα αυτά είναι πολύ πιο απλά απ' ότι ακούγονται ρε συ!

    Σίγουρα δε χρειάζεται κάποιος να κάνει όλα αυτά αλλά αν θέλει να το ψάξει μπορεί να ασχολείται με τις ώρες.
    Sent from me using a computer.

  10. #100
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Ισχύουν όπως τα περιέγραψες γι αυτό και πολλά

    άρα να υποθέσω γι αυτό εφευρέθηκε το κανθαλ που είναι κράμα μετάλλων ώστε να εμφανίζει την ίδια τιμή αντίστασης σε οποιοδήποτε σημείο και με οποιοδήποτε τρόπο κατασκευασμένη.
    Δεν κατάλαβες!

    Και με το κάνθαλ αλλάζει η τιμή της αντίστασης μόνο που δεν αλλάζει με τον ίδιο σταθερό - προοδευτικό τρόπο. Πως το λέγαμε μωρέ, γεωμετρική πρόοδο?
    Στο Νι200 μπορείς με έναν αλγόριθμο (στο τσιπ) να πιάσεις εύκολα την θερμοκρασία που έχει η αντίσταση ανάλογα με την τιμή που έχει λάβει.

    Αν έχεις χειροκίνητη επιλογή μπορείς να βάλεις έλεγχο θερμοκρασίας στο κανθαλ αλλά ο αλγόριθμος θα είναι λάθος.
    Και δεν μπορεί να υπάρξει σωστός αλγόριθμος γιατί δεν έχει σταθερή μεταβολή στην τιμή της αντίστασης ανάλογα με την θερμοκρασία.

    Ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
    Sent from me using a computer.

  11. #101
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lamnian Προβολή μηνύματος
    Εδώ μέσα ήμουν αλλά φοβόμουν ότι θα μπερδευτώ χειρότερα και γενικά ήθελα ένα απλό μηχανάκι που να κάνει και την δουλειά των πολύπλοκων σε ένα βαθμό .
    Επισης το ήθελα κομψό . Διάβασα πολύ καλα reviews και ενημέρωθηκα ιντερνετικά πριν το πάρω .. το θεωρούν πολύ καλή αγορά ..
    Σε ένα βαθμό το κάνει σίγουρα. Για μεγαλύτερο βαθμό ίσως χρειάζεσαι κάτι διαφορετικό (όχι απαραίτητα πιο πολύπλοκο). Έχω δει πολλές συμμαζεμένες επιλογές αλλά καμία δεν είχε tc (έλεγχο θερμοκρασίας) με επιλογές low και high. Νομίζω ότι στο μοντάκι σου μπορείς να δοκιμάσεις και απλές αντιστάσεις χωρίς ελεγχο θερμοκρασίας. Κάνε μια δοκιμή για να δεις αν φταίει το tc ή είναι ο ατμοποιητής - αντίσταση που δεν σε καλύπτει!

    Πιο φθηνό άρωμα που σου αφήνει αυτή την ιδιαίτερη γεύση με το tribeca είναι το bebeca της atmos lab. Εμένα μου άρεσε περισσότερο γιατί ήταν και λιγοτερο γλυκό.

    Την ίδια γευση σου αφήνει και το ry6 της natura, αλλά έχει πολύ έντονη καραμέλα μέσα που δεν μου άρεσε καθόλου.

    Το bebeca έχει κάπου στα 11 ευρώ και το ry6 9 ευρώ αλλά έχει συνέχεια προσφορές που σου ρίχνουν την τιμή στα 7 ευρώ για 30 μλ. To bebeca και να το αγοράσεις δε νομίζω να το μετανιώσεις. Το ry6 καλό είναι να το δοκιμάσεις σε κάποιο μαγαζί. Το halo έχει κοντά στο 20ρικο.
    Sent from me using a computer.

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Δεν κατάλαβες!

    Και με το κάνθαλ αλλάζει η τιμή της αντίστασης μόνο που δεν αλλάζει με τον ίδιο σταθερό - προοδευτικό τρόπο. Πως το λέγαμε μωρέ, γεωμετρική πρόοδο?
    Στο Νι200 μπορείς με έναν αλγόριθμο (στο τσιπ) να πιάσεις εύκολα την θερμοκρασία που έχει η αντίσταση ανάλογα με την τιμή που έχει λάβει.

    Αν έχεις χειροκίνητη επιλογή μπορείς να βάλεις έλεγχο θερμοκρασίας στο κανθαλ αλλά ο αλγόριθμος θα είναι λάθος.
    Και δεν μπορεί να υπάρξει σωστός αλγόριθμος γιατί δεν έχει σταθερή μεταβολή στην τιμή της αντίστασης ανάλογα με την θερμοκρασία.

    Ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
    έστω ρε παιδί μου, δλδ το κανθαλ ως κράμα μειώνει τις εγγενείς αδυναμίες των αμιγών μετάλλων (αδυναμίες για την περίπτωσή μας, για άλλες χρήσεις μπορεί να είναι επιθυμητά).
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  13. #103
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lamnian Προβολή μηνύματος
    Για βοηθήστε λίγο ρε παιδιά ..
    Μέχρι χτες χρησιμοποιούσα δύο απλά ηλεκτρονικά τσιγάρα της nobacco (των 25ε) με ατμοποιητές Epsilon-s BDC. Αφού πειραματίστικα με υγρά , τελευταία κόλλησα με HALO Tribeca στο ένα και ένα της Elequid france στο άλλο στα 12mg νικοτινης . Το Halo μου άρεσε πολύ γιατί στο τέλος αν και καπνικό έβγαζε μια γεύση καμμένης ζάχαρης .
    Βέβαια όλοι οι φίλοι μου με κορόιδευαν με τα μηχανάκια που είχα και μου έλεγαν ότι τα πιο ακριβά κάνουν καλύτερη δουλειά , αναδεικνύουν τα αρωματα και γενικά αν θες να κάνεις μια δουλειά κάντην σωστά ! ΟΚ .. συμφωνώ ..
    Εψαξα και κατεληξα στο JOYETECH eGO ONE VT , με ελεγχο θερμοκρασιας και γενικά να έχει μια απλότητα .
    Παρέλαβα σήμερα , φόρτισα , εβαλα αντίσταση τιτανίου , γέμισα με Tribeca και περίμενα μισή ωρίτσα να ποτίσει . Ανοίγω , επιλέγω αντίσταση Ti , βάζω medium θερμοκρασία και τραβάω ! Οκ.. Ξανατραβάω γυρνώντας το δαχτυλίδι για πιο σφιχτή τζούρα .. ΟΚ .. αλλάζω σε Low - High .. δεν εντυπωσιάζομαι ..
    Βασικά δεν βγήκε ποτε αυτό το άρωμα της tribeca ενώ με τα άλλα παπαράκια έβγαινε γαμάτο ! Η τζούρα ηταν ζεστή ακόμα και στο Low . Στο High αρκετά ζεστή για τα γούστα μου ... Τι πάει στραβά ? Γιατί δεν βγαινει σωστό το άρωμα ?
    Θέλει κανά στρώσιμο ? Λέω εγώ τώρα ..
    Να δοκιμάσω αντίσταση απλή ή Νικελίου .. θα κάνει διαφορά ?
    Για πείτε καμιά γνώμη ..
    1. Δεν χρειάζεται να περιμενεις 1/2 ωρα να ποτίσει, στάξε υγρό μέσα της και κλείσε. Αντε να περιμένεις 1-2'
    2. Ni200 και ζεστή τζούρα δεν παιζει, ακόμα και στους 280 βαθμούς, με kick 50W
    3. Στο medium (250 βαθμους) με την 0.2Ω αντίσταση που έχεις (υποθέτω) δεν ξερω τι γίνεται... εγω που είμαι μόνο με Ni200 και παιζω στους 200-210 βαθμους με (αναλογα τις ορέξεις μου) 0,08-0,15Ω, και γευση εχω, και ντουμάνι (με 50/50 - με 70/30 γίνεται χαμός)

    Δοκίμασε με την απλή κανθαλ του 1Ω που εχεις και δες. Αν κι εκει δεν παιρνεις γευση, άλλαξε ατμοποιητή.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #104
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    έστω ρε παιδί μου, δλδ το κανθαλ ως κράμα μειώνει τις εγγενείς αδυναμίες των αμιγών μετάλλων.
    Κοίτα!

    Όποτε έχω διάθεση σιάχνω μια με Νι200.

    Όποτε βαριέμαι βάζω κανθαλ με ανοιχτές σπείρες στο μπλε κατσαβιδάκι.

    Και τα δύο δουλεύουν άψογα.

    φάκιτ.. μη με μπερδεύεις!

    (μια φορά από βαρεμάρα αγόρασα μέχρι και αντίσταση)
    Sent from me using a computer.

  15. #105
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    1. Δεν χρειάζεται να περιμενεις 1/2 ωρα να ποτίσει, στάξε υγρό μέσα της και κλείσε. Αντε να περιμένεις 1-2'
    Ένας και γμ τους τρόπους να κάνεις το βαμβάκι μουσκίδι είναι ρίχνεις μερικές καλές ρουφιξιές χωρίς να πατάς το κουμπί.
    Αν κλείσεις και τον αέρα μπορεί να προκαλέσεις και υπερτροφοδοσία.


    Νίκο μια φορά δοκίμασα φουλ vg και χρειαζόμουν χαρτομάντιλο μετά από κάθε τζούρα.
    Sent from me using a computer.

Σελίδα 7 από 135 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757107 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ηλεκτρονικο τσιγαρο
    από 7gibernau στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2016, 01:25
  2. Ηλεκτρονικό τσιγάρο
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2015, 10:30
  3. Απαντήσεις: 258
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2011, 11:13
  4. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF