Σελίδα 75 από 135 ΠρώτοΠρώτο ... 2565707172737475767778798085125 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.111 έως 1.125 από 2022

Θέμα: Ηλεκτρονικό τσιγάρο - ΙΙ

  1. #1111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Μοντάκι pico, ατμοποιητή gs air M της aleaf και μια μπαταρία 18650 sony πράσινη.




    Edit. Κόστος γυρω στα 70 ευρώ.
    Αυτο πρεπει να πηρα εγω απο το aliexpress με ατμοποιητη mello 3 στα 35ευρω συν δέκα δολάρια δυο μπαταριες, διοτι στο συγκεκριμένο μοντέλο το δινει χωρις μπαταρία οπως και στην Ελλάδα επειδη το εψαξα πριν, αρα μηπως. Ο φιλος να το παραγγείλει απο εκει;εκτος αμα βιαζετε γιατί αργει αρκετά αλλα απο τα 70 ευρω στα 40 ειναι ενα 20 διαφορά που με αυτο το 20αρικο περνεις φορτιστη vc2plus
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  2. #1112
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    gs air πήρες? Το pico το δίνει συνήθως πακέτο με τον melo 3 που παίρνει πολύ χαμηλές αντιστάσεiς, 0.3 και 0.5 που ειναι για πνευμονικές.



    Edit. H τιμή που είπα είναι στο περίπου και από Ελλάδα. Φυσικά αν τον συμφέρει απ' έξω με τα μισα λεφτά δε το συζητάμε.
    Sent from me using a computer.

  3. #1113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    gs air πήρες? Το pico το δίνει συνήθως πακέτο με τον melo 3 που παίρνει πολύ χαμηλές αντιστάσεiς, 0.3 και 0.5 που ειναι για πνευμονικές.



    Edit. H τιμή που είπα είναι στο περίπου και από Ελλάδα. Φυσικά αν τον συμφέρει απ' έξω με τα μισα λεφτά δε το συζητάμε.
    οχι δεν πηρα,βλακεια?ναι τον melo 3 ειχε πακετο,τι ενοοεις πνευμονικες?γιατι εγω τωρα μπαινω στο παιχνιδι του ηλεκτρονικου τσιγαρου,τωρα προς τον παρον βολευομε με της γυναικας που εχει το istick basic της eleaf,λες να παραγγειλω και τον gs air?10 δολαρια τον εχουν εξω εδω δεν ξερω ποσο παιζει.entit τωρα που κοιταω εχει αρκετα gs air εχει το gs air 2 και gs air-m που ειναι μεγαλο 4 ml λογικα για το pico πρεπει να κανει ετσι δεν ειναι?10 δολαρια τον εχει
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  4. #1114
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Η πνευμονικη τζούρα είναι ακριβως αυτο που ακουγεται,κατευθείαν στα πνευμόνια χωρίς ενδιάμεση "σταση"στο στόμα.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #1115
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Η πνευμονικη τζούρα είναι ακριβως αυτο που ακουγεται,κατευθείαν στα πνευμόνια χωρίς ενδιάμεση "σταση"στο στόμα.
    Δηλαδη καλο ειναι να καθετε και στο στομα; ωστε να απολαμβανεις την γευση; αυτο εννοείς;
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  6. #1116
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Hornet δε ξέρω αν θα σε βολέψει τόσο χαμηλή αντίσταση απ' τη στιγμή που είσαι νεοεισερχόμενος και θέλεις ότι πιο κοντινό στο κανονικό τσιγάρο.

    Οι πολύ χαμηλές αντιστάσεις δε δουλεύουν σωστά σε σφιχτές τζούρες και εκτός αυτού φαντάζομαι ότι θα τα τα παίζουν και πιο γρήγορα. Τον melo δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά φαντάζομαι δεν αλλάζει κάτι απ' τη στιγμή που έχει αντιστάσεις 0.5 και μ0.3 αποκλειστικά. Φαντάζομαι δε θα δίνει ούτε επιλογή για σφιχτή τζούρα.

    Παραπάνω έγραψα gs air M. όχι gs air.

    διαφορές .. (τα λινκ είναι τυχαία)

    Gs air

    Λεπτό και μακρύ μοντέλο. Το συνηθισμένο μέγεθος (διάμετρος βάσης) είναι 22mm. Αυτός είναι 19-20mm. Εκτός του ότι φαίνεται πιο άσχημος έχει μικρότερη χωρητικότητα και επιπλέον δεν έχει εύκολη ρύθμιση του αέρα (πόσο ανοιχτή ή σφιχτή τζούρα θέλεις). Η ρύθμιση γίνεται με βίδα και σε πολλές θέσεις σφυρίζει. Δουλεύει, αλλά νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να τον προτιμήσει κάποιος.

    gs air M

    22mm διάμετρος, μεγαλύτερη χωρητικότητα σε υγρό, εύκολη ρύθμιση του αέρα περιστρέφοντας το σημείο με την ρίκνωση στο κάνω μέρος.

    gs air MS

    Ίδιος με τον από πάνω αλλά πιο κοντός. Δλδ 22μμ διάμετρος αλλά μικρότερο ύψος απ' τον M. Χωρητικότητα όσο και ο απλός gs air.



    Ο απλός gs air είναι ο πιο παλιός και ταιριάζει σε λεπτές κολονάτες μπαταρίες.

    Ο Μ και ο ΜS έχουν μόνο 1.5μλ διαφορά στη χωρητικότητα και μικρότερο ύψος ο ms.

    Και οι τρεις παίρνουν τις ίδιες ακριβώς αντιστάσεις.
    Και οι τρεις ταιριάζουν σε όλα τα μοντάκια. (ναι και στο pico, της eleaf είναι και το pico). To pico δεν παίρνει μόνο ατμοποιητές με διάμετρο πάνω από 22 (υπάρχουν και 24μμ) επειδή ενοχλεί το καπάκι της μπαταρίας.

    Είναι αρκετά φθηνοί (δλδ περισσοτερο δε γίνεται) γιατί δεν είναι φτιαγμένοι από ατσάλι αλλά από επινικελωμένο κάτι. Σε πολλούς νέους χρήστες αρέσουν αρκετά γιατί δεν έχουν χαζοπροβλήματα με διαρροές και υπερτροφοδοσίες. Γευση στο μέσο όρο. Αντοχή αντίστασης πάρα πολύ μεγάλη. Τιμή αντίστασης 3 με 3.5 ευρώ.
    Ανταλλακτικό τζαμάκι στα 5 ευρώ. Στην Ελλάδα βρίσκει κάποιος αντιστάσεις και ανταλλακτικά σε όλα τα μαγαζιά.

    Για τον φίλο του νοστραδαμου έγραψα τον Μ μόνο και μόνο επειδή είπε ότι θέλει μεγάλη χωρητικότητα σε υγρό. Εγώ με το pico θα έπαιρνα τον ms.
    Sent from me using a computer.

  7. #1117
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη καλο ειναι να καθετε και στο στομα; ωστε να απολαμβανεις την γευση; αυτο εννοείς;
    Το θέμα είναι τι αρέσει σε σένα. Σε καινούριους ατμιστές αρέσει κυρίως το παραδοσιακός τρόπος καπνίσματος τσιγάρου. Και σε παλιούς φυσικά μπορεί να αρέσει αυτός ο τρόπος!

    Δεν έχει να κάνει με τη γεύση αλλά το τι σου αρέσει σαν εμπειρία.
    Sent from me using a computer.

  8. #1118
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.540
    Οκ θα τα ψάξω..

    Λοιπόν έχω ένα θέμα με την μ@λακια που αγόρασα και όσο περισσότερο διαβάζω τόσο περισσότερο μπερδεύομαι..

    Πήρα ένα σύστημα της nobacco με μοντακι VF lite της wismec. Στον ατμοποιητη βάζω έτοιμες αντιστάσεις Clapton 1.5Ω της joytech. Τον πρώτο καιρό όλα οκ. Οι δύο που είχε μέσα με την αγορά καθώς και άλλες δύο στην πορεία τις διάβαζε στα 1.5 με 1.52 Ω, σταθερή γεύση και ατμισμα όλα οκ.

    Κάποια στιγμή σε καινούργια αντίσταση σχετικά, μου έρχεται καμμένο και βλέπω και μεγάλη απόκλιση στα Ω οπότε λέω οκ κάηκε η αντίσταση νωρίς.
    Αλλάζω αντίσταση την διαβάζει στα 1.6Ω και 2 ml κατανάλωση υγρού μετά, πάλι καμμένο και Ω αλλού για αλλού. Ξανά αλλαγή, νέα αντίσταση πάλι 1.62-1.63 και πάλι καμμένο σύντομα.

    Υγρά τα ίδια από την πρώτη μέρα.. Τι σκατα μπορεί να παίζει?

  9. #1119
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Οκ θα τα ψάξω..

    Λοιπόν έχω ένα θέμα με την μ@λακια που αγόρασα και όσο περισσότερο διαβάζω τόσο περισσότερο μπερδεύομαι..

    Πήρα ένα σύστημα της nobacco με μοντακι VF lite της wismec. Στον ατμοποιητη βάζω έτοιμες αντιστάσεις Clapton 1.5Ω της joytech. Τον πρώτο καιρό όλα οκ. Οι δύο που είχε μέσα με την αγορά καθώς και άλλες δύο στην πορεία τις διάβαζε στα 1.5 με 1.52 Ω, σταθερή γεύση και ατμισμα όλα οκ.

    Κάποια στιγμή σε καινούργια αντίσταση σχετικά, μου έρχεται καμμένο και βλέπω και μεγάλη απόκλιση στα Ω οπότε λέω οκ κάηκε η αντίσταση νωρίς.
    Αλλάζω αντίσταση την διαβάζει στα 1.6Ω και 2 ml κατανάλωση υγρού μετά, πάλι καμμένο και Ω αλλού για αλλού. Ξανά αλλαγή, νέα αντίσταση πάλι 1.62-1.63 και πάλι καμμένο σύντομα.

    Υγρά τα ίδια από την πρώτη μέρα.. Τι σκατα μπορεί να παίζει?
    Την αντισταση την ειδες;
    Μηπως το υγρο σου αφηνει πολλα καταλοιπα;
    Το εχω παθει και εγω με καποιες μαρκες υγρων οπου βουλωναν τα παντα και φυσικα επαιρνα καμμενο.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #1120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι τι αρέσει σε σένα. Σε καινούριους ατμιστές αρέσει κυρίως το παραδοσιακός τρόπος καπνίσματος τσιγάρου. Και σε παλιούς φυσικά μπορεί να αρέσει αυτός ο τρόπος!

    Δεν έχει να κάνει με τη γεύση αλλά το τι σου αρέσει σαν εμπειρία.
    Daz, αρα λες να αγορασω για τον pino έναν gs air ms; θα με παει καλύτερα λες μιας που ειμαι νεοεισερχομενος ατμιστης
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  11. #1121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.540
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Την αντισταση την ειδες;
    Μηπως το υγρο σου αφηνει πολλα καταλοιπα;
    Το εχω παθει και εγω με καποιες μαρκες υγρων οπου βουλωναν τα παντα και φυσικα επαιρνα καμμενο.
    Τι εννοείς να την δω?
    Δεν είχα θέμα καθόλου στις αρχές όμως με τα ίδια υγρά και ίδιες αντιστάσεις..

    Άλλαξα αντίσταση ξανά σήμερα το απόγευμα και την μετράει 1.72. Είναι πολύ μεγάλες οι αποκλίσεις..

  12. #1122
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Τι εννοείς να την δω?
    Δεν είχα θέμα καθόλου στις αρχές όμως με τα ίδια υγρά και ίδιες αντιστάσεις..

    Άλλαξα αντίσταση ξανά σήμερα το απόγευμα και την μετράει 1.72. Είναι πολύ μεγάλες οι αποκλίσεις..
    Και τι σε πειράζει πόσο είναι η αντίσταση?

    Εσύ ρύθμισε τα βατ στα οποία σου δίνει αυτό που θέλεις όχι σε αυτά που έβαζες με την 1.5.

    Αν στο 1.5 είχες 16βατ στην 1.6 ίσως έπρεπε να κατεβάσεις βατ. Στην 1.7 να κατεβάσεις ακόμα περισσότερο.

    Υπάρχουν πολλοί λόγοι που οι αντιστάσεις έχουν αποκλίσεις. Μπορεί να οφείλεται και στις επαφές που έχει το μοντάκι-ατμοποιητής ή και στην ιδια την αντίσταση, να έχει βγει παραπάνω δλδ απ' το εργοστάσιο.

    Τα βατ που ρυθμίζεις και τα Ω της αντίστασης σου δίνουν την τιμή των volt. Εσύ σε κάθε περίπτωση θέλεις να είσαι στο 4.1 V περίπου.

    Δεν ξέρω ούτε τι ατμοποιητή έχεις ούτε το μοντάκι σου για να σε βοηθήσω παραπάνω. το λάθος πάντως πιθανότατα είναι τα λάθος ρεύματα. Υπερβολικά ρεύματα για την αντίσταση.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 17/10/2016 στις 22:57.
    Sent from me using a computer.

  13. #1123
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    Daz, αρα λες να αγορασω για τον pino έναν gs air ms; θα με παει καλύτερα λες μιας που ειμαι νεοεισερχομενος ατμιστης
    Τι να σου πω? Τον μέλο δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά με αυτές τις αντιστάσεις σε νεό ατμιστή? Ξέρω 'γω!!!

    Νομίζω ότι ο gs θα σου κάτσει καλύτερα. Τουλάχιστον όσοι ξέρω και ξεκίνησαν με gs air ειναι ευχαριστημένοι. Και εγώ τον έχω χρησιμοποιήσει αρκετά και νομίζω ότι θα σου αρέσει.


    Δε ξέρω κάποιον καινούριο πυ δεν έμεινε ευχαριστημένος με gs air, με αντίσταση 1.2Ω, ρεύματα γύρω στα 16W, μισόκλειστο αέρα και υγρό μανχάταν. Είναι ένα καλό και φθηνό ξεκίνημα.
    Sent from me using a computer.

  14. #1124
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Τι εννοείς να την δω?
    Δεν είχα θέμα καθόλου στις αρχές όμως με τα ίδια υγρά και ίδιες αντιστάσεις..

    Άλλαξα αντίσταση ξανά σήμερα το απόγευμα και την μετράει 1.72. Είναι πολύ μεγάλες οι αποκλίσεις..
    Ειχα αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα μια φορα, τις πρωτες μερες της ατμιστικης μου καριερας, και εφταιγε οτι βραχυκυκλωνε η αντισταση με τα ηλεκτροδια που συνδεοταν. Προσεξε να μην ακουμπαει πουθενα.


    υ.γ. Απο noobας, κωλοψαρο δινω και συμβουλες τωρα... Αμ, πως..;;!!
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #1125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Τι να σου πω? Τον μέλο δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά με αυτές τις αντιστάσεις σε νεό ατμιστή? Ξέρω 'γω!!!

    Νομίζω ότι ο gs θα σου κάτσει καλύτερα. Τουλάχιστον όσοι ξέρω και ξεκίνησαν με gs air ειναι ευχαριστημένοι. Και εγώ τον έχω χρησιμοποιήσει αρκετά και νομίζω ότι θα σου αρέσει.


    Δε ξέρω κάποιον καινούριο πυ δεν έμεινε ευχαριστημένος με gs air, με αντίσταση 1.2Ω, ρεύματα γύρω στα 16W, μισόκλειστο αέρα και υγρό μανχάταν. Είναι ένα καλό και φθηνό ξεκίνημα.
    Φτηνο ξεκινημα ε; πωπω δηλαδη παιδια αν καταλαβα καλα το ηλεκτρονικό τσιγαρο πρεπει να σπέρνει δηλαδη σου δίνει αλλη ποιότητα καπνίσματος δηλαδή ποιο ποιοτικο ποιο γευστικο και παει λέγοντας ε; Μάλιστα οποτε θα χτυπήσω απο ελλαδα 5ευρω διαφορα σιγα με με το aliexpress εναν gs air ms το μονο που με ψιλοχαλαει οταν τον κοιταγα ειναι μονο 2ml.
    Οταν αγορασα τον pico, αντε να ερθει αμην και πότε ειχε επιλογη melo 3 με 2ml η 4 ml φυσικά επέλεξα τα 4ml.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

Παρόμοια θέματα

  1. ηλεκτρονικο τσιγαρο
    από 7gibernau στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2016, 01:25
  2. Ηλεκτρονικό τσιγάρο
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2015, 10:30
  3. Απαντήσεις: 258
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2011, 11:13
  4. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF