Σελίδα 112 από 135 ΠρώτοΠρώτο ... 1262102107108109110111112113114115116117122 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.666 έως 1.680 από 2022

Θέμα: Ηλεκτρονικό τσιγάρο - ΙΙ

  1. #1666
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Απο περιεργεια μονο.
    O Ρενος απο το aresmares που εβλεπα τα βιντεακια του, τι εγινε?
    Εκτός των origami.Εφτιαξε εταιρεία και δίνει αρώματα χονδρικής.Παράλληλα έχει βγάλει και δικές του γευσεις οι οποίες αυτή τη στιγμή κάπου στην άνω Γλυφάδα ωριμάζουν.
    Φίου φίου φι φι φίου

  2. #1667
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Εκτός των origami.Εφτιαξε εταιρεία και δίνει αρώματα χονδρικής.Παράλληλα έχει βγάλει και δικές του γευσεις οι οποίες αυτή τη στιγμή κάπου στην άνω Γλυφάδα ωριμάζουν.
    Thanks!!!

  3. #1668
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Παιδιά ερώτηση,
    Vaporesso attitude , χωρίς κανένα πρόβλημα (τουλάχιστον εμφανές...) το δούλευα κανονικά, το βάζω για φόρτιση (φορτιστής 0.85amh) κ όταν πάω να το πάρω, παρέδωσε πνεύμα η πλακέτα του!

    Είναι εκτός εγγύησης πλέον. Υπάρχει η πλακέτα ως ανταλλακτικό ή απλά κλαίω τα λεφτά μου?

  4. #1669
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Ήρθε χθες η παραγγελία από pink mule.
    Δέκα ημερολογιακές μέρες έκανε.

    Υπάρχει κάποιο κόλπο στον kayfun l+, γιατί κάποιες φορές μου έρχεται υγρό; Ιδίως αν είναι για κάποια ώρα σε πλάγια θέση τοποθετημένος. Έτσι είναι ή είναι κάποιο λάθος στο στήσιμο;


    Είναι αλήθεια ότι απαγορεύονται οι αγορές υγρών από το εξωτερικό και ότι υπάρχει περίπτωση να κρατηθεί το δέμα στο τελωνείο έως και επιβολή προστίμου;
    Όσοι δηλαδή παραλάβαμε ήμασταν "τυχεροί";

    Επίσης, ισχύει ότι ποτέ δεν καίμε το kanthal; Ποτέ όμως.
    Πως θα δοκιμάζουμε αν η αντίσταση έχει φτιαχτεί σωστά;
    Τελευταία τροποποίηση από LogOutGoRide; 27/05/2017 στις 15:12.

  5. #1670
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    @typhoon πάρε άλλο δεν αξίζει για επισκευή.
    @Logout καλύτερο στήσιμο κάνε. Είναι όμως κάτι που ενδέχεται να συμβαίνει αν μείνει ώρα ξάπλα ή ανάποδα. Ναι, απαγόρευεται και ειναι όπως το έγραψες. Το κανθαλ θεωρητικά δε το καις. Αν είναι ανοιχτές οι σπείρες δε χρειάζεται να τσεκάρεις κάτι. Μόνο στις ενωμένες σπείρες (Micro coil) θες τσεκάρισμα και δυστυχώς χωρίς πύρωμα δε ξέρεις τι έχεις φτιάξει.

  6. #1671
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Τα υγρα μου ηρθαν και εμενα πριν λιγες μερες. Πηρα και ολα τα παραφεναλια (συριγγες, δοχεια κλπ), απιονισμενο νερο και αρωματα και ξεκινησα τη μαγειρικη!
    Εφτιαξα μεχρι τωρα ενα πολυ καλο RY4 και περιμενω να δοκιμασω αλλα δυο που ωριμαζουν. Ενα lemon cookie και ενα burbon desert.

    Σημερα παρηγγειλα απο τον ιδιο (pink-mule) ατμοποιητη και modακι καινουργια. Wismec Predator και τον Medusa RDA απο GeekVape.

    Θα εχω το Pico με τον Hurricane στημενο για ψιλο-σφιχτες τσιγαρισιες για εξω και για τη δουλεια και τον Medusa για να κανω το σπιτι τοπιο στην ομιχλη.
    MADE IN JAPAN 日本製

  7. #1672
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    506
    Καπου διαβασα οτι το κανθαλ μπορεις να κανεις ντραι μπερν και σε αλλα συρματα οχι γιατι τα τρως κανονικα ενω το κανθαλ ειναι κομπλε. Δηλαδη μαζι με το μπαμπακι αλλαζεις και συρμα? Εγω κανω ενα ντραι μπερν μια φορα και μετα βαζω καινουργιο.

    Εξαλλου πρεπει να κανεις και ενα στην αρχη να πατηθουν μεταξυ τους

  8. #1673
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Τα υγρα μου ηρθαν και εμενα πριν λιγες μερες. Πηρα και ολα τα παραφεναλια (συριγγες, δοχεια κλπ), απιονισμενο νερο και αρωματα και ξεκινησα τη μαγειρικη!
    Εφτιαξα μεχρι τωρα ενα πολυ καλο RY4 και περιμενω να δοκιμασω αλλα δυο που ωριμαζουν. Ενα lemon cookie και ενα burbon desert.

    Σημερα παρηγγειλα απο τον ιδιο (pink-mule) ατμοποιητη και modακι καινουργια. Wismec Predator και τον Medusa RDA απο GeekVape.

    Θα εχω το Pico με τον Hurricane στημενο για ψιλο-σφιχτες τσιγαρισιες για εξω και για τη δουλεια και τον Medusa για να κανω το σπιτι τοπιο στην ομιχλη.
    Μπαίνει η μέδουσα στο πίκο;
    Πολύ καλή η μέδουσα πάντως.Την εχω σκίσει στο lemon tart.Επίσης το lemon tart το γονάτισε ενας μεσιέ απο εδω μέσα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dennis- Προβολή μηνύματος
    Καπου διαβασα οτι το κανθαλ μπορεις να κανεις ντραι μπερν και σε αλλα συρματα οχι γιατι τα τρως κανονικα ενω το κανθαλ ειναι κομπλε. Δηλαδη μαζι με το μπαμπακι αλλαζεις και συρμα? Εγω κανω ενα ντραι μπερν μια φορα και μετα βαζω καινουργιο.

    Εξαλλου πρεπει να κανεις και ενα στην αρχη να πατηθουν μεταξυ τους
    Τα άλλα συρματα δουλεύουν με έλεγχο θερμοκρασίας (TC) και ΔΕΝ τα πυρώνεις.Το κάνθαλ ο,τι έγραψα παραπάνω.
    Φίου φίου φι φι φίου

  9. #1674
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Δεν μπαινει στο Pico. Γι'αυτο πηρα το Predator. Kαι για να εχω και περισσοτερες επιλογες γενικα σε ατμοποιητες.
    Ημουν αναμεσα στο Medusa και τον Griffin αλλα ειπα να παω σε RDA μιας και θα χρησιμοποιηται εντος του σπιτιου, οποτε τα μειονεκτηματα εξαλειφονται, και για εξω με υπερκαλυπτει ο Hurricane.
    MADE IN JAPAN 日本製

  10. #1675
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    452
    Το predator το έχω εδώ κι ενάμιση μήνα!! Πριν είχα πικο!! Θα πάθεις πλάκα με τα ρεύματα του και την αυτονομία! Ας ελπίσουμε το πρόβλημα με τον 510 πόλο να μην μας αγγίξει

  11. #1676
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Το predator το έχω εδώ κι ενάμιση μήνα!! Πριν είχα πικο!! Θα πάθεις πλάκα με τα ρεύματα του και την αυτονομία! Ας ελπίσουμε το πρόβλημα με τον 510 πόλο να μην μας αγγίξει
    Λογικα το εχουν φτιαξει πλεον. Ετσι διαβασα τουλαχιστον. Το προβλημα υπηρξε στις πρωτες παρτιδες pre order.
    Αν παρολαυτα μας συμβει σιγουρα θα υπαρχει ενας σχετικα ευκολος τροπος να φτιαχτει με καποια πατεντα ή να σταλει πισω λογω εγγυησης.
    Προσωπικα, ουτως ή αλλως επειδη θα χρησιμοποιειται μονο στο σπιτι και με εναν ατμοποιητη που θα βγαινει σπανια μπορει να μην το παθω ακομα και αν εχω απο τα προβληματικα μοντελα.
    MADE IN JAPAN 日本製

  12. #1677
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Έχει δοκιμάσει κανείς το SMOK X Cube Ultra 220W και τον Smok Tfv12 cloud beast;
    Ψήνομαι να τα κάνω σετάκι.
    Τώρα έχω Τriton 2 με Joyetech eVic-VTC Mini 75W. Ευχαριστημένος πλήρως, αλλά έτσι για αλλαγή σε κάτι πιο τούμπανο.

    Έχει κανείς ιδέα ή θα πάρω τα πνευμόνια στη μασχάλη;
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  13. #1678
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από freco Προβολή μηνύματος
    Έχει δοκιμάσει κανείς το SMOK X Cube Ultra 220W και τον Smok Tfv12 cloud beast;
    Ψήνομαι να τα κάνω σετάκι.
    Τώρα έχω Τriton 2 με Joyetech eVic-VTC Mini 75W. Ευχαριστημένος πλήρως, αλλά έτσι για αλλαγή σε κάτι πιο τούμπανο.

    Έχει κανείς ιδέα ή θα πάρω τα πνευμόνια στη μασχάλη;
    Όλη η σειρά tfv ειναι για ντουμάνια.Σε τόσα γκάζια (50 watt<) η νικοτίνη πρέπει να είναι ελάχιστη γιατί θα βγει το λαρύγγι σου και θα σε βαράει.

    Εγω ερωτεύτηκα αυτό εδώ με το τριπλό deck πάντως http://www.coilart.net/coilart-azero...e-coil-deck-ss οπου στα κινεζομάγαζα το βρίσκεις στα μισά λεφτά με pre-order.

    Δες και αυτό το mod http://www.skroutz.gr/s/10462592/Smok-Alien-Mod.html το έχω δουλέψει κανα δυο μέρες και κανένα πρόβλημα ως τώρα.Υπόψιν,τα διμπάταρα,τις μπαταρίες τις ταιριάζεις και χρησιμοποιείς πάντα το ίδιο ζευγάρι.Δε ξέρω ακριβώς το γιατί,κάτι με τους κύκλους αποφόρτισης-φόρτισης έχω διαβάσει, μπορεί να λέω και χαζομάρα.
    Φίου φίου φι φι φίου

  14. #1679
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Όλη η σειρά tfv ειναι για ντουμάνια.Σε τόσα γκάζια (50 watt<) η νικοτίνη πρέπει να είναι ελάχιστη γιατί θα βγει το λαρύγγι σου και θα σε βαράει.

    Εγω ερωτεύτηκα αυτό εδώ με το τριπλό deck πάντως http://www.coilart.net/coilart-azero...e-coil-deck-ss οπου στα κινεζομάγαζα το βρίσκεις στα μισά λεφτά με pre-order.

    Δες και αυτό το mod http://www.skroutz.gr/s/10462592/Smok-Alien-Mod.html το έχω δουλέψει κανα δυο μέρες και κανένα πρόβλημα ως τώρα.Υπόψιν,τα διμπάταρα,τις μπαταρίες τις ταιριάζεις και χρησιμοποιείς πάντα το ίδιο ζευγάρι.Δε ξέρω ακριβώς το γιατί,κάτι με τους κύκλους αποφόρτισης-φόρτισης έχω διαβάσει, μπορεί να λέω και χαζομάρα.
    Εντάξει, δεν παίζει εγώ να φτιάχνω αντιστάσεις. Τουλάχιστον τώρα. Το Alien το έχω στα υπ όψιν. Βγαίνει και με τον baby beast TFV8 (3ml) πακέτο, σε καλή τιμούλα.
    Τα κινεζομάγαζα καλό είναι πλέον να τα αποφεύγουμε γιατί τέσσερα στα πέντε δέματα ανοίγονται, με ότι αυτό συνεπάγετα σε καθυστέρηση - κόστος (κάτι πληρώνεις).
    Μόνο αν έχουν Ευρωπαϊκή αποθήκη ή από ebay Ευρώπη.

    Αν ξέρετε κανένα αξιόλογο τέτοιο μαγαζί καλό είναι να φτιάξουμε μια λίστα να υπάρχει για όλους.

    Για τις μπαταρίες είναι δεδομένο και το γράφουν και οι φορτιστές ότι πρέπει να είναι ίδιες. Εκτός από τους καινούργιους που πλέον μπορούν να φορτίζουν ταυτόχρονα εντελώς διαφορετικές. Έχω έναν τέτοιο Nitecore.


    Ευαριστώ πολύ Τόλη.
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  15. #1680
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    978
    Άντε να γράψω κι εγώ την μέχρι τώρα εμπειρία μου.
    Ξεκινάω με μια διευκρίνιση.. δεν κατέω πράμα από τα περίεργα που γράφετε. Θα με έλεγα "basic user" ή και κάτι πιο κάτω.
    Είναι 3 βδομάδες τώρα που ξεκίνησα το άτμισμα και το σετάκι που έχω είναι ένα Smok AL85 με έναν Nautilus2.
    Τα ζουμιά που έχω δοκιμάσει είναι τα εξής 2: Relax της Eliquid & Castle Long της Five Pawns και τα 2 με 6mg νικοτίνη.
    Ξεκίνησα με τη "μικρή" αντίσταση που έπαιζε στο σετ (1,8 νομίζω) αλλά θεωρώ πως έχω καλύτερο αποτέλεσμα με την 0,7.
    Προς το παρόν παραμένω στο Relax, είναι αυτό που ζητάω από γεύση. Αν ποτέ αξιωθώ και αρχίσω το "μαγείρεμα", αυτή θα είναι η πρώτη συνταγή που θα προσπαθήσω να βγάλω.
    Αυτά προς το παρόν. (Με το τσιγάρο δεν έχω ασχοληθεί έκτοτε, αν και κάποιες στιγμές το ζητάω.)

Παρόμοια θέματα

  1. ηλεκτρονικο τσιγαρο
    από 7gibernau στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2016, 02:25
  2. Ηλεκτρονικό τσιγάρο
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2015, 11:30
  3. Απαντήσεις: 258
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2011, 12:13
  4. ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητηρας ΙΙ
    από katsai στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 00:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF