Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 125

Θέμα: ΠΛΥΣΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ

  1. #106
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Αν είναι για μηχανή θέλει προσοχή.


    Για αμάξι είσαι κομπλέ

    Βεράντες δεν πλένω

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει στο πατρικό μου ένα πρακτικά αχρησιμοποίητο πλυστικό Karcher (δεκαπενταετίας), μοντέλο Κ 2.94MD.
    Μια χαρά.
    Τα 120-150 bar είναι πολύ ακόμα και για βεράντες, εκτός εάν είναι καινούργια η οικοδομή και τα μαστόρια έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στα πατώματα.
    Από την άλλη το επώνυμο μπορεί να είναι ακριβό αλλά έχει ανταλλακτικά.
    πχ.
    Το 2500w 150 bar που έχω πάρει από το leroy μια χαρά δουλεύει ακόμα (η σκανδάλη πάντα ανοιχτή δεμένη με σκοινάκι και on-off από τον διακόπτη),
    Αλλά με τον καιρό την χρήση και την κινεζότητα έχει ξεχειλώσει η μια μύτη που κάνει τη δέσμη βεντάλια, ελάχιστα μεν αρκετά για να μην ανεβαίνει πάνω από τα 110 bar όμως.
    Τα άλλο ακροφύσιο λόγο πολύ σπάνιας χρήσης ανεβάζει μέχρι 150 κανονικά.
    Ανταλλακτικό ακροφύσιο φυσικά δεν θα βρώ και δεν ψάχνω καν.
    Ένα παλαιότερο μηχάνημα που έχω ,απλά έμεινε στην άκρη όταν τρύπησε το λάστιχο,
    δεν υπήρχε ανταλλακτικό και για να φτιάξω ήθελα παραπάνω από την αξία του μηχανήματος.
    Με λίγα λόγια εφόσον το έχεις χρησιμοποίησέ το.
    Τα 100 bar είναι μια χαρά για όλες τις χρήσεις.

  3. #108
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    269
    Με 100 bar αν χτυπήσεις ψάρια, τα ξελεπιάζεις σε δευτερόλεπτα.
    Το μόνο μειονέκτημα ότι τα λέπια πετάγονται προς όλες τις κατευθύνσεις.

  4. #109
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Λοιπόν, σήμερα αφίχθη το πλυστικό της Karcher. To μηχανάκι είναι πρακτικό καινούριο, τα πλαστικά δείχνουν σαν καινούρια (λογικό αφού ήταν τόσα χρόνια αποθηκευμένο στο κουτί του σε κλειστό χώρο μακριά από ήλιο). Το μόνο θεματάκι που είχε είναι κάποια κατάλοιπα καθαριστικού υγρού στο μικρό τεπόζιτο που έχει για αυτό το λόγο (α αδερφός το χρησιμοποίησε μια φορά για να πλύνει το αυτοκίνητο και λογικά τότε έβαλε κάποιο σαμπουάν αυτοκινήτου, αν και από ότι διάβασα, το τεπόζιτο αυτό χρησιμοποιείται αποκλειστικά όταν δουλεύουμε το μηχάνημα με ένα ειδικό βουρτσάκι πλυσίματος, λογικά χαλιών, το οποίο παρεπιπτόντως έλειπε από το κουτί...).
    Όντας εντελώς άσχετος, αφού συνέδεσα το νερό και το ρεύμα και πάτησα τη σκανδάλη με σβηστό το μηχάνημα και ανοικτή την παροχή νερού για να πληρωθεί το κύκλωμα με νερό, αρχικά έβαλα μπροστά το μηχάνημα χωρίς να κουμπώσω κάποιο από τα 2 ακροφύσια που υπήρχαν. Το αποτέλεσμα, όταν πατούσα τη σκανδάλη έβγαινε νερό με ελάχιστα παραπάνω πίεση από αυτή που θα έβγαινε από ένα μηχανικό πιστόλι νερού. Προς στιγμήν πέρασε από το μυαλό μου ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με την αντλία, αν και ακουγόταν κανονικά όταν πατούσα τη σκανδάλη, αν και μόνο στιγμιαία...
    Εν συνεχεία με φώτισε και προσάρμοσα, διαδοχικά, τα 2 διαφορετικά ακροφύσια και εγένετο φως.
    Πλέον είχα ψεκασμό νερού με πίεση που να δικαιολογεί το μηχάνημα. Βέβαια δεν ένιωθα κάτι πολύ πολύ έντονο, του τύπου που βλέπουμε στα βενζινάδικα όταν πλένουμε τα οχήματά μας (αναμενόμενο φυσικά αφού τα τελευταία έχουν κάτι γαιδουρομηχανήματα), αλλά σίγουρα είχα ψεκασμό νερού με πίεση πλέον.
    Και ιδού τα αποτελέσματα από μια μικρή δοκιμή στο μπαλκόνι όπου τα μάρμαρα είχαν αλλάξει χρώμα από τη βρωμιά:
    https://ibb.co/R6Bz63P
    Σίγουρα ικανοποιητικό για τη βασική χρήση που το ήθελα (πλύσιμο βεραντών).
    To μόνο θέμα είναι ότι θέλει πολύ υπομονή για να σαρώσει κανείς κάποια τετραγωνικά μέτρα επιφάνειας, μια που η δέσμη είναι στενή, γεγονός που σε συνδυασμό με την κατά προτίμηση διακοπτόμενη λειτουργία του μηχανήματος που θα κάνω (ώστε να αποφευχθεί πιθανά μοιραία υπερθέρμανσή του) οδηγεί σε σημαντικούς χρόνους καθαρισμού. Αλλά τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.
    Επίσης το μηχάνημα καθαυτό είναι σχετικά ογκώδες και βαρύ, δεν γνωρίζω ωστόσο αν σημερινά μοντέλα μικρού μεγέθους, όπως για παράδειγμα το παρακάτω φορητό Bosch:

    https://www.skroutz.gr/s/17437347/Bo...%B1.html#specs

    πετυχαίνουν στην πράξη σαφώς καλύτερο ή ανάλογο αποτέλεσμα με τον μισό και ούτε όγκο/βάρος.
    Βέβαια, σε κάθε περίπτωση και δεδομένου ότι το απέκτησα δωρεάν, η όποια κριτική είναι περισσότερο για κάποιον που θα ήθελε να αγοράσει κάτι ανάλογο κι όχι για μένα.
    Τέλος να πω ότι το συγκεκριμένο είναι Made in Germany και γενικά φαίνεται προσεγμένη κατασκευή. Δεν γνωρίζω αν η τωρινή γενιά των Κ2, Κ3 της Karcher κινείται επίσης σε ανάλογα επίπεδα απτής ποιότητας,
    Ιδού και μια φωτογραφία από το μηχάνημα:

    https://ibb.co/pdz153q

  5. #110
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν, σήμερα αφίχθη το πλυστικό της Karcher. To μηχανάκι είναι πρακτικό καινούριο, τα πλαστικά δείχνουν σαν καινούρια (λογικό αφού ήταν τόσα χρόνια αποθηκευμένο στο κουτί του σε κλειστό χώρο μακριά από ήλιο). Το μόνο θεματάκι που είχε είναι κάποια κατάλοιπα καθαριστικού υγρού στο μικρό τεπόζιτο που έχει για αυτό το λόγο (α αδερφός το χρησιμοποίησε μια φορά για να πλύνει το αυτοκίνητο και λογικά τότε έβαλε κάποιο σαμπουάν αυτοκινήτου, αν και από ότι διάβασα, το τεπόζιτο αυτό χρησιμοποιείται αποκλειστικά όταν δουλεύουμε το μηχάνημα με ένα ειδικό βουρτσάκι πλυσίματος, λογικά χαλιών, το οποίο παρεπιπτόντως έλειπε από το κουτί...).
    Όντας εντελώς άσχετος, αφού συνέδεσα το νερό και το ρεύμα και πάτησα τη σκανδάλη με σβηστό το μηχάνημα και ανοικτή την παροχή νερού για να πληρωθεί το κύκλωμα με νερό, αρχικά έβαλα μπροστά το μηχάνημα χωρίς να κουμπώσω κάποιο από τα 2 ακροφύσια που υπήρχαν. Το αποτέλεσμα, όταν πατούσα τη σκανδάλη έβγαινε νερό με ελάχιστα παραπάνω πίεση από αυτή που θα έβγαινε από ένα μηχανικό πιστόλι νερού. Προς στιγμήν πέρασε από το μυαλό μου ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με την αντλία, αν και ακουγόταν κανονικά όταν πατούσα τη σκανδάλη, αν και μόνο στιγμιαία...
    Εν συνεχεία με φώτισε και προσάρμοσα, διαδοχικά, τα 2 διαφορετικά ακροφύσια και εγένετο φως.
    Πλέον είχα ψεκασμό νερού με πίεση που να δικαιολογεί το μηχάνημα. Βέβαια δεν ένιωθα κάτι πολύ πολύ έντονο, του τύπου που βλέπουμε στα βενζινάδικα όταν πλένουμε τα οχήματά μας (αναμενόμενο φυσικά αφού τα τελευταία έχουν κάτι γαιδουρομηχανήματα), αλλά σίγουρα είχα ψεκασμό νερού με πίεση πλέον.
    Και ιδού τα αποτελέσματα από μια μικρή δοκιμή στο μπαλκόνι όπου τα μάρμαρα είχαν αλλάξει χρώμα από τη βρωμιά:
    https://ibb.co/R6Bz63P
    Σίγουρα ικανοποιητικό για τη βασική χρήση που το ήθελα (πλύσιμο βεραντών).
    To μόνο θέμα είναι ότι θέλει πολύ υπομονή για να σαρώσει κανείς κάποια τετραγωνικά μέτρα επιφάνειας, μια που η δέσμη είναι στενή, γεγονός που σε συνδυασμό με την κατά προτίμηση διακοπτόμενη λειτουργία του μηχανήματος που θα κάνω (ώστε να αποφευχθεί πιθανά μοιραία υπερθέρμανσή του) οδηγεί σε σημαντικούς χρόνους καθαρισμού. Αλλά τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.
    Επίσης το μηχάνημα καθαυτό είναι σχετικά ογκώδες και βαρύ, δεν γνωρίζω ωστόσο αν σημερινά μοντέλα μικρού μεγέθους, όπως για παράδειγμα το παρακάτω φορητό Bosch:

    https://www.skroutz.gr/s/17437347/Bo...%B1.html#specs

    πετυχαίνουν στην πράξη σαφώς καλύτερο ή ανάλογο αποτέλεσμα με τον μισό και ούτε όγκο/βάρος.
    Βέβαια, σε κάθε περίπτωση και δεδομένου ότι το απέκτησα δωρεάν, η όποια κριτική είναι περισσότερο για κάποιον που θα ήθελε να αγοράσει κάτι ανάλογο κι όχι για μένα.
    Τέλος να πω ότι το συγκεκριμένο είναι Made in Germany και γενικά φαίνεται προσεγμένη κατασκευή. Δεν γνωρίζω αν η τωρινή γενιά των Κ2, Κ3 της Karcher κινείται επίσης σε ανάλογα επίπεδα απτής ποιότητας,
    Ιδού και μια φωτογραφία από το μηχάνημα:

    https://ibb.co/pdz153q
    Το φορητό αυτό έχω βάλει στο μάτι εδώ και καιρό... Όταν κάτσουν τα μπικικικίνια θα το τσιμπίσω σίγουρα!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Αυτή την περίοδο μεγάλο πολυκατάστημα έχει εκπτώσεις στα πλυστικά.

    Μετά από λίγο ψάξιμο κατέληξα στο MICHELIN MPX 22ΕΗ (175€) το οποίο έχει μεταλλική αντλία και ήταν καλύτερο σε σπεκς σε σχέση με το αντίστοιχο κάρχερ (Κ4, 200€) και 25€ φθηνότερο!

    Στέλνω τον πατέρα μου να πάει να το πάρει. Μετά από λίγη ώρα με παίρνει τηλ.

    -Έλα εντάξει; Το πήρες;
    -Ναι μια χαρά, έκανα και επέκταση εγγύησης με 25€ για επιπλέον δύο χρόνια.
    -Ααα, καλά έκανες, οπότε πήγε 200 στρογγυλά;
    -Όχι, 225€ πήγε γιατί πήρα το Κ4

    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.073
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αυτή την περίοδο μεγάλο πολυκατάστημα έχει εκπτώσεις στα πλυστικά.

    Μετά από λίγο ψάξιμο κατέληξα στο MICHELIN MPX 22ΕΗ (175€) το οποίο έχει μεταλλική αντλία και ήταν καλύτερο σε σπεκς σε σχέση με το αντίστοιχο κάρχερ (Κ4, 200€) και 25€ φθηνότερο!

    Στέλνω τον πατέρα μου να πάει να το πάρει. Μετά από λίγη ώρα με παίρνει τηλ.

    -Έλα εντάξει; Το πήρες;
    -Ναι μια χαρά, έκανα και επέκταση εγγύησης με 25€ για επιπλέον δύο χρόνια.
    -Ααα, καλά έκανες, οπότε πήγε 200 στρογγυλά;
    -Όχι, 225€ πήγε γιατί πήρα το Κ4

    Ετσι ειναι ρε φιλε,το ονομα παιζει ρολο,ειναι σαν να εστελνες τον πατερα σου να παρει λαστιχα για το μηχανακι σου ΚΑΡΧΕΡ. Στο τελος θαρχοταν στο σπιτι με ΜΙΣΕΛΕΝ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    Η Michelin δεν παράγει πλυστικα

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.073
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Η Michelin δεν παράγει πλυστικα
    https://www.dimko.gr/plystiko-neroy-...RhZ3MiOiIifV0#
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Η Michelin δεν παράγει πλυστικα
    Εννοείς ότι είναι Κίνα κ κολλούν επάνω αυτοκόλλητο michelin;

    Δεν έχω ιδιαίτερη γνώση αλλά έναν κομπρέσορα μισλέν που έχω πάνω από 10 χρόνια είναι μια χαρά. Ξεβουλώνει μπεκ, φουσκώνει, στεγνώνει, δεν έχω παράπονο.

    Με το ίδιο σκεπτικό κ βάσει των χαρακτηριστικών του, είπα να δοκιμάσω κ σε πλυστικό, αλλά όχι, εκεί.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    εγω δεν ειπα οτι δεν ειναι καλα
    ουτε οτι ειναι
    ουτε οτι δεν υπαρχει πλυστικο με σημα μισελεν
    ειπα οτι η μισελεν δεν παραγει πλυστικα οπως η καρχερ δεν παραγει λαστιχα

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.073
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    εγω δεν ειπα οτι δεν ειναι καλα
    ουτε οτι ειναι
    ουτε οτι δεν υπαρχει πλυστικο με σημα μισελεν
    ειπα οτι η μισελεν δεν παραγει πλυστικα οπως η καρχερ δεν παραγει λαστιχα
    https://www.kaercher.com/int/accesso...-64354030.html
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #118
    Tricycle
    Εγγραφή
    05/03/2018
    Μηνύματα
    68
    Τα της Michelin πρέπει να είναι Annovi Reverberi η οποία είναι μεγάλη εταιρεία στην κατασκευή τέτοιων μηχανημάτων
    https://www.annovireverberi.it/en/michelin

    Edit φτιάχνει μηχανήματα της Stanley και της Dewalt και άλλων
    https://www.annovireverberi.it/en/de-walt
    https://www.annovireverberi.it/en/stanley

  14. #119
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Εχω αφησει ενα πιστωτικο της ταξεως των 120 ευρω στον Κωτσοβολο και αποφασισα να το χρησιμοποιησω αγοραζοντας πλυστικο-πιεστικο μηχανημα.
    Καπως ετσι ξεκιναει η φαση τωρα του τι μηχανημα να αγορασω.

    Οι επιλογες που μου δινω ειναι οι εξης:

    1) Karcher K3 στα 120 bar ονομαστικη πιεση και το φθηνοτερο ολων των επιλογων μου, μου μενουν και ρεστα, επισης με πολυ καλες κριτικες απο ανθρωπους που το εχουν αγορασει.
    https://www.kotsovolos.gr/kipos-erga...CE%BC%CE%B1-k3

    2) Bosch Universal Aquatak 125 στα 125 bar ονομαστικη πιεση και βαζοντας ενα εικοσαρικο εξτρα για την αποκτηση του.
    https://www.kotsovolos.gr/kipos-erga...al-aquatak-125

    3) Bosch Universal Aquatak 130 στα 130 bar ονομαστικη πιεση, ιδιο με το αποπανω με λιγο περισσοτερη δυναμη και 1 μετρο μεγαλυτερη σωληνα, στα συν 40 ευρω για την αποκτηση του.
    https://www.kotsovolos.gr/kipos-erga...al-aquatak-130

    4) Michelin MPX 17 EH στα 130 bar ονομαστικη πιεση, ενα 20αρικο εξτρα απο εμενα και το πηρα. Νομιζω θα ειναι μεγαλο πλεονεκτημα το οτι εχει ανεμη ενσωματωμενη για το μαζεμα-απλωμα της σωληνας.
    https://www.kotsovolos.gr/kipos-erga...elin-mpx-17-eh

    5) Michelin MPX 22 EH στα 160 bar ονομαστικη πιεση. Το πιο δυνατο αλλα και το πιο ακριβο απο τα υπολοιπα, συν 55 ευρω απο εμενα για την αποκτηση του.
    https://www.kotsovolos.gr/kipos-erga...elin-mpx-22-eh


    Παμε να αναλυσουμε λιγο τωρα τα δεδομενα.
    Πιθανοτατα η χρηση που θα κανω θα ειναι απειροελαχιστη, δεν ημουν ποτε fanboy του πλενω το αυτοκινητο ή το μηχανακι καθε βδομαδα, αλλα δεν ειχα και ποτε πιεστικο για να ξερω, ουτε και περιοριζεται η χρηση τετοιου μηχανηματος μοναχα στο πλυσιμο των οχηματων.

    Ονομαστικη vs πραγματικη πιεση.
    Ισχυει στ`αληθεια οτι υπαρχει μεγαλη αποκλιση μεταξυ τους?
    Σε καποιο σχολιο διαβασα μεχρι και για 40 bar κατω για τα bosch (υπερβολη μαλλον) και γυρω στα 20 για τα karcher.

    Εγγυηση-αντιπροσωπεια-ανταλλακτικα

    Karcher 2 χρονια
    Bosch 2+1 με επεκταση μεσω δηλωσης στην ιστοσελιδα του κατασκευαστη
    Michelin 2 χρονια

    Karcher αντιπροσωπειες ή φυσικα καταστηματα θυμαμαι οτι ειχε σχεδον παντου σε ολη την χωρα, δεν ξερω αν ισχυει ακομα.
    Bosch καπου θα υπαρχει ισως.
    Michelin δειχνει εναν κεντρικο εδω στην αθηνα.

    Karcher ανταλλακτικα θυμαμαι ή διαβαζω οτι ειναι τσουχτερα αλλα βρισκεις μεχρι και στο περιπτερο
    Bosch καπου θα υπαρχουν ισως.
    Michelin μια απο τα ιδια με την bosch φανταζομαι.

    Κατασκευαστριες εταιρειες:

    Karcher.
    Εχουν ακουστει τα παντα για τα μηχανηματα της, απο το οτι ειναι παντελως αχρηστα κινεζικα της κακιας ωρας, μεχρι το οτι ειναι αριστα και εξαιρετικα value for money.
    Η αληθεια ειναι πως η karcher βρισκεται 500 χρονια στην αγορα και το κυριο αντικειμενο της ειναι αυτο, να κατασκευαζει δηλαδη πλυστικα-πιεστικα μηχανηματα.

    Bosch.
    Ειναι η πρασινη bosch, καμμια σχεση με την μπλε bosch professional, διαφορετικες εταιρειες με μονο κοινο το ονομα.
    Αν παμε με γνωμονα τα εργαλεια της, ξερεις τι αγοραζεις εξ`αρχης, αμιγως ερασιτεχνικα μηχανηματα καλης ποιοτητας με βαση αυτο που πληρωνεις.
    Γνωμη μου, ισως λιγο ακριβοτερα απ`οτι πραγματικα αξιζουν.

    Michelin.
    Το μεγαλο μου ερωτηματικο.
    Δεν γνωριζα καν πως μια εταιρεια που παραγει ελαστικα λανσαρει το ονομα της σε τετοια μηχανηματα.
    Μετα το σχολιο του geo10 μου κινησε το ενδιαφερον και μπηκα να ψαξω τι εστι annovi reverberi.
    Φαινεται να ειναι σοβαρα μηχανηματα και ποιοτικα, αλλα δεν παυουν να ειναι ερωτηματικο και να με κανουν λιγακι διστακτικο.

    Για ριχ`τε καμμια βοηθεια ή καμμια γνωμη ρε παιδες μπας και καταληξουμε καπου.

  15. #120
    Τα bar δεν ειναι βασικο χαρακτηριστικό κατε εμε. κοιτα ποσα λιτρα νερο βγαζουν. Για να σου δωσω ενα παράδειγμα ενα στα 150 bar me εξοδο 200λιτρα ειναι πιο αδύναμο σε σχεση με ενα στα 100 bar me 400 λιτρα. Εγω εχω nilfisk το οποιο ειναι σκυλι

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πλυστικο μηχανημα
    από panavour στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2016, 20:25
  2. Που είναι το μηχάνημα οεο!?
    από latris mixanis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 05:05
  3. το θαυματουργό μηχάνημα
    από greekshadow στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 00:27
  4. Το διαγνωστικό μηχάνημα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 11:09
  5. ΨαΧνω ΜηΧανημα
    από ntamigio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 17:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF