Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: gsr 600 ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

  1. #16
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Από όσο θυμάμαι, έχει στα αριστερά μια βίδα για την ρύθμιση.

  2. #17
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Ε τότε ας το ανεβάσει λίγο ο φίλος....το ρελαντι.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #18
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Το πρώτο που θα έκανα. Μπορεί να το έχει κάνει ήδη βέβαια.

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2016
    Μηνύματα
    14
    το εχω κάνει αυτο ήδη. ναι αριστερά μια βιδα ειναι.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2016
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Εγω ειμαι το παλικαρι που ειπε ο φιλος. Το post μου ηταν το εξης:



    Τωρα ομως που το αναφερεις για την αναλογια μιγματος, ο μηχανικος ειχε πειραξει και τις ρυθμισεις του μιγματος ηλεκτρονικα (θυμαμαι ειχαν βγει κατι ενδειξεις στον πινακα οργανων).
    Μπορει και αυτο να εκανε τη διαφορα.
    μηπως θυμάσαι πόσα είχες δώσει για το καθάρισμα? και να μου πεις αν ο δικός σου μάστορας, αν είναι καλός να το φέρω εκεί?

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreas4208 Προβολή μηνύματος
    μηπως θυμάσαι πόσα είχες δώσει για το καθάρισμα? και να μου πεις αν ο δικός σου μάστορας, αν είναι καλός να το φέρω εκεί?
    Έχεις πμ.

  7. #22
    καλήμερα έχω και εγώ ένα GSR 600 με 10,000 χλμ. έχει καμιά εβδομάδα που μου σβήνει στο ρελαντί και ειδικά όταν το μαρσάρω ,είτε είναι κρύο είτε ζεστό.

    σκέφτομαι να καθαρίσω τους άυλους και θα ανεβάσω λίγο το ρελαντί,γιατί μου φαίνεται χαμηλό ...είναι περίπου στις 850-900 στροφές.

  8. #23
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Τι εννοείς με το "σου φαινεται χαμηλο"..??

    Ρετάρει, κομπιάζει, βήχει, σβήνει..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tasos gs Προβολή μηνύματος
    καλήμερα έχω και εγώ ένα GSR 600 με 10,000 χλμ. έχει καμιά εβδομάδα που μου σβήνει στο ρελαντί και ειδικά όταν το μαρσάρω ,είτε είναι κρύο είτε ζεστό.

    σκέφτομαι να καθαρίσω τους άυλους και θα ανεβάσω λίγο το ρελαντί,γιατί μου φαίνεται χαμηλό ...είναι περίπου στις 850-900 στροφές.
    Ανέβασε το ρελαντί. Το manual λέει πως πρέπει να είναι 1300-1400 αν θυμάμαι καλά.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2016
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tasos gs Προβολή μηνύματος
    καλήμερα έχω και εγώ ένα GSR 600 με 10,000 χλμ. έχει καμιά εβδομάδα που μου σβήνει στο ρελαντί και ειδικά όταν το μαρσάρω ,είτε είναι κρύο είτε ζεστό.

    σκέφτομαι να καθαρίσω τους άυλους και θα ανεβάσω λίγο το ρελαντί,γιατί μου φαίνεται χαμηλό ...είναι περίπου στις 850-900 στροφές.
    καλησπέρα. είναι πολύ χαμηλά το ρελαντί. βάλτο 1300 στροφές και μετά δες αν συνεχίζει το πρόβλημα..

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/04/2017
    Μηνύματα
    1
    Καλησπερα στην ομαδα!
    Γραφω πρωτη φορα καθως ειμαι νεοσυλεκτο μελος.Δεν θελω να ανοιξω καινουργια θεμα μιας και εδω πιστευω θα τα καταφερουμε!
    Εχω στην κατοχη μου ενα gsr-600 07 μοντελο χωρις abs.Πριν μια εβδομαδα εκει που πηγενα εσβησε τπ μηχανακη στα καλα καθουμενα σε ηρεμη πορεια στην πολη!Περιμενα την οδικη καμια ωρα να το παω στον ηλεκτρολογο (οπως μου ειπε τηλεφωνικα ο μαστορας μου).Οταν ηρεθε η οδικη το μηχανακι πηρε μπροστα κανονικα!!!!
    Να μην σας κουραζω αλλο το πηγα (με οδικη) στον ηλεκτρολογο αρχησε να μου κανει διαφορες δουλειες σε καλοδια γιατι μου ειπε οτι ειχαν προβλημα π.χ.καταργηση συναγερμου,xenon και on-off διακοπτη γιατι ηταν λιγο σπασμενοσ απο πτωση που ειχα απο σταντ και ελεγε οτι απο εκει σβηνη και δεν ξανα περνει!
    Ειχαν περασει 3 μερες για να φερει ενα διαγνωστηκο μηχανημα απο εναν φιλο του απο την suzuki για να βρουν τελικα λεει οτι ειναι απο τον αισθητηρα pick-up (δεν τον εχω ξανα ακουσει) που οταν ζεστενετε σβηνη την μηχανη και οτι αυτο το προβλημα το ειχαν ολα τα gsr-600 και κανει 200$+!!! :scratch:
    Παιδια μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε κατι για αυτο το θεμα αν οντως εθναι προβλημα κατασκευαστικο ή ακομα και καποια λυση διοτι δεν νιωθω εμπιστωσυνη σε αυτα που μου λενε!!!!

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Το ρελαντί μπορεις να το ρυθμισεις με ένα περιστροφικο ματζαφλαρι που είναι από την μεσα πλευρα του πλαισιου νομιζω στο αριστερο ποδι

    https://www.manualslib.com/manual/86...0.html?page=32

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2017
    Μηνύματα
    9
    Καλησπέρα παιδια νεος και εγω στο φορουμ!Και κατοχος ενος gsr 600 εδω και ενα χρονο!Παρολο που δε μου ειχε τραβηξει ποτε την προσοχη αυτο το μηχανακι μπορω να πω οτι το εχω ερωτευτει.και καθε φορα που παω βολτα το απολαμβανω!Ας περασω στο προβλημα μου ομως!Εκανα την αλλαγη λαδιων πριν λιγες μερες(μονος μου) και ειδα οτι ο κορμος που βιδωνει πανω το φιλτρο δεν ειναι ευθυος!Λαδια δεν χανει το μηχανακι αλλα δεν ξερω αν και ποσο μεγαλο προβλημα ειναι αυτο.Προσπαθω να ανεβασω μερικες φοτο μπας και καταλαβεται τι εννοω αλλα λεει οτι απετυχε.Παντως αν εχει καταλαβει κανεις κατι και εχει ορεξη ας μου πει,μεχρι να καταφερω να ανεβασω φοτο!Ευχαριστω για το χρονο σας και καλες βολτες σε ολους!

  14. #29
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilhs77 Προβολή μηνύματος
    δεν ειναι ευθυος!
    Δηλ. πιθανολογεις μεθ' επιτασεως να ειναι στραβυος..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2017
    Μηνύματα
    9
    Καλησπερα και παλι μετα απο καιρο.Αντιμετοπιζω το εξης προβλημα με το μηχανακι μου δηστυχως!Αναβει κοκινο λαμπακι και μου βγαζει κωδικο σφαλματος c042 που αυτο αντιστοιχει στο immobilizer!Το θεμα ειναι οτι εχω μονο ενα κλειδι.Γνωριζει καποιως κατι αν γινεται να αντιμετωπιστει πριν το παω στο μαστορα?

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νεος με Gsr 600
    από tomd στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 13:56
  2. Gsr 600...
    από BILLY FILTH στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 16:12
  3. Gsr 600 ΝΕΟ ΑΛΛΑ..........
    από jinks στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 02:17
  4. Suzuki Gsr 600
    από gavos στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 12:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF