Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: gsr 600 ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2016
    Μηνύματα
    14

    Lightbulb gsr 600 ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

    καλησπέρα. έχω ένα θέμα με την μηχανή, όταν ξεκινάω το πρωί με το που φτάνω στο φανάρι και με το που πατάω συμπλέκτη πάντα σβήνει. αυτό συμβαίνει πάντα. και μετά σε κάθε σταμάτημα σβήνει μέχρι να ζεσταθεί.. ο μάστορας μου είπε πως δεν είναι το tps. αλλά δεν ξέρει από τι μπορεί να προέρχεται. μήπως ξέρει κανένας τι μπορεί να είναι?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Μια μερα πριν πας καπου αστο να ζεσταθει καλα καλα και δες αν το ξανακανει...

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2016
    Μηνύματα
    14
    οχι όταν ζεσταθεί καλα δεν εχει κανένα θεμα. θα το αφήσω όμως να ζεσταθεί μια μερα στο ρελαντι, αλλα δεν νομίζω να ειναι εκει το θεμα.

  4. #4
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Και που μπορεί να ειναι το θέμα..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2016
    Μηνύματα
    14
    επειδη άνοιξα 2 φορες το θεμα καταλάθος. ενα αλλο παλικάρι μου είπε πως ειχε το ιδιο πρόβλημα και απλά έκανε καθαρισμο αυλων εισαγωγης και το πρόβλημα μειώθηκε.

  6. #6
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Που σημαινει ότι πριν το καθαρισμό έμπαινε λιγοτερο μιγμα στον κινητήρα (όχι φτωχότερο). Αυτό θα μπορούσε να παρουσιασει "ατροφία" στις ψηλές στροφές και όχι στο κοντα στο ρελαντί..
    Το προβλημα που παρουσιάζεται οταν είναι κρυος ο κινητήρας οφείλεται στην αναλογία του μιγματος και οχι στην ποσότητα..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Που σημαινει ότι πριν το καθαρισμό έμπαινε λιγοτερο μιγμα στον κινητήρα (όχι φτωχότερο). Αυτό θα μπορούσε να παρουσιασει "ατροφία" στις ψηλές στροφές και όχι στο κοντα στο ρελαντί..
    Το προβλημα που παρουσιάζεται οταν είναι κρυος ο κινητήρας οφείλεται στην αναλογία του μιγματος και οχι στην ποσότητα..
    Εγω ειμαι το παλικαρι που ειπε ο φιλος. Το post μου ηταν το εξης:

    Ειχα το ιδιο θεμα και στο δικο μου οταν το ειχα παρει. Καναμε ενα καθαρισμο αυλων εισαγωγης και ανεβασα και λιγο το ρελαντι (γυρω στις 1450) και ειδα μεγαλη βελτιωση. Μου το εκανε μια στο τοσο και μονο οταν ηταν πολυ κρυος ο κινητηρας. Επειδη το ειχα ψαξει κι εγω και σε ξενα φορουμ, δεν ειχα βρει μια φιξ απαντηση στο θεμα. Αν δεν εχεις κανει καθαρισμο κανε και θα δεις σιγουρα βελτιωση.
    Τωρα ομως που το αναφερεις για την αναλογια μιγματος, ο μηχανικος ειχε πειραξει και τις ρυθμισεις του μιγματος ηλεκτρονικα (θυμαμαι ειχαν βγει κατι ενδειξεις στον πινακα οργανων).
    Μπορει και αυτο να εκανε τη διαφορα.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2016
    Μηνύματα
    14
    βενζίνη πάντως βάζω 100αρα και πήρα και ένα καθαριστικό τον μπεκ βενζίνης για τον ψεκασμό αλλα δεν ειδα διαφορά.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreas4208 Προβολή μηνύματος
    βενζίνη πάντως βάζω 100αρα και πήρα και ένα καθαριστικό τον μπεκ βενζίνης για τον ψεκασμό αλλα δεν ειδα διαφορά.
    Ειναι που ειναι ρουφηχτρα το εργαλειο, βαζεις και 100αρα ρε φιλε; Ολα τα λεφτα στον βενζινά τα ακουμπας εσυ.

  10. #10
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreas4208 Προβολή μηνύματος
    βενζίνη πάντως βάζω 100αρα και πήρα και ένα καθαριστικό τον μπεκ βενζίνης για τον ψεκασμό αλλα δεν ειδα διαφορά.
    Δεν ψαχνεις την διαφορά στο σωστό μερος..
    (π.χ. στην τσέπη σου..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2016
    Μηνύματα
    14
    εντάξει τώρα δεν ξαναβάζω 100αρα. είπα μήπως ήταν εκεί το θέμα. θα κάνω καθαρισμό και ρύθμιση στο μείγμα και θα δω..

  12. #12
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    Φτωχο μειγμα στο ρελαντι, παιζει να ειναι εργοστασιακο το λαθος, γιαυτο δε συμβαινει στην αρχη, γιαυτο ενας καθαρισμος αυλων διορθωνει το προβλημα. (περισσοτερο μειγμα μετα τον καθαρισμο) ο φιλος λεει οτι ανεβασε το ρελαντι και διορθωθηκε, ανεβασμενο ρελαντι περισσοτερο μειγμα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    κατι στην τροφοδοσία θα ναι. Οταν το μοτερ είναι κρύο θελει περισσότερο καυσιμο το οποιο μαλλον δεν έχει.

    Τωρα γιατι δεν το έχει? θα λεγα να ξεκινησετε απο αυτο που είχε πειραξει ο μαστορας

  14. #14
    Σε κάποια μοντέλα η Σουζούκι έχει ένα idle speed control ακριβώς για να κρατάνε σωστό ρελαντί κρύα. Αν έχεις τέτοιο, μήπως να το δείτε;

  15. #15
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreas4208 Προβολή μηνύματος
    καλησπέρα. έχω ένα θέμα με την μηχανή, όταν ξεκινάω το πρωί με το που φτάνω στο φανάρι και με το που πατάω συμπλέκτη πάντα σβήνει. αυτό συμβαίνει πάντα. και μετά σε κάθε σταμάτημα σβήνει μέχρι να ζεσταθεί.. ο μάστορας μου είπε πως δεν είναι το tps. αλλά δεν ξέρει από τι μπορεί να προέρχεται. μήπως ξέρει κανένας τι μπορεί να είναι?
    Το ρελαντι ρυθμίζεται αυτόματα η με ντιζα;
    Το τσοκ;
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νεος με Gsr 600
    από tomd στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 13:56
  2. Gsr 600...
    από BILLY FILTH στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 16:12
  3. Gsr 600 ΝΕΟ ΑΛΛΑ..........
    από jinks στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 02:17
  4. Suzuki Gsr 600
    από gavos στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 12:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF