Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 48 από 48

Θέμα: Έλεγχοι τροχαίας

  1. #46
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Όχι, λέω ότι μόλις ανάψει κόκκινο στη μία οδό της διασταύρωσης, ΑΜΕΣΩΣ ανάβει το πράσινο στην άλλη οδό. Χωρίς χρονικό κενό, καθόλου.
    ΑΝ κατάλαβα καλά, εσύ είπες για κάποια δευτερόλεπτα μεταξύ αυτών. Ε, αυτό δεν το έχω δει.
    το αυτό.

    κοκκινίζει το ένα, ταυτόχρονα πρασινίζει το άλλο.
    ένα παράδειγμα που θυμάμαι είναι στο φανάρι του οσε στην καρόλου. κοκκινίζει η καρόλου και πρασινίζει η κάθετη ταυτόχρονα.
    και για να μη χάσουμε το double-kill , μόλις κοκκινίσει η κάθετη , ανάβει πράσινο για την καρόλου και το πεζοφάναρο επίσης.

    Μάρνη και στουρνάρη το ίδιο.

    Καβάλας και κηφισού , το φανάρι κάτω από τη γέφυρα προς πειραιά το ίδιο

    Βέβαια συμβαίνει και το άλλο που λέει ο αμυρουκλής , να υπάρχει καθυστέρηση, αλλά δεν είναι παντού έτσι.
    Τελευταία τροποποίηση από tzimidis; 16/03/2016 στις 09:02.

  2. #47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Όχι, λέω ότι μόλις ανάψει κόκκινο στη μία οδό της διασταύρωσης, ΑΜΕΣΩΣ ανάβει το πράσινο στην άλλη οδό. Χωρίς χρονικό κενό, καθόλου.
    ΑΝ κατάλαβα καλά, εσύ είπες για κάποια δευτερόλεπτα μεταξύ αυτών. Ε, αυτό δεν το έχω δει.
    Αυτό θα έπρεπε να συμβαίνει μόνο σε δρόμους με έναν στοίχο κίνησης (όπου για να εκκενωθούν τα 5-6 μέτρα της καθέτου ο χρόνος θεωρητικά είναι αμελητέος) ή γιατί ανέλαβε την ρύθμιση ο... Καρανίκας γνωστός του υπευθύνου.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Σε άλλα φανάρια συμβαίνει σε άλλα όχι, το γιατί νομίζω το λέει ο amyrou... ή είναι μονής ή το έχει ρυθμίσει ο τρεχαγυρευόπουλος. (Καλά εδώ υπάρχουν ακόμα φανάρια με καμένες λάμπες, ευτυχώς δεν είναι τόσα όσα κάποτε που είχαν διακόψει τη σύμβαση με τη siemens) Οι δρόμοι μας αυτοί είναι, τα μέσα μας αυτά για την ώρα, τουλάχιστο κοινή λογική. Με έχω πιάσει να κάνω περισσότερα λάθη ή να μη μου δίνω εναλλακτικές όταν μου έχει πρήξει τα συκώτια σαλίγκαρος μπροστά μου ( πως γίνετε να είναι και πάντα όταν βιάζομαι). Ας παραχωρούμε και καμιά προτεραιότητα, ας προβλέπουμε και καμιά τιμονιά του μπροστά δεξιά ή μπροστά αριστερά μας και πάει λέγοντας.

    Προχθές τύπος στην ψύχρα παραβίασε ερυθρό σηματοδότη στην ψύχρα με πολλά και αφού είχε ανάψει κόκκινο γι'αυτόν μισό λεπτό, φυσικά και σταμάτησα αλλά σε μορφασμό μου πολύ χαλαρό του στιλ "που πας" έκοψε και μου είπε ρε "άντε γ@μήσου". 70-80 χρονών άνθρωπος είχε έρθει να φάει τα ψαράκια του υποθέτω. Τι να του πεις, έκανα πως δεν άκουσα.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2008, 14:34
  2. Tdmhellas - Σεμιναριο Τροχαιας
    από moustakias στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2008, 23:18
  3. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2008, 23:09
  4. Κρυπτανάλυση εναντίον Τροχαίας
    από bartlal στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2005, 14:03
  5. Ραντάρ Τροχαίας στον Μπράλο...
    από Wizard13 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 14:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF