Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Προσφορες σε κρανη.

  1. #1
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478

    Προσφορες σε κρανη.

    http://www.motodirect.gr/?utm_source...&ref_b=153472&

    καλες τιμες σε κρανη της shark με εκτωση 60% για οσους ψαχνουν αυτη την εποχη.

  2. #2
    Ρε γμτ... Το RSI αν θυμάμαι καλά μου κάνει, το κοιτούσα πριν πάρω το 1100. Δηλαδή πριν 6 χρόνια. Και έχει σταματήσει να παράγεται ΠΟΛΥ καιρό. 160 ευρώ θα μου πεις, αλλά πόσα χρόνια έχει μείνει στην υπόγα...;

  3. #3
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ρε γμτ... Το RSI αν θυμάμαι καλά μου κάνει, το κοιτούσα πριν πάρω το 1100. Δηλαδή πριν 6 χρόνια. Και έχει σταματήσει να παράγεται ΠΟΛΥ καιρό. 160 ευρώ θα μου πεις, αλλά πόσα χρόνια έχει μείνει στην υπόγα...;
    ποσα χρονια δεν ξερω Γιαννη.Αν οι συνθηκες αποθηκευσης ειναι αυτες που πρεπει δεν θα εχουν προβλημα ειδικα τα Carbon.Ρισκο αλλα απο κατι γελοια τυπου εργοταξιου που φορουν καποιοι η απο αλλα γερασμενα κρανη και σε καιρο που τα ευρω οχι δεν περισσεύουν αλλα λειπουν ειναι τιμια αγορα.

  4. #4
    Δεν το συζητώ καν, τι λες τώρα. Και είχε πολύ ωραία σχέδια, αυτό το λευκό ματ με το λουλουδάκι το είχα δει και από κοντά, κουκλί. Και το βάρος του πολύ καλό.

    Αν θυμόμουν και γιατί δεν το πήρα τότε... μου ήταν πολύ κοντά στο στόμα (όπως το NXR τώρα; ) Τα μαξιλάρια στο κρανίο και μάγουλα ήταν ΟΚ. Πολλά τα χρόνια πίσω... (και που να βρεις να το ξαναδοκιμάσεις τώρα)

  5. #5
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Ο γενικός κανόνας όσον αφορά την αντοχή ενός κράνους δεν είναι 7 χρόνια απο την ημερομηνία παραγωγής και 5 απο την στιγμή που το βγάζεις στον δρόμο? Άρα με το σκεπτικό αυτό βλέπεις ημερομηνία παραγωγής και αποφασίζεις αν θα το πάρεις ανάλογα πόσα χρόνια ζωής έχει ακόμα και για πόσο πιστεύεις θα το θες.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  6. #6
    Αυτό που λες το γράφει η SHOEI στις οδηγίες και στο site της εταιρίας. Η ARAI αντίστοιχα εγγυάται καλή λειτουργία για 5 έτη, δεν θυμάμαι να έλεγε πότε "λήγει" όμως. Για την SHARK δεν έχω ερευνήσει.
    Εννοείται πως ως μοντέλο "στοκ" καλό θα ήταν να ξέρει κάποιος πόσο παλιό είναι, πιθανώς επικοινωνώντας με τον πωλητή πριν αγοράσει.

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Αυτό που λες το γράφει η SHOEI στις οδηγίες και στο site της εταιρίας. Η ARAI αντίστοιχα εγγυάται καλή λειτουργία για 5 έτη, δεν θυμάμαι να έλεγε πότε "λήγει" όμως. Για την SHARK δεν έχω ερευνήσει.
    Εννοείται πως ως μοντέλο "στοκ" καλό θα ήταν να ξέρει κάποιος πόσο παλιό είναι, πιθανώς επικοινωνώντας με τον πωλητή πριν αγοράσει.
    Το παραπάνω ισχύει, μόνο για όσα κράνη είναι Fiberglass/Kevlar ή όπως ονομάζουν οι εταιρίες τα "καλά" συνθετικά υλικά τους. Αν είναι polycarbonate το τσόφλι (που στα low budget συνήθως είναι), οι ημερομηνίες είναι πολυυυυυύ μικρότερες.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Παρόμοια θέματα

  1. Χριστουγεννιάτικες προσφορές σε συστήματα εξατμίσεων TiForce
    από DimST στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2008, 14:55
  2. Νεες προσφορές σε κράνη από το...
    από warm up στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 19:56
  3. Ιδεες για "βαψιματα" σε Κρανη ...
    από crs-k στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2006, 21:30
  4. Προσφορες σε εξοπλισμό
    από beholder στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2006, 23:11
  5. Αερογραφιες σε κράνη
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 21:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF