Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 95

Θέμα: γ@@ τα μετζελερ γ@@

  1. #31
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Για μένα είναι καθαρή αστοχία υλικού ή έστω κάκιστη αποθήκευση για μακρό χρονικό διάστημα με ότι αυτό συνεπάγεται.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    +1
    Δικη μου αισθηση ειναι οτι στο μαγαζι δεν αποθηκευονται σωστα, μεχρι την πωληση.
    δεν παιζει κατι τετοιο... σε εσωτερικο χωρο είναι μη εκτεθειμένα στον καιρο.. και ειδικα αμα είναι και φρεσκα dot δεν υπαρχει θεμα.. αυτά τα περι αποθηκευσης αφορα σε μακροχρονια αποθηκευση μηνων, όχι σε μερικων ημερων η 4-5 εβδομάδων.. τα πολύ κινησιμα νουμερα δεν μενουν ουτε ένα μηνα στο μαγαζι οποτε θεμα αποθηκευσης δεν υπαρχει! ειδικα αν το μαγαζι δεν είναι τρωγλη..
    στις δε αποθηκες της ιντραμοτο (επίσημος αντιπρόσωπος) ουτε κατά διανοια αυτό το πραγμα...

    κατ'αρχην φιλε και συνδημοτη τζιμιδη, εισαι 1000% σιγουρος ότι για το κλαταρισμα φταιει το σκισιμο και όχι άλλος παραγοντας? νταξ υπαρχει αυτό το ανοιγμα μεν και το εχω δει σε παρα πολλα μετζελερ, αλλα ποτε δεν εχω συναντησει περιπτωση που να ευθυνεται αυτό για κλαταρισμα.. μπορει να φταιει από το ότι ισως κατι πατησες στο δρομο και στο τρυπησε, μεχρι να ανοιξε η σαμπρελα μονη της καποιο λογο.. δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια βεβαια, αλλα βαση εμπειριας λεω...
    ο λαστιχας που το ειδε τι ειπε? σαν επομενη αλλαγη παντως προτείνω να δοκιμασεις ντανλοπ.. η αν ξαναβαλεις μετζελερ, μη βαλεις τα exp αλλα τα απλα tourance..
    Τελευταία τροποποίηση από mikes; 18/03/2016 στις 21:59.

  2. #32
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    δεν παιζει κατι τετοιο... σε εσωτερικο χωρο είναι μη εκτεθειμένα στον καιρο.. και ειδικα αμα είναι και φρεσκα dot δεν υπαρχει θεμα.. αυτά τα περι αποθηκευσης αφορα σε μακροχρονια αποθηκευση μηνων, όχι σε μερικων ημερων η 4-5 εβδομάδων.. τα πολύ κινησιμα νουμερα δεν μενουν ουτε ένα μηνα στο μαγαζι οποτε θεμα αποθηκευσης δεν υπαρχει! ειδικα αν το μαγαζι δεν είναι τρωγλη..
    στις δε αποθηκες της ιντραμοτο (επίσημος αντιπρόσωπος) ουτε κατά διανοια αυτό το πραγμα...

    κατ'αρχην φιλε και συνδημοτη τζιμιδη, εισαι 1000% σιγουρος ότι για το κλαταρισμα φταιει το σκισιμο και όχι άλλος παραγοντας? νταξ υπαρχει αυτό το ανοιγμα μεν και το εχω δει σε παρα πολλα μετζελερ, αλλα ποτε δεν εχω συναντησει περιπτωση που να ευθυνεται αυτό για κλαταρισμα.. μπορει να φταιει από το ότι ισως κατι πατησες στο δρομο και στο τρυπησε, μεχρι να ανοιξε η σαμπρελα μονη της καποιο λογο.. δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια βεβαια, αλλα βαση εμπειριας λεω...
    ο λαστιχας που το ειδε τι ειπε? σαν επομενη αλλαγη παντως προτείνω να δοκιμασεις ντανλοπ.. η αν ξαναβαλεις μετζελερ, μη βαλεις τα exp αλλα τα απλα tourance..
    δεν είναι τιουμπλες αυτά??
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #33
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    δεν είναι τιουμπλες αυτά??
    Ναι
    Αλλά μπαίνουν σε μηχανάκι με ακτίνες με σαμπρέλα

  4. #34
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Ναι
    Αλλά μπαίνουν σε μηχανάκι με ακτίνες με σαμπρέλα
    Είχα εστιάσει στο λάστιχο και δεν πρόσεξα ότι ο τροχός είναι με ακτίνες.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #35
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Μισελεν και ας ποναει η τσεπη!
    Η στραβή δεν κοιτάει μάρκες... Όταν πριν 4 χρόνια ήρθε η ώρα να αλλάξω λάστιχα ρώτησα και για τα Michelin Anakee και ο μάστορας μου είπε επί λέξει ότι τα συγκεκριμένα δεν τα έφερνε (σημειωτέον δούλευε κυρίως μόνο Michelin) μετά από αυτά που είχε δει. Είχε βάλει καινούρια Anakee σε πελάτη του τα οποία εν κινήσει ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ με αποτέλεσμα άσχημη πτώση. Όταν του έτυχε και δεύτερη περίπτωση με φθορά σε καινούριο λάστιχο σταμάτησε να τα δουλεύει. Όχι όλα τα Michelin, μόνο τα Anakee. Από την άλλη, είμαι σίγουρος πως υπάρχουν άτομα τα οποία πίνουν νερό στο όνομα των Anakee και της Michelin και δεν το αμφισβητώ, αλλά όπως προείπα, η στραβή είναι πιθανή σε όλες τις μάρκες.

  6. #36
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    νταξ, είπαμε όλα κινεζιές είναι πλέον, αλλα ρε γαμώ το σπίτι τους ΒΑΛΤΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ LOGO ΡΕ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ Η ΚΟΛΛΑ !!!!
    Πάντως όσα Metzeler έχω βάλει ήταν κατασκευασμένα σε Γερμανία και μόνο μια φορά το πίσω ήταν Made in Brazil. Κινέζικο Metzeler δεν μου έχει τύχει.

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Πάντως όσα Metzeler έχω βάλει ήταν κατασκευασμένα σε Γερμανία και μόνο μια φορά το πίσω ήταν Made in Brazil. Κινέζικο Metzeler δεν μου έχει τύχει.
    δεν έχω δει επώνυμο λάστιχο μοτο made in china. brazil,spain,germany,france. δε λέω δεν υπάρχουν,εγώ δεν έχω δει.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    απο την αλλη δεν τα λες και λιγα 15000 χλμ σε λαστιχο, ειδικα αν δεν δουλευονταν και με σωστες πιεσεις.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Με το μπαρδόν.... 15000 έκανε.
    Πόσα έπρεπε ν αντέξει????
    ανανήψαντας

  10. #40
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Η στραβή δεν κοιτάει μάρκες... Όταν πριν 4 χρόνια ήρθε η ώρα να αλλάξω λάστιχα ρώτησα και για τα Michelin Anakee και ο μάστορας μου είπε επί λέξει ότι τα συγκεκριμένα δεν τα έφερνε (σημειωτέον δούλευε κυρίως μόνο Michelin) μετά από αυτά που είχε δει. Είχε βάλει καινούρια Anakee σε πελάτη του τα οποία εν κινήσει ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ με αποτέλεσμα άσχημη πτώση. Όταν του έτυχε και δεύτερη περίπτωση με φθορά σε καινούριο λάστιχο σταμάτησε να τα δουλεύει. Όχι όλα τα Michelin, μόνο τα Anakee. Από την άλλη, είμαι σίγουρος πως υπάρχουν άτομα τα οποία πίνουν νερό στο όνομα των Anakee και της Michelin και δεν το αμφισβητώ, αλλά όπως προείπα, η στραβή είναι πιθανή σε όλες τις μάρκες.
    Για τα Μixhelin anakee2 και εγώ δεν έχω να πω τα καλύτερα.
    Χωρίς σκάσιμο - σκισιμο κτλπ
    Αλλά τα 3 είναι κορυφή
    Όλα στο ίδιο μηχανάκι ΤΑ 700

  11. #41
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Κάποια M3 που είχα βάλει, μία χαρά ήταν. Έκανα ταξίδι, πίστα και ότι μου κατέβαινε. Μία χαρά ήταν και γρήγορα έπιανε θερμοκρασία και κρατούσε τον κ@λο του. Τι να πω.
    Μετά δοκίμασα και Dunlop και δύσκολα να αλλάξω.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    δεν έχω δει επώνυμο λάστιχο μοτο made in china. brazil,spain,germany,france. δε λέω δεν υπάρχουν,εγώ δεν έχω δει.
    Το δικό μου Metzeler sahara ειναι Brazil,
    Εχουν 10.000 χλμ και τώρα τελευταία γλιστρούν επικίνδυνα σε άσφαλτο, λάθος μου οτι τα ειχα βάλει καινούργια Μαιο , (οχι σωστή εποχή για καινούργιο ελαστικό) αλλά τα προηγούμενα Τourance είχαν ξεραθεί.

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    24
    ετος 1992, METZELER ENDURO 1 αν θυμαμαι σωστα σε XL500R, δυο μηνες μετα το φορεμα των ελαστικων και κινουμενος ΠΑΝΤΑ στην εθνικη αθ. λαμιας παρατηρησα τοτε ενα ωραιοτατο σκισιμο οπως ακριβως στην πρωτη φωτο στην αρχη του ποστ. Αστοχια υλικου ειπα και αλλαξα το πισω με ενα μετζελερ παλι του ιδιου τυπου. Ξανα εθνικη και ξανα σκισιμο επειτα απο εξι μηνες,ακριβως το ιδιο!! Ακομα στο 2016 η ιδια ιστορια?? Και νομιζα οτι τα IRC που εβαζε η χοντα τοτε οτι ηταν μαπα...

  14. #44
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    24
    α θυμηθηκα οτι η σαμπρελλα ηταν μια χαρα και φουσκωμενη κανονικα οταν το λαστιχο ηταν σκισμενο, και τοτε ηταν μειντ ιν τζερμανι παρακαλω,,...

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    για τα anakee 3 ( τα 2 ηταν απλως για πεταμα, η απλως για να μη παταει σκετη η ζαντα κατω) λογω πειρας, εχω να πω οτι πρεπει να ξερεις τι να περιμενεις απο αυτο το λαστιχο για να μην απογοητευτεις.

    Ας πουμε σε βρεγμενο δε κανει ουτε για ζητω, μιλαμε για μηδενικες κλισεις και μια ασαφεια αλλο πραγμα, σε στεγνο παλι και αφου κανει και κανα χιλιομετρο για να ζεσταθει,οχι κατι ιδιαιτερο, πιανει εξαιρετικα, και μπαινεις σαν ανθρωπος και κατι παραπανω.

    Ολα τα παραπανω σε vstrom 650, bmw gs 1200 adv,transalp 700 με τις ιδιες ακριβως ενστασεις απο ολους,και οχι απαραιτητα απο 3 μηχανακια μονο.

    Τα metzeler απο την αλλη ποτε δε τα συμπαθησα οχι επειδη εχω κατι με τη μαρκα, αλλα επειδη ποτε δεν ηταν προκοπης απο αποψη αντοχης.

    Ειναι παμπολα τα περιστατικα σχισιματος χρονια τωρα, και οπως το παλικαρι ποιο πανω πιστευα οτι πλεον δεν υφισταται, αλλα να που δεν.

    Τα next μου καναν ενα κλικ σε δοκιμη σαν κρατημα στο στεγνο παντα, αλλα μεχρι τα 100 περιπου εχουν μια ασαφεια αλλο πραγμα και ενοειται σε μηχανακι με ζαντες ολοισιες,ζυγοσταθμισμενα λαστιχα και χωρις κανενα προβλημα που να δικαιολογει τετοια συμπεριφορα.

    Δινουν μια αισθηση σαν να εχες βαλει 80 psi εμπρος πισω...ενω δουλευεις εννοειται κανονικη πιεση.
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Της φυλακής τα σίδερα.....
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 20:06
  3. Βρες σαν τα χιονια...
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 17:38
  4. Ωραία όλα τούτα τα καλούδια, αλλά
    από swtos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 09:59
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF