Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Προβλήματα R1200 gs-μοντέλο με δύο εκκεντροφόρους

  1. #1
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117

    Προβλήματα R1200 gs-μοντέλο με δύο εκκεντροφόρους

    Εκτός από το πρόβλημα με την ανάρτηση (που δεν γνωρίζω ακριβώς τι ήταν), τα μοντέλα με τη WP, και τους δύο εκεντροφόρους (τα μοντέλα τέλος 10' και μετά) έχουν παρουσιάσει προβλήματα; Ευχαριστώ

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    στην ανάρτηση έσκαγε η κάτω τσιμούχα . ψηλοπροβληματακια έχουν ακουστεί αλλά όχι σημαντικά και μεμονωμένα . σε μερικά adv δεν δουλεύει σωστά η ένδειξη βενζίνης . σε μένα έχουν αλλάξει 3 αισθητήρες βενζίνης και δεν το δίνω σημασία

  3. #3
    Η τελευταίο γενιά δεν είχε βγάλει ιδιαίτερα ζητήματα.

    Αρκετές αναρτήσεις στις 50,000 χαλασμένες και τραγικά ακριβές στην αλλαγή, ο σύνδεσμος του ψαλιδιού εμπρός λίγο ευαίσθητος, διαβάζω (και από συζητήσεις με κατόχους) ότι θέλει τακτικό γρασαρισμα. Ευαισθησίες στην λαστιχένια φλαντζα στην αρθρωση του άξονα κοντά στην ρόδα και στο ρουλεμάν του άξονα. Την ανάκληση της πλάκας έδρασης πίσω τροχού που έγινε πέρυσι να δεις αν έχει γίνει.

    Δύο ιδιοκτήτες adv που είχαμε συνταξιδεψει δεν ήταν χαρούμενοι με την ποιότητα γενικά "για αυτά τα λεφτά έπρεπε να είναι πιο φροντισμένο" έλεγαν.

    Θα πρότεινα να δεις και στο advrider, έχει κατηγορία για τα μποξερ, γιατί στα εδώ φόρα έχουμε το κακό του να ωραιοποιούμε την αγορά μας.

    Εμένα μου αρέσει πολύ. Πιθανώς αν το εφτανα οικονομικά με περιθώριο έστω ψυχολογικό για την ζημιά που μπορεί να έρθει (και που μπορεί να μην έρθει και ποτέ) δεν θα το συζητούσα πολύ. Τα κάνει όλα και τα κάνει απολαυστικά.

  4. #4
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Αρκετές αναρτήσεις στις 50,000 χαλασμένες και τραγικά ακριβές στην αλλαγή..
    Αυτό συμβαίνει και με τις WP αναρτήσεις?

  5. #5
    Με τις στοκ.

    Γνώρισα άνθρωπο που έχασε τα λάδια εν κινήσει. Ακόμα βρίζει...

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lookylook Προβολή μηνύματος
    Αυτό συμβαίνει και με τις WP αναρτήσεις?
    όχι μόνο με τις πρώτες νομίζω ήταν sowa αλλά στους ποιο πολλούς την άλλαξαν στην εγγύηση .
    wp έβαλαν στα μοντέλα από το 11 και μετά.
    για τον μπροστινό σύνδεσμο μην σε νοιάζει και να χαλάσει η φούσκα την αλλάζεις με 8 ευρώ αν πιάνουν τα χέρια σου βέβαια

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Με τις στοκ.

    Γνώρισα άνθρωπο που έχασε τα λάδια εν κινήσει. Ακόμα βρίζει...
    απο το 11 και μετα η στοκ ειναι wp

  8. #8
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    αν είναι μόνο αυτά, και μιας και πάω για μοντέλο του 11' μου φαίνονται πταίσματα..Σε κάτι manual που έριξα μια ματιά μου φαίνεται απλός στη συντήρηση ο boxer.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lookylook Προβολή μηνύματος
    αν είναι μόνο αυτά, και μιας και πάω για μοντέλο του 11' μου φαίνονται πταίσματα..Σε κάτι manual που έριξα μια ματιά μου φαίνεται απλός στη συντήρηση ο boxer.
    είναι πάρα πολύ απλός μόνο τα λάδια να βλέπεις γιατί ψηλοκαιει ποτέ δεν το αφήνεις στον πλαγιοστατη και να δουλεύει το μοτέρ .
    κοντά στις 100.000 χλμ ανάλογα την χρήση βέβαια αρχίζουν τα δύσκολα και το χέρι μπαίνει βαθια στην τσέπη τα πιο πολλά εκεί βγάζουν άξονα και συμπλεκτη

  10. #10
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    Ένας κολλητός μου έχει το triple black του 11' Δεν του έχει βγάλει τίποτα. Εδώ με την γενικότερη αίσθηση που είχα περίμενα να γράψουν σεντόνια όταν ρώτησα για ζημιές..
    Περίεργη η ανθρώπινη φυλή..

  11. #11
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oti nanai Προβολή μηνύματος
    μόνο τα λάδια να βλέπεις γιατί ψηλοκαιει...
    είχα δύο ktm..οπότε..

  12. #12
    Χα χα.

    Τα μηχανικά μην τα φοβάσαι πολύ, σχετικά απλό μοτέρ. Τα ηλεκτρικά/ηλεκτρονικά, εκεί μην σου λάχει...

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.341
    To εχει ενα τύπος που γνώρισα σε γειτονικό φόρουμ. Το πάει κομμάτια σε χώμα και σε άσφαλτο, όταν λέμε κομμάτια εννοώ τάπα, και εχει φτάσει κάπου 60.000 Km χωρίς να του βγάλει τίποτα.

    Το εχει σε λευκό με τα επετειακά χρώματα της ακατονόμαστης, είναι πολύ όμορφο.

  14. #14
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oti nanai Προβολή μηνύματος
    στην ανάρτηση έσκαγε η κάτω τσιμούχα . ψηλοπροβληματακια έχουν ακουστεί αλλά όχι σημαντικά και μεμονωμένα . σε μερικά adv δεν δουλεύει σωστά η ένδειξη βενζίνης . σε μένα έχουν αλλάξει 3 αισθητήρες βενζίνης και δεν το δίνω σημασία
    δεν δινεις σημασια με τα χρηματα που εχεις δωσει για την αγορα του μονο χωρις να ξερω τι αλλο εχεις πληρωσει για περαιτερω;
    ειναι απορια μου και οχι προκληση.Συμπαθαμε κιολας.

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Χα χα.

    Τα μηχανικά μην τα φοβάσαι πολύ, σχετικά απλό μοτέρ. Τα ηλεκτρικά/ηλεκτρονικά, εκεί μην σου λάχει...
    ούτε τα ηλεκτρικά βγάζουν πρόβλημα στα καινούργια μοντέλα . πρόβλημα έβγαζαν μέχρι και το 2007 που είχαν το σεβροφρενο αλλά και πάλι λόγο κακής συντήρησης ο άξονας είναι το πρόβλημα που τον κόβει κοντά στις 100 χιλ χλμ και κανα διαφορικό αν είσαι καγκουρας και το έχεις σουζα μπαντα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw R1200 GS Service Manual
    από jprotop στο forum BMW
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2006, 23:07
  2. Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2006, 11:51
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2005, 12:30
  4. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 09:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF