Σελίδα 44 από 120 ΠρώτοΠρώτο ... 3439404142434445464748495494 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 646 έως 660 από 1800

Θέμα: Αγγελίες (ευκαιρίες) μοτοσικλετών που βρίσκουμε..

  1. #646
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Δεν ξέρω αν είναι ευκαιρία λόγο της τιμής (αρκετά καλή) αλλά σαν κομμάτι,μακάρι να είχα ένα τέτοιο στα 16 Το είχε φίλος αλλά αρκετά πιο παλιό μοντέλο,εμείς οι Plebs τ50 για πρώτο
    https://www.car.gr/20995116-yamaha-tzr-50
    porca miseria.

  2. #647
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Αυτό και τα Aprilia RS50 & SX50, είναι όνειρο για κάθε 16χρονο. Είναι λίγοι όμως εκείνοι που μπορούν να διαθέσουν 3 με 4 χιλιάρικα σε αυτή την ηλικία ή έχουν γονείς που θα τους τα δώσουν.

    Επιμένω όμως ότι κάθε ηλικία έχει τις χαρές της. Εκείνη την περίοδο πήγαινα στο σχολείο με το ποδήλατο και με τα πόδια. Τα μοτοσακά δε με απασχολούσαν, ονειρευόμουν αυτοκίνητα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #648
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Πώς σας φαίνεται αυτό; Με ρωτάει ένας φίλος που ψάχνει για custom ή scrambler κάτω από 1.000€. Ευπρόσδεκτες και άλλες προτάσεις σε αξιόπιστο μοτοσακό χαμηλού κυβισμού κοντά στο χιλιάρικο.

    Η πρώτη μου σκέψη είναι ότι ένα μηχανάκι 125cc 28 ετών είναι δύσκολο να μην είναι ταλαιπωρημένο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #649
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω αν είναι ευκαιρία λόγο της τιμής (αρκετά καλή) αλλά σαν κομμάτι,μακάρι να είχα ένα τέτοιο στα 16 Το είχε φίλος αλλά αρκετά πιο παλιό μοντέλο,εμείς οι Plebs τ50 για πρώτο
    https://www.car.gr/20995116-yamaha-tzr-50
    Σωστός ευκαρία δεν είναι,1250 ευρώ για 50 αρι μηχανάκι μεταχειρισμένο,δε λεει

  5. #650
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Πώς σας φαίνεται αυτό; Με ρωτάει ένας φίλος που ψάχνει για custom ή scrambler κάτω από 1.000€. Ευπρόσδεκτες και άλλες προτάσεις σε αξιόπιστο μοτοσακό χαμηλού κυβισμού κοντά στο χιλιάρικο.

    Η πρώτη μου σκέψη είναι ότι ένα μηχανάκι 125cc 28 ετών είναι δύσκολο να μην είναι ταλαιπωρημένο.

    o ptc να σου πει
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #651
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Πώς σας φαίνεται αυτό; Με ρωτάει ένας φίλος που ψάχνει για custom ή scrambler κάτω από 1.000€. Ευπρόσδεκτες και άλλες προτάσεις σε αξιόπιστο μοτοσακό χαμηλού κυβισμού κοντά στο χιλιάρικο.

    Η πρώτη μου σκέψη είναι ότι ένα μηχανάκι 125cc 28 ετών είναι δύσκολο να μην είναι ταλαιπωρημένο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    o ptc να σου πει
    Εγω εχω το 250, αλλα close enough.

    Τα 28 χρονια προσωπικα δε θα με φοβιζαν, ειναι πολυ απλο μηχανημα. Με εναν καλο ελεγχο θα φανει το πραγμα. Η τιμη αναλογως το ποσο συζητησιμη ειναι θα ελεγα πως μπορει να χαρακτηριστει εως νορμαλ (ευκαιρια δεν το λες σιγουρα). Ειχα δει παλιοτερα μαμα GN125 σε καλη κατασταση στα 650 πχ. Για μενα το customization, αν και ειναι λεφτα που "επεσαν" στη μηχανη, ουσιαστικα ριχνει την αξια της. Αυτο παιζει και με το γουστο του καθενος βεβαια.

    Το πραγματικο προβλημα για το φιλο σου παντως δεν ειναι ουτε η παλαιοτητα της μηχανης, ουτε το οτι ειναι "πειραγμενο". Το προβλημα ειναι οτι μιλαμε για το 125, το οποιο ειναι "Η ζωη εν ταφω" σε επιπεδο που αναλογα με την χρηση μπορει να το καθιστα και επικινδυνο. Εγω με τετοιο μηχανακι πχ δεν πατουσα σε αυτοκινητοδρομο, Κηφισο, Αττικη Οδο, κτλ. Ριξε μια ματια σε βιντεο με την τελικη του και θα καταλαβεις. To 250 που εχω εγω ειναι οριακα χρηστικο σε τετοιους δρομους, μπορωντας να κρατησει ταχυτητες 110-120χαω αξιοπρεπως (τελικη με πολλη προσευχη, ουριο ανεμο και κατηφορα ~135). Ακομα και σε μεγαλες ανηφορες το δικο μου κατω απο 90 δε θα πεσει, οποτε δεν κινδυνευεις. Με το 125 στην ανηφορα θα κατεβεις να σπρωξεις που λεμε.

  7. #652
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Δεν πρόκειται να βγει σε αυτοκινητόδρομο. Άντε να βγει σε λεωφόρο όπου το όριο ταχύτητας είναι 70 km/h. Θα κάνει το πολύ 1.000 χιλιόμετρα το χρόνο και κυρίως τους θερινούς μήνες. Τα βασικά είναι να μην τραβάει το μάτι για κλέψιμο και να μην του μένει στο δρόμο. Αν τη βγάζει καθαρή με ένα service ανά δύο χρόνια (κάτω από 2.000km), θα είναι χαρούμενος.

    Έχω προσπαθήσει εις μάτην να τον πείσω για 300cc, ώστε να έχει λίγη ασφάλεια με το γκάζι, ειδικά σε δικάβαλο, αλλά επιμένει στα 125cc.

    F-χαριστώ για τις απαντήσεις.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #653
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Κολλητός φίλος μου έχει ακόμα (γίναμε 40 και το καβαλάει από τα ...18) το αντίστοιχο Honda τσοπεράκι,το cm 125.Κυριολεκτικά ο κινητήρας δεν του έβγαλε ζημιά και μιλάμε για άτομο που είχε πάρει ΚΤΜ 640 και σε ένα χρόνο το παράτησε στον δρόμο χαλασμένο και σάπισε,μαλωμένος με την συντήρηση.
    Όσον αφορά τα γκάζια του μην νομίζεις ότι πιο καινούργια 125ρια π.χ ybr ή παπάκια είναι και τόσο πιο γρήγορα.

    @rainmike συμφωνώ,δεν θα τα έδινα για κανένα 50ρακι απλά έίναι πανέμορφο το άτιμο και αν σκεφτείς ότι το πιο φτηνό 50ρι σκουτερ καινουργιο έχει ένα χιλιάρικο και πάει μέχρι 1.5-2,ε ίσως κάποιος πιτσιρίκος να το προτιμήσει
    porca miseria.

  9. #654
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    αυτα τα gn εχουν τον απεθαντο

  10. #655
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    αυτα τα gn εχουν τον απεθαντο
    Ναι.Οπος τα περισοτερα μικρου κυβισμου της τοτε εποχης.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #656
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από drade Προβολή μηνύματος
    Την αγγελια την βλέπω ίσως και πάνω από τέσσερα χρόνια. Δικαίωμα του βέβαια το ποσό θα πουλήσει το μηχανάκι του. Έχω το έβαλα ως ένα δείγμα καθότι βλέπω ότι τα περιποιημενα ΧΤ 600 που έχουν γίνει μετατροπή σε σουπερμότο είναι συχνά εξίσου ακριβά με τα 660. Δεν ειναι ο μόνος που το έχει ακριβά. Αυτό το βρίσκω κουκλί:
    https://www.car.gr/14861627-yamaha-xt-600e-xt-600e αλλά και να τα είχα τα λεφτά στο χέρι που να πας να δώσεις τέτοιο ποσό για ΧΤ του 1995, ακόμη και αν έχει πανάκριβα περιφερειακά.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Χάλασε 13 χιλιάρικα γι'αυτό το χρέπι και δεν μπορούσε να αλλάξει την τέντα που έχει για φτερό;
    Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται πως απλά φοράει πολλά πράγματα από KTM που τα βρίσκεις άνετα σαν μεταχειρισμένα ανταλλακτικά σε πολύ πιο χαμηλές τιμές και έχει βάλει τιμές από καινούργια για να βγουν τα 13000;

  12. #657
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosmec Προβολή μηνύματος
    Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται πως απλά φοράει πολλά πράγματα από KTM που τα βρίσκεις άνετα σαν μεταχειρισμένα ανταλλακτικά σε πολύ πιο χαμηλές τιμές και έχει βάλει τιμές από καινούργια για να βγουν τα 13000;
    Το θέμα με όλα αυτά τα μηχανάκια που έχουν προσωπικές "πινελιές" απο τον ιδιοκτήτη είναι
    οτι ουσιαστικά εξηπηρετούν ανάγκες δικές του, και όχι μελοντικών αγοραστών.

  13. #658
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Ωραίο είναι το ΧΤ αυτό που παρέθεσα (εκτός από το φτερό) αλλά σε τιμή παλαιού ΧΤ όχι στην τιμή που το δίνει. Δεν ξέρεις βέβαια και πως βγήκαν οι μετατροπές που έκανε και αν τελικά λειτουργούν καλά ως σύνολο.

  14. #659
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Ο τίτλος είναι αγγελίες ευκαιρίες όχι αγγελίες μ@λακιες
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #660
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ο τίτλος είναι αγγελίες ευκαιρίες όχι αγγελίες μ@λακιες
    Άμα πας πιο πίσω θα καταλάβεις πως ξεκίνησε.. αλλά έχεις δίκιο.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 15:55
  2. Οι φώτο που βρίσκουμε στο Internet...
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2006, 10:38
  3. που το βρισκουμε αυτο
    από afrolykos στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 11:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF