Σελίδα 66 από 120 ΠρώτοΠρώτο ... 1656616263646566676869707176116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 976 έως 990 από 1800

Θέμα: Αγγελίες (ευκαιρίες) μοτοσικλετών που βρίσκουμε..

  1. #976
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Χρήση μόνο για βόλτες και όχι κάθε μέρα στην κίνηση,καθάρισμα μετά από κάθε βόλτα ζάντες,ψαλίδια,έντομα και ότι άλλο με μωρομάντηλα και αγάπη ,όχι πολλά νερά ,κρέμες,αλοιφές,σπρέι σε μέταλλα-πλαστικά και όπως είπε ο Τάκης γκαράζ.
    Γενικά αγάπη
    Βέβαια στον συγκεκριμένο από εμένα (καλά κίτρινη )για τον λαιμό της εξάτμισης ,πως αντέχει κ τον βλέπει βρώμικο
    Και λίγο νωπό κρέας κάθε μέρα
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #977
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    χμμμ...για πιο λογο χρειαστηκε αλλαγη ρουλεμαν τιμονιου και τροχου στα 40000 χλμ;κατι δεν παει καλα εδω
    εκτος του παραπανω δεν θα αγοραζα ποτε ενα μηχανακι που ο πρωην ιδιοκτητης εχει βαλει εξατμιση θορυβου,αναρτησεις αλλες απο του κατασκευαστη γιατι ετσι εκρινε,φιλτρο αλλο γιατι ετσι,κτλ κτλ....και ολα αυτα που εβαλε γιατι ετσι γουσταρε θα τα αγορασω εγω σε μια επιπλεον τιμη...ασε ρε φιλε

  3. #978
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eiver Προβολή μηνύματος
    χμμμ...για πιο λογο χρειαστηκε αλλαγη ρουλεμαν τιμονιου και τροχου στα 40000 χλμ;κατι δεν παει καλα εδω
    εκτος του παραπανω δεν θα αγοραζα ποτε ενα μηχανακι που ο πρωην ιδιοκτητης εχει βαλει εξατμιση θορυβου,αναρτησεις αλλες απο του κατασκευαστη γιατι ετσι εκρινε,φιλτρο αλλο γιατι ετσι,κτλ κτλ....και ολα αυτα που εβαλε γιατι ετσι γουσταρε θα τα αγορασω εγω σε μια επιπλεον τιμη...ασε ρε φιλε
    Θα συμφωνήσω απόλυτα!
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

  4. #979
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Κοίτα,κάποιοι ( και εγώ μέσα σε αυτούς ) θα έκαναν αυτές τις αναβαθμίσεις - γιατί αναβαθμίσεις είναι και όχι αλλαγές αισθητικού χαρακτήρα- έτσι και αλλιώς.Μια τέτοια μότο,γενικά αν όχι η συγκεκριμένη είναι ευκαιρία να α) γλιτώσεις χρόνο και β)γλιτώσεις και χρήματα αφού συνήθως πληρώνεις μικρό καπέλο στην τιμή σε σχέση με τα καινούργια.
    when life gets complicated... i ride.

  5. #980
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eiver Προβολή μηνύματος
    δεν θα αγοραζα ποτε ενα μηχανακι που ο πρωην ιδιοκτητης εχει βαλει εξατμιση θορυβου,αναρτησεις αλλες απο του κατασκευαστη γιατι ετσι εκρινε,φιλτρο αλλο γιατι ετσι,κτλ κτλ....και ολα αυτα που εβαλε γιατι ετσι γουσταρε θα τα αγορασω εγω σε μια επιπλεον τιμη...ασε ρε φιλε
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kepler Fun Προβολή μηνύματος
    Θα συμφωνήσω απόλυτα!

    Κατσε γιατι με μπεδεψατε...
    Δε θα το αγοραζατε επειδη ο κατοχος εβαλε μερικα εξτρα, η γιατι θα ζητουσε επιπλεον χρημματα?
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  6. #981
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Κατσε γιατι με μπεδεψατε...
    Δε θα το αγοραζατε επειδη ο κατοχος εβαλε μερικα εξτρα, η γιατι θα ζητουσε επιπλεον χρημματα?
    επειδη εβαλε τα εξτρα σημαινει πως γαμαγε το μηχανακι....γκρικ φακιν λοτζικ...το τραγικο ειναι πως η συλλογιστική πολλων μοιαζει με τρολαρισμα, αλλα δεν ειναι

  7. #982
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    επειδη εβαλε τα εξτρα σημαινει πως γαμαγε το μηχανακι....γκρικ φακιν λοτζικ...το τραγικο ειναι πως η συλλογιστική πολλων μοιαζει με τρολαρισμα, αλλα δεν ειναι


    Κοιτα, και γω ξερω εδω εναν που εχει ριξει 15+ χιλιαρικα στο μηχανακι του, και χωρις να εχει πειραξει βιδα στο μοτερ το εχει φτασει λεει 200 αλογα ( ) αλλα απο κατι τετοιους εινι που θα παρεις μηχανακι φορτωμενο με πραματα σε ξεφτιλα τιμη.


    Αυτους που το πουλανε το μηχακι φορτωμενο μη τους πολυφοβαστε. Τα μουνι@ που το ξηλωνουν ολο και το κανουν μαμα, και ποτε δε μπηκε πιστα, και ποτε δε το ειδε βροχη, μονο κατι κολπικα υγρα απο τις γκομενες που πηδουσαν στο τεποζιτο εν ωρα σουζας να προσεχετε
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  8. #983
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eiver Προβολή μηνύματος
    εκτος του παραπανω δεν θα αγοραζα ποτε ενα μηχανακι που ο πρωην ιδιοκτητης εχει βαλει εξατμιση θορυβου,αναρτησεις αλλες απο του κατασκευαστη γιατι ετσι εκρινε,φιλτρο αλλο γιατι ετσι,κτλ κτλ....και ολα αυτα που εβαλε γιατι ετσι γουσταρε θα τα αγορασω εγω σε μια επιπλεον τιμη...ασε ρε φιλε
    To SV με τις αναρτήσεις μαμα ειναι λίγο σουμιές όμως ε?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #984
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    To SV με τις αναρτήσεις μαμα ειναι λίγο σουμιές όμως ε?
    Έλα μωρέ.... Και εγώ που έδωσα το strada με full hyperpro εμπρός πίσω, τον κορόιδευα τον αγοραστή!
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  10. #985
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Κατσε γιατι με μπεδεψατε...
    Δε θα το αγοραζατε επειδη ο κατοχος εβαλε μερικα εξτρα, η γιατι θα ζητουσε επιπλεον χρημματα?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    επειδη εβαλε τα εξτρα σημαινει πως γαμαγε το μηχανακι....γκρικ φακιν λοτζικ...το τραγικο ειναι πως η συλλογιστική πολλων μοιαζει με τρολαρισμα, αλλα δεν ειναι
    να ξεκινησω απο την θορυβωδη εξατμιση που εβαλε
    υποδηλωνει γκαζιαρη οδηγο,πιθανον πιτσιρικά που την εχει σκισει την μηχανη στις επιταχυνσεις
    παρομοιως και το φιλτρο αερα...τι εγινε;δεν του αρκουσαν τα αλογα και ηθελε λιγο παραπανω;ενδειξη οτι την εχει ξεσχισει την μηχανη
    ...και σαν να μην εφταναν αυτα εχει αλλαξει ρουλεμαν τροχου και τιμονιου στα 40.000 χλμ
    πως προεκυψε αυτο;τρακαρε;
    ευχαριστω δεν θα παρω

  11. #986
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Για εμένα το μόνο ανασταλτικό στοιχείο -δε πάω καν να το δω- είναι να φοράει μια μοτοσυκλέτα παράλληλους εγκέφαλους με αλλαγμένους χάρτες. Για δυο λόγους, πρώτον δεν έχω εμπιστοσύνη στις επιλογές του ιδιοκτήτη και δεύτερον πως δεν έχω καθόλου εμπιστοσύνη στα καταστήματα με δυναμόμετρα που σου φοράνε λίγο-πολύ έτοιμους χάρτες κονσέρβες. Στη πραγματικότητα θέλει πολύ δουλειά και πολλές μετρήσεις κάθε μοτοσυκλέτα ξεχωριστά για να καταλήξεις στον ιδανικό χάρτη, πράγμα που στοιχίζει πάρα πολύ και κανένας δε θέλει να πληρώσει τόσα, οπότε αυτόματα και κανένας έμπορος δε μπορεί να ζητήσει, σου φοράει τα "σπέσιαλ" ετοιματζίδικα και τέλος. Λίγο πιο ελαστικός θα ήμουν με όποιον φοράει autotuned αλλά και πάλι... κάπως θα έπρεπε να τον γνωρίζω (τουλάχιστον αυτό το αφαιρώ και όλα καλά).

    Τα υπόλοιπα έξτρα (ειδικά αναρτήσεις σε Ιαπωνικό) υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους μπορεί να τα φοράει κάποιος. Πάω και το βλέπω, δεν είναι αποτρεπτικό. Αν ζητάει και μια νορμάλ τιμή για οτι έχει δώσει για μένα θετικό είναι.

  12. #987
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eiver Προβολή μηνύματος
    να ξεκινησω απο την θορυβωδη εξατμιση που εβαλε
    υποδηλωνει γκαζιαρη οδηγο,πιθανον πιτσιρικά που την εχει σκισει την μηχανη στις επιταχυνσεις
    παρομοιως και το φιλτρο αερα...τι εγινε;δεν του αρκουσαν τα αλογα και ηθελε λιγο παραπανω;ενδειξη οτι την εχει ξεσχισει την μηχανη
    ...και σαν να μην εφταναν αυτα εχει αλλαξει ρουλεμαν τροχου και τιμονιου στα 40.000 χλμ
    πως προεκυψε αυτο;τρακαρε;
    ευχαριστω δεν θα παρω
    Ξέχασες τα γραφικά στο κράνος.
    Ξέρεις πόσους αλήτες σιδεροφαγους βλέπω με πολύχρωμα κράνη;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #988
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eiver Προβολή μηνύματος
    να ξεκινησω απο την θορυβωδη εξατμιση που εβαλε....

    ....και να σου πω ότι σε ΚΑΘΕ μηχανή μου, το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να βάλω μια εξάτμιση να ακούγεται.
    Το αμάξι δε με βλέπει, γι'αυτό φρόντιζα να με ακούει τουλάχιστον
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  14. #989
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Είναι το μόνο που ίσως θα μπορούσε να έχει μια βάση, αλλά δεν έχει. Και τώρα αν δεν το δεις εσύ (το αμάξι) δεν το ακούς ούτε κι εσύ (για το αμάξι μιλάω πάντα).
    Είχα θορυβώδη εξάτμιση, μετανιώνω για πολλούς-πολλούς λόγους, αλλά κυρίως γιατί δεν καταλάβαινα πόσο κάγκουρας ήμουν. Θορυβώδη, δε βάζω ποτέ ξανά.

  15. #990
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Δηλαδή όταν ανοίγει ο καιρός, και τα περισσότερα αυτοκίνητα έχουνε ανοιχτα παραθυρα δεν βοηθάει ο ήχος από εξάτμιση.

    Το διαβάσαμε και αυτό.
    Το να φοράς εχτρα εξάτμιση και να πηγαίνες με βάση τους κανόνες οδικής κυκλοφοριας είναι τελείως διαφορετικό με το να φοράς εξάτμιση και να βαράς κόφτες/ γκαζιες κτλπ.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 15:55
  2. Οι φώτο που βρίσκουμε στο Internet...
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2006, 10:38
  3. που το βρισκουμε αυτο
    από afrolykos στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 11:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF