Σελίδα 79 από 120 ΠρώτοΠρώτο ... 2969747576777879808182838489 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.171 έως 1.185 από 1800

Θέμα: Αγγελίες (ευκαιρίες) μοτοσικλετών που βρίσκουμε..

  1. #1171
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ThanosM Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια φίλε μου αλλά και για τις πληροφορίες
    Μη μπλέξεις μικρέ, πάρε κάτι εμπορικό (καλύτερα όχι Κίνα) που θα το στείλεις μεθαύριο για να πάρεις κάτι μεγαλύτερο.

  2. #1172
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Ασε που στο συγκεκριμενο μαγαζι ουτε ευρω δεν σου κατεβαζουν,και ο κεντρικος πωλητης-προισταμενος εχει υφος 40 καρδιναλιων ,γιατι νομιζει οτι πουλαει κατι στοκαρισμενα χρεπια 25ετιας,σαν το λουλουδακι του μπαξε,και το ροδον το αμάραντο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #1173
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    https://www.car.gr/26681925-mv-agusta-brutale-s-1090rr

    αν υποθέσουμε 1000Ε ακόμα για εκτελωνισμό και ΚΤΕΟ/πινακίδα/σήμα (τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία δικής μου μοτό, δεν ξέρω βέβαια τι παίζει με το γεγονός ότι η μηχανή είναι ήδη Ελλάδα. Αν θυμάμαι καλά, πρέπει να υπάρχει κάποιο χαρτί εισόδου στην χώρα και συγκεκριμένο χρονικό όριο μετά για εκτελωνισμό), το λες ευκαιρία!
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  4. #1174
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Το γεγονός ότι η αγγελία έχει γραφτεί με επίκεντρο την ευκαιρία στην τιμή απόκτησης και μόνο , χωρίς την παραμικρή αναφορά στην συντήρηση του οχήματος την κάνει εξαιρετικά ύποπτη.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #1175
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Το γεγονός ότι η αγγελία έχει γραφτεί με επίκεντρο την ευκαιρία στην τιμή απόκτησης και μόνο , χωρίς την παραμικρή αναφορά στην συντήρηση του οχήματος την κάνει εξαιρετικά ύποπτη.
    Σαν τιμή, είναι ευκαιρία. Από εκεί και πέρα, εννοείται πως κάθε μτχ θα πρέπει να ελεχθεί και ο τυχόν αγοραστής να κρίνει αναλόγως και πράξει. Εγώ αν έψαχνα σε αυτή την κατηγορία πάντως, θα πήγαινα να το δω σίγουρα.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  6. #1176
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Σαν τιμή, είναι ευκαιρία. Από εκεί και πέρα, εννοείται πως κάθε μτχ θα πρέπει να ελεχθεί και ο τυχόν αγοραστής να κρίνει αναλόγως και πράξει. Εγώ αν έψαχνα σε αυτή την κατηγορία πάντως, θα πήγαινα να το δω σίγουρα.
    Στο χαρτάκι τι θα γραφες ,προμήθεια φαρμάκων ?

  7. #1177
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Στο χαρτάκι τι θα γραφες ,προμήθεια ΨΥΧΟφαρμάκων ?
    φιξντ
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  8. #1178
    Η Ελβετία δεν είναι στην Ε.Ε. οπότε έχει έξτρα εισαγωγικούς δασμούς και ΦΠΑ.
    Με το πιασεκωλέ του Ελληνικού κράτους στα ενδοκοινωτικά δεν μπορώ να φανταστώ πόσο *μπιππππ* θα πέσει στα εκτός Ε.Ε.

  9. #1179
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Εγώ πάντως δεν θα αγὸραζα μηχανάκι που καίει πετρέλαιο

  10. #1180
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    δεν έχεις δεί το λουλούδι της enfield.. έχει και αξεσουάρ να δίνει κίνηση σε αντλία για το χωράφι

    https://www.youtube.com/watch?v=P98_xdLluIc

  11. #1181
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από klab Προβολή μηνύματος
    Η Ελβετία δεν είναι στην Ε.Ε. οπότε έχει έξτρα εισαγωγικούς δασμούς και ΦΠΑ.
    Με το πιασεκωλέ του Ελληνικού κράτους στα ενδοκοινωτικά δεν μπορώ να φανταστώ πόσο *μπιππππ* θα πέσει στα εκτός Ε.Ε.
    άμα κάποιον τον ενδιαφέρει, σίγουρα θα τα ρωτήσει αυτά φαντάζομαι. Εγώ είχα ψωνίσει από UK και περίπου αυτά τα λεφτά που έγραψα βγήκαν για τα συγκεκριμένα έξοδα.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  12. #1182
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.750
    ''I speak english, francais and deutsch, no greek.''

    άναμούνε που λένε και στα Αρβανίτικα.

    Εννοείται ότι δεν βγάζει πινακίδα στο Ελληνικό σύστημα. Έχουμε 2020, η μηχανή του 2010, χωρίς προηγούμενη άδεια στην ΕΕ, δεν περνάει προδιαγραφές 2020, καληνύχτα κι ο τελευταίος να κλείσει το φως.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  13. #1183
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    ''I speak english, francais and deutsch, no greek.''

    άναμούνε που λένε και στα Αρβανίτικα.

    Εννοείται ότι δεν βγάζει πινακίδα στο Ελληνικό σύστημα. Έχουμε 2020, η μηχανή του 2010, χωρίς προηγούμενη άδεια στην ΕΕ, δεν περνάει προδιαγραφές 2020, καληνύχτα κι ο τελευταίος να κλείσει το φως.
    Δεν πειράζει υπάρχουν και οι Σέρρες

  14. #1184
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Η ελβετια σχεδον σε καθε νομικη συμφωνια μεταξυ χωρων της ευρωπαικης ενωσης συμπεριλαμβανεται σαν ειδικη εξαιρεση, αν θυμαμαι καλα ο εκτελωνισμος οχηματων ειναι τετοια κατηγορια.

    Ειχα κανει μια αντιστοιχη συναλλαγη πριν χρονια, με γερμανο που δε μιλουσε ελληνικα, στην Αθηνα. Σιγουρα ειχε ρισκο αλλα δεν εγινε καμμια παρανομια και ολα κυλισαν χωρις κανενα προβλημα.

    Θα σου ελεγα οτι αν ενδιαφερεσαι πραγματικα για το μηχανακι, και οχι απλα να κοιτας τι μπορεις να ψωνισεις με συγκεκριμενο μπατζετ, να δεις ποιοι γνωριζουν τον ιδιοκτητη και το μηχανακι. Αν το εχει στην Ελλαδα παει να πει οτι εστω και μια στο τοσο θα το οδηγουσε και θα το εκανε σερβις. Φανταζομαι δε θα το πηγαινε στον μπαρμπα μητσο αλλα σε καποιο εξουσιοδοτημενο. Βρες το συνεργειο, και αν σου επιβεβαιωσουν απο εκει οτι ο ιδιοκτητης και το μηχανακι υπαρχουν, και ενδιαφερεσαι πραγματικα για το μηχανακι, συνεχισε για να δεις αμα σε συμφερει.

    Αν σου πει οτι δεν υπαρχει συνεργειο ο ιδιοκτητης, οτι δε το εφτιαχνε πουθενα, οτι δε το κυκλοφορουσε κλπ....μακρια...

  15. #1185
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Μη μπλέξεις μικρέ, πάρε κάτι εμπορικό (καλύτερα όχι Κίνα) που θα το στείλεις μεθαύριο για να πάρεις κάτι μεγαλύτερο.
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου, έχεις δίκιο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 15:55
  2. Οι φώτο που βρίσκουμε στο Internet...
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2006, 10:38
  3. που το βρισκουμε αυτο
    από afrolykos στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 11:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF