Σελίδα 98 από 120 ΠρώτοΠρώτο ... 488893949596979899100101102103108 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.456 έως 1.470 από 1800

Θέμα: Αγγελίες (ευκαιρίες) μοτοσικλετών που βρίσκουμε..

  1. #1456
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Μάλιστα. Πάμε λοιπόν:

    1. Φυσικά και αναφέρομαι στο γύρισμα χλμ και φυσικά ξέρω ότι είναι ένα από τα πιθανά ρίσκα στην αγορά μτχ. Όταν όμως υπάρχουν αγοραστές με νοοτροπία σαν την δική σου (πολλά χλμ τα 65000, ειδικά στην 5ετια, λες και αυτό υποδηλώνει κάποια κακή χρήση της μοτοσυκλέτας) τότε φυσικά και οι πωλήτες αναγκάζονται να μπουν στο παράνομο παιχνίδι, όχι για να βγάλουν παραπάνω χρήματα (όπως κάνανε/κάνουν οι περισσότεροι μαντράδες απ' όπου και άρχισε πιστεύω η όλη ιστορία βλέποντας το κόλλημα του Έλληνα με τα χλμ) αλλά για να καταφέρουν να πουλήσουν.
    2. Σωστά αναφέρεις ότι άλλο τι ζητάει ο πωλητής και άλλο τι θα δώσει τελικά ο αγοραστής ώστε να γίνει η πώληση. Σύμφωνα πάντως με την ελληνική αγορά μτχ για το συγκεκριμένο μοντέλο αλλά και τα περισσότερα αντίστοιχης κατηγορίας και χρονολογίας, η τιμή είναι καλή.

    Και πάμε στον συλλογισμό σου περί σύγκρισης με την Αγγλική αγορά. Πρίν αναφερθώ σε αυτόν, να σου θυμίσω ότι τα Vstrom του 2014 και μετά είναι μεν πολύ τίμια μηχανάκια, σε καμία περίπτωση δεν πούλησαν καλά στην Ελλάδα, καλώς ή κακώς δεν έχει σημασία. Κάπου μάλλον μπερδεύτηκες με τα πρώτα vstrom 1000.

    Γνωρίζεις ποιές είναι οι φορολογικές επιβαρύνσεις εδώ αλλά και στην Αγγλία? Γιατί σε πρόσφατο άρθρο που διάβασα στο μοτοΤρίτη περιγράφεται ότι στην Ελλάδα είναι αρκετά υψηλότερες από άλλες χώρες. Επίσης, τα νούμερα πωλήσεων εδώ και έξω έχουν μεγάλη διαφορά και άρα με μικρότερο κέρδος πετυχαίνουν (έξω) περισσότερο καθαρό τζίρο. Όλα αυτά έχουν αντίκρισμα στην τελική τιμή αγοράς. Τώρα πόση είναι η διαφορά δεν έχω ψάξει, αν σε συμφέρει να φέρεις απέξω ένα, θα το δούμε παρακάτω.

    Εισαγωγή από UK λοιπόν. Έχεις παραθέσει κάποια λινκ βλέπω με τιμές μτχ 6000-6800 ΛΙΡΕΣ και κάποια καινούργια στοκ με 8000 λίρες.
    Επειδή είχα φέρει το Multistrada από UK, σου γράφω τα έξοδα παρακάτω.
    Ισότιμία λίρας/ευρώ περίπου στο 1,15 αρά τα 6000GBP είναι 6900 ΕΥΡΩ. Προσθέτεις σε αυτά τα όποια έξοδα μεταφοράς (100-200ε ευρώ για μεταφορά σε κεντρική αποθήκη μεταφορικής, 400ε τουλάχιστον για μεταφορά Ελλάδα) και τέλος έχεις τα έξοδα εκτελωνισμού. Αυτά θα είναι τουλάχιστον 700-800ε για το μτχ και μάλλον παραπάνω για τα καινούργια (πάνε ανάλογα με την χρονολογία, τα κυβικά και την αξία). Προσωπικά, εγώ πλήρωσα και έξοδα ελέγχου αλλά γλύτωσα κάποια από τα έξοδα μεταφοράς και εκτελωνισμού.
    Κάνε τα όλα σούμα και δες αν τελικά σε συμφέρει αλλά και αν τελικά είναι ή όχι ευκαιρία το vstrom που έβαλα. Το οποίο δεν είναι δικό μου, ούτε ξέρω τον άνθρωπο που το δίνει.
    1. Το να γυρίζεις τα χιλιόμετρα είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ. ΠΑΡΑΝΟΜΟ!!!
    Αν οι μαντράδες γυρνάνε τα χιλιόμετρα η λύση ΔΕΝ είναι να ΠΑΡΑΝΟΜHΣΕΙΣ με πρόσχημα ότι θέλεις να πουλήσεις τη μηχανή σου.
    Από Έλληνα μαντρά δεν περνάω ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΕΞΩ!!

    2. Τα υπόλοιπα που αναφέρεις περί φορολογικών επιβαρύνσεων ΔΕΝ ισχύουν. Όπως ανέφερα , θα έπρεπε να υπάρχει αντίστοιχη διαφορά τιμής και στα υπόλοιπα μοντέλα της Suzuki η οποία ΔΕΝ υπάρχει. Το ίδιο θα έπρεπε να ισχύει και για τις υπόλοιπες φίρμες όπου και ΠΑΛΙ δεν ισχύει.

    3. Έχω γράψει αναλυτικό ποστ σε άλλο thread για τα έξοδα εκτελωνισμού σε περίπτωση που κάποιος θέλει φέρει μια μηχανή μόνος του.

    Προσωπικά θα προτιμούσα να αντί για 6800-7000 για να πάρω μια μηχανή με 63.000 5ετίας να δώσω 7.700-8.000 και να πάρω την ίδια με το 1/3 των χιλιομέτρων και βαλίτσες από Αγγλία εκτελωνισμένη. Και αν δε χρειαζόμουν τις βαλίτσες , θα τις πούλαγα...

  2. #1457
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...l-1000-v-strom

    Νομίζω πως στα λεφτά αυτά, είναι ευκαιρία!
    Πολυ καλο!

    Τωρα το οτι τα 12000 χλμ ανα ετος σε τετοια μηχανη ειναι πολλα, μονο ως αστειο το εκλαμβανω. Αν και μαλλον στα σοβαρα ειπωθηκε.

  3. #1458
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Looter Προβολή μηνύματος
    1. Το να γυρίζεις τα χιλιόμετρα είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ. ΠΑΡΑΝΟΜΟ!!!
    Αν οι μαντράδες γυρνάνε τα χιλιόμετρα η λύση ΔΕΝ είναι να ΠΑΡΑΝΟΜHΣΕΙΣ με πρόσχημα ότι θέλεις να πουλήσεις τη μηχανή σου.
    Από Έλληνα μαντρά δεν περνάω ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΕΞΩ!!

    2. Τα υπόλοιπα που αναφέρεις περί φορολογικών επιβαρύνσεων ΔΕΝ ισχύουν. Όπως ανέφερα , θα έπρεπε να υπάρχει αντίστοιχη διαφορά τιμής και στα υπόλοιπα μοντέλα της Suzuki η οποία ΔΕΝ υπάρχει. Το ίδιο θα έπρεπε να ισχύει και για τις υπόλοιπες φίρμες όπου και ΠΑΛΙ δεν ισχύει.

    3. Έχω γράψει αναλυτικό ποστ σε άλλο thread για τα έξοδα εκτελωνισμού σε περίπτωση που κάποιος θέλει φέρει μια μηχανή μόνος του.

    Προσωπικά θα προτιμούσα να αντί για 6800-7000 για να πάρω μια μηχανή με 63.000 5ετίας να δώσω 7.700-8.000 και να πάρω την ίδια με το 1/3 των χιλιομέτρων και βαλίτσες από Αγγλία εκτελωνισμένη. Και αν δε χρειαζόμουν τις βαλίτσες , θα τις πούλαγα...
    Δεν βρήκα το θέμα που γράφεις για τα έξοδα εισαγωγής, για βάλε ένα λινκ.
    Κατά τα άλλα, διάβασα μερικά ποστ σου, σε βρίσκω πολύ σίγουρο για τις απόψεις σου οπότε δεν έχει νόημα να προσπαθήσω να κάνω αντίλογο. Ακόμα και για πράγματα που προφανώς δεν ξέρεις.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  4. #1459
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Μοτεράκια σαν του V-Strom αντέχουν. Δεν είναι πιεσμένα , δεν στροφάρουν στο Θεό προσφέροντας στον αδηφάγο αγοραστή ίππους ,
    και τα 62000Km σαν στρώσιμο μοιάζουν από πρώην ιδιοκτήτη που χαιρόταν το μηχανάκι του όπως έπρεπε .

  5. #1460
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.453
    Looter και εκει πρεπει να ψαξεις καλα γιατι λογω αλατιού του οδοστρώματος θα βρεις πολλα σαπακια πλαίσια-υποπλασία

  6. #1461
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Μοτεράκια σαν του V-Strom αντέχουν. Δεν είναι πιεσμένα , δεν στροφάρουν στο Θεό προσφέροντας στον αδηφάγο αγοραστή ίππους ,
    και τα 62000Km σαν στρώσιμο μοιάζουν από πρώην ιδιοκτήτη που χαιρόταν το μηχανάκι του όπως έπρεπε .
    Καλά μην είσαι κ σίγουρος.. Δεν ξέρω για αυτό το μοντέλο αλλά το προηγούμενο μόνο προβλήματα είχε..

  7. #1462
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.453
    Στο νοτο τα 65k θεωρούνται χλμ στρωσιματος
    Στο βορα που δουλεύουν εποχιακά και χομπιστικα φαίνονται πολλα, αλλα στην πραγματικοτητα με βαση την κατασκευή μοτερ και συνόλου δε ειναι
    Πολλα (σχετικα παντα) τα λες απο τα 150 και ανω

  8. #1463
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Στο νοτο τα 65k θεωρούνται χλμ στρωσιματος
    Στο βορα που δουλεύουν εποχιακά και χομπιστικα φαίνονται πολλα, αλλα στην πραγματικοτητα με βαση την κατασκευή μοτερ και συνόλου δε ειναι
    Πολλα (σχετικα παντα) τα λες απο τα 150 και ανω
    Όλα αυτά που λες θα ίσχυαν αν η μηχανή συντηρούνταν by the book,που δεν νομίζω να υπάρχει μάστορας να σου κάνει μεγάλο σέρβις όπως πρέπει..Αλλά ούτε καταναλωτές νομίζω πως υπάρχουν να πληρώσουν για να γίνει το σέρβις όπως πρέπει..Στο μεγάλο σέρβις θέλουν αλλαγή δύο σελίδες αναλώσιμα κ άλλες δύο έλεγχο,που εννοείται δεν τα κάνει κανείς..

  9. #1464
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Όλα αυτά που λες θα ίσχυαν αν η μηχανή συντηρούνταν by the book,που δεν νομίζω να υπάρχει μάστορας να σου κάνει μεγάλο σέρβις όπως πρέπει..Αλλά ούτε καταναλωτές νομίζω πως υπάρχουν να πληρώσουν για να γίνει το σέρβις όπως πρέπει..Στο μεγάλο σέρβις θέλουν αλλαγή δύο σελίδες αναλώσιμα κ άλλες δύο έλεγχο,που εννοείται δεν τα κάνει κανείς..
    Πολύ απόλυτες απόψεις. Για δείξε μου ένα Japan που θέλει δυο σελίδες αναλώσιμα και έλεγχο στο μεγάλο σέρβις να μάθουμε κι εμείς που τα κάνουμε αλλά κατά τη γνώμη σου τελικά "δεν" τα κάνουμε. Μην μπερδεύεστε με τα Ευρωπαϊκά που είναι όντως απαιτητικά.

    Και φυσικά εννοείται πως 12000 χλμ είναι τα συνηθισμένα χιλιόμετρα που κάνει ένα αυτοκίνητο το χρόνο, πόσο μάλλον μια μοτοσυκλέτα στην Ελλάδα. Κατά τα άλλα φυσικά θα προτιμήσω μια καλοσυντηρημένη μοτοσυκλέτα στα 60.000 χλμ παρά μια εγκατελειμμένη στη τύχη της με τα μισά χιλιόμετρα που αν είναι αληθινά θα θέλει ένα σκασμό αλλαγές για να επανέλθει σε λειτουργική κατάσταση οι οποίες δεν φαίνονται πάντα με το μάτι.

  10. #1465
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2019
    Μηνύματα
    53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Δεν βρήκα το θέμα που γράφεις για τα έξοδα εισαγωγής, για βάλε ένα λινκ.
    Κατά τα άλλα, διάβασα μερικά ποστ σου, σε βρίσκω πολύ σίγουρο για τις απόψεις σου οπότε δεν έχει νόημα να προσπαθήσω να κάνω αντίλογο. Ακόμα και για πράγματα που προφανώς δεν ξέρεις.
    Δεν ξέρω τι συμπέρασμα έχεις βγάλει αλλά :

    1. Η εξαπάτηση δεν είναι μέσα στις επιλογές μου ως άνθρωπο. Και όταν κάποιος πειράζει τα χιλιόμετρα διαπράττει το αδίκημα της απάτης.

    2. Η φορολογία που αναφέρεις ως δικαιολογία έπρεπε να ισχύει και στα υπόλοιπα μοντέλα ενώ εγώ βλέπω ότι η αρχική τιμή πχ στο SV650X είναι σχεδόν ΙΔΙΑ Αγγλία vs Ελλάδα.
    https://bikes.suzuki.co.uk/bikes/street/sv650x/
    https://www.suzuki.gr/motos/new_sv650x_abs

    3. Τα 63.000 σε 5 χρόνια μεταφράζονται σε 12.600κμ το χρόνο ή πάνω από 250κμ την εβδομάδα κατά μέσο όρο. Καταλαβαίνουμε ότι μιλάμε για μηχανή που χρησιμοποιήθηκε εντατικά και ως ΒΑΣΙΚΟ μέσο μετακίνησης με ότι αυτό συνεπάγεται για φθορές , κλπ. Κανείς δεν είπε ότι δεν είναι αξιόπιστη ή ότι ο κινητήρας δεν αντέχει. Απλά όχι ότι δεν είναι και ΠΟΛΛΑ τα κμ για 5 χρόνια χρήση.

    Τεσπά , το κλείνω εδώ.

  11. #1466
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Πολύ απόλυτες απόψεις. Για δείξε μου ένα Japan που θέλει δυο σελίδες αναλώσιμα και έλεγχο στο μεγάλο σέρβις να μάθουμε κι εμείς που τα κάνουμε αλλά κατά τη γνώμη σου τελικά "δεν" τα κάνουμε. Μην μπερδεύεστε με τα Ευρωπαϊκά που είναι όντως απαιτητικά.

    Και φυσικά εννοείται πως 12000 χλμ είναι τα συνηθισμένα χιλιόμετρα που κάνει ένα αυτοκίνητο το χρόνο, πόσο μάλλον μια μοτοσυκλέτα στην Ελλάδα. Κατά τα άλλα φυσικά θα προτιμήσω μια καλοσυντηρημένη μοτοσυκλέτα στα 60.000 χλμ παρά μια εγκατελειμμένη στη τύχη της με τα μισά χιλιόμετρα που αν είναι αληθινά θα θέλει ένα σκασμό αλλαγές για να επανέλθει σε λειτουργική κατάσταση οι οποίες δεν φαίνονται πάντα με το μάτι.
    Δηλαδή στις 24000χλμ που είναι το μεγάλο, κάνεις σέρβις στις αναρτήσεις? Λύνεις κ καθαρίζεις ρουλεμάν τιμονιού? Κ αλλά πόσα που δεν παίζει ρόλο αν είναι ευρωπαϊκό η γιαπωνέζικο..Εγώ κατά τα αλλα θα προτιμήσω ένα καλοσυντηρημενο με 30000χλμ παρά ένα εγκαταλελειμμένο στην τύχη του με τα διπλάσια χλμ 60000...

  12. #1467
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή στις 24000χλμ που είναι το μεγάλο, κάνεις σέρβις στις αναρτήσεις? Λύνεις κ καθαρίζεις ρουλεμάν τιμονιού? Κ αλλά πόσα που δεν παίζει ρόλο αν είναι ευρωπαϊκό η γιαπωνέζικο..Εγώ κατά τα αλλα θα προτιμήσω ένα καλοσυντηρημενο με 30000χλμ παρά ένα εγκαταλελειμμένο στην τύχη του με τα διπλάσια χλμ 60000...
    Ναι κάθε χρόνο θα κάνω σέρβις στις αναρτήσεις και θα αλλάξω υγρά φρένων και κάθε δεύτερο χρόνο θα σερβίρω και ρουλεμάν τιμονιού. Δεν καταλαβαίνω... και σίγουρα αυτά δε καταλαμβάνουν δυο σελίδες αναλωσίμων, δέκα πραγματάκια είναι δεν είναι αυτά που πρέπει να ελέγχεις και να αντικαθιστάς.

    Ένα καλοσυντηρημένο με 30.000 χιλιόμετρα δε θα το βρεις σε αυτή τη τιμή και (όχι απαραίτητα εσύ, γενικά μιλάμε) δε θα θες να το πληρώσεις. Αν το βρεις σε αυτή τη τιμή δε θα είναι καλοσυντηρημένο γιατί 30.000 χλμ σε πέντε χρόνια σημαίνει πως η μηχανή κάθεται και αφού δε συμπληρώνει χιλιόμετρα -συνήθως όχι πάντα- δεν της κάνουν και την απαραίτητη συντήρηση. Αν της κάνουν, τα είπαμε.... η τιμή δε θα είναι αυτή.

  13. #1468
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Δεν καταλαβαίνω το γενικότερο νόημα των όσων λες.
    Κάποιοι αγοράζουν μηχανές γιατί τους αρέσει να οδηγούν , να κάνουν ταξίδια και να πηγαίνουν και στην δουλειά τους (και όχι να τις βγάζουν για 2 παντιλίκια την άνοιξη).
    Συνήθως αυτοί προσέχουν και τα μηχανάκια τους και τα συντηρούν είτε μόνοι τους , είτε σε συνεργείο.

    Το αν ο Μάκης και ο Λάκης χάλασαν ότι είχαν και δεν είχαν αγοράζοντας το σουπερντουπαντβεντζουρ με 20000 , μετά έδωσαν άλλες 3000€ για τα περιφερειακά (γιατί στα forum εμαθαν ότι δεν
    έχουν καλές αναρτήσεις και μανέτες) και τώρα δεν έχουν λεφτά για βενζίνη και συντήρηση είναι πρόβλημα δικό τους.

    Η αγορά μεταχειρισμένου είναι ρίσκο έτσι κι αλλιώς. Επίσης αγοράζεις κάτι παλαιότερο χωρίς φανταχτερές οθόνες εποχής κλπ κλπ. 'Οταν αγοράζεις απλά πρέπει να το έχεις υπόψιν σου.

  14. #1469
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Ναι κάθε χρόνο θα κάνω σέρβις στις αναρτήσεις και θα αλλάξω υγρά φρένων και κάθε δεύτερο χρόνο θα σερβίρω και ρουλεμάν τιμονιού. Δεν καταλαβαίνω... και σίγουρα αυτά δε καταλαμβάνουν δυο σελίδες αναλωσίμων, δέκα πραγματάκια είναι δεν είναι αυτά που πρέπει να ελέγχεις και να αντικαθιστάς.

    Ένα καλοσυντηρημένο με 30.000 χιλιόμετρα δε θα το βρεις σε αυτή τη τιμή και (όχι απαραίτητα εσύ, γενικά μιλάμε) δε θα θες να το πληρώσεις. Αν το βρεις σε αυτή τη τιμή δε θα είναι καλοσυντηρημένο γιατί 30.000 χλμ σε πέντε χρόνια σημαίνει πως η μηχανή κάθεται και αφού δε συμπληρώνει χιλιόμετρα -συνήθως όχι πάντα- δεν της κάνουν και την απαραίτητη συντήρηση. Αν της κάνουν, τα είπαμε.... η τιμή δε θα είναι αυτή.
    Στο μεταχειρισμένο ο καθένας ζητάει ότι θέλει..Το αν ένα μηχανάκι με 30000χλμ είναι φθηνό δεν το κάνει αυτομάτως κακοσυντηρημενο.. Μην είμαστε απόλυτοι..Δεν ξες τι ανάγκες έχει ο καθένας, μιλάμε για μεταχειρισμένο..Ούτε ένα μηχανάκι με 60000 γίνεται αυτομάτως καλοσυντηρημενο,μιλάμε για μεταχειρισμένο...Όταν ψάχνεις μεταχειρισμένο τα χλμ είναι το τελευταίο,ο καθένας ζητάει ότι θέλει..Βρίσκεις καλοσυντηρημενο με πολλά χλμ φθηνά,κ βρισκεις κακοσυντηρημενο με πολλά χλμ ακριβά όπως καλοσυντηρημενο με λίγα χλμ φθηνά κ κακοσυντηρημενο με λίγα χλμ ακριβά..Τέλος πάντων ο καθένας από τις εμπειρίες του ας πράττει όπως νομίζει..Εγώ ψωνίζω μεταχειρισμένα καλοσυντηρημενα με λίγα χλμ κ φθηνά,κ ως τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα..Κ στην μεταπώληση τα δίνω όσο τα παίρνω η λιγο παραπάνω..

  15. #1470
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Πες το από την αρχή να καταλάβουμε.
    Πήγαινε πάρε το suzuki με όλα τα έξτρα , μετά βγάζεις από πάνω τα έξτρα και τα πουλάς ένα-ένα στην γνωστή σελίδα μεταχειρισμένων.
    Μετά πουλάς και το μηχανάκι (με τσόντα ένα 500αράκι παραπάνω. Μπορεί και 1000).
    Έβγαλες ένα 2χίλιαρο από το κορόιδο.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 15:55
  2. Οι φώτο που βρίσκουμε στο Internet...
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2006, 10:38
  3. που το βρισκουμε αυτο
    από afrolykos στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 11:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF