Σελίδα 111 από 120 ΠρώτοΠρώτο ... 1161101106107108109110111112113114115116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.651 έως 1.665 από 1800

Θέμα: Αγγελίες (ευκαιρίες) μοτοσικλετών που βρίσκουμε..

  1. #1651
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    γιατι μπορει να εχει κατεβει στην Αθηνα να το παρει καινουργιο και να ανεβηκε στην κοζανη μετα.
    Πολυ σπάνια περίπτωση, ακομη και ετσι να ηταν θα κοτσαρει ενα "πρωτο χερι" ή "πρωτος ιδιοκτήτης" ΝΑ !

  2. #1652

  3. #1653
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Πολυ σπάνια περίπτωση, ακομη και ετσι να ηταν θα κοτσαρει ενα "πρωτο χερι" ή "πρωτος ιδιοκτήτης" ΝΑ !
    ποτε αλλαξαν οι προδιαγραφες για τα euro? μπορει να πηρε πινακιδες γιατι ηταν παλιων προδιαγραφων και μετα να πωληθηκε.

  4. #1654
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Μιας και ευκαιρίες στην ελληνική αγορά μτχ υπάρχουν σπάνια, είπα να ανακινήσω το θέμα. Έπεσα χθες βράδυ σε αυτή την αγγελία
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...uper-adventure

    την οποία θεωρώ πάρα πολύ καλή τιμή!
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  5. #1655
    Μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2012
    Μηνύματα
    47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Μιας και ευκαιρίες στην ελληνική αγορά μτχ υπάρχουν σπάνια, είπα να ανακινήσω το θέμα. Έπεσα χθες βράδυ σε αυτή την αγγελία
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...uper-adventure

    την οποία θεωρώ πάρα πολύ καλή τιμή!
    Με τα ίδια χρήματα αγοράζεις tracer 9 Gt καινούριο.Αλλη κατηγορία θα μου πεις αλλά δεν παύει να αγοράζεις αξιόλογη μηχανή καινούρια με εγγύηση.Ιδιως αν λάβεις υπόψη σου ότι καινούργιο το συγκεκριμένο δεν είχε πάνω από 19 χιλιάδες ευρώ κ αν είναι ήδη δευτερο χέρι,δεν λες κ σκότωμα την τιμή.

  6. #1656
    Tracer συγκρίνουμε με 1290?
    Ιερόσυλε.
    Ούτε στην ίδια πρόταση δεν έπρεπε να ναι.

  7. #1657
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis323 Προβολή μηνύματος
    Με τα ίδια χρήματα αγοράζεις tracer 9 Gt καινούριο.Αλλη κατηγορία θα μου πεις αλλά δεν παύει να αγοράζεις αξιόλογη μηχανή καινούρια με εγγύηση.Ιδιως αν λάβεις υπόψη σου ότι καινούργιο το συγκεκριμένο δεν είχε πάνω από 19 χιλιάδες ευρώ κ αν είναι ήδη δευτερο χέρι,δεν λες κ σκότωμα την τιμή.
    Σωστό το σκεπτικό σου. Άλλος βέβαια με αυτά τα χρήματα αγοράζει σκούτερ με ακράποβιτς οπότε καταλαβαίνεις ότι όλα είναι κάπως σχετικά, σαν μηχανάκια όμως το Tracer με το KTM έχουν αρκετές διαφορές ποιοτικά που δικαιολογεί την χρηματική διαφορά τους.
    Για το συγκεκριμένο όμως η τιμή είναι πολύ καλή, δεν έγραψα σκότωμένη όμως. Τέτοιες τιμές είναι σχεδόν απίθανο να δεις σε αυτή τη κατηγορία...

    Εγώ πάντως θα το αγόραζα εάν έψαχνα για μηχανή τώρα.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  8. #1658
    Μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2012
    Μηνύματα
    47
    Το έγραψα δεν είναι της ίδιας κατηγορίας αλλά ένας υποψήφιος αγοραστής κοιτάει όλες τις πιθανές αγορές με τα ίδια χρήματα και κυρίως αγοράζει καινούργιο.Τωρα επειδή τα έχω οδηγήσει και τα δύο,μόνο στα ρεπριζ υπάρχει ορατη διαφορά λόγω ροπής,στα ψηλά να πας το 1290 πρέπει να είσαι πολύ τολμηρός απτή βαρκάδα του σκελετού και μου το κάναν και τα δύο 1290 που οδήγησαν.Δεν ξέρω αν στο καινούργιο το βελτίωσαν.Α να και ένα ακόμη μειονεκτήμα,το συγκεκριμένο που πωλείται έχει ήδη αλλάξει το μοντέλο ριζικά δεν είναι απλά του 2017.

  9. #1659
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Η τιμή του είναι πολύ καλή με τριβαλιτσο που το δίνει..Οποίος κοιτάει 1290 δεν γίνεται να καταλήξει σε tracer.. Να μου πεις υπάρχουν κ ανώμαλοι,έχω γνωστούς που κοιταγαν tmax κ κατέληξαν σε smart..

  10. #1660
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Να μου πεις υπάρχουν κ ανώμαλοι,έχω γνωστούς που κοιταγαν tmax κ κατέληξαν σε smart..

    Ανωμαλια ειναι να εισαι μεταξυ χαρλευ και R1 (αληθινο αυτο )

    Αν το tmax ειναι αυτη η μεγαλη βεσπα με τα 15+ χιλιαρικα, τοτε χιλιες φορες ενα σμαρτ
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  11. #1661
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Ανωμαλια ειναι να εισαι μεταξυ χαρλευ και R1 (αληθινο αυτο )
    Αν σε νοιαζει το impact στην καφετερια, οχι δεν ειναι.


    Ανωμαλια για εμενα, ειναι αλλο να θες κι αλλο να κοιτας ...


    Πολυ ωραιο το 1290

  12. #1662
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    μπορεις να κοιτας οτι θες
    ανωμαλια ειναι να παιρνεις κατι που ουτε ξερεις ουτε μπορεις ουτε θελεις να το χρησιμοποιησεις
    Τελευταία τροποποίηση από toyar; 28/10/2021 στις 08:13.

  13. #1663
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis323 Προβολή μηνύματος
    Το έγραψα δεν είναι της ίδιας κατηγορίας αλλά ένας υποψήφιος αγοραστής κοιτάει όλες τις πιθανές αγορές με τα ίδια χρήματα και κυρίως αγοράζει καινούργιο.Τωρα επειδή τα έχω οδηγήσει και τα δύο,μόνο στα ρεπριζ υπάρχει ορατη διαφορά λόγω ροπής,στα ψηλά να πας το 1290 πρέπει να είσαι πολύ τολμηρός απτή βαρκάδα του σκελετού και μου το κάναν και τα δύο 1290 που οδήγησαν.Δεν ξέρω αν στο καινούργιο το βελτίωσαν.Α να και ένα ακόμη μειονεκτήμα,το συγκεκριμένο που πωλείται έχει ήδη αλλάξει το μοντέλο ριζικά δεν είναι απλά του 2017.
    Δεν ισχύει αυτό απαραίτητα.

    Για κάθε βαλάντιο υπάρχει ενα μεταχειρισμένο και ένα καινουργιο. Η ουσία όμως είναι να ξέρεις τι θες, πόσο το θες και πόσα έχεις να διαθέσεις.

    Αν το ΚΤΜ έχει 18 χιλιάρικα κι εσύ θες αυτό το ΚΤΜ γιατί αυτός ειναι ο καημός σου αλλά δεν έχεις 18 να δώσεις, θα δώσεις 13 και θα το παρεις μτχ. Δεν θα πάς σε tracer.

    Εκτός αν ακολουθείς τη αρχή μόνο καινούργιο οπότε αλλάζεις τις προτεραιότητες σου. Γούστα είναι αυτα.

  14. #1664
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    303
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Ανωμαλια ειναι να εισαι μεταξυ χαρλευ και R1 (αληθινο αυτο )
    Δεν σε πιάνω. η καύλα δεν έχει ταμπελάκι. Αν και Πλέον δεν τα μπορώ τα rice burners, Με πονάει η μέση(αληθινό αυτό!) και πήγα σε χάρλεη , GSA.

  15. #1665
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Δεν ισχύει αυτό απαραίτητα.

    Για κάθε βαλάντιο υπάρχει ενα μεταχειρισμένο και ένα καινουργιο. Η ουσία όμως είναι να ξέρεις τι θες, πόσο το θες και πόσα έχεις να διαθέσεις.

    Αν το ΚΤΜ έχει 18 χιλιάρικα κι εσύ θες αυτό το ΚΤΜ γιατί αυτός ειναι ο καημός σου αλλά δεν έχεις 18 να δώσεις, θα δώσεις 13 και θα το παρεις μτχ. Δεν θα πάς σε tracer.

    Εκτός αν ακολουθείς τη αρχή μόνο καινούργιο οπότε αλλάζεις τις προτεραιότητες σου. Γούστα είναι αυτα.
    Πολύ σωστό.....
    Να προσθέσω όμως ότι υπάρχει και η αρχή του μόνο ελαφρώς μτχ εφόσον είναι καλή η κατάσταση και αντίστοιχα η τιμή. Η τιμή του 1290 είναι λογική, στο επίπεδο που θα έπρεπε να είναι μτχ 4ετίας με 8-10 χιλιάδες χλμ το χρόνο
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 15:55
  2. Οι φώτο που βρίσκουμε στο Internet...
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2006, 10:38
  3. που το βρισκουμε αυτο
    από afrolykos στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 11:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF