Σελίδα 56 από 120 ΠρώτοΠρώτο ... 646515253545556575859606166106 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 826 έως 840 από 1800

Θέμα: Αγγελίες (ευκαιρίες) μοτοσικλετών που βρίσκουμε..

  1. #826
    xr rules Το avatar του/της thanosgp
    Εγγραφή
    11/08/2017
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    εξαρταται πως το κοιτας...αναλογικα παντως οι τιμες των μεταχειρισμενων πλεον στην ελλαδα ειναι τραγικες...τα μεγαλα ονοφφ 5ετιας τα δινουν 3 χιλιαρικα λιγοτερο απο τα καινουρια...because fukin logic (???)

    πρακτικα ειναι πολυ πιο ευκολο να αγορασεις καινουριο με χρηματοδοτηση, απορω γιατι πολλοι ειναι διατεθιμενοι να διαθεσουν αυτα τα ποσα για μεταχειρισμενα μηχανακια
    Γιατί ο Έλληνας πάντα κοιτάει να βρει ΤΗΝ ευκαιρία στα μτχ .Και επειδή το καινούριο στην Ελλάδα( με τους μισθούς μας )λυπάσαι να το πάρεις...
    ἕν οἶδα, ὅτι οὐδέν οἶδα

  2. #827
    xr rules Το avatar του/της thanosgp
    Εγγραφή
    11/08/2017
    Μηνύματα
    111
    Μου θυμίζετε την αγορά μτχ αυτοκινήτου.Φίλος ψάχνει εδώ και 2 (ναί) χρόνια ευκαιρία polo,golf,yaris.Φυσικά δε βρίσκει γιατί κανείς δε πουλά χαμηλά (ακόμη και χρέπια 25ετίας τα βλέπουν σαν αντίκες και όχι σα παλιοσίδερα-γενικά ισχύει αυτό ) και κανένας έμπορος δεν αναγράφει τα σωστά χλμ...
    ἕν οἶδα, ὅτι οὐδέν οἶδα

  3. #828
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    https://www.car.gr/25000700-aprilia-...actory-factory

    Να μια σχετικά καλή αγγελία, μιας και μιλάμε για factory με τον τελευταίο χρωματισμό (αν δεν είναι βαμμένο, δεν θυμάμαι πότε βγήκε ο συγκεκριμένος χρωματισμός...) και τιμή λογική που συζητείται. Το λες και ευκαιρία αναλόγως πόσο κατεβαίνει...

  4. #829
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    https://www.car.gr/25006065-kawasaki-zzr-1100

    ΑΝ είναι όπως τα λέει (χρονολογία-χλμ-κατάσταση) και δεν έχει ζημιά,δεν δείχνει σακατεμένο στις 2 φωτογραφίες.

    '' έχω πρόβλημα με το χέρι μου και δε μπορώ να το οδηγήσω πλέον το λυπάμαι να κάθετε ας το πάρει κάποιος να το ευχαριστηθεί ''.
    900ε κάνουν τα παπάκια ρε π@@στ@ μου.
    when life gets complicated... i ride.

  5. #830
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    https://www.car.gr/25006065-kawasaki-zzr-1100

    ΑΝ είναι όπως τα λέει (χρονολογία-χλμ-κατάσταση) και δεν έχει ζημιά,δεν δείχνει σακατεμένο στις 2 φωτογραφίες.

    '' έχω πρόβλημα με το χέρι μου και δε μπορώ να το οδηγήσω πλέον το λυπάμαι να κάθετε ας το πάρει κάποιος να το ευχαριστηθεί ''.
    900ε κάνουν τα παπάκια ρε π@@στ@ μου.
    ο πρώτος μου έρωτας...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #831
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Η πρώτη μου 300ρα κοντερίσια
    when life gets complicated... i ride.

  7. #832
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    από τις φωτό βέβαια, δεν μπορεί να βγει κάποιο συμπέρασμα για την κατάσταση της μοτοσυκλέτας...

    Άσχετο, 300αριζε το 1100??

  8. #833
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Σίγουρα έτσι είναι,τουλάχιστον δεν μοιάζει παρατημένο.Αν δεν είναι και οι φωτογραφίες πριν 4 χρόνια βέβαια
    Βαρούσε άνετα 295, με λίγο σκάλισμα έβλεπες 300.Κοντέρ πάντα έτσι; 288 έλεγαν ότι βγάζει καθαρά σε εργοστασιακή μορφή.(πραγματικά).
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 28/11/2019 στις 19:32.
    when life gets complicated... i ride.

  9. #834
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    584
    Παιδες τα φτήνα ανώ 20 ετίες έπεσαν πλέον. Και σε λίγο θα χαρίζονται. Λίγα θα αποκτήσουν αξία απο αυτά σε καμια 10 ετια πάλι.
    Τα ενδιάμεσα που λέγαμε πιο πάνω 10 ετιας είναι αυτά που κρατάνε τιμές γιατί όντως είναι λίγα σαν αριθμός. Αλλά ανεβαίνοντας η οικονομία μας θα πέσουν και αυτά.
    Το θέμα είναι αν θα κυνηγήσουν τα παλιά μηχανάκια όπως προβλέπεται για τα αυτοκίνητα.
    Γιατι ένα παλίο μηχανάκι το πήραμε αλλα το Ε30 όλο και απομακρύνεται...
    LIVE FREEEEE!!!!!

  10. #835
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Παρακολουθώ επί 5 μήνες συνεχώς μια κατηγορία που θα ήθελα να αγοράσω. Οι τιμές σταθεροτατες υψηλές, με εξαίρεση έναν συγκεκριμένο μλκ ο οποίος αλλάζει κάθε δυο τρεις βδομάδες την τιμή του. Είναι στα φθηνά πέφτει στο φθηνότερο άκρο κ μετά στέλνει την τιμή στα μεσαία προς ακριβά. Εχω απορία δηλαδή πως σκέφτεται. Anyway λίγη υπομονή ακομη να μαζέψω μερικά μετρητά ακόμη κ μετα να αρχίσω κ εγώ τις προσφορές..

  11. #836
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι αν θα κυνηγήσουν τα παλιά μηχανάκια όπως προβλέπεται για τα αυτοκίνητα.
    Γιατι ένα παλίο μηχανάκι το πήραμε αλλα το Ε30 όλο και απομακρύνεται...
    Οσο και να τα κυνηγήσουν το μειονέκτημα των παλιών θα είναι πάντα η συντήρηση και το καύσιμο.
    Οπότε ανάλογα με την χρήση και τα γούστα του καθενός.

  12. #837
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    Τα μεταχειρισμένα μηχανάκια είναι αδικαιολόγητα ακριβά. και δεν μιλάμε για αυτά που έχουν αγοραστεί καινούργια, και κάπως δικαιολογείς την υψηλή τιμή τους.
    Σε εκείνα που είναι 2ο ή 3ο χέρι και θέλουν να τα πουλήσουν πιο ακριβά απ όσο τα αγόρασαν, τι τους λές;
    Δεν έχεις άδικο με μια ένσταση στο τέλος. Αν εσύ πήρες ένα μότο πχ 1000€ κάτω για χψ λόγο από όσο πουλιέται ίδιο αντίστοιχης κατάστασης κλπ μια χαρά το βρίσκω να βγάλεις και κέρδος αν θελήσεις να το πουλήσεις. Δεν το βλέπω λάθος σε τέτοια περίπτωση εγώ προσωπικά..

  13. #838
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    ας πω και εγώ την λαλακια μου μιας και μόλις έδωσα το strada μου , μια σίγουρα δύσκολη μηχανή για πούλημα.

    κοίταγα λοιπόν τις αγγελίες ,πριν βάλω την δικιά μου και έβλεπα μοντέλα του 05 , 06 , 07 με 40 και 50 χιλιάδες χιλιόμετρα. συγνώμη άλλα εγώ δεν τα πιστεύω. η δικιά μου με 5 χειμώνες ακινησία και έχοντας και παπί είχε φτάσει τα 81000χλμ. μοντέλο του 07.

    έβλεπα μηχανές με σχεδόν όλες τις βίδες να μην είναι οι εργοστασιακες , με after market καθρέφτες , φλας και αντίβαρα , χωρίς αυτοκόλλητα στα πίσω πλαστικά , με πλαστικά κακοκουμπομενα και ήθελαν να πιστέψω που έγραφαν ότι δεν είχαν πτώση!

    οι παραπάνω μηχανές δίνονται στα περίπου 2500ευρω. και φυσικά μίνες έως και χρονιά μένουν απούλητες.

    έδωσα την δικιά μου στα 2000 ευρό με νέες αναρτήσεις εμπρός πίσω, φουλ service σε όλα τα ρουλεμαν μοχλικου και ψαλιδιού , με αλλαγμένα όλα τα υγρά , με καινούργιες τσιμούχες στους τροχούς , με νέα τακάκια με με με..... μέσα σε 3 εβδομάδες.
    ο Βασίλης ο μηχανικός ( όποιοι έχουν aprilia θα τον ξέρουν ) έμεινε άναυδος με την κατάσταση της μηχανής.

    άρα? ναι το μεταχειρισμενο στην Ελλάδα είναι υπερτιμημένο και πουλάνε μόνο όσοι έχουν επίγνωση στο τι πουλάνε και ποσά μπορούν να πάρουν.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  14. #839
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    ...
    Μα αυτό είναι που με τρελαίνει προσωπικά. Αν είχες xtx το έδινες 4κ. Δεν υπάρχει λογική. Στο εξωτερικό υπάρχει μια ξεκάθαρη διαβάθμιση ανάλογα το μοντέλο,την χρονολογία,τα χιλιόμετρα κλπ. Εδώ 3 μοντέλα gsxr πχ,που μπορεί να διαφέρουν έως και 7-8 χρόνια και δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα αγοράζονται και πωλούνται στην ίδια τιμή. Αλλά είναι αυτό που έχει ειπωθεί αρκετές φορές. Όταν επί 10 χρόνια αλλάζουν χέρια τα ίδια μηχανάκια με την προσθήκη ελάχιστων στο pot,τότε είναι λογικό να υπάρχουν τέτοιες ανωμαλίες.

  15. #840
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Καμμία αγγελία ευκαιρία θα βάλουμε ή μπα?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 15:55
  2. Οι φώτο που βρίσκουμε στο Internet...
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2006, 10:38
  3. που το βρισκουμε αυτο
    από afrolykos στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 11:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF