Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Κ.Τ.Μ Eντούρο για ινχηλάτιση κυρίως, μεχρι 2000 ταβάνι !

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150

    Κ.Τ.Μ Eντούρο για ινχηλάτιση κυρίως, μεχρι 2000 ταβάνι !

    Συντεκνοι βοηθείστε.. , μαζί με το 990 θελω να παρω και κατι ποιο ελαφρύ για να κάνουν παρέα κλεισμένα στο γκαράζ διότι οταν βγαίνω καμια χωματινη βόλτα με το μεγάλο αν τύχει και αγοράσω κανενα οικοπεδάκι δεν μπορω να το σηκώσω έτσι λοιπόν ψάχνω να αγοράσω ενα exc 125/200/2502τ ή κανενα 300 που είναι πανέμορφο το άτιμο αλλα δεν ξερω αν με βολέψει αυτό το θηρίο.. Πιστευω οτι με ενα 200 exc του '03 θα είμαι κομπλέ αλλα θελω και μια δευτερη γνώμη. Η πλάκα είναι οτι με τα ίδια μπικικίνια που παίζει το 200 εχω βρεί και ενα πολύ καλό 300 άλλα δεν ξερω αν αξίζει να πάω στο 300 λόγο δύναμης.. Το 125 πάλι θα πρέπει να το δουλευω ψηλά γιατί χαμηλά θα είναι ψόφιο και σίγουρα θα το βαρεθώ 4Τ δεν θελω να πάρω γιατί ειναι ποιο μπελαλίδικο στα service, επίσης με ενδιαφέρει και η καταναλωση αλλα και το βάρος που υποθετω ολα ειναι κοντά στα 100 kg, είμαι περίπου 70 kg και 1.81 παω ανετα το 990 στο χωμα αρκεί να μην τύχει καμια στραβή.
    Το λασπώσαμε και σήμερα!

  2. #2
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    To 125 είναι καλό αλλά πρέπει να μάθεις να παίζεις με το σασμάν και το συμπλέκτη. Δε συγχωρεί λάθος ταχύτητα και κρεμάει για πλάκα. Παρόλα αυτά σου δίνει πανάλαφρη αίσθηση (δεν είναι μόνο τα κιλά) όπως επίσης και την ικανοποίηση ότι το σκίζεις.
    Το 200αρι είναι φοβερό για διασκέδαση. Λίγο απ' την αίσθηση του 125 με λίγο απ' τη δύναμη του 250.

    Εφ' όσον δε κυνηγάς χρόνους σε ειδικές το 300αρι δεν είναι απαγορευτικό.
    Sent from me using a computer.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    δηλαδή λες οτι θα με βολέψει και το 300αρι στο βουνό? Απο θεμα καταναλωσης το 300αρι που μιλησα με το παιδί μου ειπε κατι για 70-75 χμ , τα αλλα ποιο μικρά exc τι καταναλώσεις εχουνε , δηλαδή μιλάμε για βουνό 35 και 35 γυρισμό, είναι πολλά ή λίγα για εντουράδα , μένω δίπλα στο βουνό σχετικά.
    Το λασπώσαμε και σήμερα!

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Το 300 με το 250 έχουν λιγα άλογα διαφορά(2 η 4)
    Η ροπή του είναι το θέμα που είναι μεγαλύτερη και ποιο απολαυστική.
    Τώρα σε τέτοια μηχανάκια το τελευταίο που κοιτάς είναι η κατανάλωση.
    Καλό λάδι ΠΑΝΤΑ στην μίξη και στο σαζμαν.




    Έχει και σε 360/380

  5. #5
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    200 exc μεγαλος δασκαλος για την αρχη.Το ειχα και το ξαναγοραζα ευκολα αν εβρισκα κατι αξιολογο.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    Για το Drz E καμιά γνώμη σε σχεση με το ktm 200 ?
    Το λασπώσαμε και σήμερα!

  7. #7
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    4τ 400
    2τ200
    Καμία σχέση

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    ναι οκ δεν το διευκρίνισα , τι φάση το drz φαίνετε καλό και σχετικά ελαφρύ τι συντήριση θελει το συγκεκριμένο, μπορεί να τα καταφέρει στο βουνό οπως ενα exc διχρονο? Λογο αυτονομίας αρχισα να σκεφτομαι και τα 400αρια.. τι να προσέξω σε ενα drz του 06 ?
    ?
    Το λασπώσαμε και σήμερα!

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    ναι οκ δεν το διευκρίνισα , τι φάση το drz φαίνετε καλό και σχετικά ελαφρύ τι συντήριση θελει το συγκεκριμένο, μπορεί να τα καταφέρει στο βουνό οπως ενα exc διχρονο? Λογο αυτονομίας αρχισα να σκεφτομαι και τα 400αρια.. τι να προσέξω σε ενα drz του 06 ?
    ?
    Ποια εκδοση είναι?
    Νομίζω έβγαινε μια μονο με μίζα και μια μανιβέλα-/μίζα
    Σε συντηρηση είναι ενα σκαλί κάτω απο τα παλιά XR.

  10. #10
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Σε ποια περιοχή είσαι; Τι αποστάσεις σκοπεύεις να κάνεις;

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    Κομοτηνη είμαι , το θελω για βουνό μόνο , απόσταση μεχρι να μπώ στο βουνό 5-10 χμ max .

    Ποια εκδοση είναι?
    Νομίζω έβγαινε μια μονο με μίζα και μια μανιβέλα-/μίζα
    Σε συντηρηση είναι ενα σκαλί κάτω απο τα παλιά XR.
    νομίζω οτι είναι μονο μιζάτο το Ε με το kehin άλλο πάλι και τούτο μόνο μίζα άλλα είναι πουπουλο ρε γαμώτο 113 kg σαν παπάκι και αυτονομία 130 xm.
    Το λασπώσαμε και σήμερα!

  12. #12
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Go for it

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    Κομοτηνη είμαι , το θελω για βουνό μόνο , απόσταση μεχρι να μπώ στο βουνό 5-10 χμ max .



    νομίζω οτι είναι μονο μιζάτο το Ε με το kehin άλλο πάλι και τούτο μόνο μίζα άλλα είναι πουπουλο ρε γαμώτο 113 kg σαν παπάκι και αυτονομία 130 xm.

    Το DRZ 400 E είναι 119 κιλά στεγνό. Αν εξαιρέσεις τα πηνία και την καδένα των εκκεντροφόρων που βάζεις απο πιο καινούργιο μοντέλο, είναι πολύ αξιόπιστο μοτέρ και δυνατό, 43 τροχό βγάζει. Εγώ εχω το αδερφάκι του το CCM 404 με το ίδιο μοτέρ αλλά άλλο πλαίσιο πιο στιβαρό και WP αναρτήσεις αλλά ΚΤΜ, BREMBO φρένα κα.

    Εχω πάρει μέρος σε όλες τις οργανωμένες εντουροβόλτες και πάω όπου πήγαινα με το 300 και τα προηγούμενα καθαρόαιμα που είχα με καλούς ρυθμούς. Στα ανοιχτά κομμάτια πατάει καλύτερα από το 300. Στα γκαζερά πάνε το ίδιο, απλά το 400ρι βάζει πιο εύκολα την δυναμη κάτω. Στα τράϊαλ, πέτρινα και τα δύσκολα το δίχρονο δεν εχει αντίπαλο. Στα πολύ κλειστά είναι λογικό να υστερεί το CCM.

    ΟΜΩΣ κατεβαίνω κέντρο για δουλειές (αν ανοίξω στην πόλη ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑ, μιλάμε αίλουρος το CCM), πάω εκδρομικά κοντινά ή μακρινά με πιο μακρύ γρανάζωμα, οπότε όπως καταλαβαίνεις είναι ενα μηχανάκι πασπαρτού. Η συντήρησή του είναι λάδια κάθε 1000-1500 Km με το κοντό γρανάζωμα και ανάλογα την χρήση και κάθε 3000 με το γρανάζωμα το s. Εγώ τα αλλάζω κάθε 1000km επειδή κάνω εντούρο. Λαδάκια βάζω ημισυνθετικά 15-50 και του αλλάζω σε κάθε αλλαγή και το φίλτρο λαδιού όπως και το φίλτρο αέρα συχνά. Αυτή είναι η συντήρηση που χρειάζεται.

    Νομίζω για αυτό που θέλεις να κάνεις είναι ιδανικό.

  14. #14
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    κοιτα για 125 ktm-husqvarva 2τ. βγαζουν γυρω στα 30 αλογα. ελαφρυς εισαι, θα σε καλυψει πστευω. απο τη στιγμη που δεν εχεις εμπειρια θα περασεις καιρος μεχρι να το φτασεις στα ορια του και να θες περισσοτερο γκαζι. ειναι εντος budget σου και εχουν καλη μεταπωλητικη αξια.
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    παιδιά έχω νέα, δοκίμασα το dr400E.. το πήγα και λίγο χώμα δεν μου έκανε και τόσο εντύπωση με το μαμα γραναζωμα μετά πήγα και δοκίμασα το ΚΤΜ 200 και .....
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    . Το αγόρασα φωτογραφίες αύριο! Ανυπομονώ να το βγάλω στο βουνό!! Είδη εκανα την πρώτη μου εντουράδα στα παρτέρια απέναντι απο το σπίτι μου !! Φοβερό εργαλείο το λατρευωωω και είναι πανάλαφρο!
    Το λασπώσαμε και σήμερα!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΓΙΑ 2ΚΑΒΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΕΧΡΙ 4000€
    από Throttleman11 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 138
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2013, 23:52
  2. Ποιο κράνος για αστική κυρίως χρήση;
    από mixalakis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 09:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF