Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Αγορά 1190 Adventure R

  1. #1
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117

    Αγορά 1190 Adventure R

    Ετοιμάζομαι για την αγορά ενός 1190 adv R. Μεταχειρισμένο με καμιά 5500 χιλιόμετρα. Δεν το έχω δει ακόμα. Λέει το παλικάρι πως είναι σε άριστη κατάσταση, και λόγο εγκυμοσύνης έμεινε άβολτο. 11/2013. Χωρίς cornering Abs. Αν το παρω θα βάλω. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο τι προσέχουμε; (αν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο μηχανικό θέμα). Το κούνημα το κάνει μόνο με τις μαμά βαλίτσες; Το κάνει και χωρίς τις βαλίτσες; (νομίζω πως όχι αλλα δεν είμαι σίγουρος). Ευχαριστώ

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    μπορει να μπει το cornering abs μετα ?

  3. #3
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Τσέκαρε πως δεν εχει περάσει σκόνη από το φίλτρο αέρα. Έχουν θέμα και ποναει.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #4
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oti nanai Προβολή μηνύματος
    μπορει να μπει το cornering abs μετα ?
    ναι..κάπου 350€-400€

  5. #5
    και πως θα το τσεκάρει αυτό...?
    θα πρέπει να ανοίξει το φιλτροκούτι. Αν το δεχθεί ο άλλος...
    Αν και νομίζω ότι έγινε βελτίωση μετά τη διαπίστωση του προβλήματος βάζοντας το DNA...

  6. #6
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    και πως θα το τσεκάρει αυτό...?
    θα πρέπει να ανοίξει το φιλτροκούτι. Αν το δεχθεί ο άλλος...
    Αν και νομίζω ότι έγινε βελτίωση μετά τη διαπίστωση του προβλήματος βάζοντας το DNA...
    Έτσι και αλλιώς θα πάω σε ΚΤΜ. Τώρα αν θα μου την σπάσουν λέγοντας "πως αυτά δεν παίζουν (φήμες) και τέτοια είναι άλλη κουβέντα". Αν βέβαια το έχει καθαρίσει είναι ένα θέμα (εκεί μπορώ να δω κάτι; ..Πάντως χρήση χώμα δεν πρέπει να είχε. 1190R του σαλονιού πρέπει να είναι.

  7. #7
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    αυτό που καίει είναι το κούνημα..Με after βαλίτσες το κάνει;

  8. #8
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    καλημέρα.

    έχεις αποφασίσει οτι θα πάρεις 1190 ή ακόμα το ψάχνεις? ρωτάω γιατί φαίνεται να έχει αποφασίσει στο πρώτο πόστ αλλά οι ερωτήσεις περι κουνήματος είναι ερωτήσεις για το άν τελικά σου κάνει αυτό το μηχανάκι ή όχι.

    αν έχεις αποφασίσει το παίρνεις (σε περίπτωση που είναι σε καλή κατάσταση) και ψάχνεσαι να δεις αν μπορείς να το βελτιώσεις ως προς την ευστάθεια (χωρίς βαλίτσες πλαινές, συχνή ακτινολόγηση κτλ)

  9. #9
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lookylook Προβολή μηνύματος
    ναι..κάπου 350€-400€
    που το βρηκες σε αυτα τα λεφτα? ειναι ανεξαρτητη η μοναδα απο την ecu?

  10. #10
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    που το βρηκες σε αυτα τα λεφτα? ειναι ανεξαρτητη η μοναδα απο την ecu?
    Πήρα τηλ ΚΤΜ 500 και ρώτησα..Απάντηση: γύρω στα 350-400 Τα υπόλοιπα δεν τα ξέρω..

  11. #11
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    πρεπει να τσεκαρειςς αν υπαρχει θεμα με την ecu....ισως να μη μπορεις να βαλεις αβς αν υπαρχει καποιο κλειδωμα...καθως πισης να μαθεις αν το κοστος ειναι τελικο με αισθητηρες και σωληνακια η χωρις...γιατι θα πρεπει να υπολογισεις το κοστος και αυτων...

  12. #12
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    καλημέρα.

    έχεις αποφασίσει οτι θα πάρεις 1190 ή ακόμα το ψάχνεις? ρωτάω γιατί φαίνεται να έχει αποφασίσει στο πρώτο πόστ αλλά οι ερωτήσεις περι κουνήματος είναι ερωτήσεις για το άν τελικά σου κάνει αυτό το μηχανάκι ή όχι.

    αν έχεις αποφασίσει το παίρνεις (σε περίπτωση που είναι σε καλή κατάσταση) και ψάχνεσαι να δεις αν μπορείς να το βελτιώσεις ως προς την ευστάθεια (χωρίς βαλίτσες πλαινές, συχνή ακτινολόγηση κτλ)
    Αυτή η μοτο αν δεν κουνά με after βαλίτσες μου κάνει.. Έτσι και αλλιώς μεγάλο ταξίδι (με τρεις βαλίτσες) κάνω πάντα με την γυνή και άμα πάω πάνω από 150 μου τσακίζει τα πλευρά με τα σκουντήματα. Όταν ταξιδεύω μόνος, φορτώνω την ουρά με tailbag και κανα σάκο ακόμα (ή καμιά σκηνή) γιατί δεν μου αρέσει το κενό ανάμεσα σε μένα και τη βαλίτσα με τους στροβιλισούς που κάνει. Ποτέ τριβάλιτσο. Τι να τα κάνω στα βουνά; Να πάω 5-6 μέρες πίνδο και να τριγυρνώ σε χωματόδρομους (βατούς έτσι; ) με τα τριβάλιτσα; Απλά δεν θέλω να αγοράσω κάτι που παρόλλο που θα του βάλω after βαλίτσες να συνεχίζει να έχει πρόβλημα.. Θα με τρώει..Με καταλαβαίνεις έτσι;

  13. #13
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lookylook Προβολή μηνύματος
    Αυτή η μοτο αν δεν κουνά με after βαλίτσες μου κάνει.. Έτσι και αλλιώς μεγάλο ταξίδι (με τρεις βαλίτσες) κάνω πάντα με την γυνή και άμα πάω πάνω από 150 μου τσακίζει τα πλευρά με τα σκουντήματα. Όταν ταξιδεύω μόνος, φορτώνω την ουρά με tailbag και κανα σάκο ακόμα (ή καμιά σκηνή) γιατί δεν μου αρέσει το κενό ανάμεσα σε μένα και τη βαλίτσα με τους στροβιλισούς που κάνει. Ποτέ τριβάλιτσο. Τι να τα κάνω στα βουνά; Να πάω 5-6 μέρες πίνδο και να τριγυρνώ σε χωματόδρομους (βατούς έτσι; ) με τα τριβάλιτσα; Απλά δεν θέλω να αγοράσω κάτι που παρόλλο που θα του βάλω after βαλίτσες να συνεχίζει να έχει πρόβλημα.. Θα με τρώει..Με καταλαβαίνεις έτσι;
    εγω σε καταλαβαίνω αλλά πρέπει να ξέρεις οτι 1190 θα ψιλο κουνάει γενικά πάντα και χωρίς βαλίτσες (πόσο μάλλον με βαλίτσες)

    φίλος και συνάδερφος έχει γράψει πλέον 25.000χλμ μαζί του. το πήρε καινούργιο. δεν έχει πάει ποτέ χώμα. η μεταχείριση είναι άψογη κτλ κτλ

    ε τα κουνήματα τα έχει. είτε με / είτε χωρίς, τα τριβάλιτσα. η 21 ζάντα μπροστά σε κάνει πραγματικά off όταν το θέλεις αλλά έχει περιορισμούς στην ευστάθεια με τόσο κιλά.

    τα υπόλοιπα της σειράς (1050, απλό 1190 και 1290) δεν πονάνε τόσο πολυ παρά μόνο στα τριβάλιτσα.

  14. #14
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    πρεπει να τσεκαρειςς αν υπαρχει θεμα με την ecu....ισως να μη μπορεις να βαλεις αβς αν υπαρχει καποιο κλειδωμα...καθως πισης να μαθεις αν το κοστος ειναι τελικο με αισθητηρες και σωληνακια η χωρις...γιατι θα πρεπει να υπολογισεις το κοστος και αυτων...
    όχι ρε συ..Τους ρώτησα "γίνεται cornering Abs ;" Μου λένε " όλα τα 1190 γίνονται" Τους λέω "πόσο κοστίζει να το κάνετε;" Μου λένε από " από 350 μέχρι 400 και εξαρτάται αν θα έχουμε ή θα φέρουμε μόνο για σένα..μπλα μπλα μπλα" Νομίζω είναι ξεκάθαρα τα πράγματα. Όλα γίνονται.

  15. #15
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    φιλος με after givi μικρες λεει οτι κουναει λιγοτερο.και πανω απο 150
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2015, 02:44
  2. ktm 1190 adventure
    από peterTHErider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2014, 21:45
  3. Αγορα ΚΤM adventure 640
    από Emden στο forum KTM
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2008, 22:38
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2007, 23:16
  5. Αγορα Adventurer 990
    από antonopc στο forum KTM
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2006, 10:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF