Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: Wind! Αγανακτισμένος πελάτης.

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695

    Wind! Αγανακτισμένος πελάτης.

    Τα πραγματα εχουν ως εξης.Αφου ειδα και αποειδα με τις υπηρεσιες της wind αποφασισα να αλλαξω παροχο σταθερης τηλεφωνιας και ιντερνετ. Το συμβολαιο μου ληγει 24 Μαιου αλλα μη μπορωντας να περιμενω αλλο μιας και το ιντερνετ σερνετε και πεφτει ολη την ωρα εδω και πολλους μηνες και η τεχνικη υποστηριξη δεν βοηθησε καθολου ουτε μια φορα αποφασισα να κανω αιτηση σε αλλο παροχο. Τηλεφωνησα στην wind και ρωτησα αν μπορω να διακοψω τη συνεργασια μαζι τους ενα μηνα πριν τη ληξη του συμβολαιου και μου ειπαν ναι γινεται και οτι δεν θα χρεωθω κατι αλλο. Εδω να προσθεσω οτι στην ανανεωση που εκανα σε καταστημα 18 μηνες πριν ρωτησα τον υπαλληλο επισης αν μπορω να διακοψω οποτε θελω χωρις επυβαρυνση και μου απαντησε θετικα.Επισης το αντιγραφο συμβολαιου δεν αναφερει πουθενα ουτε στα μικρα γραμματα οτι αν διακοψω νωριτερα πληρωνω καποιο προστιμο ή τελη αποσυνδεσης κλπ.

    Σημερα το πρωι λοιπον με πηραν απο την wind και αφου μου πρηξαν τα συκωτια να παραμεινω μαζι τους και μου εκαναν διαφορες προσφορες αρχισαν να μου λενε οτι αφου διακοπτω το συμβολαιο ενα μηνα νωριτερα απο την ληξη θα πρεπει να πληρωσω προστιμο και τελη αποσυνδεσης τα οποια ολα μαζι ανερχονται περιπου στα 180 ευρω. Φυσικα γελασα μαζι τους και τους ειπα οτι δεν πληρωνω φραγκο και εκεινοι με τη σειρα τους μου ειπαν πως θα κινηθουν νομικα.

    Ποσο λαμογια και ποσο απατεωνες ειναι και τι συμπεριφορα ειναι αυτη στους πελατες τους ακομα και στους μακροχρονιους μιας και ειμαι μαζι τους περιπου 6 χρονια.Πραγματικα εχω εξοργιστει και αν συμβει κατι τετοιο θα φανε μια ωραιοτατη καταγγελια!!
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Θα τους αερίσεις τις εξατμίσεις....

    (και οι άλλοι που θα πας @@ είναι...)

    Οι νόμοι φίλε είναι φτιαγμένοι για αυτούς.
    ανανήψαντας

  3. #3
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Γιώργο κράτα την ψυχραιμία σου.Τα απρόσωπα τηλεφωνικώς δεν βοηθούν σίγουρα.
    Μίλα με τον νέο πάροχο για το τι ενέργειες έχει κάνει και προχώρα.Τα γραπτά μιλάνε πάντα..

    Wind of change πνέει ήδη οπότε μη χαλιέσαι..

    Τα (....) του Κtinos είναι μέσα..

  4. #4
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Αν έχεις υπογράψει συμβόλαιο 18 μηνών και το διακόψεις στους 17, καταλαβαίνεις ότι εσύ είσαι παράνομος και όχι αυτοί, ε; Το τι σου είπαν ο κυρ-Μήτσος και η κυρά-Αγλαΐτσα στο τηλέφωνο, φαντάζομαι ότι δε θα απασχολήσει κανέναν.
    Life begins at 45°.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Θα τους αερίσεις τις εξατμίσεις....

    (και οι άλλοι που θα πας @@ είναι...)

    Οι νόμοι φίλε είναι φτιαγμένοι για αυτούς.

    εχω ριξει αλλη μια φορα καταγγελια παλιοτερα στην vodafone για παρομοιο θεμα.Οχι απλως δεν πληρωσα τιποτα αλλα αφου τελειωσε η ολη υποθεση με επαιρναν τηλεφωνο για κανα μηνα μετα να μου κανουν νεες προσφορες για να ξαναγυρισω σε αυτους.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν έχεις υπογράψει συμβόλαιο 18 μηνών και το διακόψεις στους 17, καταλαβαίνεις ότι εσύ είσαι παράνομος και όχι αυτοί, ε; Το τι σου είπαν ο κυρ-Μήτσος και η κυρά-Αγλαΐτσα στο τηλέφωνο, φαντάζομαι ότι δε θα απασχολήσει κανέναν.
    Οι τηλεφωνικες συνομιλιες καταγραφονται ομως και επισης εχω το αντιγραφο ανανεωσης συμβολαιου το οποιο στους ορους χρησης δεν αναφερει τιποτα απολυτως για προστιμα σε προωρη διακοπη κλπ.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  7. #7
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Υπέγραψες για 18 μήνες, όμως. Δεν έχουν καμία υποχρέωση να αναφέρουν τι θα συμβεί αν δεν τιμήσεις την υπογραφή σου.

    Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν υποστηρίζω, προφανώς, τους παροχείς. Γτπ είναι όλοι σε αυτά τα θέματα. Υπάρχουν ένα εκατομμύριο λόγοι για να τους κράζεις. Αλλά το να θες να σπάσεις το συμβόλαιο που εσύ ο ίδιος (γενικώς, όχι εσύ προσωπικά) υπέγραψες, δεν είναι ένας από αυτούς.

    Δοκίμασες να τους καταγγείλεις και να μην πληρώσεις κάποιους μήνες λόγω μη αδιάλειπτης παροχής υπηρεσιών;
    Life begins at 45°.

  8. #8
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 2stroker Προβολή μηνύματος
    Οι τηλεφωνικες συνομιλιες καταγραφονται ομως
    Της καταγραφεις κι εσύ όμως..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν έχεις υπογράψει συμβόλαιο 18 μηνών και το διακόψεις στους 17, καταλαβαίνεις ότι εσύ είσαι παράνομος και όχι αυτοί, ε; Το τι σου είπαν ο κυρ-Μήτσος και η κυρά-Αγλαΐτσα στο τηλέφωνο, φαντάζομαι ότι δε θα απασχολήσει κανέναν.
    Και εγώ αυτό ήξερα, αλλά αν ισχύει αυτό που γράφει ο φίλος
    Επισης το αντιγραφο συμβολαιου δεν αναφερει πουθενα ουτε στα μικρα γραμματα οτι αν διακοψω νωριτερα πληρωνω καποιο προστιμο ή τελη αποσυνδεσης κλπ.
    τότε είναι αυτοί φάουλ.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    τωρα σοβαρα

    σου δινουν να υπογραψεις ενα συμβολαιο διαβαζεις ορους χρησης συμφωνεις και το υπογραφεις

    αλλα υπαρχουν και οροι που δεν τους περιλαμβανει το συμβολαιο και δεν στους λεει κανεις

    και μετα απο αυτο εχουν δικιο αυτοι??? δεν νομιζω οτι ισχυει πολυ νομικα αυτο!
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  11. #11
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Και εγώ αυτό ήξερα, αλλά αν ισχύει αυτό που γράφει ο φίλος

    τότε είναι αυτοί φάουλ.
    99% θα αναφέρει κάπου τι θα συμβεί σε περίπτωση διακοπής του συμβολαίου νωρίτερα.

    @ 2στροκερ
    Κάνε αίτηση φορητότητας και ζήτα να μεταφερθείς στις 24/5 που λήγει η wind

  12. #12
    Ή μονομερής τροποποίηση των όρων της σύμβασης σου δίνει δικαίωμα υπαναχώρησης, αν δεν έχεις λάβει επιδότηση για συσκευή.

    Οπότε αν υπέγραψε χωρίς ποινές προεξοφλησης και μπήκαν μετά, ίσως μπορείς να φύγεις.

    Αλλά και γιατί να μην περιμένετε έναν μήνα, σιγά τα ωα...

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Οι όροι είναι ότι είσαι υποχρεωμένος να πληρώνεις πάγια για 18 μήνες κι εκείνοι να σου προσφέρουν υπηρεσίες.

    Αλλά ακόμα κι αυτό που λες εσύ να συμβαίνει, πάλι εσύ είσαι ο χαμένος, εφόσον έβαλες την υπογραφή σου, χωρίς να σε καλύπτουν οι αναγραφόμενοι όροι
    Life begins at 45°.

  14. #14
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ή μονομερής τροποποίηση των όρων της σύμβασης σου δίνει δικαίωμα υπαναχώρησης, αν δεν έχεις λάβει επιδότηση για συσκευή.
    Σταθερή και ιντερνετ.
    Δε κάνουν μόνο στη κινητή λαμογιές

  15. #15
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Οπότε αν υπέγραψε χωρίς ποινές προεξοφλησης
    Δεν έχω σχέση με τον νομικό κλάδο, αλλά εξήγησέ το μου, γιατί η λογική μου αδυνατεί...

    Υπογράφω ένα συμβόλαιο, το οποίο με υποχρεώνει να πληρώνω για τις υπηρεσίες που μου προσφέρεις για τους επόμενους 12 μήνες. Δε γράφει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα για πρόωρες διακοπές κτλ. Εγώ θέλω να το διακόψω στους 6 μήνες. Εσύ μου ζητάς 5 εκατομμύρια ευρώ για να συμβεί αυτό. Ή 500. Ή 1000. Αλλιώς ισχύει το συμβόλαιο κανονικά. Δεν έχεις κάθε δικαίωμα να το κάνεις; Εγώ ζητώ εξυπηρέτηση ουσιαστικά, αφού έχω υπογράψει και άρα δεν έχεις καμία υποχρέωση να το διακόψεις. Κι εσύ γι'αυτή την εξυπηρέτηση, ζητάς κάποιο αντάλλαγμα. Οτιδήποτε. Εκτός συμβολαίου, προφανώς, αφού το συμβόλαιο δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2006, 08:26
  2. Ο εκατομμυριοστος πελατης
    από gcrook στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2005, 07:27
  3. The Master Of The Wind...
    από bikersonly στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2004, 16:39
  4. An autoseinai Noemvris...na mou kopsete to Wind!!!
    από Traveller στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2003, 01:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF