Σελίδα 16 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 611121314151617 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 255

Θέμα: ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ KTM 390 ADVENTURE!!!

  1. #226
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    OK.Μόλις πέσει το κόστος των μεταφορικών,θα φτηνύνει.Τί όχι?
    (Πληροφοριακά εδώ έχει 6600.Φτηνά τα μεταφορικά,τα σέρνουν με έλκηθρο)

    Πιθανά θα βρώ ένα και για testride την άλλη εβδομάδα.Θα επανελθω.
    Τελευταία τροποποίηση από Vstrommer71; 11/05/2021 στις 22:30.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  2. #227
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    πως λέγαμε "βγήκαμε στις αγορές".. τώρα λέμε ήρθαν τα εμβόλια οπότε κάπως έτσι μάλλον δικαιολογούν οι κατασκευαστές τις ανατιμήσεις
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #228
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    πως λέγαμε "βγήκαμε στις αγορές".. τώρα λέμε ήρθαν τα εμβόλια οπότε κάπως έτσι μάλλον δικαιολογούν οι κατασκευαστές τις ανατιμήσεις

    Η πανδιμία είχε σαν αποτέλεσμα την μειωμένη παραγωγή για πολλούς μήνες σε όλους τους τομείς και κυρίως των Α' Υλών.

    Αποτέλεσμα μεγάλες αυξήσεις στο κοστος παραγωγής σε όλα τα σταδια παραγωγής επανω στο οποίο έρχεται και το αυξημένο κόστος μεταφοράς που εχει επηρεάσει κυρίως το θαλάσσιο, το Ευρωπαικό οδικό δεν εχει επηρεαστεί τόσο. Οταν σε ενα εργοστάσιο με 4 γραμμές 3 βάρδιες δουλεύουν 2 γραμμές με 2 βάρδιες δεν σημαίνει οτι το κόστος ειναι αναλογικά μειωμένο, το αναποδο μπορεί να συμβαίνει.


    Παρε παράδειγμα απο τιμές laptop, καρτες γραφικών μέχρι αυτοκίνητα και διαθεσιμότητες που καποιες εταιρίες δίνουν 8-11 μήνες ειτε λόγο μειωμένης παραγωγής λόγο covid είτε πχ η Audi απο έλλειψη microchip που προείλθε απο έλλειψη Α΄υλών στους παραγωγούς!

    Θεωρητικά με την λήξη θα υπάρχει εξομάλυνση αλλα θα παρει καιρό και οτι ανεβαίνει δύσκολα κατεβαίνει αν το έχει "χωνέψει" η αγορά.

  4. #229
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    KTM 390 Adventure 2022

    Πεντάκτινο, νέο σύστημα ελέγχου πρόσφυσης με 2 modes οδήγησης(street και offroad) και 2 νέα χρώματα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	009schuberth10.21.jpg 
Προβολές:	516 
Μέγεθος:	60,6 KB 
ID:	432617

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	012schuberth10.21.jpg 
Προβολές:	515 
Μέγεθος:	58,4 KB 
ID:	432618

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	002schuberth10.21.jpg 
Προβολές:	520 
Μέγεθος:	71,8 KB 
ID:	432616

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	001schuberth10.21.jpg 
Προβολές:	520 
Μέγεθος:	68,3 KB 
ID:	432615

  5. #230
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα παιδια.εχει βγαλει προβληματα το 390 adventure?ακουγονται διαφορα για τα ktm.κοντινος μου φιλος ενδιαφερεται,
    και μενα παιδια κοντινος μου φιλος ενδιαφερεται, εχει βγαλει προβληματα το ΒΙΑΓΚΡΑ???
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #231
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παναβουρ ευτυχώς τον έκανες παραθεση γιατι διεγραψε τα μυνήματα του.

    Sisos καλο ειναι το ktm αλλα και το crf300rally που ρωτησες χθες(και διέγραψες) σε αλλο νημα..

    Τι λεει ομως το tenere δε μας ειπες?? Φυσαει το εργαλείο?? Η δε ταξιδεύει η σελα καλα? Ακομη περιμενω φωτο, οπως και απο τα versys300 & cb500x που αγόρασες και πουλησες γιατι εισαι χομπιστας
    Αναμενω αγωνιωδώς

  7. #232
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Παναβουρ ευτυχώς τον έκανες παραθεση γιατι διεγραψε τα μυνήματα του.

    Sisos καλο ειναι το ktm αλλα και το crf300rally που ρωτησες χθες(και διέγραψες) σε αλλο νημα..

    Τι λεει ομως το tenere δε μας ειπες?? Φυσαει το εργαλείο?? Η δε ταξιδεύει η σελα καλα? Ακομη περιμενω φωτο, οπως και απο τα versys300 & cb500x που αγόρασες και πουλησες γιατι εισαι χομπιστας
    Αναμενω αγωνιωδώς
    Διαγραφω το μνμ φιλε μου διοτι κανεις δεν απαντουσε, και οταν υπαρχει σαρκασμος κτλ,γι αυτο και μονο το λογο,τωρα,οσο για το θεμα του τενερε δεν μπορω να ανεβασω φωτο.μαλλον δεν ξερω,αν αγοραζω, και πουλαω ,η οπως λες ειμαι χομπιστας,αυτο ειναι στη διαθεση μου στην ορεξη μου και στην τσεπη μου.και σε ευχαριστω για την ταμπελα.καλη συνεχεια.
    Τελευταία τροποποίηση από sisos; 08/01/2022 στις 20:36.

  8. #233
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Διεγραφω τα μνμ φιλε μου διοτι κανεις δεν απαντουσε, και οταν υπαρχει σαρκασμος κτλ,γι αυτο και μονο το λογο,τωρα,οσο για το θεμα του τενερε δεν μπορω να ανεβασω φωτο.μαλλον δεν ξερω,αν αγοραζω, και πουλαω ,η οπως λες ειμαι χομπιστας,αυτο ειναι στη διαθεση μου στην ορεξη μου και στην τσεπη μου.και σε ευχαριστω για την ταμπελα.καλη συνεχεια.
    Καλό θα ήταν να μην σβήνεις τα μηνύματά σου.
    Αφ ενός γράφονται απαντήσεις επάνω σε αυτά και έτσι το νήμα έχει μία συνοχή,αφ ετέρου αν νομίζεις ότι σε ειρωνεύεται κάποιος σβήνοντάς τα χάνεις το 'πλεονέκτημα'. Άλλωστε για τους κακοπροαίρετους υπάρχει και το κουμπί της Αναφοράς.

  9. #234
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Ζούμε περιεργες μερες, η εμπιστοσύνη κερδίζεται, παρατηρώ σε οτι θεμα εχεις συμμετάσχει με το ενδιαφερον σου σε συγκεκριμένα μοντελα εκανες την τρίχα τριχιά..
    Εμφανίστηκες για πληροφορίες σε καποια μηχανακια, καπου μας εχεις πει οτι αγορασες, ρωτησαμε , εξαφανίστηκες..εμφανίστηκες προσφατα με την αγορα τενερε.

    Το δε ξερω πως να ανεβαζω φωτο, δεν παιζει οταν την ιδια ωρα για τις περιπτωσεις που ηθελες να παρεις καποιες υπαρξιακες απαντήσεις για υποτιθέμενες επιλογες ειχες την μεγιστη συμμετοχή στο φορουμ.
    Μπορει να μην ειναι ετσι..
    Ομως δεν ειναι δυνατόν να εχεις αγορασει το τενερε ευκαιρια της χρονιας, ετοιμοπαράδοτο απο κρητη, να εχεις παρει ολες τις ευχες απο τα αρρωστακια εδω μεσα και σε δυο τρεις μερες να επιστρέφεις με ενδιαφερον και ερωτησεις για μοντελα αντβε 300cc..

    Δε θελω να φανταστω οτι δέχτηκες τις κολοριζικες ευχες χωρις πραγματικό λογο, αλλα δε θα πεσω και απο τα σύννεφα..

  10. #235
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος που το έχει αγοράσει να μας πει εντυπώσεις για το adventure 390 ;

  11. #236
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος που το έχει αγοράσει να μας πει εντυπώσεις για το adventure 390 ;
    Αν εννοείς μέλος εδώ να το έχει πάρει, χλωμότατο...
    Αλλιώς θα είχε γράψει ήδη κάτι, δεν νομίζεις;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #237
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    638
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος που το έχει αγοράσει να μας πει εντυπώσεις για το adventure 390 ;
    Όσοι το έχουν παντως λένε τα καλύτερα λόγια για απόδοση, επίδοση σε χώμα κλπ.
    Αν σου αρέσει ορμα
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  13. #238
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Το είδα μια φορά και έφαγα σκάλωμα. Είναι πολύ όμορφο. Σήμερα το έκανα τέστ ραιντ στο Λαύριο. Είναι απίστευτο. Ελπίζω να είναι και αξιόπιστο.

  14. #239
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Το είδα μια φορά και έφαγα σκάλωμα. Είναι πολύ όμορφο. Σήμερα το έκανα τέστ ραιντ στο Λαύριο. Είναι απίστευτο. Ελπίζω να είναι και αξιόπιστο.

    Το έχει φίλος και έχει φτάσει στα 30.000km χωρίς κανένα σοβαρό πρόβλημα.

    Έχει κάνει και χώμα και ταξίδι σε Σερβία, Ιταλία πολύ άνετα για 390 μονοκύλινδρα cc.

    Το μοτέρ του έχει πολύ γλυκό δούλεμα, καμμιά σχέση με τα παλιότερα lc4 μοτέρ. Είναι ένα πολύ καλό all around ον οφ .

  15. #240
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Μια χαρά!!

Σελίδα 16 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 611121314151617 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 390 ADVENTURE
    από Ζεύκας στο forum KTM
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2015, 22:11
  2. Έρχεται το Ktm Sm990r
    από gkmaggas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 14:53
  3. Ktm 990 Adventure Fotos & 950 Mx
    από DUKASII στο forum KTM
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 11:47
  4. espase aktina apo KTM LC4 adventure!
    από KaTaNaS στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2005, 12:33
  5. Έρχεται το CBF-600 μου!
    από bsari στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 01:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF