Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 138

Θέμα: Το καλύτερο παπι/Βοηθεια στην επιλογη παπιου

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mouse112
    Εγγραφή
    15/04/2011
    Μηνύματα
    113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Petroulas Προβολή μηνύματος
    Δεν αμφιβαλλω !!! πολυ καλο το crypton αλλα 6.7 ιπποι συγκριτικα με 9 σε ενα παπι εχουν τεραστια διαφορα

    3 ιππους ειναι ενα 50αρι σε δυναμη
    το καλυτερο που μπορεις να κανεις ..ειναι αφου με το καλο παρεις το διπλομα στα χερια σου...να πας να κανεις ενα test ride οποιο παπι σου αρεσει...

    ασε τα νουμερα να λενε οτι θελουν ...αμα εσενα σε καλυπτει...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bruno Προβολή μηνύματος
    Ποσο το δινει χωρις δωρα το crypton;
    δεν εχω ρωτησει..αλλα με ενα τηλεφονο μαθαινεις
    πωλούνται καρμπιρατέρ για μηχανάκι η μηχανή 36 mm

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Δηλαδη είναι καλυτερο το σπρίντερ;Θα παει πανω από 100χλμ;εχει καλυτερα πλαστικα;Το μονο που θα σου ελεγα είναι η τιμη του,γιατι αργοτερα θα θες κατι πιο μεγαλο.

  3. #93
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Petroulas Προβολή μηνύματος
    Χρονια πολλα !!
    Θελω να αγορασω ενα μηχανακι ΑΥΣΤΗΡΑ ως 125 εκατοστα που επιτρεπει το διπλωμα

    ΠΑΠΙ και οχι μοτοσυκλετα
    Δεν το θελω για κοντρες, να μπορω να κινουμαι αξιοπιστα στην πολη η ακομη και επαρχια μια στο τοσο και δικαβαλο χωρις προβληματα !
    και ειμαι αναμεσα σε αυτα :

    Daytona Sprinter 125 καρμπ
    Kymco Jetix 125
    ( Το Honda Wave αλλα δεν μου αρεσει εμφανισιακα και ειναι και 400 € ακριβοτερο και χωρις μεγαλη τελικη )
    Crypton 115
    125 εκατοστά σε τι; μήκος; πλάτος;

    το sprider 125 ξέχνα το, είναι υπερκυβισμένο 110 και έχει ευπάθεια λόγω αυτού ακριβώς, στον στρόφαλο/μπιέλα και τα κομβία τους...δεν αντέχουν τα παραπάνω κυβικά (αν εννοείς κυβικά με το 125 )
    το 110 sprider από την άλλη, αξιοπιστότατο μέχρι αηδίας, άθραυστο, το έχει ο μπατζανάκης μου για delivery, έχει κάνει 80.000 χλμ σε 2,5 χρόνια και δεν έχει κάνει κιχ.
    Αυτά όσον αφορά το μοτέρ.
    Φρένα πολύ καλά για την τιμή του, λάστιχα οπωσδήποτε αλλαγή με το που βγει από το μαγαζί που το αγοράζεις.
    Πλαστικά μέτρια, ψιλοτρίζουν χωρίς όμως να προβληματίζουν.
    Εν κατακλείδι, το 110 αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του, πολύ value for money......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #94
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2015
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bruno Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη είναι καλυτερο το σπρίντερ;Θα παει πανω από 100χλμ;εχει καλυτερα πλαστικα;Το μονο που θα σου ελεγα είναι η τιμη του,γιατι αργοτερα θα θες κατι πιο μεγαλο.
    Επειδη ακουγονται πολλα για το σπριντερ

    Το 50 αρι δεν ειναι ΤΟΣΟ καλο...


    Θετικα :
    Το 125 ειναι αντιγραφη μοτερ Astrea υπερκυβισμενο στα 119.7 κ.ε
    Το Σπριντερ φοραει οτι ανταλλακτικο υπαρχει απο Astrea, βρισκεις ανταλλακτικα πανευκολα , το σερβις του ειναι πολυ απλο
    Ομορφο εξωτερικα
    Περισσοτερος χωρος κατω απο την σελα σε συγκριση με αλλα παπια
    Το καλυτερο παπι [ αποψη μου ] απο τα κινεζικα
    Γαματα φρενα για παπι, μπρος πισω δισκοφρενο διπλο μπροστα, σωληνακια υψηλης πιεσης
    Τιμη 1300 ευρω καινουργιο Μαζι με Δωρα οπως συναγερμοι κτλπτκλπ [ που σημαινει οτι κρατας τα λεφτα που θα εδινες για κατι αλλο καινουργιο που θα ηταν πολυ πιο ακριβο ωστε ειτε να φτιαξεις το παπι σου ειτε ακομη καλυτερα να τα επενδυσεις σε ενα μεγαλυτερο μοτορι σε 1-2 χρονια ]

    Αρνητικα:
    Τριζουν τα πλαστικα που αυτο μπορει να λυθει με σιλικονη η Foam
    Οχι τοσο καλη ποιοτητα πλαστικων αλλα who cares για ενα παπι που το θες για βολτουλες και οχι ταξιδια 100 χλμ πορεια
    Οχι τοσο καλα φωτα μαμα που μπορει να λυθει αγοραζοντας με 10 ευρω Max LED
    Ευαισθητο σασμαν που αν δεν εισαι καγκουρας και δεν βαρας καρφωτες δεν θα σε αφησει


    Παιδια οτι πληρωνεις παιρνεις ειναι η αληθεια , εγω πιστευω ομως με την πραγματικα πολυ λιγη γνωση μου για παπια και απο εντυπωσεις φιλων μου οτι ειναι μια χαρα σε σχεση αποδοση/τιμη
    Σιγουρα ενας ντελιβερι δεν θα το επελεγε αλλα εγω πιστευω οτι για εναν ΝΕΟ που θελει ενα πολυ απλο παπι για να κανει την βολτα του, ομορφο με φθηνα ανταλλακτικα.Το παπι ειναι μια χαρα

  5. #95
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2015
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    125 εκατοστά σε τι; μήκος; πλάτος;

    το sprider 125 ξέχνα το, είναι υπερκυβισμένο 110 και έχει ευπάθεια λόγω αυτού ακριβώς, στον στρόφαλο/μπιέλα και τα κομβία τους...δεν αντέχουν τα παραπάνω κυβικά (αν εννοείς κυβικά με το 125 )
    το 110 sprider από την άλλη, αξιοπιστότατο μέχρι αηδίας, άθραυστο, το έχει ο μπατζανάκης μου για delivery, έχει κάνει 80.000 χλμ σε 2,5 χρόνια και δεν έχει κάνει κιχ.
    Αυτά όσον αφορά το μοτέρ.
    Φρένα πολύ καλά για την τιμή του, λάστιχα οπωσδήποτε αλλαγή με το που βγει από το μαγαζί που το αγοράζεις.
    Πλαστικά μέτρια, ψιλοτρίζουν χωρίς όμως να προβληματίζουν.
    Εν κατακλείδι, το 110 αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του, πολύ value for money......
    Με την ιδια λογικη και το Crypton 115 υπερκυβισμενο ειναι κατα 9 μαλιστα συμφωνα με την επισημη σελιδα

  6. #96
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Petroulas Προβολή μηνύματος
    Με την ιδια λογικη και το Crypton 115 υπερκυβισμενο ειναι κατα 9 μαλιστα συμφωνα με την επισημη σελιδα
    το ένα κοστίζει 1300 ευρώ και το άλλο πάνω από 2.500.....θεωρείς ότι έχουν την ίδια ποιότητα κατασκευής;
    το κρύπτον για μένα είναι το καλύτερο παπί μιας και είχα το 1ης γενιάς (105) για 110.000 χλμ σε 3 περίπου χρόνια (διανομή φαρμάκων το πρωί και ενίοτε delivery το βράδυ)

    εδώ μιλάμε για value for money παπί η το απολύτως καλύτερο παπί;
    Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα.

    Εάν ήμουν πιτσιρικάς θα έπαιρνα το τελευταίο κρύπτον να κάνω και την φιγούρα μου (και να μην κοιμάμαι τα βράδια από το άγχος...... )
    Στην παρούσα φάση που θέλω απλώς να πηγαίνω από το σημείο Α στο σημείο Β και να κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια, θα έπαιρνα το sprider.....
    Προσωπικές απόψεις, πάντα, αυτές.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #97
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2015
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    το ένα κοστίζει 1300 ευρώ και το άλλο πάνω από 2.500.....θεωρείς ότι έχουν την ίδια ποιότητα κατασκευής;
    το κρύπτον για μένα είναι το καλύτερο παπί μιας και είχα το 1ης γενιάς (105) για 110.000 χλμ σε 3 περίπου χρόνια (διανομή φαρμάκων το πρωί και ενίοτε delivery το βράδυ)

    εδώ μιλάμε για value for money παπί η το απολύτως καλύτερο παπί;
    Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα.

    Εάν ήμουν πιτσιρικάς θα έπαιρνα το τελευταίο κρύπτον να κάνω και την φιγούρα μου (και να μην κοιμάμαι τα βράδια από το άγχος...... )
    Στην παρούσα φάση που θέλω απλώς να πηγαίνω από το σημείο Α στο σημείο Β και να κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια, θα έπαιρνα το sprider.....
    Προσωπικές απόψεις, πάντα, αυτές.
    Πολυ σωστος ! Αλλα εγω σαν πιτσιρικας θα επελεγα να παρω το Sprinter γιατι με αυτη την διαφορα λεφτων και αλλα λιγα, σε 2 χρονακια θα μπορω να παρω μια Γαματη μηχανη σε σχεση με μια αλλη ιδιων κυβικων ( με 1000 ευρω λιγοτερα που θα επαιρνα αν επαιρνα το crypton )
    Και τονιζω εννοειται το sprinter δεν ειναι για ντελιβεραδες...για βολτες ομως κτλπ ειναι πολυ καλο value for money

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    το εχουν παρει βεβαια και ντελιβεραδες
    ειναι το πιο ομορφο παπι ισως, οτι πρεπει για νεους, οχι αα ποιοτητα αλλα αποδεκτη
    με προσοχη θα αντεξει

  9. #99
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2015
    Μηνύματα
    50
    Το ιδιο πιστευω και εγω

  10. #100
    Μέλος Το avatar του/της geobiker
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    το ένα κοστίζει 1300 ευρώ και το άλλο πάνω από 2.500.....θεωρείς ότι έχουν την ίδια ποιότητα κατασκευής;
    το κρύπτον για μένα είναι το καλύτερο παπί μιας και είχα το 1ης γενιάς (105) για 110.000 χλμ σε 3 περίπου χρόνια (διανομή φαρμάκων το πρωί και ενίοτε delivery το βράδυ)

    εδώ μιλάμε για value for money παπί η το απολύτως καλύτερο παπί;
    Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα.

    Εάν ήμουν πιτσιρικάς θα έπαιρνα το τελευταίο κρύπτον να κάνω και την φιγούρα μου (και να μην κοιμάμαι τα βράδια από το άγχος...... )
    Στην παρούσα φάση που θέλω απλώς να πηγαίνω από το σημείο Α στο σημείο Β και να κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια, θα έπαιρνα το sprider.....
    Προσωπικές απόψεις, πάντα, αυτές.
    συμφωνώ σ' όλα με bowleno εκτός απ το ότι θα παιρνα το σπριντερ... επίσης το κρυπτον 105 είναι ανώτερο από το 115 αν το βρεις βέβαια σε καλή κατάσταση..

  11. #101
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2015
    Μηνύματα
    5
    Καλημέρα η άποψη μου είναι ότι η τεχνολογία και στα παπάκια εξελίσσετε, injection/cbs/abs/ χυτές ζάντες / φώτα led και πολλά άλλα.

  12. #102
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Από ό,τι βλέπω στο δρόμο, έχω την εντύπωση ότι σε σύγκριση με το sprinter, το nova της Daytona έχει μάλλον καλύτερη ποιότητα στο φινίρισμα.

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    το πηρε ενας γνωστος για ντελιβερι προ 6 μηνων και τωρα κοιταει να το σουταρει.. εχει θεματα με δαυτο, τι γραναζιερες
    δε στεκονται στη θεση τους, τι φρενα κτλ

  14. #104
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2015
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gsman Προβολή μηνύματος
    το πηρε ενας γνωστος για ντελιβερι προ 6 μηνων και τωρα κοιταει να το σουταρει.. εχει θεματα με δαυτο, τι γραναζιερες
    δε στεκονται στη θεση τους, τι φρενα κτλ
    Αμα ο γνωστος σου κοιταξε να παρει το sprinter για ντελιβερι δεν φταιει το sprinter...
    ειπαμε ειναι βολταδικο μηχανακι οχι για δουλεια

  15. #105
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Ολα τα παπια εγω θεωρω οτι ειναι για δουλεια...
    To Sprinter δεν ειναι βολταδικο,ειναι απλα κινεζικο...

Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια στην επιλογή μηχανής 50cc
    από DUKEMNUKEMgr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2010, 07:26
  2. Βοηθεια στην Επιλογη ..
    από garfs στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2010, 21:21
  3. Βοήθεια στην επιλογή enduro.
    από nonamed στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2009, 13:37
  4. Το καλύτερο παπί
    από COSMIC στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2008, 17:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF