Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: HELD Vs X-LITE γνωμες....

  1. #16
    ΣινανάϊΌπαΓιαβρουμ&Αμάν Το avatar του/της Corki
    Εγγραφή
    12/06/2011
    Μηνύματα
    227
    http://www.bellhelmets.co.uk/mx-9-adventure

    http://www.sportsbikeshop.co.uk/moto...nt_prod/263685

    Κάπου Αγγλία το ειχα δει και πιο φτηνο κανα τριανταρι αλλα δεν το βρισκω τώρα.......

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    το πρωτο μου hornet το κρατησα 6+ χρονια. Γιαυτο πηρα μολις βγηκε προσφορα το δευτερο στα 260€. ηθελα να στο προτεινω και εγω το bell αλλα οπως ειπε και ο απο πανω δεν θα το βρεις ευκολα. γιατι σε χαλαει που το arai ειναι 3ετιας?! τα κρανη αυτης της σειρας ειναι top line. αμα το βρεις καλη τιμη παρτο με κλειστα ματια.

  3. #18
    ARAI XD3 κ διετιας δεν παιζει,ολα ΤΑ Χ3 ειναι του 2009,αντε 10-11 στην καλυτερη,μετα βγηκε το Χ4...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Corki Προβολή μηνύματος
    http://www.bellhelmets.co.uk/mx-9-adventure

    http://www.sportsbikeshop.co.uk/moto...nt_prod/263685

    Κάπου Αγγλία το ειχα δει και πιο φτηνο κανα τριανταρι αλλα δεν το βρισκω τώρα.......
    το βρήκα κι εγώ σε ιντερνετομαγαζα, αλλά κράνος μέσω αλληλογραφίας χωρίς να το έχω δοκιμάσει, δεν αγοράζω...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το πρωτο μου hornet το κρατησα 6+ χρονια. Γιαυτο πηρα μολις βγηκε προσφορα το δευτερο στα 260€. ηθελα να στο προτεινω και εγω το bell αλλα οπως ειπε και ο απο πανω δεν θα το βρεις ευκολα. γιατι σε χαλαει που το arai ειναι 3ετιας?! τα κρανη αυτης της σειρας ειναι top line. αμα το βρεις καλη τιμη παρτο με κλειστα ματια.
    κράνος που το πληρώνω 250-300€ ΔΕΝ το αγοράζω 3ετίας...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    ARAI XD3 κ διετιας δεν παιζει,ολα ΤΑ Χ3 ειναι του 2009,αντε 10-11 στην καλυτερη,μετα βγηκε το Χ4...
    ακριβώς, σε δύο μαγαζιά πήγα και ήταν όλα μπαγιάτικα. Αναγκαστικά πας σε X4, ή σε shoei hornet X2 αντίστοιχα....

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2013
    Μηνύματα
    6
    Τσεκαρε κι αυτο..βασίζεται σε μοτοκροςς κρανος, δηλωνουν χαμηλο βαρος και γενικα φαίνεται ενδιαφέρον..
    http://ls2helmets.com/pioneer

    Στο αγγλικό ebay μου ειχε κανει ενας πολυ καλη τιμη (γύρω στα 120 ευρω με μεταφορικα) αλλα δυστυχώς δεν ειχε medium...

  6. #21
    που έχει ls2 κράνη στην Αθήνα....???

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2013
    Μηνύματα
    6
    Φερνει το stelpet απ οσο ειδα, αλλα τον προηγούμενο μηνα που τους εστειλα μήνυμα δεν ηξεραν γι αυτό το κρανος (ειναι καινούργιο) και ουτε ειχαν σκοπο να το φερουν.. Δεν χανεις τπτ να ξαναρωτησεις κι αν εχει αλλαξει κατι να ενημερωσεις κι εδω

  8. #23
    ΣινανάϊΌπαΓιαβρουμ&Αμάν Το avatar του/της Corki
    Εγγραφή
    12/06/2011
    Μηνύματα
    227
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    το βρήκα κι εγώ σε ιντερνετομαγαζα, αλλά κράνος μέσω αλληλογραφίας χωρίς να το έχω δοκιμάσει, δεν αγοράζω...

    ¨εχει ενα Demo σε medium στο μοτομαρκετ............αν εισαι τυχερος και ειναι το νουμερο σου τοτε δεν θα εχεις προβλημα!

    Επισης μπορει να το πιασεις και να καταλαβεις αν εινα κατι που σε ενδιαφερει ή οχι.

    Τονιζω οτι προκειτε για enduro κρανος με ζελατινα (και καλη για τα δεδομενα τιμης) και οχι για ασφαλτινο κρανος με γεισο όπωε ειναι τα περισσοτερα που κυκλοφορουν .....ακομα και τα ακριβα ......δεν λεω οτι τα ακριβα δεν ειναι καλα κρανη

    Τέλος εγω τους το ζητησα να το φερουν και να το προπληρωσω και οποτε ερθει ...ηρθε! Δεν το βιαζομουν! Και μου ειπαν οχι!
    Αν πας και τους το ζητησεις και εσυ ισως αρχισουν να το ξανασκεφτονται. Παμε και μαζι αν θελεις ! Επισης μπορεις να δοκιμασεις εκει το MT Synchrony DUAL.

    Ολα τα παραπανω σε περιπτωση που σε ενδιαφερει το κρανος βεβαια......

  9. #24
    αν -λεω- αν σε παιρνει κ σου καθεται καλα στο κεφαλι κανε μια προσπαθεια να φτασεις το Χ4...δεν εχει καμια σχεση με οτι αλλο!
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  10. #25
    Corki με ενδιαφέρει.
    εκανα τα κονέ μου και περιμένω... θα ενημερώσω.

    Εν τω μεταξύ στο fc-moto το x-lite έχει 320€... edit: στο louis.de έχει 280 σε περιορισμένους χρωματισμούς.

    βέβαια -1 βαθμός για το bell που δεν παίρνει pinlock αλλά +1 για το ότι είναι ελαφρύτερο...
    θα δοκιμάσω το δείγμα, θα ζυγίσω τις επιλογές μου και θα επανέλθω...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Shoei NXR vs X-Lite X-802RR Ultra Carbon vs ?
    από BabisStinson στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2018, 19:47
  2. γνωμες για f800st vs vfr 800?!
    από LARISEOS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2009, 17:40
  3. X-LIte X-701 DOLLY VS Shoei XR 1000 Rogue.????
    από don_nikos στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2009, 22:17
  4. Γνωμες για CBF600S ABS Vs Versys ABS
    από vaspiou στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2009, 14:05
  5. Spidi Staff vs Clover AT- Γνώμες
    από IPL στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 09:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF