Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Γυμνά

  1. #1
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535

    Γυμνά

    Εσείς που καβαλατε γυμνά μοτερια σας έχει τύχει ποτέ καθώς πηγαινεται με αρκετά χλμ 180+ να αρχίσει να κουνάει τόσο πολύ η μηχανή σε σημείο να σας ριξει κάτω??
    Σήμερα το απόγευμα στο δρόμο για την δουλειά φορούσα ενα αντιανεμικο μπουφανακι εμερσον και είχα το κράνος στο χέρι..σε ένα σταυροδρόμι συνάντησα μια παρέα,δύο 660 και ενα τδμ βγαίνουνε πρώτοι τα ανοίγουν τους περνάω και καθώς είχα καμια 180 190 χωρίς να έχω καμπουριασει πάνω στο τεποζιτο το η μηχανή μ έκανε ενα tank slapping με φύλαξε ο θεος.τα παιδιά απο πίσω τους έφτασε η καρδιά στα πόδια...ο δρόμος είναι ισιαδι δεν είχε καμία ανωμαλία..εχω πιάσει πολυ περισσότερα χλμ σε δρόμο με μικρά σαμαρακια και δεν μ εκανε τπτ(μόνο που περνώντας κάθε σαμαρακι όπως ήμουν σκυμμένος κοντευα να κοπανησω το σαγωνι στο τιμονι) ..έχω παρατηρήσει πως οταν πιάνω τα 180+ και δεν σκύβω κουνάει ελαφρά σήμερα μπορεί να εφταιξε η κουκουλα απ το αντιανεμικο που πάει σαν τρελή και οτι μπάζει αέρα απ τα μανίκια στο σημείο του καρπού...
    Έχετε καμία ανάλογη εμπειρία?
    Μπινια!!!!

  2. #2
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    έχεις αρχίσει και κουράζεις αλλά με 180 και ένα κράνος στο χέρι τι ακριβώς ισορροπία στα χέρια περιμένεις?
    εγώ με 120 στην Εθνική κουβαλώντας στον αγκώνα μου 2ο κράνος και βάζω δύναμη αριστερά λόγω αντίστασης που δημιουργεί.
    Στα 180 ένα χιλιοστό να σου φύγει η ισορροπία δυνάμεων, αυτό το χιλιοστό μετατόπισης στο τιμόνι αρκεί για tank slapping.

    άσε το θεό στην ησυχία του πάντως. αν υπάρχει θεός έχει σοβαρότερα πράγματα να φυλάει από έναν ξεκράνωτο κάγκουρα που πάει με 180 πάνω σε μια μηχανή φρανκεστάην με μηδενικό επίπεδο ευστάθειας λόγω "πειράγματος".

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    έχεις αρχίσει και κουράζεις αλλά με 180 και ένα κράνος στο χέρι τι ακριβώς ισορροπία στα χέρια περιμένεις?
    εγώ με 120 στην Εθνική κουβαλώντας στον αγκώνα μου 2ο κράνος και βάζω δύναμη αριστερά λόγω αντίστασης που δημιουργεί.
    Στα 180 ένα χιλιοστό να σου φύγει η ισορροπία δυνάμεων, αυτό το χιλιοστό μετατόπισης στο τιμόνι αρκεί για tank slapping.

    άσε το θεό στην ησυχία του πάντως. αν υπάρχει θεός έχει σοβαρότερα πράγματα να φυλάει από έναν ξεκράνωτο κάγκουρα που πάει με 180 πάνω σε μια μηχανή φρανκεστάην με μηδενικό επίπεδο ευστάθειας λόγω "πειράγματος".

    τα πες ολα

  4. #4
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    έχεις αρχίσει και κουράζεις αλλά με 180 και ένα κράνος στο χέρι τι ακριβώς ισορροπία στα χέρια περιμένεις?
    εγώ με 120 στην Εθνική κουβαλώντας στον αγκώνα μου 2ο κράνος και βάζω δύναμη αριστερά λόγω αντίστασης που δημιουργεί.
    Στα 180 ένα χιλιοστό να σου φύγει η ισορροπία δυνάμεων, αυτό το χιλιοστό μετατόπισης στο τιμόνι αρκεί για tank slapping.

    άσε το θεό στην ησυχία του πάντως. αν υπάρχει θεός έχει σοβαρότερα πράγματα να φυλάει από έναν ξεκράνωτο κάγκουρα που πάει με 180 πάνω σε μια μηχανή φρανκεστάην με μηδενικό επίπεδο ευστάθειας λόγω "πειράγματος".
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος

    τα πες ολα
    +660

    με 180 και το κράνος στο χέρι...μάλιστα.....

    Μου αρέσει που το γράφεις εδώ και περιμένεις και σοβαρή απάντηση, μάλιστα.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dalt0n Προβολή μηνύματος
    Εσείς που καβαλατε γυμνά μοτερια σας έχει τύχει ποτέ καθώς πηγαινεται με αρκετά χλμ 180+ να αρχίσει να κουνάει τόσο πολύ η μηχανή σε σημείο να σας ριξει κάτω??
    Σήμερα το απόγευμα στο δρόμο για την δουλειά φορούσα ενα αντιανεμικο μπουφανακι εμερσον και είχα το κράνος στο χέρι..σε ένα σταυροδρόμι συνάντησα μια παρέα,δύο 660 και ενα τδμ βγαίνουνε πρώτοι τα ανοίγουν τους περνάω και καθώς είχα καμια 180 190 χωρίς να έχω καμπουριασει πάνω στο τεποζιτο το η μηχανή μ έκανε ενα tank slapping με φύλαξε ο θεος.τα παιδιά απο πίσω τους έφτασε η καρδιά στα πόδια...ο δρόμος είναι ισιαδι δεν είχε καμία ανωμαλία..εχω πιάσει πολυ περισσότερα χλμ σε δρόμο με μικρά σαμαρακια και δεν μ εκανε τπτ(μόνο που περνώντας κάθε σαμαρακι όπως ήμουν σκυμμένος κοντευα να κοπανησω το σαγωνι στο τιμονι) ..έχω παρατηρήσει πως οταν πιάνω τα 180+ και δεν σκύβω κουνάει ελαφρά σήμερα μπορεί να εφταιξε η κουκουλα απ το αντιανεμικο που πάει σαν τρελή και οτι μπάζει αέρα απ τα μανίκια στο σημείο του καρπού...
    Έχετε καμία ανάλογη εμπειρία?
    Με το κράνος στο ενα χερι χαλας την αεροδυναμική του.
    Η καθόλου
    Η δυο
    Η ενα στο κεφάλι.

  6. #6
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535
    Και χωρίς κράνος στο χέρι πάλι κουνάει αν δεν σκύψω και δεν σπάσω την μέση σφίγγοντας τα πόδια στο τεποζιτο
    Μπινια!!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    σφιξε το σταμπιλιζατερ 2 κλικ και χαμηλωσε τις τιμονοπλακες 1,5 ποντο...

    και ακρανωτος και κρανος στο χερι και τσολιας και αντιανεμικο εμερσον...ε, ποσο πια ν'αντεξει η δαρβινικη θεωρια?

  8. #8
    Όπως σου απάντησαν παραπάνω, κράνος στο χέρι + πολλά χιλιόμετρα = αστάθεια.

    Από κει και πέρα, αν έχεις μειώσει το ύψος του μπροστινού έχεις αυξήσει τη νευρικότητά του.

    Τέλος, σφιγμένα χέρια στο τιμόνι δεν αφήνουν να εκτονωθούν οι μικρο-ταλαντώσεις με συνέπεια αυτό που περιέγραψες.

    Το tank-slapping έχει ξανασυζητηθεί στο forum. Κάνε μια αναζήτηση και θα βρεις αρκετά σχετικά.
    Think faster than you ride

Παρόμοια θέματα

  1. Γυμνά Τούμπανα!
    από sapila racing στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 190
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2011, 00:46
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2008, 14:41
  3. ΓΥΜΝΑ Honda
    από Blade954 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2006, 14:00
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2005, 02:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF