Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 49

Θέμα: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

  1. #16
    "tie wraps"
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #17
    Παντα το κανω λάθος αυτο, thanks

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2016
    Μηνύματα
    23
    Για παντελονι και μπουφαν στο ταξιδι καλυτερα να παρω καιλοκαιρινο και χειμωνιατικο μαζι + αδιαβροχο ή καλυτερα ενα πατελονι και μπουφαν 4 εποχων που εχει ξεχωριστα αδιοβροχη και θερμικη προστασια εσωτερικα

    Αναφερω οτι των 4 εποχων ειναι ενα σετ που μπορει να ταιριαξει σε ολα τα καιρικα φαινομενα αλλα δεν μπορει να συγκριθει με ενα καλοκαιρινο (το καλοκαιρι) και ενα χειμωνιατικο (το χειμωνα) ειναι ενα σετ ενδυσης πολυ καλο αλλα οχι σε ακραιες θερμοκρασιες οπως πχ. η ζεστη στην χωρα μας.
    Τελευταία τροποποίηση από matlia; 22/04/2016 στις 16:09.

  4. #19
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Καλησπερα

    Καταρχην, εξαρταται απο το ποτε θα πας και που θα κινηθεις και κρινεις αναλογα. Απαντηση στανταρ δεν υπαρχει.

    Ομως απο καθαρα προσωπικη εμπειρια, για θερμοκρασιες μεταξυ 10-30, των 4 εποχων ειναι μια πολυ καλη επιλογη.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2016
    Μηνύματα
    23
    Τελος αυγουστου το ταξιδι με αρχες σεπτεμβριου, την διαδρομη την εχω γραψει στην αρχη στο περιπου σαν τοποθεσιες αλλα δεν ξερω πχ. ποσο βροχη, κρυο κανει στις αλπεις ή σε καποιο αλλο σημειο που γνωριζει καποιος απο δικη του εκδρομη.

    Σκεφτομαι να βαδισω με βαση τις πληροφοριες που θα μαζεψω απο οσους εδω μεσα με βοηθουν με τα σχολια τους, οπως εσυ που ειπες για τους βαθμους πχ.

    Χρειαζομαι και αλλους βεβαια να μου πουν την δικη τους γνωμη

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2016
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    "tie wraps"
    Τα δεματικα οπως τα λεω εγω, αν καταλαβα καλα.... γιατι τα θεωρειται απαραιτητα το εχω διαβασει και αλλου αυτο και δεν το εχω κατσλαβει πολυ.

  7. #22
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    344
    Γιατί σε σώζουν σε πολλές "χτύπα ξύλο" καταστάσεις!!
    ​The journey is the reward!

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από matlia Προβολή μηνύματος
    Τελος αυγουστου το ταξιδι με αρχες σεπτεμβριου, την διαδρομη την εχω γραψει στην αρχη στο περιπου σαν τοποθεσιες αλλα δεν ξερω πχ. ποσο βροχη, κρυο κανει στις αλπεις ή σε καποιο αλλο σημειο που γνωριζει καποιος απο δικη του εκδρομη.
    ένα 4 εποχών είναι ιδανικό για τέτοιου είδους ταξίδια. Την ίδια μέρα είχαμε βρεθεί απο τους 37 της Ιταλίας στους -2 στα 2700 των άλπεων. Κάθε λίγο σταματάγαμε και προσθέταμε επενδύσεις
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  9. #24
    Εγω για παραδειγμα στο ταξιδι που ειχα κανει ειχαν σπασει η μπροστινες βιδες απο την καρινα στο tiger (κλασικο) οποτε στο ξενοδοχείο την κολησα και την επιασα με δεματικά. Χωρίς αυτα πιθανον να ξαναέσπαγε μέχρι να γυρίσουμε. Με αυτά έμεινε ακουνητη.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2016
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xaotikos Προβολή μηνύματος
    Εγω για παραδειγμα στο ταξιδι που ειχα κανει ειχαν σπασει η μπροστινες βιδες απο την καρινα στο tiger (κλασικο) οποτε στο ξενοδοχείο την κολησα και την επιασα με δεματικά. Χωρίς αυτα πιθανον να ξαναέσπαγε μέχρι να γυρίσουμε. Με αυτά έμεινε ακουνητη.
    Δεματικα προστεθηκαν στην λιστα των απαραιτητων!!!☺☺☺

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2016
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    ένα 4 εποχών είναι ιδανικό για τέτοιου είδους ταξίδια. Την ίδια μέρα είχαμε βρεθεί απο τους 37 της Ιταλίας στους -2 στα 2700 των άλπεων. Κάθε λίγο σταματάγαμε και προσθέταμε επενδύσεις
    Στους -2 δεν ειχες θεμα με το 4 season?

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από matlia Προβολή μηνύματος
    Στους -2 δεν ειχες θεμα με το 4 season?
    Μπά, μιλάω για ένα revi cayene pro, η επένδυσή του είναι πολύ ικανοποιητική για μένα και απο μέσα δεν φοράω συνήθως κάτι παραπάνω απο ένα baselayer και ένα t-shirt. Το είχα πάρει κυρίως για off-road εξορμήσεις και κατέληξε να είναι το all-around ταξιδιωτικό μου μπουφάν
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2016
    Μηνύματα
    23
    Καλημερα αλανια!!!☺☺☺

    Θεωρειτε απαραιτητο να εχω μαζι μου σκηνη και υπνοσακους μηπως ξεμεινω σε καμια διαδρομη στο πουθενα νυχτιατικα ?

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από matlia Προβολή μηνύματος
    Καλημερα αλανια!!!☺☺☺

    Θεωρειτε απαραιτητο να εχω μαζι μου σκηνη και υπνοσακους μηπως ξεμεινω σε καμια διαδρομη στο πουθενα νυχτιατικα ?


    Ευρωπη πας,οπου και να βρεθεις,λιγο παρακατω θα εχει και οργανωμενα καμπινγκ και δωματια..Μην φορτωνεσαι ανευ λογου..

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από matlia Προβολή μηνύματος
    Καλημερα αλανια!!!☺☺☺

    Θεωρειτε απαραιτητο να εχω μαζι μου σκηνη και υπνοσακους μηπως ξεμεινω σε καμια διαδρομη στο πουθενα νυχτιατικα ?
    αν έχεις σκοπό να κάνεις κάμπινγκ να πάρεις αν δεν έχεις σκοπό να μην την πάρεις τζάμπα όγκος και βάρος . μην ξεχνάς ότι πας ταξίδι με γυναικά

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρώτο ταξίδι στην ευρώπη.
    από pepes1gr στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2009, 17:57
  2. Ταξίδι στην ευρώπη + πινακίδες
    από da_z_bro στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2008, 09:34
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 10:52
  4. ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
    από kavgeo στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2007, 15:25
  5. Ταξιδι Στην Ευρωπη
    από ELECTROMOTO στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2005, 21:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF