Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 19 από 19

Θέμα: ΣΕΡΡΕΣ 04 & 05 ΜΑΙΟΥ 2016

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Μια χαρα το Fazer μεσα στις στροφες. Χανεις ουσιαστικα στην ευθεια. Χρονοι στο 36-37? Η αληθεια εινα κατω απο 35 με το φειζερ θελει πολυ θρασος και γομες κατα προτιμηση.
    Έτσι. Αναλογικά, ο Γιώργος ήταν ο πιο γρήγορος της ημέρας στο γκρουπ μας,με καινούρια μεν αλλά ούτε καν δίγομα δρομίσια λάστιχα.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Μια χαρα το Fazer μεσα στις στροφες. Χανεις ουσιαστικα στην ευθεια. Χρονοι στο 36-37? Η αληθεια εινα κατω απο 35 με το φειζερ θελει πολυ θρασος και γομες κατα προτιμηση.
    Έκανα 2 γύρους στο 35, έναν ψηλό σε μια σειρά γύρων 40-38-37-35, κι έναν στο επόμενο σέσσιον σχεδόν μισό δευτερόλεπτο κάτω, 35 χαμηλό, μετά από μια σειρά γύρων στο 36. Πάντως χαλαρά βγήκε το 35. Χωρίς ζόρι. Με ένα δάκτυλο φρέναρα παντού, πρόσεχα το σώμα πιο πολύ κι απλά πρόσεχα να μην ξεχνάω να ανοίγω το γκάζι με 3η γιατί κρεμμάει....και τσούπ...ήρθε. Ξεμπλόκαρε το μυαλό. Αυτό ήταν. Λάστιχα τα michelin pilot power τα απλά, φρέσκα 400χλμ. Από σέρβις η μηχανή και αλλαγή λαδιών στο μπροστινό διότι τα είχα ξεχάσει. Η μηχανή ήτανε παντού σταθερότατη. Με λίγο παραπάνω προσοχή στο γκάζι και στη φόρα, σίγουρα πάει και παρακάτω. Ζήτημα να βρήκα μια φορά μασπιέ στις Κ3-Κ4 από λάθος θέση σώματος. Είμαι και 104κιλά εγώ, 1.90μ, με τη στολή...καλά 120..
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Σέρρες 20_05_2016 Κ12.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από H.A.Balafoutre; 27/05/2016 στις 15:06.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  3. #18
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Ο καλυτερος χρονος που εχει σημειωθει με αυτο το μηχανακι ηταν αν θυμαμαι καλα 1.29 με αγωνηστικο σετ απ, γραναζωμενο, αναρτησωμενο, με γομες και διαφορα καλουδια και απο αγνωνιζομενο. Σιγουρα εχεις σωστή θεση σωματος αλλιως δεν θα επαιζε το 1.35, απλα θελει προσοχή το παρακατω, και καλυτερα αν προσπαθησεις αν ειναι με αλλα λαστιχα. Τοτε ισως δεις οτι τα ορια θα τα θετουν τα μαρσπιε οσο σωστά και να καθεσαι.
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Ο καλυτερος χρονος που εχει σημειωθει με αυτο το μηχανακι ηταν αν θυμαμαι καλα 1.29 με αγωνηστικο σετ απ, γραναζωμενο, αναρτησωμενο, με γομες και διαφορα καλουδια και απο αγνωνιζομενο. Σιγουρα εχεις σωστή θεση σωματος αλλιως δεν θα επαιζε το 1.35, απλα θελει προσοχή το παρακατω, και καλυτερα αν προσπαθησεις αν ειναι με αλλα λαστιχα. Τοτε ισως δεις οτι τα ορια θα τα θετουν τα μαρσπιε οσο σωστά και να καθεσαι.
    Έχω διαβάσει τα άρθρα από το fazer cup, βέβαια ήτανε με το προηγούμενο μοντέλο. Έχεις δίκιο....προς το παρόν όση υπομονή έκανα και πρόσεχα τι να κάνω όταν θα μπώ πίστα στα Σέρρας, δηλαδή 3 φορές τα τελευταία 3 χρόνια, μου βγήκε και είμαι ικανοποιημένος. Τα λάστιχα πάντως, ήτανε σα να μη μπήκα ποτέ πίστα. Όταν θα έρθει εκείνη η ώρα.....θα δω. Θέλω ν'ακούω πάντως τις απόψεις σου. Trackbike πότε θα ξαναγίνει.....

    Μπρός πίσω φοράω ohlins και σωληνάκια υψηλής. Κατά τα άλλα στόκ με 110.000χλμ
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Extreme Trackdays ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΣΚ 30 - 31 ΜΑΪΟΥ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2009, 19:33
  2. V-Strom '04 ή '05 ???
    από al_tzamp στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2008, 13:17
  3. Z1000 04 vs 05
    από dj_Zed στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2006, 23:13
  4. Αλλαγή R1'03 -> R1'04 ή '05...
    από RapidShade στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2005, 09:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF