Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Motovlogging - Ένα προσωπικό project.

  1. #1

    Motovlogging - Ένα προσωπικό project.

    Καλημέρα στην όμορφη παρέα!

    Πολύ πρόσφατα ξεκίνησα ένα project το οποίο ξεκίνησε καθαρά απο την αγάπη μου προς τις μηχανές. Οι περισσότεροι απο εμάς θέλω να πιστεύω "ζούμε και αναπνέουμε" για την ζωή σε 2 τροχούς και ο καθένας μας προσπαθεί να το βγάλει προς τα έξω με τον δικό του προσωπικό τρόπο. Ταξιδάκια, πίστα, μετατροπές μηχανής, σκέψεις, συζητήσεις, εικόνες, συναισθήματα και αισθήσεις.. λίγοι λόγοι απο άλλους τόσους για να κάνουμε ό,τι κάνουμε.

    Κοντά 8 χρόνια τώρα καβαλάω μηχανή σε καθημερινό βαθμό καθώς δεν οδηγάω αμάξι, βροχές, κρύα, ζέστες, μεγάλες διαδρομές, μικρές διαδρομές.. και μέχρι και σήμερα, κάθε φορά που ανεβαίνω πάνω, νοιώθω σαν την πρώτη φορά. Την έξαψη, τον σεβασμό, την αγάπη.. Το πρώτο σου "παιχνίδι για μεγάλους" που ακόμα παραμένει δικό σου και σε ακολουθεί πιστά σε κάθε σου βήμα.

    Για να μήν σας κουράσω όμως, η γενική ιδέα του project έχει να κάνει με όλα τα παραπάνω. Ένας τρόπος με τον οποίο ίσως καταφέρεις να κρατήσεις στιγμές του "ειδυλλίου", καθημερινές και μή, και να τις μοιραστείς με τον κόσμο.
    Γνωστό στο εξωτερικό ως Motovlogging ή αλλιώς "Ημερολόγιο Μοτοσυκλέτας".

    Για να κλείσω χωρίς να παρεξηγηθώ, δεν ζητάω για subscribers ή απο οποιονδήποτε να κάνει κάτι που δεν γουστάρει. Το όλο εγχέιρημα γίνεται αρχικά για τα δικά μου γούστα και για τον δικό μου χαβαλέ. Παρόλα αυτά θέλω να το κάνω, όσο περνάει απο το χέρι μου πιο σωστά και νομίζω τι καλύτερη κριτική απο άτομα με την ίδια αγάπη όπως εγώ.

    Προτάσεις, ιδέες, καλά και κακά ή ακόμα και ερωτήσεις, εύχομαι καλοπροαίρετα είναι ευπρόσδεκτα πάντα.

    https://www.youtube.com/watch?v=J5jRg8IuhlM

    Πάντα όρθιοι και καλά χιλιόμετρα σε όλους, παιδιά!
    Τελευταία τροποποίηση από Chris K.; 28/04/2016 στις 20:52.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Καλημέρα φίλε μου και καλή αρχή! ηδη απόκτησες μια συνδρομή στο Τυβε! περιοχή? κάπου κοντά στην Θεσσαλονίκη?
    Αν θες μια μικρή συμβουλή πρόσεχε με την καμ και με το μικρόφωνο....τα μάτια σου 14 στον δρόμο.......

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της leris2
    Εγγραφή
    09/06/2014
    Μηνύματα
    32
    Καλή αρχή!
    Αρκετά ενδιαφέρον project!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stamatisx
    Εγγραφή
    15/11/2014
    Μηνύματα
    160
    Καλή αρχή και καλούς δρόμους να έχεις, μια χαρά το σεταρισμα του εξοπλισμού, το μόνο που θα άλλαζα είναι να μη βάζω προσωπικές πληροφορίες του στυλ, που μένω, που δουλεύω κτλ γιατί ποτέ δε ξέρεις ποιος τα βλέπει και τι σκοπεύει να κάνει με αυτές τις πληροφορίες...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374

  6. #6
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά, να'στε καλά! Ελπίζω πραγματικά να καταφέρω να το συνεχίσω όσο μπορώ και μου επιτρέπουν οι συνθήκες καθώς το γουστάρω full. Θέλει τον χρόνο του για να στρωθεί σωστά, οπότε πέρα απο τα μάτια μου 14 όπως είπε και ο φίλος Μανολης67, έχω και τα αυτιά μου ανοιχτά, υπομονή και ίδωμεν.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα φίλε μου και καλή αρχή! ηδη απόκτησες μια συνδρομή στο Τυβε! περιοχή? κάπου κοντά στην Θεσσαλονίκη?
    Αν θες μια μικρή συμβουλή πρόσεχε με την καμ και με το μικρόφωνο....τα μάτια σου 14 στον δρόμο.......
    Είμαι Θεσσαλονίκη αλλά αρκετά "ψηλά", σκέψου κάτι σε Ασβεστοχώρι. Τα μάτια 14 στον δρόμο έτσι κι αλλιώς, πόσο μάλλον με μια κάμερα κι ένα μικρόφωνο που μπορεί να σε αποσυντονίσουν ανά πάσα στιγμή!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stamatisx Προβολή μηνύματος
    Καλή αρχή και καλούς δρόμους να έχεις, μια χαρά το σεταρισμα του εξοπλισμού, το μόνο που θα άλλαζα είναι να μη βάζω προσωπικές πληροφορίες του στυλ, που μένω, που δουλεύω κτλ γιατί ποτέ δε ξέρεις ποιος τα βλέπει και τι σκοπεύει να κάνει με αυτές τις πληροφορίες...
    Καλούς δρόμους και σε εσένα φίλε μου! Επίσης, έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκαιο στην παρατήρηση σου, μπορεί να σου φαίνεται περίεργο που το λέω, καθώς στο βίντεο βλέπεις την αυλή του σπιτιού μου και την δουλειά μου αλλά γνώριζα εξ'αρχής οτι δεν ήταν καλή ιδέα και έπρεπε να το αποφύγω.. Οπότε τώρα αναρωτιέσαι, "τότε γιατί το έκανες ?" και σου απαντάω τελείως ειλικρινά, καθαρά λόγο ενθουσιασμού για το πρώτο μου τέστ. Ανάμεσα στο να επιλέξω απο όσο υλικό είχα και της επεξεργασίας αυτού, μου διέφυγε τελείως.
    Ευχαριστώ για την "προσγείωση", πολλές φορές χρειάζεται, κακά τα ψέματα. Σε βαθμό που σκέφτομαι, αφού κάνει την "δουλειά" του το πρώτο βιντεάκι και μου δώσει αρχική κριτική, απόψεις κλπ για το όλο project, να το διαγράψω και ίσως να το ξανά ανεβάσω με μεγαλύτερη προσοχή ώστε να αποφύγω τα ίσως μελλοντικά παρατράγουδα. Θα βοηθούσε η άποψη σου και στο συγκεκριμένο ερώτημα, φίλε Σταμάτη.

  7. #7
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Καθαρά προσωπική άποψη, εκείνο το Lidl χάριν αστεϊσμού που έχεις βάλει στον τίτλο είναι άσχετο...

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Καθαρά προσωπική άποψη, εκείνο το Lidl χάριν αστεϊσμού που έχεις βάλει στον τίτλο είναι άσχετο...
    Αυτοσαρκασμός είναι όντως χάριν των κλασικών Lidl αστείων. Γενικά ο αυτοσαρκασμός είναι ένα χαρακτηριστικό μου αλλά τι ακριβώς εννοείς με το "άσχετο" ?

  9. #9
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chris K. Προβολή μηνύματος
    Αυτοσαρκασμός είναι όντως χάριν των κλασικών Lidl αστείων. Γενικά ο αυτοσαρκασμός είναι ένα χαρακτηριστικό μου αλλά τι ακριβώς εννοείς με το "άσχετο" ?
    Πως εννοώ το άσχετο... Μπορεί κάποιος να το προσπεράσει σαν θέμα γιατί όντως να νομίζει ότι πρόκειται για κάποια προσφορά από τα Lidl που έχει σχέση με moto. Ή το αντίθετο, κάποιος να νομίζει ότι το θέμα αφορά στα Lidl και να το διαβάσει... Δεν ξέρω εάν με εννοείς.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stamatisx
    Εγγραφή
    15/11/2014
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chris K. Προβολή μηνύματος
    Καλούς δρόμους και σε εσένα φίλε μου! Επίσης, έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκαιο στην παρατήρηση σου, μπορεί να σου φαίνεται περίεργο που το λέω, καθώς στο βίντεο βλέπεις την αυλή του σπιτιού μου και την δουλειά μου αλλά γνώριζα εξ'αρχής οτι δεν ήταν καλή ιδέα και έπρεπε να το αποφύγω.. Οπότε τώρα αναρωτιέσαι, "τότε γιατί το έκανες ?" και σου απαντάω τελείως ειλικρινά, καθαρά λόγο ενθουσιασμού για το πρώτο μου τέστ. Ανάμεσα στο να επιλέξω απο όσο υλικό είχα και της επεξεργασίας αυτού, μου διέφυγε τελείως.
    Ευχαριστώ για την "προσγείωση", πολλές φορές χρειάζεται, κακά τα ψέματα. Σε βαθμό που σκέφτομαι, αφού κάνει την "δουλειά" του το πρώτο βιντεάκι και μου δώσει αρχική κριτική, απόψεις κλπ για το όλο project, να το διαγράψω και ίσως να το ξανά ανεβάσω με μεγαλύτερη προσοχή ώστε να αποφύγω τα ίσως μελλοντικά παρατράγουδα. Θα βοηθούσε η άποψη σου και στο συγκεκριμένο ερώτημα, φίλε Σταμάτη.
    Προσωπικά θα έμπαινα στον κόπο και θα έτρωγα λίγο χρόνο παραπάνω για να το ξανά ανεβάσω αφού είχα κάνει πρώτα edit τη διαδρομή κοντά στο σπίτι 'η τη δουλειά και τις προσωπικές πληροφορίες τώρα που είναι ακόμα σχετικά νωρίς και έχει λίγες προβολές...

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Πως εννοώ το άσχετο... Μπορεί κάποιος να το προσπεράσει σαν θέμα γιατί όντως να νομίζει ότι πρόκειται για κάποια προσφορά από τα Lidl που έχει σχέση με moto. Ή το αντίθετο, κάποιος να νομίζει ότι το θέμα αφορά στα Lidl και να το διαβάσει... Δεν ξέρω εάν με εννοείς.
    Αχμ, ναι τώρα σε εννοώ. Ειλικρινά δεν το σκέφτηκα έτσι, στο μυαλό μου είχα την εντύπωση οτι λίγο - πολύ όλοι θα είναι οικείοι με τον όρο "Motovlogging" και τον χιουμοριστικό τίτλο. Λάθος μου, θα είμαι πιο προσεκτικός την επόμενη φορά. Να'σαι καλά!

  12. #12
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Πως εννοώ το άσχετο... Μπορεί κάποιος να το προσπεράσει σαν θέμα γιατί όντως να νομίζει ότι πρόκειται για κάποια προσφορά από τα Lidl που έχει σχέση με moto. Ή το αντίθετο, κάποιος να νομίζει ότι το θέμα αφορά στα Lidl και να το διαβάσει... Δεν ξέρω εάν με εννοείς.
    όπως έγινε με εμένα π.χ.
    αφού καθόμουν και αναρρωτιόμουν τι στο καλό είναι το Motovlogging μετά μπήκα να διαβάσω για αυτό το αντικείμενο αλλά τζίφος.

    ενιγουει καλή προσπάθεια. Εχείς σκεφτεί το ενδεχόμενο να σου δημιουργήσει κάποιος πρόβλημα με την βιντεοσκόπιση σε δημόσιο χώρο;
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    όπως έγινε με εμένα π.χ.
    αφού καθόμουν και αναρρωτιόμουν τι στο καλό είναι το Motovlogging μετά μπήκα να διαβάσω για αυτό το αντικείμενο αλλά τζίφος.

    ενιγουει καλή προσπάθεια. Εχείς σκεφτεί το ενδεχόμενο να σου δημιουργήσει κάποιος πρόβλημα με την βιντεοσκόπιση σε δημόσιο χώρο;
    Φίλε μου χίλια συγγνώμη - το τελευταίο πράγμα που θα μπορούσα να σκεφτώ ήταν να πάρει κάποιος τον τίτλο παραπλανητικά..

    Σ'ευχαριστώ πάντος και ως προς την ερώτηση σου, η αλήθεια είναι οτι ναι, το συγκεκριμένο ενδεχόμενο με "τρώει" απο την πρώτη στιγμή και συνέχεια το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Δεν με παίρνει να δικαιολογηθώ καθώς οι νόμοι είναι νόμοι, είτε μας αρέσει είτε οχι και θα σου πώ απόλυτα ειλικρινά, το ρισκάρω και οτι βγεί. Σέβομαι απόλυτα τον οποιοδήποτε που μπορεί να μην γουστάρει να βρεθεί ξαφνικά σε ένα απο τα βιντεάκια μου κι αν χρειαστεί θα γίνει διαγραφή του βίντεο ή ακόμα και του καναλιού. Τώρα αν τραβήξει η ιστορία σε χοντρές καταστάσεις όπως δικαστικά κλπ κλπ, τι να πώ.. έπαιξα κι έχασα, έπαθα κι έμαθα..

    Αυτού καθ' εαυτού καθαρά για τους δημόσιους χώρους πάντος, μίλησα με γνωστούς που βρίσκονται χρόνια μέσα σε αστυνομίες, ΔΙΑΣ μέχρι και Ζήτα, τους εξήγησα τι και πως και η γενική απάντηση ήταν οτι 9 στις 10 φορές δεν θα έχω πρόβλημα. Ακόμα κι αν με σταματήσουν όργανα, τους ενημερώνω, απενεργοποιώ την εγγραφή και λογικά δεν θα έχω θέμα.

    ΥΓ. Δεν ξέρω αν μπορώ να το κάνω ο ίδιος πλέον για αλλαγή του τίτλου στο συγκεκριμένο τόπικ αλλα αν τυχαίνει και το παρακολουθεί κάποιος συντονιστής, παρακαλώ να αλλάξει ο ίδιος τον τίτλο για να μην υπάρχουν θέματα προς τον οποιονδήποτε φίλο του φόρουμ.

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stamatisx Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά θα έμπαινα στον κόπο και θα έτρωγα λίγο χρόνο παραπάνω για να το ξανά ανεβάσω αφού είχα κάνει πρώτα edit τη διαδρομή κοντά στο σπίτι 'η τη δουλειά και τις προσωπικές πληροφορίες τώρα που είναι ακόμα σχετικά νωρίς και έχει λίγες προβολές...
    Νομίζω έχεις δίκαιο και όντως με την πρώτη ευκαιρία σκέφτομαι να ξανά ανεβάσω το βίντεο με λίγο διαφορετικό editing. Δεν με ενοχλεί που φαίνεται η αυλή του σπιτιού μου γιατί ειλικρινά η κατοικία βρίσκεται τέρμα θεού, αρχές αλλάχ, σε βαθμό που 8 στις 10 φορές δεν με βρίσκουν ούτε ντελιβεράδες και ταξί.. Παρόλα αυτά, σίγουρα δεν θα έπρεπε να συνδέεται η ακριβής διαδρομή απο την αυλή του σπιτιού προς τους κεντρικούς δρόμους της Θεσσαλονίκης. Το βασικό υλικό που θα ανεβαίνει θα πρέπει να ξεκινάει κάποια χιλιόμετρα μακριά γενικότερα.

    Τhumbs up για την βοήθεια φίλε μου!

    ΥΓ. Ευχαριστώ τον όποιο moderator άλλαξε τον τίτλο!

Παρόμοια θέματα

  1. XTX.. ενα προσωπικό review συμβίωσης.
    από Gandalf dr685sm στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2010, 09:22
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 10:23
  3. Προσωπικό εικονίδιο
    από SeNNinhA στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 21:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF