Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 47

Θέμα: Απορίες του Μαθητευόμενου!

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Και τα δικά μου έτσι ακριβώς είναι...
    Σκατά εντελώς...
    Γλυστράνε συνεχώς και παντού...


  2. #17
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Kαλά η γόμα...
    ...αλλά αυτό που ρώτησα για τα παπάκια με τα ελαστικά 2 πόντους;
    Αυτά που είναι μικρότερα και από ποδήλατο!
    Δεν είναι λίγο σκοτώστρες;

    an den kanw lathos to inova exei kati dunlop pou nai men einai "moyrata" alla den kratane katholoy

    vale michelin me45 einai malaka, oti prepei gia papi/ellada
    kai meta perimenw na me patiseis eeeee??? to yposxethikes


  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Δίκιο έχεις...
    Αυτά τα Dunlop έχει...
    Μιλάμε για μεγάλες σκοτώστρες!
    Αργούν να ζεσταθούν πολύ, γλιστράνε στο παραμικρό και κυνηγάω τον κώλο του παπιού συνεχώς!
    Τα Michelen έχω ακούσει πως είναι πολύ καλύτερα...
    Πάντως σε πατάω και με τις ζάντες μόνο!


  4. #19
    Όσο ζω μαθαίνω... Το avatar του/της tolis_glx
    Εγγραφή
    27/03/2003
    Μηνύματα
    35
    Εδώ και δυο χρόνια στο ταπεινό μου C50 φοράω μόνο Metzeler, είχα τα MO90 (νομίζω) θα έλεγα κλάσεις ανώτερα απο τα Gazelle, ειδικά σε ταχύτητες άνω των 100km/h (μιλάμε για πραγματικα ), λίγο στη γλίτσα μου τα χαλάνε, αλλά σε βροχή είναι ΟΚ

  5. #20
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    το C50 πόσο πάνω από τα 100... πραγματικά φτάνει; να φοβόμαστε;

    νόμιζα ότι μόνο τα παπιά με κλωβό πίσω (πίτσες, μεταφορές κλπ.) πιάνουν τα 100 και μάλιστα ΜΟΝΟ ανάποδα στο δρόμο (κανονικά στο δρόμο δεν πιάνουν ούτε 50)

    πόσες φορές σου έχει πέσει από γκρεμό;
    σου έχουν εξηγήσει νομίζω ότι δεν κάνει να δένεις την αλυσίδα του πάνω σε σταθμευμένα αυτοκίνητα γιατί να... άμα πάνε να φύγουν... πιάνεις τα 100-120 και βλέπουμε (μέχρι να καταλάβουν ότι κάτι σέρνουν)

    τι δεν πιάνουν τα λάστιχα στη γλίτσα; να δοκιμάσεις βεντούζες ή σκι, λάστιχα δεν σου κάνουν

    επίσης δοκίμασε διπλή αυτοκόλητη ταινία ή βάλε στα λάστιχα σου φωτιά - θα κολάνε καταπληκτικά στην άσφαλτο, απλά θα είναι για μόνο μια βόλτα γύρω από την πλατεία

    απαραίτητο αξεσουάρ το μαλλί καρφάκι, το κράνος (των 30 ευρώ) στην ντουλάπα και το τσιγάρο στο χέρι της προτίμησης σας

    το κινητό δεν είναι απαραίτητο όμως την πρόσφυση σου μπορεί να βελτιώσει ανήλικο ξέκωλο (με μπλούζα-σουτιέν με 3 βαθμούς κελσίου και βέβαια παντελόνι χαμηλοκάβαλο ή μάλλον ακάβαλο - να ξεκινά κάτω από τον κώλο) που διακοσμητικά θα κάθεται στο πίσω μέρος της πάπιας - απαραίτητο απλανές βλέμα και τσίχλα (α και αυτή βοηθά στην πρόσφυση - κόλα μερικές στο λάστιχο... μασημένες ε)

    (οκ μου πέρασε :rotflmao: )


  6. #21
    Όσο ζω μαθαίνω... Το avatar του/της tolis_glx
    Εγγραφή
    27/03/2003
    Μηνύματα
    35
    επειδή δε γουστάρω να μαλώνω μέσα σε φόρουμ, απλα με αναγκάζεις να φύγω απο το φόρουμ του μοτο την ίδια μέρα που έκανα τα πρώτα μου ποστ

    ούτε 16 είμαι, ούτε πακετάς είμαι, απλα είπα την γνώμη μου για τα λάστιχα που φοράω μιας και είμαι απόλυτα εφχαριστημένος απο αυτά

    δε γνωρίζω τι μοτοσυκλέτα διαθέτεις, αλλά έλα όποτε θες να σου δείξω εντελώς φιλικά πόσα πάνω απο 100 βγάζει και αν στρίβει ή όχι και κατα πόσο πατάει άνετα ακόμα και σε στροφές πολλά 200-250 ψευτοεντούρο με κάτι ανεγκέφαλους ηλίθιους που νομίζουν ότι έχουν μηχανή και είναι ανώτεροι απο εμάς με τα παπάκια

    ενδεικτικά μια φορά που καταφέραμε να το μετρήσουμε με μια bmw r(κάτι) είχα 130 στο κοντέρ της με 3η, λόγω μλκιας με τα γρανάζια η 4η απλά με έριχνε στα 120, και μια χαρά πατούσα στο δρόμο και ούτε να απογειωθώ ήμουν έτοιμος ούτε τπτ

    ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω το ύφος σου

    οποιοσδήποτε άλλος έχει απορίες, ελεύθερα να ρωτήσει ότι θέλει αρκεί το ύφος του να μην είναι τοσο προσβλητικό

    συγνώμη για το μέγεθος του ποστ και αν προκαλώ αντιδράσεις, το μόνο που ήθελα ήταν να πω τη γνώμη μου για τα λάστιχα (το ξαναλέω) κι όχι για τις επιδόσεις του C μου ... αυτά ...

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Koίτα NLS...
    ...ψιλοέχει δίκιο...
    ...το ψιλοπαρατράβηξες...
    ...και από την πρώτη μέρα που μπήκε το παιδί...
    ...κάτι τέτοια μου θυμίζουν τα δικά μου πρώτα...
    ...που με ψιλοδούλευαν!

    Πάντως και εγώ αδυνατώ να πιστέψω ότι σου έβγαλε 120!
    Το Innova είναι μοντέλο 2003, 125 κυβικά και καινούργιο κινητήρα, περίπου 10 άλογα και πιάνει 130 κοντερίσια- 120 κανονικά (μετρημένα από περιοδικά).
    Άρα το C50 της δεκαετίας θα πιάνει σίγουρα λιγότερο από 100!

    Πάντως για πες...
    ...τα Metzeler πόσο κόστισαν;

  8. #23
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    καλά μεγάλε μου χαλάρωσε δεν είναι ανάγκη να κάνεις και έτσι

    όταν λες ΤΕΤΟΙΑ πράγματα η πλάκα επιβάλεται και να την σηκώνει ο εγωισμός σου όπως την σηκώνει και σε όλους εμάς (εκτός του αφρο χιχιχιχι) όταν πούμε ΜΑΛΑΚΙΕΣ και νομίζουμε ότι δεν θα μας πει κανείς τίποτα

    όταν λες τέτοια ΚΑΡΑΠΑΠΑΤΖΙΑ και θες και να μου την αποδείξεις (δεν με ενδιαφέρει), τότε κάτι δεν πάει καλά - ίσως το ονειρεύτηκες, ίσως ήταν στο playstation αλλά το θέμα είναι (και δώσε βάση στην πενιά) αν πέρασες τα 100 με το C50 (σε μια κατηφόρα 85% κλίση) τότε ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ είναι η μαλακία που αξίζει πλάκας, γιατί ΑΠΛΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ, πήγες να σκοτωθείς απλά μάλλον όπως φαίνεται δεν το συνειδητοποίησες

    ΑΥΤΑ και κάνε ότι γουστάρεις
    όταν του βάλεις και νίτρο έλα έχουνε κάτι μπακατέλες R1 εδώ κάποιοι να τους πατήσεις (πάτα τους μια και για μένα)

    αν ξεκολήσεις από την παπατζιά και αρχίσεις και να ΑΝΕΧΕΣΑΙ πράγματα στο (λεπτό ξύλινο) σπαθί σου (πάει για το C50 αυτό) τότε καλώς τον κάτσε εδώ να τα λέμε και να μαθαίνουμε όλοι από τους άλλους

    milaber "πρώτη μέρα το παιδί" ή χιλιοστή, όταν λες τέτοια ακούς και τέτοια... μάλλον απλά δεν ξέρεις την παλαιότερη φιλοσοφία του φόρουμ που αν έλεγες κάτι που ΕΜΟΙΑΖΕ απλά με μαλακία (και μπορεί και να μην ήταν), σου την έπεφταν 20 άτομα και δεν ήξερες από που να φύγεις

    τώρα μια χαρά είναι

  9. #24
    Μαύρος και Άραχνος Το avatar του/της darkCount
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    158
    kala twra NLS pali p@p@ries les me to sympa8eio dhladh.

    Ayta legame se prosfata posts peri newn melwn kai pws tous pernoume apo thn mourh. Den einai anagkh na thn les katamoutra kai xwris logo se opoion pataei se ayto to forum epeidh kati 8ewreis papatza. Kai sto katw katw ase na katsei mia myga kai sto diko sou ksylino spa8i....mporei na mhn exeis apolyth gnwsh gyrw apo ena 8ema! Pws petagesai kai th les osan ton arxonta tou forum typou "ta kserw ola kai den shkwnw koubenta"

    Xalarwsteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    Xalarwsteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    Kai etsi gia ta praktika...egw exw dei papi na phgainei me 140 kai eixe kai allo na dwsei. Meraki kai fragka na exeis kai ola ginontai. Twra an esy den anexesai na diabazeis tetoia pragmata...apla mhn apantas kai tou gamas to post! Prepei nte kai kala na exeis panta kati na peis kai se kapoion na thn peis?! Den to katalabainw.....:hypnotize

    Twra diabazontas ola ayta 8a anoiksoume megalh koubenta alla de g@mie.....
    Kai re seis moderatores.....mia stoixeiwdhs taksh den blaptei...

    ps..Pwpw mpourdelo ta ekana ola prwi prwi...ante kalhmera
    "It's been going on for some years now. My hands never seem to leave the keyboard, my eyes never seem to leave the screen. Days and nights go by in a blink of an eye. I work in a constant state of hyperstimulation, a by-product of youth and perfect knowledge, connected to a cyberspace console that projects my conscience into the artificial illusion of the core. Time is fluid around me. I am now part of a bigger whole. I now look but do not see, I now touch but do not feel. Streams of infinite data pass through me as if I were transparent. Its a whole new world in here..."

    And then the phone rings. It's a friend, one who hasn't forsaken me yet. I'll be going out tonight.

    I can't wait to go back online...


  10. #25
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    προφανώς δεν πρόσεξες το ΒΑΣΙΚΟ κομάτι

    ότι ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙ (ναι καλά) με πάνω από 100, τότε ΗΔΗ ΑΥΤΟ είναι μαλακία

    είναι σαφές αυτό που λέω;
    δείχνει ξερολισμό αυτό που λέω;

    θέλει ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ μυαλό για να σκεφτεί κανείς τι εστί (για τον εαυτό του και τους γύρω του) ένα C50 10ετίας να πηγαίνει με 120;



    τέσπα, δεν ασχολούμαι άλλο με το θέμα, ας πάει και με 200 με αυτό και είμαι σίγουρος ότι θα βρει και σοβαρά άτομα να τον χειροκροτήσουν για το κατόρθωμα

  11. #26
    Μαύρος και Άραχνος Το avatar του/της darkCount
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    158
    Nai bre kale mou...alla xaneis kai esy ena shmantiko kommati...auto ths 1hs entypwshs se ena forum!! Moy 8ymizei ton DITako pou ton phran me tis petres oi "synthritikoi" tou africa club...
    Kai apo thn allh pws pairneis fora kai tou les tou an8rwpou malakia to meraki tou?
    Den eipe o xristianos oti bgainei sto dromo kai paei g@miontas me to papi.
    Oute oti tromokratei thn koinwnia me papi.
    Kai h malakia pou einai dhladh...oti to kanei me papi kai oxi me BMW dhl?

    Mperdeueis ola ta pragmata sthn sfaira ths ypokeimenikothtas sou kai sou bgainei asxhma.Kai sou bgainei asxhma se NEA melh pou den se kseroun(exoun diabasei) kai den mporoun na katanohsoun to "xioumor" sou, oute tis kales pro8eseis sou peri asfaleias.
    H 1h tous entypwsh apo to forum einai petrobolismos!

    Yparxoun diafores lyseis...pes auta pou pisteueis pio xalara(eipame...nea melh), h mhn peis tpt...kserw gw?! Den einai anagkh na exeis panta kati na peis...panta mia apopsh...panta mi antirrhsh panta enan syndyasmo olwn aytwn.

    Ystera pws na mhn piaseis thn 1000ada posts:smilea:

    8ymamai thn ataka pou sou eixe pei o bibikos sxetika me thn "polylogia" sou kai thn "tash diafwnias" pou se diakatexei... kai kserenomai sto gelio.Kapws etsi phgaine.."re sy NLS...akoma kai syntagh gia kourampiedes na postarw, 8a petaxteis na mou peis oti ebala poly zaxarh axnh":rotflmao: :rotflmao:

    Akribws auto....think ligo
    "It's been going on for some years now. My hands never seem to leave the keyboard, my eyes never seem to leave the screen. Days and nights go by in a blink of an eye. I work in a constant state of hyperstimulation, a by-product of youth and perfect knowledge, connected to a cyberspace console that projects my conscience into the artificial illusion of the core. Time is fluid around me. I am now part of a bigger whole. I now look but do not see, I now touch but do not feel. Streams of infinite data pass through me as if I were transparent. Its a whole new world in here..."

    And then the phone rings. It's a friend, one who hasn't forsaken me yet. I'll be going out tonight.

    I can't wait to go back online...


  12. #27
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    μα η άχνη είναι μόνο τόσο όσο βάζω εγώ στον κουραμπιέ (που είναι ο αφρο με τους λουκουμάδες του τώρα)

  13. #28
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolis_glx
    επειδή δε γουστάρω να μαλώνω μέσα σε φόρουμ, απλα με αναγκάζεις να φύγω απο το φόρουμ του μοτο την ίδια μέρα που έκανα τα πρώτα μου ποστ

    ούτε 16 είμαι, ούτε πακετάς είμαι, απλα είπα την γνώμη μου για τα λάστιχα που φοράω μιας και είμαι απόλυτα εφχαριστημένος απο αυτά

    δε γνωρίζω τι μοτοσυκλέτα διαθέτεις, αλλά έλα όποτε θες να σου δείξω εντελώς φιλικά πόσα πάνω απο 100 βγάζει και αν στρίβει ή όχι και κατα πόσο πατάει άνετα ακόμα και σε στροφές πολλά 200-250 ψευτοεντούρο με κάτι ανεγκέφαλους ηλίθιους που νομίζουν ότι έχουν μηχανή και είναι ανώτεροι απο εμάς με τα παπάκια

    ενδεικτικά μια φορά που καταφέραμε να το μετρήσουμε με μια bmw r(κάτι) είχα 130 στο κοντέρ της με 3η, λόγω μλκιας με τα γρανάζια η 4η απλά με έριχνε στα 120, και μια χαρά πατούσα στο δρόμο και ούτε να απογειωθώ ήμουν έτοιμος ούτε τπτ

    ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω το ύφος σου

    οποιοσδήποτε άλλος έχει απορίες, ελεύθερα να ρωτήσει ότι θέλει αρκεί το ύφος του να μην είναι τοσο προσβλητικό

    συγνώμη για το μέγεθος του ποστ και αν προκαλώ αντιδράσεις, το μόνο που ήθελα ήταν να πω τη γνώμη μου για τα λάστιχα (το ξαναλέω) κι όχι για τις επιδόσεις του C μου ... αυτά ...

    oxi filaraki den einai anagi na trelenese

    kai emena me pareksigoyn me to paramikro, den trexei tipota omws re, ta paidia edw einai entaksi

    kazoura kai piragma paizei karga , etsi gia na perna i wra sto grafeio, mh to perneis prosopika

    kai o filos o milaber thelei na me patisei me to inova... kai ton afhnw na oneirevete :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: (mpixti)

    POY THA VREIS XEIROTERA????

  14. #29
    οντως μαλακια σου!ακομα κι αν ισχυουν αυτα που λες περι τελικης που μαλλον ισχυουν ενταξει δεν ειναι αναγκη να εχεις το υφος του γιου του γαμαω!!στο κατω κατω για να υπερασπιστω τον φιλο με το παπι και το δικο σου μια μαλακια μηχανακι ειναι.τα θελε ο κωλος σου!on off ακου εκει ειδος μηχανης που υπαρχει!!!!!!!αποφασιστε!!!!!!!!τι ειστε on h off???????κατι το ενδιαμεσο αρα συμβιβαζεστe ειτε σε on ειτε σε οff se πολλους τομεις.....αρα τα on off ειναι μπακατελες μπουρδελα!!!!!!!!!!!!!!!!! πως σου ακουστηκε η αποψη μου για τα on off με υφος σαν το δικο σου πριν??!!!!!!!!........ειδες


    εγω αμα ειχα παπι χωρις να το φτιαχνω και τετοια θα του εβαζα τα πιο φτηνα λαστιχα.........αν ποτε τα αλλαζα!
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  15. #30

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Προέλευση του... fuck!
    από KAS77 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 16:46
  3. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2006, 01:24
  4. Αποριες πριν την αγορα του Ζ750
    από Lazio στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2005, 15:41
  5. Δημοσιογραφοι του κωλου!!!
    από AFTER στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2003, 07:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF