Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 90

Θέμα: Επικίνδυνοι δρόμοι

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος


    μην γελας ρε...

    εχω παει να την πατησω...
    οριακα ημανΕ...

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Οι περισσότεροι επαρχιακοί δρόμοι, είναι επικίνδυνοι και θέλουν προσοχή. Ιδικά στους κάμπους που υπάρχουν αγροτικά μηχανήματα. Μπορεί να πέρασες έναν δρόμο πριν μισή ώρα και ήταν μια χαρά και στο γυρισμό σου έρχεται μια με το "μπεκ" που μόλις έβαλε ο αγρότης και σε ξαπλώνει κάτω. Δεν θα βοηθήσεις όμως κανέναν αν το γράψεις εδώ γιατί την επόμενη μέρα θα είναι αλλού.
    Μήπως να το περιορίζαμε σε δρόμους που, και μόνος να είσαι, σε στέλνουν αδιάβαστο λόγο κακοτεχνίας που κρατάει καιρό? Ειπώθηκαν και πολλά τέτοια (όπως η χαμοστέρνα και άλλα) χρήσιμα, τα οποία όμως θα χαθούν μέσα στα δεκάδες γενικότερα προβλήματα που έχουμε. Τα οποία είναι όντως επικίνδυνα αλλά λίγο θα βοηθήσουν κάποιον άλλον.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Η μεγάλη ευθεία από Τρίκαλα προς Μετέωρα. Στη μέση σχεδόν της ευθείας, περνάνε κάθετα οι γραμμές του τρένου. Αν έχει κίνηση θα σταματήσεις αναγκαστικά γιατί σταματάνε όλοι. Εγώ πέρασα νωρίς το πρωί και έτυχε να είναι άδειος ο δρόμος και πάω με πάνω από 150. Έχει σήμανση φυσικά και κόβω. Έκοψα όμως να ελέγξω για τρένο και όχι να περάσω χαντάκι. Απ τα 150 μπορεί να έπεσα και στα 80 η και 60. Άνετος. Άπλετη ορατότητα και πέρασα χαλαρός. Τελικά κι αυτά ήταν υπερβολικά. Τερμάτισαν οι αναρτήσεις, και νομίζω κόντυνα δυο πόντους. Μη σας ξεγελάσει η ευθεία που συνεχίζετε.

  4. #49
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Β.Ο.Α.Κ.

    Ανάποδες κλίσεις σε κάποιες στροφές, κακό οδόστρωμα, λακκούβες, κατολισθήσεις, 4x4 που πετάγονται από παντού (κυριολεκτικά) και πάνε όπως να' ναι, τουρίστες το καλοκαίρι -όπως να' ναι κι αυτοί-, κατσίκες αμολημένες δεξιά, αριστερά στη μέση (και ξέρουνε πολύ καλά ποιανών είναι και τόσα περιπολικά περνάνε καθημερινά και πάλι τίποτε δεν κάνουνε) και όταν φυσάει και κάποια σημεία οι ριπές μπορούν να σε πετάξουν έξω όταν είσαι με τη μηχανή. Αυτά, αν και όλο και κάτι θα ξεχνάω...

    Κρίμα για την κεντρικότερη και πιο σημαντική αρτηρία της Κρήτης.
    Φύγαμε...

  5. #50
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    έπαιζε ένα σάιτ κάποτε όπου έβαζες πινέζα σε σημεία στο χάρτη που θεωρούσες επικίνδυνα.δε θυμάμαι πως λεγόταν.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gayros Προβολή μηνύματος
    έπαιζε ένα σάιτ κάποτε όπου έβαζες πινέζα σε σημεία στο χάρτη που θεωρούσες επικίνδυνα.δε θυμάμαι πως λεγόταν.


    δεν θα παιζει πλεον γιατι απο τις πινεζες δεν θα φαινεται ο χαρτης...

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    ολοι οι δρόμοι είναι επικίνδυνοι εφόσον κινείστε με πάνω απο 80 χλμ σε οποιοδήποτε επαρχιακό (και εθνικό του κ@λου) οδικό δίκτυο και πάνω απο 130 σε αυτοκινητόδρομο. Μπορεί σε ορισμένους να φαίνονται αστεια αυτα τα χιλιόμετρα, αλλα πιστεψτε με δεν είναι καθόλου αστειο όταν για μια ζωή ξεσκ@τίζεις το ανάπηρο παιδί σου.

  8. #53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Γέφυρα Χαμοστέρνας, κάτω από την Πειραιώς στο ρεύμα προς Κωνσταντινουπόλεως.

    Κακοσχεδιασμένη, κλείνει στην έξοδο της. Εύκολα σκας στο κράσπεδο.
    Οταν ερχεσαι απο Κωνσταντινουπόλεως προς Χαμοστερνας με το που μπαινεις δεν βλεπεις τιποτα, ειδικα μεσημερι με ηλιο

  9. #54
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από eko Προβολή μηνύματος
    Οταν ερχεσαι απο Κωνσταντινουπόλεως προς Χαμοστερνας με το που μπαινεις δεν βλεπεις τιποτα, ειδικα μεσημερι με ηλιο
    Μόνο μεσημέρι; και το πρωί στις 10 που περνάω από εκεί με το φορτηγό σχεδόν κάθε μέρα, το αυτό συμβαίνει.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #55
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Είναι πλέον αρκετές μέρες, στη Μεσογείων λίγο πριν την ΒΡ με το που τελειώνει η περίφραξη της σχολής αστυνομιας. Κάτι έχουν σκάψει εκεί και δεν έχει καθόλου καλή σήμανση, ειδικά το βράδυ δεν φαίνεται τίποτα και πολλοί οδηγοί ανοίγουν αριστερά την τελευταία στιγμή. Προσοχή!

  11. #56
    Κουλάδι Το avatar του/της greco13
    Εγγραφή
    18/07/2015
    Μηνύματα
    58
    Οι τρύπες του Καραμανλή με κατεύθυνση προς Σούνιο εκτός από περίεργη χάραξη έχουν και δυνατά ρεύματα αέρα. 2-3 φορές στην είσοδο έχει πάει να με πετάξει κάτω χωρίς να έχει ιδιαίτερα μποφόρ.

  12. #57
    το βελεστινο επειδη βλεπω αναφερθηκε απο πολλους παθοντες..αρχισαν εργα πριν λιγο καιρο και εχει ξηλωθει πλεον ο δρομος-σεικερ ..ελπιζω να γινει συντομα και να ειναι σωστος
    Lost on purpose..again

  13. #58
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    1) Γουναρη στην Ανω Γλυφαδα. Ο τρομος του γλυστριματος! Αν βρεχει ειναι απαγορευτικη για μηχανες. Την σιχαινομαι........


    Για εσας που κατεβαινετε προς νοτια λογο καλοκαιριου:

    2) Εσακι παραλιακης προς Σουνιο μετα την πρωην Express Service ή μετα την εκκλησια της Αγιας Μαρινας. 3χλμ μετα τις τρυπες του Καραμανλη.

    3) Οδος Γαλαζιας Ακτης στην Περιοχη Γαλαζια ακτη Λαγονησιου. Απειρα καθετα στενακια χωρις καμια ορατοτητα.

    4) Λεωφορος Καλυβιων-Λαγονησιου: Στρογγυλα πλατειακια που γλυστρανε απιστευτα.

    5) Παραλιακη στο υψος του Eden Beach (Μαυρο λιθαρι) κανουν αναστροφη χωρις να κοιτανε και εχει σκοτωθει κοσμος.
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  14. #59
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Ένα πάρα πολύ επικίνδυνο σημείο είναι στην Παλαιά ενική οδό Ελευσίνας Θηβών μετά το καραούλι.
    Ο δρόμος κατηφορικός, πέταλο με αρνητική κλίση στο ρεύμα προς Θήβα.
    Πριν μια εβδομάδα έκανα τσουλήθρα και ήμουν με πολύ χαμηλή ταχύτητα γιατί μπροστά μου είχα φορτηγό.. ευτυχώς που το είχα γιατί θα έμπαινα με περισσότερα και τώρα θα ήμουν οικοπεδούχος..
    Χάθηκε η πρόσφυση εντελώς αδικαιολόγητα και στους δύο τροχούς για περίπου 1 μέτρο πλάγια σε μήκος 2-3 μέτρων εμπρός, ανάποδα τιμόνια για να καταφέρω να σταθώ όρθιος..
    Το οδόστρωμα ήταν μαύρο και γυαλί από τα λάστιχα των φορτηγών.. ίσως να είχε και κάποια υγρασία από τα aircondition των πούλμαν, δεν ξέρω, ίσως να έπεσα και σε αυτή την περίπτωση γιατί όταν γύρισα μετά το τσιγάρο που έκανα παρακάτω για να δω μπορεί να είχε στεγνώσει.

    Το Σημείο είναι το παρακάτω. Την Προσοχή σας. Ο δρόμος σου δίνει την εντύπωση ότι μπορείς να ξύσεις αυτιά... θα τα ξύσεις σίγουρα αλλά δεν θα είσαι επάνω στην μηχανή.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Καταγραφή2.jpg 
Προβολές:	126 
Μέγεθος:	98,6 KB 
ID:	362005

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Καταγραφή.jpg 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	95,4 KB 
ID:	362006


    Υ.Γ Προς συντονιστάδες: Εφόσον υπάρχει νήμα γιατί σβήσατε την δημοσίευση στο άλλο νήμα και δεν την μεταφέρετε εδώ; ... Ρώταγα μάλιστα αν υπάρχει και ειδικό νήμα!
    Γκρινιάζω γιατί ήταν δημοσίευση SOS .. για την ασφάλειά μας ρε γαμώτο!

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Κωνσταντινου Καραμανλη στο Μενιδι

    γλιστραει

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. "Δρομοι της Πολης" 20_10_2005
    από life_dab στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 121
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2007, 11:26
  2. ΩΡΑΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ!!!!
    από argpap στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2005, 11:33
  3. Keith Code και ελληνικοι δρόμοι
    από Alex_Under στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2005, 08:37
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2004, 00:44
  5. Αθηναικοί Δρόμοι!! (Παναγίίίία μου!!!!)
    από petridist στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 12:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF