Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: Μεταφορική Αθήνα-Σαλονίκη να γουστάρουμε λέμε

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Καταρχην η φορτωτικη ειναι αποδειξη οτι εχουνε παρει αυτοι το μηχανακι.Χωρις φορτωτικη σε περιπτωση "εξαφανισης"το πρακτορειο θα το επαιζε Ποντιος Πιλατος,δεν ειδα δεν ξερω.Παντα στις μεταφορικες θα παιρνετε φορτωτικη που να γραφει και τον αριθμο του φορτηγου που το παρελαβε.

    Τωρα τη φορτωτικη μπορει να κανω λαθος, αλλα πιθανοτατα δεν θα την δουνε τα ματακια σου.Δεν βαριεσαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος.Τουλαχιστον να μαθουμε κατι εμεις οι υπολοιποι.

  2. #17
    Εκλαπη αποτον μεταφορεα
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #18
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αφού δεν κλαις το μηχανάκι σου, δεν έπαθες τίποτα.
    όπως το λέει όμως. Ακριβώς όπως το λέει.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    όπως το λέει όμως. Ακριβώς όπως το λέει.
    Επειδή ούτε εσύ ούτε ο άλλος με την διόπτρα είστε χθεσινοί και έχετε δει και θυμάστε ακόμα και Χούντα-Πολυτεχνείο και όλες τις επόμενες κυβερνήσεις σ' αυτή τη χώρα αναλογίσου τι μου γράφεις ...
    Να είμαι ευχαριστημένος που δεν μου φάγανε το μηχανάκι και σκέψου που έχουμε καταντήσει να θεωρούμε φυσιολογικό να ανεχόμαστε όλους αυτούς τους αληταράδες.
    Καληνύχτα και καλή τύχη Ελλάδα.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    buckley καλά τα λες...μας αξίζουν.
    Γιατί ρε κύριε τέτοια αντιεπαγγελματική συμπεριφορά; Είναι δυνατόν να μην κρατάς χαρτιά και αποδείξεις; Μηχανή κλπ παραλαμβάνεις όχι φασόλια από την αδερφή σου να τα ψήσεις στην κατσαρόλα.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  6. #21
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Οι μεταφορεις στην χωρα μας ειναι για πολλες σφαλιαρες.
    Εχω συνεργαστει και συνεργαζομαι σχεδον με ολους.Οι τυποι ειναι απιστευτοι.Ολοι το ιδιο ΙΕΚ εχουν βγαλει ......στανταρακι.
    Τροφιμα (καφες) μεταφορα μαζι με ορυκτελαια και τα σακια μεσα στα λαδια.....παπαρα εντελως......
    Σακια σχισμενα απο ξεκαρφωμενες παλιοπαλετες και τον χυμενο καφε σε σακουλα......... και ο μεταφορεας να σφυραει κλεφτικα.
    Αλλα επειδη ολα συνοδευονται απο φορτωτικη απλα δεν παραλαμβανεις ......και τρεχει ο νεατερνταλ.....
    Γαμοσταυριδια θελουν,αλλιως δεν καταλαβαινουν.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Γαμοσταυριδια θελουν,αλλιως δεν καταλαβαινουν.

    το αυτο...

    Παναγιωτη, ου μπλεξεις ειναι η φαση...
    απο την αλλη η "ζημια" δεν ειναι κατι τραγικο...
    την καρδια σου χαλας...

    αν θες να κανεις και εσυ "ζημια", μολις τελειωσει η ιστορια, δημοσιευσε την εταιρεια ή αν δεν μπορεις εδω μεσα δυσφημισε την παντου..σε γνωστους και φιλους...

  8. #23
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    το αυτο...

    Παναγιωτη, ου μπλεξεις ειναι η φαση...
    απο την αλλη η "ζημια" δεν ειναι κατι τραγικο...
    την καρδια σου χαλας...

    αν θες να κανεις και εσυ "ζημια", μολις τελειωσει η ιστορια, δημοσιευσε την εταιρεια ή αν δεν μπορεις εδω μεσα δυσφημισε την παντου..σε γνωστους και φιλους...
    Ή στείλε κάνα υπουργείο οικονομικών από εκει...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #24
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Επειδή ούτε εσύ ούτε ο άλλος με την διόπτρα είστε χθεσινοί και έχετε δει και θυμάστε ακόμα και Χούντα-Πολυτεχνείο και όλες τις επόμενες κυβερνήσεις σ' αυτή τη χώρα αναλογίσου τι μου γράφεις ...
    Να είμαι ευχαριστημένος που δεν μου φάγανε το μηχανάκι και σκέψου που έχουμε καταντήσει να θεωρούμε φυσιολογικό να ανεχόμαστε όλους αυτούς τους αληταράδες.
    Καληνύχτα και καλή τύχη Ελλάδα.
    Εμ... δεδομένου ότι εσύ έδωσες το μηχανάκι, χωρίς το παραμικρό αποδεικτικό, άρα δέχτηκες όλο το ρίσκο, ναι, καλά σου λένε. Αν κάποιος είναι κακός επαγγελματίας κι εσύ δέχεσαι να συνεργαστείς μαζί του, ε, εδώ που τα λέμε, δε φέρει ιδιαίτερη ευθύνη εκείνος, αν οτιδήποτε πάει στραβά.
    Life begins at 45°.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εμ... δεδομένου ότι εσύ έδωσες το μηχανάκι, χωρίς το παραμικρό αποδεικτικό, άρα δέχτηκες όλο το ρίσκο, ναι, καλά σου λένε. Αν κάποιος είναι κακός επαγγελματίας κι εσύ δέχεσαι να συνεργαστείς μαζί του, ε, εδώ που τα λέμε, δε φέρει ιδιαίτερη ευθύνη εκείνος, αν οτιδήποτε πάει στραβά.
    Φίλε, με το γράμμα του νόμου μπορεί να έχεις δίκιο αλλά απάντησέ μου στο εξής απλό και εσύ και όποιος άλλος διαβάσει.
    Οδηγώ από το 78-79, μηχανάκι δικό μου πρωτοπήρα το 82 και πρέπει να χω πάει σε συνεργεία 3ψήφιες μέχρι τώρα φορές.Πρόσεξε δε μιλώ για εξουσιοδοτημένα μαγαζιά που πουλάνε καινούργια μοτό δεν είμαι άλλωστε του μοντέρνου.Ξέρεις πόσες αποδείξεις έχω πάρει για παροχή υπηρεσίας ? Ζήτημα να μετρώνται με τα δάχτυλα του ενός χεριού.
    Πες μου λίγο γι αυτούς τους επαγγελματίες...

  11. #26
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Δε με ενδιαφέρει ο νόμος και δε σε κατηγορώ, ούτε δικαιολογώ τον κάθε "επαγγελματία". Απλά σου λέω ότι βιαζόσουν, άρα τον είχες ανάγκη τη δεδομένη στιγμή και δέχτηκες να κάνεις κάτι που περιείχε τεράστιο ρίσκο. Από κει και πέρα, η όλη ευθύνη βαραίνει εσένα αποκλειστικά.

    Κι εγώ δεν παίρνω αποδείξεις πάντα, αλλά φροντίζω να καλύπτομαι κάπως, όταν ο άλλος είναι παντελώς άγνωστος. Αυτό με τα συνεργεία ισχύει. Αλλά σου παρέχουν κάποιου άλλου είδους αντάλλαγμα (καλύτερη τιμή ή κάτι σχετικό), οπότε δεν είναι το ίδιο. Πάλι παίρνεις το ρίσκο, φυσικά, αλλά έχεις να κερδίσεις. Στην περίπτωση με τη μεταφορική ήταν απλά "βιάζομαι, οπότε εύχομαι να είναι σωστοί". Είχες μόνο να χάσεις. Και σου βγήκε. Έστω και με μια μικρή ταλαιπωρία.

    Τονίζω ξανά ότι δε σε κατηγορώ, ούτε δικαιολογώ τον αντιεπαγγελματισμό.
    Life begins at 45°.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δε με ενδιαφέρει ο νόμος και δε σε κατηγορώ, ούτε δικαιολογώ τον κάθε "επαγγελματία". Απλά σου λέω ότι βιαζόσουν, άρα τον είχες ανάγκη τη δεδομένη στιγμή και δέχτηκες να κάνεις κάτι που περιείχε τεράστιο ρίσκο. Από κει και πέρα, η όλη ευθύνη βαραίνει εσένα αποκλειστικά.

    Κι εγώ δεν παίρνω αποδείξεις πάντα, αλλά φροντίζω να καλύπτομαι κάπως, όταν ο άλλος είναι παντελώς άγνωστος. Αυτό με τα συνεργεία ισχύει. Αλλά σου παρέχουν κάποιου άλλου είδους αντάλλαγμα (καλύτερη τιμή ή κάτι σχετικό), οπότε δεν είναι το ίδιο. Πάλι παίρνεις το ρίσκο, φυσικά, αλλά έχεις να κερδίσεις. Στην περίπτωση με τη μεταφορική ήταν απλά "βιάζομαι, οπότε εύχομαι να είναι σωστοί". Είχες μόνο να χάσεις. Και σου βγήκε. Έστω και με μια μικρή ταλαιπωρία.

    Τονίζω ξανά ότι δε σε κατηγορώ, ούτε δικαιολογώ τον αντιεπαγγελματισμό.
    To ότι του έδωσα το μηχανάκι "αέρα" εννοείται ότι η ευθύνη της ενδεχόμενης στραβής θα ήταν είναι όλη δικιά μου.Το ότι εκμεταλλεύτηκε αυτός κατόπιν το γεγονός της "τυχαίας" απουσίας εγγράφων και πήρε όλα τα λεφτά μαύρα και αφορολόγητα που πιστεύω ότι έχει ήδη αλλά και θα ξανακάνει δείχνει τι επαγγελματίας είναι...
    ΥΓ Και νόμιζα ρε ότι στα συνεργεία το κάνουν μόνο σε μένα αχαχαχαχαχχα.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    ανεθεσα οικοδομικες εργασιες ξοφλησα τα παντα θα πηγαιναμε και για τσιπουρα αλλα στην πρωτη μικροστραβη δεν απανταει το τφ δυο μηνες
    τα ''παντελονια'' σπανιζουν οταν μπει το χρημα στη μεση
    οποτε φερθηκα συγκαταβατικα το μετανιωσα, χιλιες φορες σκυλος...........

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Ρε συνονοματε κανειε σαν να ανακαλυψες τον Αρη.Συνεργειο και αποδειξη δεν πανεπακετο.Το πολυ πολυ αν ζητησεις την επομενη με καποια προφαση δεν θα σε εξυπηρετησε.
    Η μεταφορικη ομως ειναι απαραδεκτη.Δεν ειναι κανενα μαγαζακι και αν δεν κοβει παραστατικα συντομα θα χασει την μπαλλα.Θα την κλεβει το ιδιο το προσωπικο της.
    Τελος παντων δεν υπαρχει ελπιδα,οσο γι αυτο που ειπε καποιος για καταγγελια ειναι να χαμε να λεγαμε.Την επομενη παρε φορτωτικη για τη δικη σου και μονο εξασφαλιση.

  15. #30
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Επειδή ούτε εσύ ούτε ο άλλος με την διόπτρα είστε χθεσινοί και έχετε δει και θυμάστε ακόμα και Χούντα-Πολυτεχνείο και όλες τις επόμενες κυβερνήσεις σ' αυτή τη χώρα αναλογίσου τι μου γράφεις ...
    Να είμαι ευχαριστημένος που δεν μου φάγανε το μηχανάκι και σκέψου που έχουμε καταντήσει να θεωρούμε φυσιολογικό να ανεχόμαστε όλους αυτούς τους αληταράδες.
    Καληνύχτα και καλή τύχη Ελλάδα.
    Σιγά μη θυμόμαστε και την Άλωση της Πόλης.

    Δεν μίλησα για την φορτωτική (ή όπως αλλιώς λέγεται το χαρτί που σου δίνει ο μεταφορέας και φαίνεται ότι έχει παραλάβει το μηχανάκι σου).
    Αν ο τάδε που πήρε το μηχανάκι σου είχε τσακωθεί με το αφεντικό του ή ήταν αλκοολικός, ή κλεφτης και το μηχανάκι σου χανόταν, τι θα έκανες; Θα έπαιρνες τηλέφωνο τον Λαλιώτη ή την Δαμανάκη να στο βρουν;

    Όταν δεις ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΟΙΚΟΣΚΕΥΗ να πλέει ή να έχουν πιάσει πάτο (όσα δεν επιπλέουν) σε λιμάνι νησιού του ΒΑ Αιγαίου, έλα να τα ξαναπούμε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τα καλά να τα λέμε
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2006, 09:25
  2. Eτσι για να γουσταρουμε
    από FestoNero στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 14:07
  3. Για να μη λέμε μόνο τα στραβά...
    από souniwths στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 12:10
  4. "Χρειαζεται να το λεμε?" Δελεαρ ...
    από crs-k στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 14:58
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF