Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 93

Θέμα: Έχει προσπαθήσει κάποιος να σας ρίξει; Ποιά ήταν η αντίδρασή σας;

  1. #46
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Κάθε μέρα συμβαίνει και κάτι και σίγουρα όλοι έχουμε κάτι να διηγηθούμε.
    Εμένα μου έκανε προσπέραση (σε μονόδρομο με μία λωρίσα κυκλοφορίας) ένας και μου κλείδωσε το αριστερό κλιπόν του 600 με τον καθρέφτη του και με έσερνε.

    Τι έπρεπε να τον κάνω; Να τον στείλω στον δημιουργό του;
    Όταν έμαθα ότι άλλαξε τη δήλωσή του σε αρνητική, το σκέφτηκα. Σίγουρα όμως η απόφαση του δικαστηρίου τον πόνεσε περίσσοτερο.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #47
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    πάει καμιά δεκαετία το στόρι αυτό.
    καλοκαιρινό βραδάκι και ανεβαινω ότι έχει νυχτωσει προς Ιλίσια.ανεβαινω τη Βασ.Κωνσταντίνου και στρίβω Μιχαλακοπούλου.
    Το σκηνικό διαδραματίζεται στα μόλις 60-70μ της οδού μέχρι το φανάρι που δεξιά σε πάει Καραβελ.
    Με το που μπαίνω λοιπόν στο στενό,με το ΧΤ γω,μενω στην αριστερή που με εβγαλε ρολαροντας χαλαρα.
    άδειος ο δρόμος,μόνο ενα παλιο μερτσεντε παει κι αυτος σιγα στην δεξια λωριδα.
    Καθως παμε παράλληλα τον βλέπω ότι του φεύγει λίγο προς αριστερά καταπάνω μου, του παίζω τα φωτα,ωπ νιωθει και ισιώνει.
    Δεν κάνουμε 10 μέτρα πάλι το ίδιο.Ξαναμανά φώτα και ελαφρυ τσιμπημα στην κόρνα,ωπ ξανανιώθει και ξαναισιώνει.
    10 μέτρα αργότερα πάλι το ίδιο ενώ πλέον κοντευουμε να φτάσουμε στο φαναρι.
    Ε εκεί δεν αντέχουν τα νεύρα μου,και μετα τις κόρνες και τα φωτα κι αφού τον εχω αποφύγει 3 φορές σε 50μετρα,παω δίπλα του και τον ρωτάω:
    ρε φίλε είσαι ντιπ μαλακας;
    3 φορές πήγες να με κόψεις.
    μπλα μπλα μπλα...ηρεμούμε λίγο...κυριούλης ευγενικός αυτός...του λέω θες να αλλάξουμε για μέχρι το επόμενο φανάρι να σου δείξω πόσο τρομακτικό είναι αυτό που έκανες;
    Α πα πα μου λέει εγω δεν ανεβαινω σε αυτούς τους διάολους!

    Όλοι καθημερινά στο δρόμο ζούμε επικίνδυνες καταστάσεις.
    Άμα αρχίσουμε να γυρεύουμε εκδίκηση απο τον κάθε ματιασμένο,μπαίνουμε σε τριπάκια περίεργα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #48
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Η ανοχή τελείωσε, θα ζούνε πάντα εις βάρος μας και ατιμώρητος θα κάνει τα ίδια σε άλλους. Αν έχεις κουράγιο,τροχαία με τα στοιχεία, και όπου βγάλει. (Ασε που εμένα ακόμα με ''τρώνε'' κάποιοι που τους άφησα έτσι.)

  4. #49
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    καλό είναι αν είσαι "ασχετος" με ένα θέμα να μην είσαι τόσο απόλυτος
    καλό είναι και συ αν είσαι τελείως ανίδεος με ένα θέμα να μην κάνεις αντιγραφές ό,τι νομίζεις είναι σχετικό λες και είμαστε στο σχολείο. αυτά περάσανε. σε κανέναν δεν αρέσουν οι σπασίκλες.

    και άσε τη θεωρία που γράφουν και ξαναγράφουν σε φεκ και ξεκ, γιατί αν γινότανε στην πράξη όσα γράφουνε κει μέσα, θα ζούσαμε σε άλλη ελλάδα

    να είσαι σίγουρος ότι αν τους πας βίντεο, μια χαρά θα το λάβουνε υπ'όψη τους
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  5. #50
    Το ζήτημα φυσικά που προκύπτει από την περιγραφή, είναι ότι ΔΕΝ προσπάθησε να ρίξει κανέναν επί τούτου ο οδηγός.
    Ήταν απλά ένας μαλάκας ο οποίος για όποιον λόγο, ήθελε να μεριάσουν όλοι να διαβεί και με την σιγουριά του ότι άν τους πλησιάσει θα κάνουν στην άκρη ή την αδιαφορία σχετικά με το αν θα τρακάρει και ποιόν θα τρακάρει, τα κατάφερε.
    Τώρα αν κάποιος, όχι μόνο ο sp το πήρε προσωπικά, λάθος του.

    Και από εκεί και πέρα, η αντιμετώπιση του μαλάκα είναι άλλο ζήτημα. Άντε και πήγες τροχαία και έκανες τα δέοντα. Κλάσιμο μιάς μάντρας. Θα του κάνουν συστάσεις; Πολλά θα καταλάβει. Και με έναν τέτοιο άνθρωπο, που θα μάθει τα στοιχεία του καταγγέλοντα, κοίτα πίσω από την πλάτη σου μετά, μην πας να ξεπαρκάρεις καμμιά μέρα και ΟΝΤΩΣ πάει να σε ρίξει.


    Αφού τον έβλεπες στους καθρέφτες ρε αγόρι, τράβα ΜΑΚΡΙΑ του. Ή ξεκίνα τις σφήνες και εσύ να φύγεις ή τέρμα δεξιά να περάσει "σπρώχνοντας" άλλους και εσύ στην ασφάλεια.

  6. #51
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος

    Αφού τον έβλεπες στους καθρέφτες ρε αγόρι, τράβα ΜΑΚΡΙΑ του
    Αυτό ακριβώς

    Στις περιπτώσεις που έρχεται μαλάκας και τον έχεις πάρει πρέφα, απλά κάνεις ότι είναι δυνατόν για να τον αποφύγεις

    Όλα τα άλλα είναι πεπονόφλουδες

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #52
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    καλό είναι και συ αν είσαι τελείως ανίδεος με ένα θέμα να μην κάνεις αντιγραφές ό,τι νομίζεις είναι σχετικό λες και είμαστε στο σχολείο. αυτά περάσανε. σε κανέναν δεν αρέσουν οι σπασίκλες.

    και άσε τη θεωρία που γράφουν και ξαναγράφουν σε φεκ και ξεκ, γιατί αν γινότανε στην πράξη όσα γράφουνε κει μέσα, θα ζούσαμε σε άλλη ελλάδα

    να είσαι σίγουρος ότι αν τους πας βίντεο, μια χαρά θα το λάβουνε υπ'όψη τους
    Flame, καρτούλα.

    Κι επειδή δεν είσαι νομικός, κράτα και τις δικές σου απόψεις για τον εαυτό σου.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #53
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    με τον καιρο ερχεται η εμπειρια σε ολα οσα κανει καποιος.George Sp αυτο το λεω γιατι καποια στιγμη θα εχεις αποκτησει μεγαλυτερη εκτιμηση για τον χωρο που κινεισαι,τα ματια σου θα παιζουν συνεχεια με τους καθρεπτες της μηχανη αλλα και το βλεμμα σου θα διαβαζει αυτο των αλλων οδηγων γυρω σου και ετσι θα εχεις μαντεψει τι θα ακολουθησει με καθε κινηση που θα κανουν.Υπαρχει τετοιιο χαος που καθημερινα σε ολους μας κατι τυχαινει οποτε πιστευω οτι ειναι ακυρο να ασχολεισαι και να χαλας την ψυχη την διαθεση και την υγεια σου για τον νεοελληνα κοπριτη.

  9. #54
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος

    μια χαρά τα λαμβάνουν υπ'όψη
    Πάνε πολλά χρόνια που είχα διαβάσει ότι είναι παράνομα και το επιβεβαιώνει και ο stam2
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  10. #55
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Τα ποιο χτυπητά που θυμάμαι.
    Αφηρημενος - μισοκοιμισμενος νταλικερης κόντεψε να μας κανει σάντουιτς οικογενειακός στο στηθαίο της εθνικής οδού.
    Παππούς με έβγαλε απο τον δρόμο επειδή μπροστά του είχε αντικείμενο απο άλλο όχημα.
    Άλλος παππούς σε τυφλή στροφή αποφάσισε οτι κάτι ξέχασε και έκανε αναστροφή.
    Γκομενιτσες σε κουτί σταματημενες χωρίς αλαρμ και ενω είμαι δίπλα τούς ξεκινάνε με φορά με βρήκαν στην ουρά και με έριξαν απέναντι.
    Ζευγάρι πανω στην κάψα του αφού ουτε καν είδε την μηχανή την παρατησα και έφυγα τρέχοντας
    Πριν λίγους μήνες η μαλακο ουτε με είδε ουτε τίποτα και πληγωσε το Subaru,ευτυχώς δεν ήμουν με μηχανάκι ακόμα θα με έσερνε.
    Πριν λιγες μέρες σε επαρχιακή οδό τον βλέπω από μακρια να κάνει γκελες.
    Το αμάξι έφτανε στο αντίθετο ρεύμα. Πριν τον πλησιασω του κάνω σινιάλο με τα φώτα.
    Κοντευω και διακρινω παπά αναβω φλας για προσπεραση και ενω είμαι πλάι του,ξαναφεύγει απο την πορεία του ανοίγω γκάζι και τον βλέπω με το τηλ στο χέρι.
    Τι έκανα σε όλες τις φάσεις
    Ηρεμία και τα νόμιμα.
    Ο εκνευρισμος μπορεί να μας γυρίσει μπούμερανγκ.
    Ενημερωνουμε τις αρχες<οδηγός πιθανός υπό επήρεια οδηγάει επικίνδυνα,ειμαι εκεί κατευθυνομαι εκεί αρ πινακίδας του μαλάκα τάδε>
    Τέλος
    Αν την γλιτωσαμε εμείς κάποιος παρακάτω μπορεί να μην την γλιτώσει

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    καλό είναι και συ αν είσαι τελείως ανίδεος με ένα θέμα να μην κάνεις αντιγραφές ό,τι νομίζεις είναι σχετικό λες και είμαστε στο σχολείο. αυτά περάσανε. σε κανέναν δεν αρέσουν οι σπασίκλες.

    και άσε τη θεωρία που γράφουν και ξαναγράφουν σε φεκ και ξεκ, γιατί αν γινότανε στην πράξη όσα γράφουνε κει μέσα, θα ζούσαμε σε άλλη ελλάδα

    να είσαι σίγουρος ότι αν τους πας βίντεο, μια χαρά θα το λάβουνε υπ'όψη τους
    μάλιστα είμαι και σπασίκλας...
    κάνω copy paste τον Νόμο, για να δεις ότι δεν είναι προϊόντα φαντασίας αυτά που λέω, και δεν σου κάνει...
    μπαίνω στην Α.Π.Δ. που είναι η σχετικότερη όλων υπηρεσία, και δεν σου κάνει.

    κρίμα τον χρόνο που ξόδεψα για να στα βρω και να μάθεις τι ισχύει. Προφανώς και ότι γράφουν οι Νόμοι δεν ακολουθείται κατα γράμμα στην καθημερινότητα δυστυχώς, όμως αυτό δεν σημαίνει ότι αναιρούνται, ή ότι παύουν να ισχύουν. Όταν το θέμα φτάσει στο δικαστήριο, μάντεψε σε τι θα βασιστεί η υπόθεση στο να εκδικαστεί: στους νόμους.
    Καλό και χρήσιμο λοιπόν είναι για όλους μας να έχουμε μία βασική γνώση των νόμων κι ας μην είμαστε νομικοί. Άλλωστε και οι ίδιοι οι "επαγγελματίες" του χώρου δεν γνωρίζουν όλους τους νόμους απ' έξω. Έχουν όμως αίσθηση και εμπειρία του Ελληνικού Δικαίου, και ξέρουν που να ψάξουν μέσα στους Νομικούς Κώδικες.
    Όταν κάποιος σου δίνει στο πιάτο μία πληροφορία το λιγότερο που έχεις να κάνεις είναι να την κάνεις δική σου. Το επόμενο βήμα είναι να πεις κι ευχαριστώ.

    Το να ανταπαντάς όμως αποκαλώντας τον "ανίδεο" και "σπασίκλα", είναι ΣΙΓΟΥΡΑ μία μέθοδος η οποία θα σου εξασφαλίσει το να μην ακολουθήσει ο άλλος την ίδια ανοιχτόχερη προσέγγιση στο μέλλον...

    Επίσης θα επιμείνω στο να μην δίνεις συμβουλές σε θέματα που δεν γνωρίζεις. Καλύτερα κάνε pass για τον επόμενο.

  12. #57
    ΚΑΠΟΙΑ βίντεο γίνονται δεκτά. Αυτά που τραβάνε οι κάμερες αττικής οδού και όσες διαχείρισης κυκλοφορίας λειτουργούν. Αλλά αυτά τα ζητάει η τροχαία, όταν υπάρχουν και τα βάζει στην δικογραφία.

  13. #58
    Έχει προσπαθήσει κάποιος να σας τραβηξει βιντεο; Ποιά ήταν η αντίδρασή σας;

  14. #59
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Έχει προσπαθήσει κάποιος να σας τραβηξει βιντεο; Ποιά ήταν η αντίδρασή σας;
    Το Σάββατο το πρωί πέτυχα τον τρισμέγιστο Γιώργο Σαραντάκο στο κέντρο του Πειραιά που είχα κατέβει

    Σε κάποια φάση με κοζάρει, και κάνει νόημα στον κάμεραμαν να έρθουν προς το μέρος μου, κρατώντας το μικρόφωνο

    Ακόμα τρέχω

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Έχει προσπαθήσει κάποιος να σας τραβηξει βιντεο; Ποιά ήταν η αντίδρασή σας;
    Επιτρεπεται να τραβας βιντεο σε δημοσιο χωρο.

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλαδή παίζει να το έχει αγοράσει κάποιος????
    από hidefnick στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2013, 20:22
  2. ποια ηταν η ποιο αστεια εμπειρια σας
    από EVI στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2008, 12:49
  3. Ποιά ήταν η ταινία μωρέ...;
    από DirtRider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 18:56
  4. Ποιά ήταν ΑΥΤΗ με το Ζ ????
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 21:36
  5. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF