Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 93

Θέμα: Έχει προσπαθήσει κάποιος να σας ρίξει; Ποιά ήταν η αντίδρασή σας;

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Έφτασα μετά από πολλά χρόνια να καταλάβω ότι
    στο κόζμο αυτό υπάρχουν και κακοί άνθρωποι
    από τους οποίους πρέπει να φεύγεις όσο μπορείς πιο μακριά
    (και να κάνεις και την προσευχή σου να μην τους συναντήσεις ούτε κατά λάθος)
    Κάποιος μοτοσυκλετιστής, όχι πολλά χρόνια πριν, πλήρωσε μια κουβέντα με χέρια και πόδια.


    υγ
    τα πιο πολλά τραγικά δυστυχήματα, αυτά που αδυνατείς να καταλάβεις πως έγινε τέτοιο κακό,
    τα προκάλεσαν ανθρώπινα σκουπίδια. Αλήτες δηλαδή.
    ανανήψαντας

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Επιτρεπεται να τραβας βιντεο σε δημοσιο χωρο.
    και τοτε γιατι ο ΠροεδρΑς δεν το χαμπαριαζει , ντε ?

  3. #63
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Αυτό ακριβώς

    Στις περιπτώσεις που έρχεται μαλάκας και τον έχεις πάρει πρέφα, απλά κάνεις ότι είναι δυνατόν για να τον αποφύγεις

    Όλα τα άλλα είναι πεπονόφλουδες

    Να ξαναγράψω ορισμένα πράγματα.
    Είμαι δικάβαλος σε έναν Κηφισσό καθημερινή 21:30 το βράδυ που έχει μια σχετική κίνηση και κινούμαι στην αριστερή ως πιο γρήγορη λωρίδα με 100-110 περίπου. Μπροστά μου αυτοκίνητα. Δεξιά μου επίσης.
    Και στους καθρέφτες για να διακρίνεις κάποιον οτι έρχεται έτσι τον βλέπεις τα τελευταία δευτερόλεπτα όταν έχει φτάσει σε λιγότερο από 30μέτρα κοντά σου εκτός αν έχετε βιονικό μάτι και με τους καθρέφτες σας βράδυ μπορείτε να διακρίνετε τον επικίνδυνο οδηγό από τα 500μέτρα.

    Να κάνω σφήνες δικάβαλος μπροστά μου ανοίγοντας το γκάζι με 140-150 βράδυ, όχι δε θα το κάνω ποτέ. Σχεδόν πάντα το αποφεύγω και μονοκάβαλος.

    Επομένως μοναδική περίπτωση ήταν να με σηκώσει κάθετα ελικόπτερο ή να περιμένει ο γαμήδης να κόψουμε δεξιά όταν βρούμε χώρο.

  4. #64
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Να ξαναγράψω ορισμένα πράγματα.
    Είμαι δικάβαλος σε έναν Κηφισσό καθημερινή 21:30 το βράδυ που έχει μια σχετική κίνηση και κινούμαι στην αριστερή ως πιο γρήγορη λωρίδα με 100-110 περίπου. Μπροστά μου αυτοκίνητα. Δεξιά μου επίσης.
    Και στους καθρέφτες για να διακρίνεις κάποιον οτι έρχεται έτσι τον βλέπεις τα τελευταία δευτερόλεπτα όταν έχει φτάσει σε λιγότερο από 30μέτρα κοντά σου εκτός αν έχετε βιονικό μάτι και με τους καθρέφτες σας βράδυ μπορείτε να διακρίνετε τον επικίνδυνο οδηγό από τα 500μέτρα.

    Να κάνω σφήνες δικάβαλος μπροστά μου ανοίγοντας το γκάζι με 140-150 βράδυ, όχι δε θα το κάνω ποτέ. Σχεδόν πάντα το αποφεύγω και μονοκάβαλος.

    Επομένως μοναδική περίπτωση ήταν να με σηκώσει κάθετα ελικόπτερο ή να περιμένει ο γαμήδης να κόψουμε δεξιά όταν βρούμε χώρο.
    1. Nα αποφεύγεις τον Κηφισό αν πηγαινεις τόσο σιγά (πολλώ δε μάλλον νύχτα).
    2. Τι κακό έχει αν κάνεις σφηνα με 140;
    3. Αν μπορείς απο τα 110 να ανοιξεις στιγμιαία σε 140-150, μου πουλάς τη μηχανάκι σου;
    4. Για το bold : ξέρεις πόσοι μακαρίτες έλεγαν κάτι τέτοια; Οι υπαίτιοι - αν τους βρήκαν ποτέ, τη γλύτωσαν με καταδίκη με αναστολή.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    820
    Εχω ακουσει παντως περιπτωσεις που εισαγγελεας δεχτηκε βιντεο (οχι απο καμερες κυκλοφοριας κτλ) ως αποδεικτικο.
    Βεβαια δε το παιρνουμε και κανονα,αλλα πραγματικα ενας νομος αλα ρωσσια θα εσωζε πολυ κοσμο.

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    σε δρομους σαν τον κηφισσο το ματι πρεπει να κοιταει πιο πολυ τους καθρεφτες παρα μπροστα

  7. #67
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Τώρα σοβαρά θα παίξουμε την κολοκυθιά για την ταχύτητα με την οποία μπορούσα να πάω εκείνη τη στιγμή της ημέρας με τη δεδομένη κίνηση?

    με 70-80 πήγαινε η μεσαία.
    με 100-110 η αριστερή και επέλεξα την αριστερή χωρίς σφήνες.

    Το κακό με τη σφήνα στις 9 το βράδυ είναι οτι αρκετοί γυρνάνε από 12ωρα δουλειάς και τους φεύγουν τα τιμόνια γιατί δε βλέπουν λόγω νύχτας και κούρασης αν ένας με μηχανή θα χωθεί δεξιά τους οπότε υπάρχει το ενδεχόμενο να σε κλείσουν. Σε αυτές τις περιπτώσεις κάνω διήθηση προσαρμόζοντας την ταχύτητά μου ώστε η λωρίδα στα αριστερά να πηγαίνει εναλλάξ στο ύψος μου με τη λωρίδα στα δεξιά.

    Το Versys μια χαρά ανοίγει από τα 110 στα 140 ακόμα και δικάβαλο.

    Ναι προφανώς το bold δεν είναι υλοποιήσιμο από τη γενικότερη οδηγική παιδεία μας αλλά είναι και το μοναδικά αποδεκτό αν θέλουμε να λέμε οτι υπάρχει ελπίδα.

  8. #68
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Εχω ακουσει παντως περιπτωσεις που εισαγγελεας δεχτηκε βιντεο (οχι απο καμερες κυκλοφοριας κτλ) ως αποδεικτικο.
    ....
    Οι Εισαγγελείς δεν είναι σε θέση να δεχτούν ή να απορρίψουν αποδεικτικά στοιχεία.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Έφτασα μετά από πολλά χρόνια να καταλάβω ότι
    στο κόζμο αυτό υπάρχουν και κακοί άνθρωποι
    από τους οποίους πρέπει να φεύγεις όσο μπορείς πιο μακριά
    (και να κάνεις και την προσευχή σου να μην τους συναντήσεις ούτε κατά λάθος)
    Κάποιος μοτοσυκλετιστής, όχι πολλά χρόνια πριν, πλήρωσε μια κουβέντα με χέρια και πόδια.


    υγ
    τα πιο πολλά τραγικά δυστυχήματα, αυτά που αδυνατείς να καταλάβεις πως έγινε τέτοιο κακό,
    τα προκάλεσαν ανθρώπινα σκουπίδια. Αλήτες δηλαδή.
    Υπάρχουν άνθρωποι,στους οποίους ο εγκέφαλος χρειάζεται για αφόδευση και ούρηση
    Προσοχή λοιπόν και αφήστε τις παλληκαριές,γιατί όταν βγουν τα στιλέτα και τα όπλα,εκεί τελειώνουν όλα

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    εσύ δεν συμφώνησες ότι η βία είναι κακό πράμα και άμα κάποιος πάει να σε χτυπήσει, να μην αντιδράσεις;

    Μη με ρωτάς εμένα, εσύ είσαι, ή τον παριστάνεις;



    μια χαρά τα λαμβάνουν υπ'όψη
    E, λοιπόν η απορία μου λύθηκε για σένα ... δεν θα σε ξαναρωτήσω

    Kαι με το ρίσκο να είσαι όσο χαζός φαίνεσαι από τiς απαντήσεις σου ... απλά διάβασε πάλι την απάντηση μου και την απάντηση σου και δες λίγο πόσο μπουζούκι είναι ο τροχονόμος...
    Last one from me...
    Τελευταία τροποποίηση από stynikop; 16/05/2016 στις 18:27. Αιτία: orthografia

  11. #71
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Σεμνά με εκατέρωθεν χαρακτηρισμούς.

  12. #72
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Μεγάλη προσοχή με τον κάθε τρελάρα που είναι στον δρόμο και ειδικά σε τέτοια πίεση που είναι όλος ο κόσμος θέλει προσοχή ακόμα για να παραμείνεις ψύχραιμος. Όλοι έχουν να διηγηθούν τρομακτικές ιστορίες από τον δρόμο αλλά να με κυνηγήσει κάποιος για να με χτυπήσει με το αυτοκίνητο δεν που έχει τύχει ακόμη.
    Δυστυχώς αν ξέραμε ότι το σύστημα δικαιοσύνης λειτουργούσε (και άμεσα) κανένας μας δε θα έμπαινε στον κόπο να σκεφτεί "βρωμικους" τρόπους για να πάρει το αίμα του πίσω. Όλοι μας καταβαθος γίνομαστε έξαλλοι γιατί ξέρουμε οτι οποιοδήποτε μπορεί να κάνει την μαλακία του χωρίς καμία συνέπεια.

    Εδώ Αγγλία πάντως σχεδον το 70% των μοτοσικλετιστών είναι με κάμερα στο κράνος. Αλήθεια δε καταλαβαίνω γιατί να μην μπορεί να είναι αποδεικτικό στοιχείο το βίντεο που τραβάς πάνω στην μηχανή σου? Αν βάλω στην εισοδο του σπιτιού μου είναι παράνομη και αυτή εαν βλέπει τον δρόμο ας πούμε ?

  13. #73
    Αν έχεις προσέξει, τα μαγαζιά που έχουν κάμερες υποχρεούνται να αναγράφουν ότι βιντεοσκοπούν. Φαντάζομαι ότι κάποια άδεια θα έχουν.
    Σε πόσα σπίτια το έχεις δει σε σχετική πινακίδα; Μάλλον σε κανένα.

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Ο δρομος ειναι μια καθημερινη μαχη για επιβιωση.
    Κοιτα απλα να προλαμβανεις και να γλυτωνεις οσα μπορεις.
    Οσα δεν μπορεις....that's life
    Απλα τα πραγματα.

    Ψυχραιμια και ο καθενας τον δρομο του.

  15. #75
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Στην Ελλάδα θεωρητικά απαγορεύεται η βιντεοσκόπηση δημόσιων χώρων εκτός αν υπάρχει άδεια από εισαγγελία όπως βέβαια και στους ιδιωτικούς χώρους που συναθροίζονται άνθρωποι θα πρέπει να υπάρχει άδεια.
    Άλλο βέβαια που πλέον ο κάθενας βάζει μια κάμερα όπου γουστάρει.

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλαδή παίζει να το έχει αγοράσει κάποιος????
    από hidefnick στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2013, 20:22
  2. ποια ηταν η ποιο αστεια εμπειρια σας
    από EVI στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2008, 12:49
  3. Ποιά ήταν η ταινία μωρέ...;
    από DirtRider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 18:56
  4. Ποιά ήταν ΑΥΤΗ με το Ζ ????
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 21:36
  5. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF