Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 93

Θέμα: Έχει προσπαθήσει κάποιος να σας ρίξει; Ποιά ήταν η αντίδρασή σας;

  1. #76
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ΚΑΠΟΙΑ βίντεο γίνονται δεκτά. Αυτά που τραβάνε οι κάμερες αττικής οδού και όσες διαχείρισης κυκλοφορίας λειτουργούν. Αλλά αυτά τα ζητάει η τροχαία, όταν υπάρχουν και τα βάζει στην δικογραφία.
    Γινονται δεκτα αυτα που με εισαγγελικη εντολη (εγγραφη) ερχονται και τα αντιγραφουνε αρμοδια οργανα.

  2. #77
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Στην Ελλάδα θεωρητικά απαγορεύεται η βιντεοσκόπηση δημόσιων χώρων εκτός αν υπάρχει άδεια από εισαγγελία όπως βέβαια και στους ιδιωτικούς χώρους που συναθροίζονται άνθρωποι θα πρέπει να υπάρχει άδεια.
    Άλλο βέβαια που πλέον ο κάθενας βάζει μια κάμερα όπου γουστάρει.
    Ουσιαστικα δεν απαγορευεται η βιντεοσκοπιση,αλλα η χρηση του υλικου.Φυσικα αν σε βιντεοσκοπει η σε φωτογραφιζει καποιος και τον ενημερωσεις οτι δεν θελεις,ειναι υποχρεωμενος να σταματησει.

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι πολλα (χοντρα) τροχαια ατυχηματα/δυστυχηματα σε χωρες με "τσαμπουκαληδες" οδηγους (μεσα σ αυτες κ η Ελλαδα) γινονται δυστυχως μόνο απο εγωισμο.
    Ο μεν, παρολο που βλεπει τον δε να ερχεται καταπανω του δεν κοβει ταχυτητα/αλλαζει πορεια γιατι εχει προτεραιοτητα και δεν ανεχεται να την χασει, ο δε, παρολο που ξερει οτι κανει μαλακια δεν κοβει ουτε αυτος ταχυτητα κι ουτε αλλαζει πορεια γιατι θεωρει τον εαυτο του τιμοναρα, το όχημά του τουμπανο, μη μας πουν και κοτες κανοντας πισω τελευταια στιγμη..
    Προσωπικα θεωρω οτι η αριστερη λωριδα ειναι για προσπερασεις. Μόνο. Φυσικα και την χρησιμοποιω αλλά οταν τσουλαω πανω της νιωθω οτι κακως βρισκομαι κει· καταχρηστικα· ειμαι βαρος· δε νιωθω πολυ ανετα. Και για αυτο ειμαι ετοιμος, με το παραμικρο, με την υπονοια και μόνο να ξεκουμπιστω απ αυτο το αβολο για μενα μερος και να γυρισω στην κανονικοτητα της μεσαιας ή τις χαμηλες ταχυτητες της δεξιας λωριδας.

  4. #79
    Comandante Bananas Το avatar του/της christoi
    Εγγραφή
    06/08/2012
    Μηνύματα
    85
    Αν παρουσιάσεις 30"x30fps = 300 φωτογραφίες (άντε να κόψουμε τα 2/3 γιατί δείχνουν αυτονόητη συνέχεια) στο δικαστικό όργανο, γίνονται δεκτές ή και οι φωτογραφίες καλύπτονται από τον νόμο που παρατέθηκε;

  5. #80
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    Το να ανταπαντάς όμως αποκαλώντας τον "ανίδεο" και "σπασίκλα", είναι ΣΙΓΟΥΡΑ μία μέθοδος η οποία θα σου εξασφαλίσει το να μην ακολουθήσει ο άλλος την ίδια ανοιχτόχερη προσέγγιση στο μέλλον...
    ανοιχτόχερη προσέγγιση το να λες τον άλλο άσχετο και απόλυτο; αντίστοιχα σε αντιμετώπισα και γω, σε είπα ανίδεο και σπασίκλα, δεν βλέπω γιατί εσύ να ενοχλείσαι ενώ εγώ να πω και ευχαριστώ

    και ξαναλέω, το τι είναι γραμμένο στα χαρτιά και το τι κάνουν τελικά στα δικαστήρια, δεν έχει καμία μα καμία σχέση, οπότε όσα άρθα, διατάγματα, κείμενα, νόμους και εφημερίδες να παστάρεις, μηδέν εις το πηλίκο
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  6. #81
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Νομίζω ότι φτάνει με τις κοκορομαχίες. Εξάλλου δεν έχουν κανένα ενδιαφέρον και καμία ουσία.

  7. #82

  8. #83
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος
    Ωραιος ο παιχτης

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Πολλά like στον μάγκα

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Καλά εντάξει σε τέτοια περίπτωση του πατάς το κεφάλι κάτω μέχρι να χυθούν τα σκ@τά από μέσα.

  11. #86
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Όταν κάποιος είναι τόσο "μλκας" ώστε να προσπαθεί επίτηδες να σε στείλει, τότε δε ξέρεις πόσο "μλκας" είναι και μέχρι που μπορεί να το φτάσει.
    Οπότε, εκτός και αν είσαι διατεθειμένος να το φτάσεις στο άκρο (καλό θα ήταν για εσένα να μην είσαι ), δε σταματάς, εξαφανίζεσαι και το ξεχνάς.

    Εκ των υστέρων, να τον βρεις μόνος σου και να δράσεις, ισχύει το ίδιο : δε ξέρεις τί/ποιός/πού, αν δεν είσαι για το άκρο, ξέχνα το.
    Εκ των υστέρων, να πας νομικά, τα λεφτά σου θα χάσεις και μόνο.

    Γενικά, δυστυχώς η άποψή μου και εμένα είναι "ξέχασέ το και προχώρα" .

    "μλκας" = μεθυσμένος, ναρκωμένος, και τα δύο μαζί, εγκληματίας κανονικός, εγκληματίας σε εισαγωγικά, με πολιτικά/οικονομικά κονέ του ύψους κάνω ότι γουστάρω και τη σκαπουλάρω (άντε ρε που γίνονται αυτά στην ελλάδα ) και άλλα τέτοια παρόμοια...

    Δυστυχώς...
    Ξέρω από βέσπα!

  12. #87
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	no violence.jpg 
Προβολές:	273 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	359151

  13. #88
    Μου έχει τύχει.

    Χωρίς καμιά αμφιβολία θέλησε επίτηδες να με πετάξει κάτω. Σταματήσαμε για να πλακωθούμε. Κατεβαίνει ένας τύπος βαρέων βαρών και βάλε. Εγώ, κατηγορίας ελαφρών, μη σου πω μύγας. Ευτυχώς ήταν τόση η υπερτροφία των μυών που εμπόδιζαν την αιμάτωση του εγκεφάλου και ήταν κλινικά ηλίθιος.
    Τόσο ηλίθιος, που ενώ ερχόταν με φόρα προς το μέρος μου, όταν του είπα "μισό να βγάλω το κράνος" εκείνος... σταμάτησε.

    Το πιο αστείο είναι η απάντηση των μπάτσων έξω από τη βουλή όταν τους είπα -τρέμοντας- ότι μπορεί και να έχω σκοτώσει κάποιον λίγο παρακάτω... "Δεν ασχολούμαστε εμείς με τέτοια. Στην Ομόνοια έχει ζητάδες. Πες το σ' αυτούς!"

    Ακόμα αναρωτιέμαι αν κατάλαβαν τι τους είπα.

    Για την ιστορία, δεν τον σκότωσα τον τύπο.
    Think faster than you ride

  14. #89
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Το πιο αστείο είναι η απάντηση των μπάτσων έξω από τη βουλή όταν τους είπα -τρέμοντας- ότι μπορεί και να έχω σκοτώσει κάποιον λίγο παρακάτω... "Δεν ασχολούμαστε εμείς με τέτοια. Στην Ομόνοια έχει ζητάδες. Πες το σ' αυτούς!"

    Ακόμα αναρωτιέμαι αν κατάλαβαν τι τους είπα.
    κατάλαβαν, αλλά σιγά μη μπλέξουν... άσε να ασχοληθούν άλλοι.
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  15. #90
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    παντως σε χωρες του πρώην ανατολικού μπλοκ αν δεν εχει καμερα το αμαξι δεν στο ασφαλίζουν.

    οσο για το θεμα.
    οπως και να εχει πρεπει να βελτιωθούμε στο να κραταμε την ψυχραιμία μας, να διαβάζουμε τους μαλακες απο μακρυα και να τους αποφεύγουμε.

    ομως επιλογές υπαρχουν αλλα το να το παιξεις τσαμπουκας επιτόπου δεν εχω δει να βοηθήσει πουθενά και κανενα.

    -εχεις (οχι προσωπικά, γενικά) τα @@ να γινουμε τεξας? βγαλε το κουμπουρι και φατον κατευθείαν για να γλυτώσεις και τους υπολοίπους απο τον μαλακα
    -κάνεις για μαφιόζος? παρακουλουθησε σπιτι, οικογενια, κτλπ κτλπ

    και τωρα τα πιο εκλογικευμενα
    -κατεγραψε το με καμερα πανε σε δικηγόρο και καντε μήνυση για απειλή της ζωής και της περιουσίας σου
    -κανε δεξια και παρε επιτόπου την αστυνομία και πες ο ταδε ειναι εκει και παει επικίνδυνα
    -δωσε τοπο στην οργη και ξέχασε τον μαλάκα υπάρχουν πολλοί και ελατε να τα γράφουμε εδω να ξεσπάμε..

    οπως και να εχει παντως η ασφάλεια μας ειναι πανω απο ολα και οταν φευγει η αρχική οργη υπερισχύει η λογικη , γιαυτο και φοραμε κρανος πχ γιατι εχουμε λογικη

    το θεμα ειναι να εκπαιδευσουμε τους εαυτους μας να μην ειμαστε θηρία.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλαδή παίζει να το έχει αγοράσει κάποιος????
    από hidefnick στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2013, 19:22
  2. ποια ηταν η ποιο αστεια εμπειρια σας
    από EVI στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2008, 11:49
  3. Ποιά ήταν η ταινία μωρέ...;
    από DirtRider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 17:56
  4. Ποιά ήταν ΑΥΤΗ με το Ζ ????
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 20:36
  5. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 20:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF