Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 93 από 93

Θέμα: Έχει προσπαθήσει κάποιος να σας ρίξει; Ποιά ήταν η αντίδρασή σας;

  1. #91
    Scientist Το avatar του/της herc89
    Εγγραφή
    13/04/2013
    Μηνύματα
    32
    https://www.youtube.com/watch?v=HmmJzRGisLA

    Η ψυχραιμία σώζει γενικά...!
    It’s not what you ride, it’s your attitude that it counts.

  2. #92
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από herc89 Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=HmmJzRGisLA

    Η ψυχραιμία σώζει γενικά...!

    Μου αρέσει που τον ξαπλώνει κάτω και μετά πιάνουν την κουβέντα
    Η άποψη μου είναι ότι εκεί έξω στους δρόμους κυκλοφορούν τα παντα..καθημερινά ο καθένας μας δίνει τον δικό του αγώνα για να φτάσει το βράδυ σώος σπίτι του.
    Πόσο μάλλον εμείς που κινούμαστε στους δύο τροχούς και ήμαστε 1000φορες πιό εκτεθειμένοι.
    Δεν αξίζει να τσακώνεσαι κ να παίζεις ξύλο,γιατί στο τέλος μαλάκας βγαινεις.
    Σας το λέει άνθρωπος πολύ οξύθυμος, αν και κοπέλα έχω παίξει ξύλο,έχω πάει και αυτοφωρο και όλα αυτά για το τίποτα.
    Γιατί δεν αντεχα την αδικία, δεν μπορούσα να βλέπω ο καθένας να κάνει ότι γουσταρει κ να ζητάει κ τα ρέστα.
    Εδώ κ 2 χρόνια έχω ηρεμήσει πολύ και αν τύχει κανένα περίεργο προσπαθώ να το πάρω όσο περισσότερο γίνεται στην πλάκα.
    Ηρεμία παιδιά όσο γίνεται, ο κόσμος έχει τρελαθεί με όλα όσα συμβαίνουν και ξεσπάνε στον δρόμο πίσω από ενα τιμόνι.
    Και μην ξεχνάτε ότι εμείς ήμαστε στην προκειμένη περίπτωση σε μειονεκτική θέση και όχι αυτοί
    ..
    Αυτοί είναι μέσα στα κουτιά τους, ενώ εμείς εκτεθειμένη...
    Πριν αντιδράσεις σκεψου διπλά τι πας να κάνεις
    Αποψη μου και φιλικά πάντα χωρίς να θέλω να διαφώνησω με κανέναν...και χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν

  3. #93
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2016
    Μηνύματα
    5
    Νομίζω οτι πάνω απ'όλα πρέπει να διατηρούμε την ψυχραιμία μας.οδηγώ δίκυκλο περί τη μιάμιση δεκαετία, σκηνικά σαν αυτά αρκετά, ένα όμως μου έβαλε μυαλό και μου έμαθε ότι εκεί έξω είμαι μόνος. 23ων ετών τότε (2005) γύριζα από τη Βάρκιζα μετά από 12 ώρες εργασίας,
    Στη Λεωφ. Βουλιαγμένης μου κολλάει ένα Porche Cayenne πριν την έξοδο Αργυρούπολης, και μάλιστα ήταν στο πισω μισο του ΧΤ μου.καγκουρας στο full και επιθετικός στην οδήγηση τότε τον κερασα - στολισα με ολα τα καλουδια, αφου άνοιξα γκάζι μιας και δεν υπήρχε αλλος τρόπος αποφυγής. Σταματάω μετά απο λίγο και βγαζω κράνος να παρω ανάσες και να ηρεμήσω, έρχεται λοιπόν ο μάγκας, ανοίγει το παράθυρο και μου λεει "ρε τσογλανι, ξέρεις ποιος είμαι εγώ; θα φοβασαι να πας στο σπιτι σου" (συνοδευοταν και από εισαγόμενη γυνή αγνώστων και αμφιλεγομενων ηθών). Αδρεναλίνη full, και νεύρα τσίτα, προχωράω 2 μέτρα και Ρίχνω το κράνος στο παρμπρίζ...Μιλάμε έκανα μεγάλη μ@λ@κι@, αρχίζει μια κούρσα τρελή και όποτε με έφτανε έκοβε απότομα το τιμόνι για να με ρίξει, εγω απο την άλλη έκανα ελιγμούς και χρησιμοποιούσα τα αλλά αυτοκίνητα ως ασπίδα και τα μπινελίκια έφευγαν στο φουλ......Μέχρι που ο μάγκας αρχισε να κραδαίνει ενα πιστόλι και να με απειλεί. ΑΣΠΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ,το βουλωσα και επικεντρώθηκα στο δρόμο.ακόμα και τώρα που γράφω εχω τσιτωσει...
    Στην είσοδο Ηλιουπόλεως κόβω δεξιά και παρκάρω εξω απο το αστυνομικό τμήμα και μπαίνω μέσα, ο τύπος συνέχισε ευθεία και έκανα καταγγελία επι τόπου, οι αστυνομικοί ενημερώθηκαν αμέσως οτι οπλοφορεί αλλά δεν έγινε απολύτως τίποτα λόγω του παρουσιαστικού μου (καφρομεταλλοκαγκουρας με τρίχες και λιωμένα ρουχα), μόλις αρχισαν να με εμπαίζουν σηκωθηκα κι έφυγα....Παίζει να χεστηκανε κι'όλας από την περιγραφή..
    Αν έκανα τον μλκ δεν θα περνούσα αυτό που πέρασα,
    Βέβαια ίσως έγινε για καλό, πάντως απο Αργυρούπολη μέχρι Ηλιούπολη έμοιαζε 200χλμ απόσταση.
    Ψυχραιμία πραότητα και μυαλό, δεν ξέρεις ποτέ που θα πέσεις και που θα μπλέξεις.

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλαδή παίζει να το έχει αγοράσει κάποιος????
    από hidefnick στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2013, 20:22
  2. ποια ηταν η ποιο αστεια εμπειρια σας
    από EVI στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2008, 12:49
  3. Ποιά ήταν η ταινία μωρέ...;
    από DirtRider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 18:56
  4. Ποιά ήταν ΑΥΤΗ με το Ζ ????
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 21:36
  5. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF