Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 237

Θέμα: Εντυπώσεις 1ης διεθνούς σιδερόκωλης στην ορεινή Βουλγαρία - Μάης 2016

  1. #16
    γυρισα στην βαση μου,χθες στις 11,30 το βραδυ,απολογισμος 2,000χλμ.
    ενα υπεροχο ΠΣΚ στην υπαιθρο της βουλγαριας με φανταστικα τοπια,διαδρομες και φανταστικη παρεα με παλιους καλους φιλους και καινουργιους.
    στον γυρισμο μου εφυγε η ασφαλεια της αλυσιδας,ειχα μαζι μου αλλη και την εβαλα,ή οποία μου έφυγε καί αυτή και επειτα συνεχισα κανονικα χωρις προβλημα και
    χωρις ασφαλεια αλυσιδας
    μετα τα τεμπη ειδα τον pektis να σπρωχνει το vfr στην ΛΕΑ,σταματησα και μου ειπε οτι περιμενει την οδικη (μαλλον καμενα πηνια),ηθελα να το κοιταξω και γω μπας και ηταν
    κατι αλλο και μπορουσα να το φτιαξω ωστε να συνεχισει...αλλα ηρθε η οδικη βοηθεια της εθνικης οδου και επειδη ημουν χωρις πινακιδα (την συγκεκριμενη στιγμη και αμεσως μετα τα διοδια),μου ειπε ο τζαννης να φυγω μην εχουμε προβληματα και εφυγα.
    ελπιζω να πηγαν ολα καλα για τον τζαννη και να γυρισε πισω με ασφαλεια,τον σκεφτομαι συνεχεια απο χθες,δεν εχω μαθει να αφηνω καποιον στον δρομο με προβλημα και
    ανησηχω αν ολα πηγαν καλα και αν γυρισε πισω με ασφαλεια.
    αν ξερει καποιος κατι γι αυτο ας μας ενημερωσει...

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Για τις διαδρομές που κάναμε boys, ο "ηθικός αυτουργός" είναι ο matpat. Πέρσυ που ανέβηκα Ρουμανία του χα ζητήσει να μου πει πληροφορίες για κάποια μέρη, και μου πρότεινε μεταξύ άλλων, να κάνω την διάσχιση της Ροδόπης από την μεριά της Βουλγαρίας. Δεν είχαμε χρόνο να την κάνουμε με το κορίτσι και μου είχε μείνει που λέμε.

    Ετσι μου ρθε η ιδέα να ανέβουμε μια καταδρομική αλλά με παρέα. Και την βόλτα την ήθελα ανοιχτή, να ρθει κόσμος, να ταξιδέψουμε παρέα, να ρθουν και παιδιά που δεν εχουν ξαναβγει έξω να κολλήσουν το μικρόβιο, να κάνουμε χαβαλέ και να περάσουμε καλά. Χαίρομαι που η βόλτα άρεσε σε όλους, να πω την αλήθεια ούτε γω περίμενα ότι θα είναι τόσο όμορφα.
    Και οι φωτογραφίες όσο και να παλεύουν να παγώσουν το τώρα, δεν το καταφέρνουν, δεν μπορούν να περιγράψουν τα αρώματα και τις μυρωδιές, τ' αεράκι στο κράνος, το ξάφνιασμα των ματιών στο άγνωστο και στο ωραίο, είναι αδύνατο να "παγώσουν" την λαχτάρα, την αδρεναλίνη, τον θαυμαστό, την κούραση, το γέλιο, το συναίσθημα είναι τώρα, μετά δεν υπάρχει, πάει χάνεται, μένει μόνο μια γλυκιά ανάμνηση.

    Αυτές οι δυο μέρες ήταν πολύ "γεμάτες", οδηγήσαμε σε μέρη ονειρικά, σε μέρη που κάθε μοτοσυκλετιστής ονειρεύεται και όμως είναι δίπλα μας, μόλις 14 διόδια δρόμος .




    ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ
    Τι boxer και v2, γιαπωνέζικα και ευρωπαϊκά, ιταλικά και γερμανικά, ον/οφφ και τούρινγκ, άσε ρε φίλε, άμα το γουστάρεις το ταξιδι σε δύο ρόδες, ξέχνα επιδόσεις, δυναμομετρήσεις, τεχνικά χαρακτηριστικά, πάρε ενα σάκο με τα βασικά και ξεκίνα με την μοτοσυκλέτα σου, μικρή, μεγάλη δεν έχει σημασία, τα βουνά είναι εκεί και σε περιμένουν. Αααα και κάντο τώρα, μην το αφήνεις για αύριο, ξέρεις γιατί.


    Σας ευχαριστώ όλους για την υπέροχη παρέα, ευχαριστώ και τα παιδιά που κάνανε δουλειά για την οργάνωση της βόλτας αλλά δεν μπόρεσαν να έρθουν. Να μαστε καλά, την υγειά μας να χουμε, και με το καλό να ξαναταξιδέψουμε μαζί.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_3089 moto.gr.jpg 
Προβολές:	367 
Μέγεθος:	84,3 KB 
ID:	358729

  3. #18
    "Χωματερο" Μελος Το avatar του/της XLGeorge
    Εγγραφή
    07/03/2012
    Μηνύματα
    193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christof40 Προβολή μηνύματος
    γυρισα στην βαση μου,χθες στις 11,30 το βραδυ,απολογισμος 2,000χλμ.
    μετα τα τεμπη ειδα τον pektis να σπρωχνει το vfr στην ΛΕΑ,σταματησα και μου ειπε οτι περιμενει την οδικη (μαλλον καμενα πηνια),ηθελα να το κοιταξω και γω μπας και ηταν κατι αλλο και μπορουσα να το φτιαξω ωστε να συνεχισει...αλλα ηρθε η οδικη βοηθεια της εθνικης οδου και επειδη ημουν χωρις πινακιδα (την συγκεκριμενη στιγμη και αμεσως μετα τα διοδια),μου ειπε ο τζαννης να φυγω μην εχουμε προβληματα και εφυγα.
    ελπιζω να πηγαν ολα καλα για τον τζαννη και να γυρισε πισω με ασφαλεια,τον σκεφτομαι συνεχεια απο χθες,δεν εχω μαθει να αφηνω καποιον στον δρομο με προβλημα και ανησηχω αν ολα πηγαν καλα και αν γυρισε πισω με ασφαλεια.
    αν ξερει καποιος κατι γι αυτο ας μας ενημερωσει...
    Ε οχι παλι ρε παιδια μ'αυτα τα πηνια των VFR και ειχαμε σχετικη κουβεντα με τον Τζανη στη Βουλγαρια και τον ρωτησα "Εχεις κανει κατι για τα πηνια μιας και μολις εχεις περασει τα 50000χμ?" αλλα μου ειπε οτι ο προηγουμενος ιδιοκτητης ειχε κανει τα περισοτερα χιλιομετρα σε ταξιδια (δηλ. οχι σε ψηλες θερμοκρασιες μοτερ με το βεντιλατερ στην πολη) οποτε λογικα θα κραταγανε περισοτερο. Υποψιαζομαι οτι αυτο ητανε Χριστοφορε με τα χιλιομετρα πουχει κανει το μηχανακι καθως ειναι και το μονο που βγαζει (και πολυ σπανια και καποια μονο VTEC και ανορθωτη). Η μονη λυση για να συνεχισει κανεις ειναι να αποσυνδεθουν οι φισες των φωτων αν ειναι μερα και να γινει ανταλλαγη μπαταριας με αλλο μηχανακι (του Τρανσαλπ κανει απο διαστασεις καθως ειναι ΥΤΖ12), εχει γυρισει ετσι VFR με καμενα πηνια απο βορεια Ιταλια στην Αθηνα.

    Τζανη, γραψε δυο κουβεντες ρε φιλε για το τι εγινε, ελπιζω παντως αυτο το ατυχο συμβαν στο τελος να μη σου χαλασε τη γευση του υπεροχου ταξιδιου που καναμε.
    Τελευταία τροποποίηση από XLGeorge; 02/06/2016 στις 11:33.
    " the PouroDuro spirit "

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    10/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Σχετικά με τον Τζανή (pektis) και για να μην ανησυχείτε, έφτασε με μία ... σχετική ταλαιπωρία στην Αθήνα μαζί με τα .... φαντάσματα (ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ). Περισσότερα στη συνέχεια!!

    Να μου πείτε πού βλέπετε παπαρούνες στο λιβάδι. Και ρωτάω γιατί κάποιος .... έβλεπε.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20160515_151454.jpg 
Προβολές:	354 
Μέγεθος:	102,1 KB 
ID:	358731

    Εγώ βλέπω μία κάπου κάτω. Ας μας δείξει που είναι οι ..... παπαρούνες.
    Τελευταία τροποποίηση από TimosV; 16/05/2016 στις 12:47.

  5. #20
    Όλα καλά ευτυχώς.
    Τζανή στη ματιάξαμε ρε φίλε. Τόσο μπάνισμα έφαγε.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1384.jpg 
Προβολές:	351 
Μέγεθος:	98,6 KB 
ID:	358732
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της kyo
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    296
    ολα ηταν υπεροχα.χαιρομαι πολυ για τους καινουργιους φιλους που εκανα.αλλα ρε παιδια μου δημιουργησατε θεμα.απο την στιγμη που εσβησα το μηχανακι το μονο που σκεφτομαι ειναι ποτε θα ξαναφυγω.παει αυτο ηταν μαλλον κολησα!! ευχομαι να βολταρουμε συντομα και ποιο μακρια την επομενη φορα

  7. #22
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.801
    Για σας και απο εμενα...!
    Η παρεα ηταν super και περασαμε ολοι πολυ ωραια...
    Ηξερα μονο τον kordix και ελαχιστα τον kyo...
    O TimosV είναι παλια ιστορια
    Ευχαριστω παρα πολυ τον kordix που με επεισε να ακολουθησω και δεν το μετανιωσα καθολου.
    Τα τοπια που εχει η Βουλγαρια απλά δεν τα χωράει ο νους... Το επαρχιακο δίκτυο, αν εξαιρεσες κάποια χωριά, ηταν πολυ καλο και το ευχαριστηθήκαμε...(τουλάχιστον εγώ, με τον ΓιώργοΧL!)
    Η επιστροφή μου, ειχε εκπλήξεις...
    Ως πρώην κατοχος gsf600, η αληθεια ειναι, οτι δεν εχω συνηθισει απο τετοια σκηνικα
    Στο γυρισμο, μετα τα Τεμπη, επειδη ειχε σταματησει η βροχη, σταματαω, να βγαλω τα αδιαβροχα...
    Ανοιγω διακοπτη να ξεκινησω, αλλά τίποτα...ούτε μίζα δεν ειχε δύναμη να γυρίσει...
    Περνάει το φορτιγάκι της εθνικής& μου λενε, δεν ειναι τιποτα, απο μπαταρια θα εμεινες...
    Βαζω μπροστα με καλωδια και ξεκιναω για σερυ ταξιδι Αθηνα...
    Μην τα πολυλογώ, πήρε και 2ρη φορά μπροστα με καλώδια(να'ναι καλα ο ανθρωπος) από την βοηθεια του βενζινά, λίγο πιο έξω από την Λαμια.
    Συνεχόμενα χωρίς στάση φτάνω Αθήνα, όπου έσβησε και δεν ξαναπήρε...
    Η συνέχεια απο τον γιατρό του συνεργείου σε λίγες ώρες...(φοβάμαι τι θα με περιμένει...)

    ΥΓ: Ρε XLGeorge...τι το μελεταγες ρε παιδακι μου???
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  8. #23
    Την πρώτη μέρα παρά την βαρετή εθνική όλοι ορεξάτοι αφήναμε πίσω το ελληνικό τοπίο ανηφορίζοντας προς τα σύνορα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1263.jpg 
Προβολές:	340 
Μέγεθος:	67,3 KB 
ID:	358733

    Α και συ φυσιολάτρης; "λέει ο Τζανής". Που να' ξερε τι θα περνούσε σαν σκούπα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1269.jpg 
Προβολές:	339 
Μέγεθος:	58,8 KB 
ID:	358734

    Πρώτη ξενέρα, τα σύνορα κλειστά. Τελικά ήταν για καλό, ευκαιρία να γνωριστούμε. Καθώς και να γνωρίσουν οι νότιοι τα γκατζολόπτερά μας.
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  9. #24
    Ακούμε καμπάνες, το πλήθος κραυγάζει. Γιορτάζουμε μάλλον την πρώτη φορά που κολλάει το σύστημα ελέγχου και έτυχε σ'εμάς.
    Φύγαμε
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1272.jpg 
Προβολές:	340 
Μέγεθος:	102,9 KB 
ID:	358736

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1273.jpg 
Προβολές:	338 
Μέγεθος:	104,2 KB 
ID:	358737

    Το πάρτυ ξεκινάει
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1276.jpg 
Προβολές:	340 
Μέγεθος:	103,9 KB 
ID:	358738
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  10. #25
    Λίγη φύση αργότερα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1277.jpg 
Προβολές:	338 
Μέγεθος:	69,0 KB 
ID:	358739
    και 35 χιλιόμετρα επαρχιακό στροφιλίκι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1280.jpg 
Προβολές:	337 
Μέγεθος:	98,3 KB 
ID:	358741
    έχει φύγει τελείως η εθνικίλα από πάνω μας.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1279.jpg 
Προβολές:	338 
Μέγεθος:	102,8 KB 
ID:	358740
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  11. #26
    Χωριουδάκια, ποταμάκια
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1281.jpg 
Προβολές:	331 
Μέγεθος:	103,7 KB 
ID:	358742
    χαιρόμαστε την φύση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1282.jpg 
Προβολές:	330 
Μέγεθος:	104,2 KB 
ID:	358743

    Ψάχνουμε το ξενοδοχείο και κάνουμε κύκλους. Κύκλους κάνουν και αυτοκίνητα από ένα γάμο. Κορνάρουμε μαρσάρουμε όλοι μαζί.

    Τελικά βαλκάνιος σύντροχος με bandit1250??? μας οδηγεί ακριβώς μπροστά.

    Μπανάκι, βολτούλα, φαγητό και τοπικές μπύρες. Ύπνος ακαριαίος. Συγκάτοικε
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  12. #27
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kyo Προβολή μηνύματος
    ολα ηταν υπεροχα.χαιρομαι πολυ για τους καινουργιους φιλους που εκανα.αλλα ρε παιδια μου δημιουργησατε θεμα.απο την στιγμη που εσβησα το μηχανακι το μονο που σκεφτομαι ειναι ποτε θα ξαναφυγω.παει αυτο ηταν μαλλον κολησα!! ευχομαι να βολταρουμε συντομα και ποιο μακρια την επομενη φορα
    μην ανησυχεις ο ηλιας υποσχεθηκε να ξεκινησει το καινουριο προτζεκτ για φθινοπωρο...
    ..without engineers, science is just philosophy..

  13. #28
    Ξυπνητήρι έβαλα 8μιση αλλά σηκώθηκα από μόνος μου στις 7 για να αντικρίσω αυτό. Η δεύτερη μέρα ξεκινά.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1298.jpg 
Προβολές:	326 
Μέγεθος:	96,1 KB 
ID:	358744

    Κάτι σαν πρωινό, κάτι σαν καφές, κάτι σαν νερό και ξεκινάμε.

    Οι leaders έχουν πληροφορίες για φοβερό στροφιλίκι μέσα στο δάσος.
    Τρώμε άκυρο από έργα. Έχει χώμα λέει δεν πάνε τα μηχανάκια σας και σαν να ακούω στο μυαλό μου τους χωμάτινους συνοδοιπόρους: ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.
    Ξέρω ότι θα πήγαιναν αν δεν είμασταν και στριτ μαζί.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1302.jpg 
Προβολές:	324 
Μέγεθος:	106,5 KB 
ID:	358745
    Ψιλοξενέρα και αναστροφή. Αλλά ΧΕΣΤΗΚΑΜΕ, τίποτα δεν χαλάει την διάθεση, γελάνε μέχρι και τα αυτιά του suomi.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1304.jpg 
Προβολές:	325 
Μέγεθος:	106,3 KB 
ID:	358746
    Τελευταία τροποποίηση από Joyrider; 18/05/2016 στις 17:04. Αιτία: Μπέρδεψα τις μέρες :P
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  14. #29
    Εδώ ο Τζανής μου παίζει τα φώτα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1306.jpg 
Προβολές:	335 
Μέγεθος:	86,5 KB 
ID:	358747
    Εδώ μου κορνάρει
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1307.jpg 
Προβολές:	335 
Μέγεθος:	89,2 KB 
ID:	358748
    Το νεό άθλημα speed photographing γεννιέται. Ενώ βάζω νεκρά ανοίγω φερμουάρ τανκμπαγκ, αλλάζω χέρι στο τιμόνι φρενάρω και βγάζω φωτογραφική, πόδι στο φρένο και φωτογραφία. gogogo.

    Λίγες στροφές αργότρα σταματάμε όλοι μαζί. Η ξεγνοιασιά της βόλτας για τους πρωτάρηδες αποτυπώνεται στην παρακάτω φάση.
    Ενώ φωτογραφίζουμε τον αετό σταματάει αυτοκίνητο με ελληνικές πινακίδες:
    -Κυρία:Καλημέρα παιδιά, που πάτε
    -Κώστας Kyo: Δεεεν ξέεερω
    -Κυρία:

    Άντε γεια
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1309.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	104,5 KB 
ID:	358749
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  15. #30
    "Φραπεδάρα" σε χωριό μακεδονικής αρχιτεκτονικής και ιστορίες από τους παλιούς.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1311.jpg 
Προβολές:	332 
Μέγεθος:	105,7 KB 
ID:	358751

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1312.jpg 
Προβολές:	331 
Μέγεθος:	108,8 KB 
ID:	358752

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN1317.jpg 
Προβολές:	331 
Μέγεθος:	104,1 KB 
ID:	358753
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Άνοιξη στην ορεινή Κορινθία
    από Mr Pif στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 119
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2012, 17:39
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2005, 11:24
  3. Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2004, 10:52
  4. Φωτογραφίες από το διήμερο 27-28.3.2004 στην Ορεινή Ναυπακτία
    από Adventure-R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2004, 10:31
  5. Πόσα ταξί κυκλοφορούν στην Αθήνα ?
    από tifozif1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 21:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF