Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Touring Pants

  1. #1
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835

    Touring Pants

    Hello αγόρια και αγαπητά κορίτσα.

    Ψάχνω παντελόνι. Παντελόνι για μεγάλες βόλτες - ταξίδια και όχι για καθημερινό. Παντελόνι touring που το λένε ή δυνατόν και αεριζόμενο. Το jacket που έχω είναι το Revit Outback. Θα με ενδιέφερε να δένει με το παντελόνι αλλά δεν είναι κομός κεφαλής.

    Σαφώς πάω για cordura, σίγουρα με αφαιρούμενη επένδυση. Το ταβάνι μου είναι τα 200€.

    Στο μάτι έχω βάλει προς το παρόν τα εξής :



    Έχετε κάποια πρόταση; Δε με ενδιαφέρει τρελή αντοχή σε βροχή μιας και φοράω αδιάβροχο, αλλά μην είναι και καλοκαιρινό. Το νούμερο μου είναι S.
    Αν τυχόν έχει κάποιος κάτι στη ντουλάπα του που το σκέφτεται να το διώξει ας στείλει ένα πμ.

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Ρίξε μια ματιά και στο Difi Sierra Nevada. To έχω κανα χρόνο τώρα και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος. Δένει με το Revit Cayenne pro που έχω, αφαιρούμενη αδιάβροχη προστασία και 2 πολύ μεγάλα ανοίγματα για αερισμό στα μπούτια. Το είχα πάρει κοντά στα 200 αν θυμάμαι καλα.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    89
    κοίτα και αυτό http://motofashion.gr/Summer-Textile-Pants-Held-Malavi.
    έχω το ίδιο και είναι όσο πρέπει δροσερό, όχι αδιάβροχο προφανώς

  4. #4
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalampokas Προβολή μηνύματος
    κοίτα και αυτό http://motofashion.gr/Summer-Textile-Pants-Held-Malavi.
    έχω το ίδιο και είναι όσο πρέπει δροσερό, όχι αδιάβροχο προφανώς
    Σε ευχαριστώ για τη πρόταση.

    Βλέπω ότι είναι καλοκαιρινό, αλλά γράφει στα χαρακτηριστικά όχι έχει εσωτερική επένδυση. Πόσο ζεστή είναι; Μια μέση χειμωνιάτικη μέρα στην Ελλάδα τη βγάζεις φορώντας την επένδυση;

    Αν δε σου είναι κόπος σε παρακαλώ βάλε μια photo από το παντελόνι και από την επένδυση.

    Σε ευχαριστώ.

  5. #5
    Maik ,εχω το alpinestars andes ...

    δεν μπορω να πω οτι είμαι και πολύ ευχαριστημένος ...

    η μη αποσπώμενη αδιάβροχη το κάνει κόλαση στην ζεστη παρ ολο που εχει εξαερισμους .
    η ποιοτητα του υφασματος είναι λιγο «πλαστικη» και δεν σου πολύγεμιζει το ματι.
    Σε εμενα εχει και σχετικα κοντο μηκος (καθισμενος στην μηχανη η μποτα βγαίνει σχεδον εξω), αλλα μπορει να φταίει το υψος μου
    Από την άλλη , είναι οικονομικο αλλά δεν θα το ξανααγοραζα.

  6. #6
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Maik ,εχω το alpinestars andes ...

    δεν μπορω να πω οτι είμαι και πολύ ευχαριστημένος ...

    η μη αποσπώμενη αδιάβροχη το κάνει κόλαση στην ζεστη παρ ολο που εχει εξαερισμους .
    η ποιοτητα του υφασματος είναι λιγο «πλαστικη» και δεν σου πολύγεμιζει το ματι.
    Σε εμενα εχει και σχετικα κοντο μηκος (καθισμενος στην μηχανη η μποτα βγαίνει σχεδον εξω), αλλα μπορει να φταίει το υψος μου
    Από την άλλη , είναι οικονομικο αλλά δεν θα το ξανααγοραζα.
    Ευχαριστώ George. Οπότε μάλλον φεύγει από τη λίστα..

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστώ για τη πρόταση.

    Βλέπω ότι είναι καλοκαιρινό, αλλά γράφει στα χαρακτηριστικά όχι έχει εσωτερική επένδυση. Πόσο ζεστή είναι; Μια μέση χειμωνιάτικη μέρα στην Ελλάδα τη βγάζεις φορώντας την επένδυση;

    Αν δε σου είναι κόπος σε παρακαλώ βάλε μια photo από το παντελόνι και από την επένδυση.

    Σε ευχαριστώ.
    μέχρι 15 βαθμούς εξωτερική την παλεύεις (από εκεί και κάτω θέλεις χειμωνιάτικο) εγώ και σε χοντρές ζέστες με αυτό ταξιδεύω, έχει πολύ καλή αίσθηση: είναι παντελόνι που για τις καιρικές συνθήκες της χώρας μας, είναι ταμάμ για 8 μήνες το χρόνο.
    δυστυχώς εγώ δεν την παλεύω με τις φωτό-για ανέβασμα. θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις και να κρίνεις ανάλογα, όσο για την τιμή θεωρώ ότι είναι εξαιρετική.

  8. #8
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalampokas Προβολή μηνύματος
    μέχρι 15 βαθμούς εξωτερική την παλεύεις (από εκεί και κάτω θέλεις χειμωνιάτικο) εγώ και σε χοντρές ζέστες με αυτό ταξιδεύω, έχει πολύ καλή αίσθηση: είναι παντελόνι που για τις καιρικές συνθήκες της χώρας μας, είναι ταμάμ για 8 μήνες το χρόνο.
    δυστυχώς εγώ δεν την παλεύω με τις φωτό-για ανέβασμα. θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις και να κρίνεις ανάλογα, όσο για την τιμή θεωρώ ότι είναι εξαιρετική.

    Σε ευχαριστώ και πάλι.
    Οπότε το παντελόνι έχει εσωτερική επένδυση η οποία αφαιρείτε ή όχι όταν το αγοράζεις χωρίς το έξτρα του;
    Είδα ότι πωλείται σαν έξτρα η αδιάβροχη επένδυση.

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Έχω ενα διάτρητο της dainese
    Μοντελο δεν θυμάμαι
    Το φοραω χρόνια και στην δουλειά.
    Για την ζέστη και τις χαμηλες ταχύτητες εντος είναι μανούλα.
    Το ίδιο και σε αποστάσεις με μεγάλες ταχύτητες.
    Τα βραδια το νιώθω το κρύο χωρίς να με ενοχλεί.
    Αν με ενοχλεί έντονα η πιάσει μπόρα φοραω το αδιάβροχο απο πανω και είμαι και στεγνός και ζεστός

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστώ και πάλι.
    Οπότε το παντελόνι έχει εσωτερική επένδυση η οποία αφαιρείτε ή όχι όταν το αγοράζεις χωρίς το έξτρα του;
    Είδα ότι πωλείται σαν έξτρα η αδιάβροχη επένδυση.
    δεν αφαιρείται η επένδυση και είναι πολύ, έως παρά πολύ "δροσερή". από εκεί και πέρα, αν θέλεις να είσαι πραγματικά αδιάβροχος, ένα σετ αδιάβροχα κάνει τη δουλειά σου μια χαρά.

  11. #11
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Θα πεταχτώ και εγώ αν και ζητάς κορντούρα...
    Αυτό το δερμάτινο http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146357 είναι ακόμα διαθέσιμο, το δίνει ένα 50άρικο και έχει φορεθεί μόνο στο σαλόνι τη μέρα που παραλήφθηκε και διαπιστώσε ότι δεν του κάνει.
    Ότι/αν θες γράψε σε εμένα να σου στείλω τηλ γιατί εκείνος δεν πολυμπαίνει...
    Ξέρω από βέσπα!

  12. #12
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος
    Θα πεταχτώ και εγώ αν και ζητάς κορντούρα...
    Αυτό το δερμάτινο http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146357 είναι ακόμα διαθέσιμο, το δίνει ένα 50άρικο και έχει φορεθεί μόνο στο σαλόνι τη μέρα που παραλήφθηκε και διαπιστώσε ότι δεν του κάνει.
    Ότι/αν θες γράψε σε εμένα να σου στείλω τηλ γιατί εκείνος δεν πολυμπαίνει...
    Ευχαριστώ φίλε για τη πρόταση αλλά κοιτάω αποκλειστικά για textile.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Σε εμενα εχει και σχετικα κοντο μηκος (καθισμενος στην μηχανη η μποτα βγαίνει σχεδον εξω), αλλα μπορει να φταίει το υψος μου
    Από την άλλη , είναι οικονομικο αλλά δεν θα το ξανααγοραζα.

    το bold προσεξε το. αν εισαι ψηλος ισως να εχεις θεμα με την προστασια γονατου. γιαυτο ανεβαινει ψηλα το παντελονι πανω απο την μποτα.

    αφορα τον μικε στο θεμα μεγεθους. αν εισαι στο υψος του ggs θαχεις θεμα.
    Γιαννης

  14. #14
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    το bold προσεξε το. αν εισαι ψηλος ισως να εχεις θεμα με την προστασια γονατου. γιαυτο ανεβαινει ψηλα το παντελονι πανω απο την μποτα.

    αφορα τον μικε στο θεμα μεγεθους. αν εισαι στο υψος του ggs θαχεις θεμα.

    Thanks John! Αλλά δεν έχω τέτοιο ύψος..

    Μέχρι στιγμής πάντως καταλήγω στα 2 παρακάτω :

    http://katalog.buese.com/de/BU_11402

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Buese-Bormio-Textilhose.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	12,8 KB 
ID:	359004

    ή

    http://katalog.buese.com/de/BU_11735

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	117350.jpg 
Προβολές:	100 
Μέγεθος:	31,9 KB 
ID:	359003

    Με έχει κερδίσει μέχρι στιγμής η εταιρία αυτή με ότι διαβάζω, συν ότι μου αρέσουν εμφανισιακά.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Buese-Sunday-Textile-Pant-114114.jpg‎  

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2005, 17:46
  2. Μονοκυλινδρο Touring!
    από maintenance στο forum KTM
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2005, 09:41
  3. Φωτογραφίες χαλαρής εν-tour-αδας 29/02/04
    από Adventure-R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 20:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF