Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: Μπουφάν

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83

    Μπουφάν

    Γεια σας παιδιά.Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ.Μένω στην Αθήνα και έχω ένα Honda cbf 250 του 2006.Θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει τι μπουφάν θα ήταν κατάλληλο να αγοράσω.Χρησιμοποιώ καθημερινά την μηχανή μέσα στην πόλη αλλά όχι σε ταξίδια.Έχω 2 παλιά δερμάτινα αλλά τώρα πήρα κάποια χρήματα και σκέφτομαι να αγοράσω ένα μπουφάν,αφού πριν κανένα τετράμηνο ένας παππούς παραβίασε ένα STOP,με έριξε και έχω φοβηθεί λίγο.Διαθέτω 150 ευρώ.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Κοίτα για κανένα revit τεσσάρων εποχων όχι δερματινο..

  3. #3
    ψαξε την εταιρεια Nordcap,θα βρεις σιγουρα στα χρηματα αυτα κ ειναι τιμιο για οτι πληρωνεις.
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Hebo,Nordcap,Held και Modeka στα χρηματα που δινεις.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηλίας92 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας παιδιά.Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ.Μένω στην Αθήνα και έχω ένα Honda cbf 250 του 2006.Θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει τι μπουφάν θα ήταν κατάλληλο να αγοράσω.Χρησιμοποιώ καθημερινά την μηχανή μέσα στην πόλη αλλά όχι σε ταξίδια.Έχω 2 παλιά δερμάτινα αλλά τώρα πήρα κάποια χρήματα και σκέφτομαι να αγοράσω ένα μπουφάν,αφού πριν κανένα τετράμηνο ένας παππούς παραβίασε ένα STOP,με έριξε και έχω φοβηθεί λίγο.Διαθέτω 150 ευρώ.
    Καλωσόρισες!Δε διευκρινίζεις αν ψάχνεις για ένα μπουφάν ''4 εποχών'',όπως λέγεται, ή για καλοκαιρινό.Το πρώτο κατά την άποψή μου δεν υπάρχει...η καλύτερη λύση είναι να έχεις ένα καλοκαιρινό από Απρίλη-Μάη μέχρι Σεπτέμβρη-Οκτώβρη και ένα δεύτερο για το χειμώνα.Μπορείς λοιπόν να αγοράσεις τώρα ένα καλοκαιρινό με 100-150€ και από τέλη καλοκαιριού να ξεκινήσεις να ψάχνεις για χειμερινό,εκτός και αν νιώθεις καλυμμένος για τα κρύα με τα δύο σου δερμάτινα.

  6. #6
    Οταν αποφασισεις τι ψαχνεις , δες καιτην υπογραφη μου

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Σωστά δεν διευκρίνισα. Ψάχνω για χειμωνιάτικο μπουφάν.Η αλήθεια είναι ότι το καλοκαίρο δεν φοράω καθόλου μπουφάν.Μάλλον όντως κάνω μαλακία,αλλά νομίζω ότι θα σκάσω αν φορέσω.Χειμωνιάτικο με αυτά τα λεφτά βρίσκω ή θα είναι τελείως μούφα;

  8. #8
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Αν το καλοκαιρινό μπουφάν είναι σωστό δε θα σκάσεις. Οι υπόλοιποι που φοράμε δε σκάμε. Αλλά και να ζεσταθείς λιγάκι, ζυγίζεις αν προτιμάς την ασφάλειά σου με λίγο "βάσανο" θερμοκρασίας ή τις επιπτώσεις ενός χτυπήματος ή το σύρσιμο στην άσφαλτο κατακαλόκαιρο που ο δρόμος πιάνει και 50-60 βαθμούς.
    Δε ξέρω αν έχεις δε τραύματα σε χέρια αγκώνες μετά την επαφή με καυτή άσφαλτο και σύρσιμο με χιλιόμετρα.


    Έχω στις αγγελίες ένα 4 εποχών και ένα καλοκαιρινό. Ρίξε μια ματιά αν σου κάνουν σε νούμερο και τιμή.

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=147373

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ψάξε και για μεταχειρισμενο εδώ στο φορουμ ή στο car.gr

  10. #10
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    καινουριο και δερματινο σε αυτα τα λεφτα λιγακι δυσκολο (και αν βρεις δε θα ειναι καλο ποιοτικα). κοιτα σε 4εποχων μια χαρα θα σε βολεψει. μαρκες οτι σου ειπαν πιο πανω οπως επισης και τα agvpro (δεν εχει σχεση με τα κρανη agv, μη μπερδευτεις), ειναι τιμια για τα λεφτα τους.

    αν ξερεις το νουμερο σου ψαξε και στα μεταχειρισμενα.
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Το 4 εποχών τι είναι ρε παιδιά;Γιατί ένα παιδί πιο πάνω ανέφερε πως δεν είναι εντάξει..

  12. #12
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηλίας92 Προβολή μηνύματος
    Το 4 εποχών τι είναι ρε παιδιά;Γιατί ένα παιδί πιο πάνω ανέφερε πως δεν είναι εντάξει..
    4 εποχων είναι το μπουφαν που διαθετει καταληλες επενδύσεις ώστε χρησιμοποιοντας τες αναλογα να σε καλυπτει ολες τις εποχές...
    τετοιο μπουφαν είναι πχ το boomerang της richa που εχω εγω, και ειχα παρει 200 ευρω το 2010.. αρκετα ποιοτικο, 6 χρονια μετα είναι ακομα σε αριστη κατασταση και το μονο που εχει παθει είναι να ξεφτισουν λιγο τα ανακλαστικα του σε καποια σημεια.. γκουγκλαρισε το, λογικα αν υπαρχει ακομα στην αγορα, θα είναι περιπου στα λεφτα που ψάχνεις!

    το παιδι πιο πανω δεν ειπε πως δεν είναι ενταξει.. ειπε πως κατά τη γνωμη του δεν υπαρχει τετοιο μπουφαν...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Ηλία εγώ το έγραψα επειδή όσα ''4 εποχών'' έχω δει/δοκιμάσει,δε νομίζω πως αξίζουν τον κόπο ως αγορά.Από προσωπική εμπειρία (και όχι μόνο) υποστηρίζω ότι χρειάζονται δύο μπουφάν:ένα χειμερινό και ένα καλοκαιρινό.Όχι ότι με το καλοκαιρινό δε θα υποφέρεις μέσα στα 40ρια τους καλοκαιρινούς μήνες(ιδίως αν κυκλοφορείς σε αστικό περιβάλλον) αλλά σίγουρα είναι προτιμότερο από το τίποτα ή από ένα πιο χοντρό μπουφάν.
    Αν το θέμα είναι οικονομικό,αγοράζεις ένα τώρα και μετά από 2-3 μήνες που θα ξαναμαζέψεις κάποια χρήματα πας για το χειμερινό.Αν πάλι επιλέξεις ένα για όλες τις εποχές,μάζεψε πληροφορίες από αναβάτες που κάνουν το ίδιο ώστε να αγοράσεις κάτι δοκιμασμένο.

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Ηλία εγώ το έγραψα επειδή όσα ''4 εποχών'' έχω δει/δοκιμάσει,δε νομίζω πως αξίζουν τον κόπο ως αγορά.Από προσωπική εμπειρία (και όχι μόνο) υποστηρίζω ότι χρειάζονται δύο μπουφάν:ένα χειμερινό και ένα καλοκαιρινό.Όχι ότι με το καλοκαιρινό δε θα υποφέρεις μέσα στα 40ρια τους καλοκαιρινούς μήνες(ιδίως αν κυκλοφορείς σε αστικό περιβάλλον) αλλά σίγουρα είναι προτιμότερο από το τίποτα ή από ένα πιο χοντρό μπουφάν.
    Αν το θέμα είναι οικονομικό,αγοράζεις ένα τώρα και μετά από 2-3 μήνες που θα ξαναμαζέψεις κάποια χρήματα πας για το χειμερινό.Αν πάλι επιλέξεις ένα για όλες τις εποχές,μάζεψε πληροφορίες από αναβάτες που κάνουν το ίδιο ώστε να αγοράσεις κάτι δοκιμασμένο.
    Ευχαριστώ πολύ φίλε.Απλά έχω απογοητευτεί λίγο γιατί θεωρούσα ότι 150 ευρώ είναι ένα ικανό ποσό,ενώ σήμερα ανακάλυψα ότι παίρνω ίσα ίσα ένα μέτριο καλοκαιρινό μπουφάν,ενώ για χειμερινό άστα.Μου είναι λίγο δύσκολο να μαζέψω πάλι λεφτά.Κι αυτά που έχω τώρα δεν τα έχω μαζέψει,τα πήρα ως αποζημίωση από την ασφαλιστική για το ατύχημα που ανέφερα παραπάνω.Τα άλλα μισά θα τα δώσω το Σεπτέμβρη για λάστιχα.

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    4 εποχων είναι το μπουφαν που διαθετει καταληλες επενδύσεις ώστε χρησιμοποιοντας τες αναλογα να σε καλυπτει ολες τις εποχές...
    τετοιο μπουφαν είναι πχ το boomerang της richa που εχω εγω, και ειχα παρει 200 ευρω το 2010.. αρκετα ποιοτικο, 6 χρονια μετα είναι ακομα σε αριστη κατασταση και το μονο που εχει παθει είναι να ξεφτισουν λιγο τα ανακλαστικα του σε καποια σημεια.. γκουγκλαρισε το, λογικα αν υπαρχει ακομα στην αγορα, θα είναι περιπου στα λεφτα που ψάχνεις!

    το παιδι πιο πανω δεν ειπε πως δεν είναι ενταξει.. ειπε πως κατά τη γνωμη του δεν υπαρχει τετοιο μπουφαν...
    Φίλε επειδή μάλλον για boomerang μου φαίνεται πως θα πάω θα ήθελα να σε ρωτήσω 2 πράγματα..
    Καταρχήν αν είναι αρκετά ζεστό για τον χειμώνα (με φούτερ πχ από μέσα) και αν είναι ανεκτό το καλοκαίρι χωρίς τις επενδύσεις.Επίσης από νούμερο μπορείς να μου πεις περίπου τι παίζει;
    Πάντως το μόνο αρνητικό του είναι ότι μου φαίνεται λίγο υπερβολικό στην εμφάνισή του (θυμίζει λίγο ρόμποκοπ)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. θελω δερματινο μπουφαν,γωριζει κανεις¨?
    από alfa156 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2009, 09:35
  2. Αγορά "τρυπητού" καλοκαιρινού μπουφάν
    από tifozif1 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2004, 10:04
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 15:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF