Σελίδα 11 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 525

Θέμα: Σκεψεις Σερβιας.....2η διεθνης σιδεροκωλη.

  1. #151
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    128
    Θα γίνει κανένας καφές και στην Θεσσαλονίκη πριν την βόλτα; για να γνωριστούμε;

  2. #152
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Ηλία μήπως μπορείς να ανεβάσεις τις διαδρομές μετά την Νις, να τις μελετήσουμε λίγο ή να ρίξουμε καμμιά ιδέα;

    Για όσους ερθουν από Αττική, θέλετε να πιούμε κανα καφεδάκι να μιλήσουμε για την εκδρομή;
    1.μερα https://www.google.gr/maps/dir/Εύζων...9!2d43.3209022

    φτανουμε με το καλο βολτα στην πολη,φαι,Καμενιντζες Σερβιας και παγωτακι φυσικα,ξεκουραση.


    2.https://www.google.gr/maps/dir/Νις,+...7!2d43.8031865


    βολτιτσα στον δρυμο,χαζεμα στο χωριο του Κουστουριτσα.βολτα με το τρενακι οσοι θελουν,φαι,Καμενιντζες κτλ.



    3.https://www.google.gr/maps/dir/Mokra...d44.786568!5i2

    βολτα στην πολη,αξιοθεατα,καφεδακι,φαι,παγωτακι και πολλα αλλα.

    οποιαδηποτε προταση τροποποίηση αντίρρηση κτλ δεκτα.Επισης οποιος εχει παει στα μερη καλο ειναι να ριξει ιδεες.Οταν βρεθειτε στον καφε μιληστε και αποφασιστε.Ειμαι μεσα σε ολα.Το μονο που προτεινω ειναι να βλεπουμε μερη και να μην ειμαστε συνεχεια στις μηχανες πανω.Χαλαρη βολτα ας ειναι.
    οποιος εxει GPS ας το φερει μαζι για το Βελιγραδι.

  3. #153
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    128
    αν οριστικοποιηθουν οι διαδρομές απλά ετοιμάστε τες στο google maps ας τις ποστάρει κάποιος και τις περνάω μετά στο κινητό μου (το οποίο χρησιμοποιώ για gps) ακριβώς όπως έχουν σχεδιαστεί ώστε να υπάρχει βοήθεια.

  4. #154
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giwrgos2012 Προβολή μηνύματος
    αν οριστικοποιηθουν οι διαδρομές απλά ετοιμάστε τες στο google maps ας τις ποστάρει κάποιος και τις περνάω μετά στο κινητό μου (το οποίο χρησιμοποιώ για gps) ακριβώς όπως έχουν σχεδιαστεί ώστε να υπάρχει βοήθεια.
    στο καφεδακι που θα πιουμε (3 νοματαιοι ειμαστε της συμπρωτευουσας με εμενα μπασταρδο θεσσαλονικιό εξ πρωτευουσης ) θα τα πουμε ολα Γιωργη.

  5. #155
    Συμφωνω με τις ωρες οδηγησης και τη σχετικη χαλαροτητα του προγραμματος του Ηλια...
    Θα ηθελα να δω και μερικα πραγματα και να μην ειμαι ολη μερα στη σελα στο συγκεκριμενο ταξιδι.
    Δυστυχως δεν ξερω διαδρομες στην περιοχη. Ας μιλησουν οι ποιο εμπειροι για αυτο.
    Αντε να πιουμε καφε να τα πουμε απο κοντα.

  6. #156
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.346
    Exω ακούσει ότι και αυτή η διαδρομή είναι ωραία και βγαίνει κανα 6 ωρο. Περνάει από το εθνικό πάρκο golija, θα δούμε και το ξακουστό μοναστήρι στην Studenica και καταλήγουμε νωρίς το απόγευμα Μόκρα Γκόρα.

    https://www.google.gr/maps/dir/%CE%9...43.8031865!3e0

  7. #157
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    εννοειται κωστη οποτε
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Ηλία μήπως μπορείς να ανεβάσεις τις διαδρομές μετά την Νις, να τις μελετήσουμε λίγο ή να ρίξουμε καμμιά ιδέα;

    Για όσους ερθουν από Αττική, θέλετε να πιούμε κανα καφεδάκι να μιλήσουμε για την εκδρομή;
    ..without engineers, science is just philosophy..

  8. #158
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    128
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    στο καφεδακι που θα πιουμε (3 νοματαιοι ειμαστε της συμπρωτευουσας με εμενα μπασταρδο θεσσαλονικιό εξ πρωτευουσης ) θα τα πουμε ολα Γιωργη.
    Ωραία για το καφεδάκι, απλά εγώ δεν θα μπορώ 13-16 του μηνός μόνο γιατί θα κάνω ένα μικρό ταξιδάκι με φίλο αθήνα πατρα γιαννενα για προθέρμανση για την Σερβία!!!

  9. #159
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Exω ακούσει ότι και αυτή η διαδρομή είναι ωραία και βγαίνει κανα 6 ωρο. Περνάει από το εθνικό πάρκο golija, θα δούμε και το ξακουστό μοναστήρι στην Studenica και καταλήγουμε νωρίς το απόγευμα Μόκρα Γκόρα.

    https://www.google.gr/maps/dir/%CE%9...43.8031865!3e0
    δεν εχω αντιρρηση Κωστα ας ειναι αυτη η διαδρομη της 2ης μερας.Συζητηστε το και ακολουθουμε αυτη την διαδρομη.

  10. #160
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    δεν εχω αντιρρηση Κωστα ας ειναι αυτη η διαδρομη της 2ης μερας.Συζητηστε το και ακολουθουμε αυτη την διαδρομη.
    Θα το διασταυρώσω, ψάχνω ενα σχετικό ταξιδιωτικό που είχα διαβάσει για Σερβία. Το εχω αφήσει κάπου στη δουλειά εκείνο το τεύχος, θα το βρω να το σιγουρέψω. Βγαίνει 6 ωρες αλλά αν ενδιάμεσα δούμε το μοναστήρι, πιούμε κανα καφέ, σταματήσουμε για φωτό και τα σχετικά πιστεύω θα βγουν εύκολα.


  11. #161
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    09/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Ηλία μήπως μπορείς να ανεβάσεις τις διαδρομές μετά την Νις, να τις μελετήσουμε λίγο ή να ρίξουμε καμμιά ιδέα;

    Για όσους ερθουν από Αττική, θέλετε να πιούμε κανα καφεδάκι να μιλήσουμε για την εκδρομή;
    ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΈΝΑ (ΔΕΝ ΤΟ ΕΊΔΑ) ΝΑΙ!!

  12. #162
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    09/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Exω ακούσει ότι και αυτή η διαδρομή είναι ωραία και βγαίνει κανα 6 ωρο. Περνάει από το εθνικό πάρκο golija, θα δούμε και το ξακουστό μοναστήρι στην Studenica και καταλήγουμε νωρίς το απόγευμα Μόκρα Γκόρα.

    https://www.google.gr/maps/dir/%CE%9...43.8031865!3e0
    Είναι δύο ώρες μεγαλύτερη και έχει και ένα μπρος-πίσω, πάει μαζί με του Κώστα στο μεγαλύτερο τμήμα αλλά βλέπεις και το Devils Town. Καταλαβαίνω ότι μάλλον δε γίνεται αλλά το βάζω έτσι να το γνωρίζουμε. Επίσης να γνωρίζουμε ότι οι δρόμοι στην περιοχή ..... δεν.
    https://www.google.gr/maps/dir/%CE%9...43.8031865!3e0

  13. #163
    "Χωματερο" Μελος Το avatar του/της XLGeorge
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    193
    Χαιρετω την ταξιδο-παρεα, να πω οτι εβγαλα αεροπορικο εισιτηριο απο το Νησι οποτε ειμαι σιγουρος και ..I am looking forward to the experience!

    Σκεφτηκα με ποιο μηχανακι ναρθω (Transalp650 ή VFR800) και τελικα θαρθω παλι με το Τρανσαλπ να κανω "παρεα" στον Ηλια - και να κανω και στο μηχανακι ενα καλο τεστ λαδο-καταναλωσης τωρα που φτανει τα 160Κ χμ. Οπως και την προηγουμενη φορα, θα ξεκινησω απο Τρικαλα και θα σας πετυχω καπου στην Εθνικη στο ανεβασμα για Θεσσαλονικη, θα το κανονισουμε λιγο πριν.

    ΥΓ Και κατι αλλο: ο Χριστοφορος-Christof40 μου ειπε οτι δε θαρθει, παρτε το υπ'οψη στην επομενη ενημερωση της λιστας.
    " the PouroDuro spirit "

  14. #164
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    παιδες ηδη τα πρωτα mail σε ξενοδοχεια για την πρωτη διανυκτερευση στην Νις την Πεμπτη 22 Σεπ σταλθηκαν.
    Εχω επιλεξει και ζητησει τιμες για διαμονη με πρωινο και παρκινγκ με ταβανι τα 25 ευρω ητοι 12,5 το ατομο αν προκειται για δικλινα δωματια με μονα κρεβατια η τρικλινα συνδυαστικα με αυτα.
    Μόλις το είδα αυτό και δε ξέρω αν σε πρόλαβα Ηλία.

    Έχω μείνει με ένα φιλαράκι σε αυτό το ξενοδοχείο στην NIS.
    Βέβαια πάνε αρκετά χρόνια, αλλά μου έχει μείνει η φιλοξενία του προσωπικού.

    Το είχαμε συννενοηθεί απο πριν βέβαια αναφορικά με το παρκινγκ των μηχανών, και τελικά μας άνοιξαν ένα υπόγειο γκαραζ/αποθηκη που είχαν και τα βάλαμε μέσα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_1.jpg 
Προβολές:	104 
Μέγεθος:	56,0 KB 
ID:	365378

    Επίσης μιας και την επομένη είχαμε αναχώρηση πολυ πρωϊνη για να βγάλουμε τα χιλιόμετρα (απο ΝΙΣ-Βουδαπέστη) προσφερθηκαν να μας φτιάξουν απο 2 σάντουϊτς τον καθένα μιας και δε θα προλαβαίναμε το πρωινο (άνοιγε στις 7 αν θυμάμαι καλά).
    Μιας και όταν πήγαμε ήταν σχεδον άδειο το δωμάτιο, μας πήγαν και μας είπαν να διαλέξουμε όποιο θέλουμε!!!

    Γενικά μόνο καλές εντυπώσεις απο το συγκεκριμένο, και αν δεν έχεις επικοινωνησει με αυτό, κάντο, αξίζει το κόπο.
    Είναι λιγάκι έξω απο τη πόλη (νταξ μια κουτσουλιά ειναι η πόλυ) πάνω σε ένα λόφο και έχει καταπληκτική θέα.

  15. #165
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από XLGeorge Προβολή μηνύματος
    Χαιρετω την ταξιδο-παρεα, να πω οτι εβγαλα αεροπορικο εισιτηριο απο το Νησι οποτε ειμαι σιγουρος και ..I am looking forward to the experience!

    Σκεφτηκα με ποιο μηχανακι ναρθω (Transalp650 ή VFR800) και τελικα θαρθω παλι με το Τρανσαλπ να κανω "παρεα" στον Ηλια - και να κανω και στο μηχανακι ενα καλο τεστ λαδο-καταναλωσης τωρα που φτανει τα 160Κ χμ. Οπως και την προηγουμενη φορα, θα ξεκινησω απο Τρικαλα και θα σας πετυχω καπου στην Εθνικη στο ανεβασμα για Θεσσαλονικη, θα το κανονισουμε λιγο πριν.

    ΥΓ Και κατι αλλο: ο Χριστοφορος-Christof40 μου ειπε οτι δε θαρθει, παρτε το υπ'οψη στην επομενη ενημερωση της λιστας.
    Αστα αυτα...πες οτι φοβασαι μη μεινει το vfr!!!!!!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

Σελίδα 11 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314151621 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 1η διεθνής σιδερόκωλη?
    από kordix στο forum Προορισμοί
    Απαντήσεις: 456
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2016, 21:23
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 16:06
  3. 2η Έκθεση Μοτοσυκλέτας
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2004, 22:28
  4. Καποιες σκεψεις που εχω ξαναγραψει
    από PALADIN στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 13:24
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 16:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF