Σελίδα 3 από 35 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 525

Θέμα: Σκεψεις Σερβιας.....2η διεθνης σιδεροκωλη.

  1. #31
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    παιδια αν μπλεξουμε και αλλες χωρες τα χιλιομετρα η κουραση,και το κοστος εκτοξευονται.Πιθανον να μην δουμε πραγματα τα οποια θα επρεπε να δουμε.Πριν την αναχωρηση αλλα και κατα την επιστροφη απο Σερβια εχω την δυνατοτητα να φιλοξενήσω 3 ατομα στο σπιτι μου για να μην ψοφησει καποιος που θα ερθει απο Αθηνα η καπου πιο μακρυα.
    Η προταση μου ειναι Σερβια και μονο εκει.Τωρα αν υπαρχει επιθυμια για αλλου το βλεπουμε αν και θα σφιξουν πολυ τα ωραρια και οι 3-4 μερες ειναι λιγες.

  2. #32
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    στις 16 φευγω για ενα κολπο ιδιο, νταλε κουαλε και θα βαλω εντυπωσεις
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  3. #33
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    στις 16 φευγω για ενα κολπο ιδιο, νταλε κουαλε και θα βαλω εντυπωσεις
    σε διαβασα ακολουθα τι σου ειπε το πουλι,ξερει.Φυσικα δεκτες οι εμπειριες σου και κατευθυνσεις σου.Στις 7 Αυγ θα ειμαι Λουμπλιανα πρωτα ο Θεος οποτε θα εχω μπουσουλα για την βολτα.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    παιδια αν μπλεξουμε και αλλες χωρες τα χιλιομετρα η κουραση,και το κοστος εκτοξευονται.Πιθανον να μην δουμε πραγματα τα οποια θα επρεπε να δουμε.Πριν την αναχωρηση αλλα και κατα την επιστροφη απο Σερβια εχω την δυνατοτητα να φιλοξενήσω 3 ατομα στο σπιτι μου για να μην ψοφησει καποιος που θα ερθει απο Αθηνα η καπου πιο μακρυα.
    Η προταση μου ειναι Σερβια και μονο εκει.Τωρα αν υπαρχει επιθυμια για αλλου το βλεπουμε αν και θα σφιξουν πολυ τα ωραρια και οι 3-4 μερες ειναι λιγες.



    Συμφωνώ και γω, η Σερβία είναι μεγάλη χώρα, με απίθανες διαδρομές και πιστεύω 4 ημέρες είναι αρκετές για να πάρουμε μόνο μια γεύση, ένα μεζεδάκι δηλαδή.

    Θα μου άρεσε η ιδέα να γνωρίσουμε την επαρχία της χώρας, να χωθούμε σε ορεινές διαδρομές και να δούμε και κανα μουσείο ή κάποιο μέρος με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

    Και για όσους δεν εχουν πάει Βελιγράδι θα ναι κρίμα να μην το δουν σε αυτό το ταξιδάκι. Είναι υπέροχη πόλη με ζωντάνια, με ιδιαίτερο κόσμο, οπότε ενα βράδυ θα πρότινα η μια διανυκτέρευση να γίνει εκεί. Εχω μείνει πολλές φορές αλλά πάντα έχει κάτι καινούργιο να μου δώσει,.

  5. #35
    Θα συμφωνησω με Ηλια(HΛΙΑΣΚΤΜ)και Κωστα(kordix). Το σημαντικοτερο ειναι να οργανωθει η βολτα ωστε να ειναι πραγματοποιησημη με εφικτα χιλιομετρα και για τους νοτιους και οχι παρα πολυ σφικτη ωστε να μπορουμε να δουμε και δυο πραγματα, να βγαλουμε καμια φωτο, και γενικα να βαδισουμε στην επιτυχημενη συνταγη της 1ης σιδεροκωλης που ειχαμε χρονο για κουβεντα και χαβαλε, αναμεσα στις διαδρομες.
    Να πω και εγω,για την πρωτη και τελευταια ημερα καποιος νοτιος που θελει να σπασει τα χιλιομετρα μπορει να κοιμηθει εδω αν θελει, οπως ειχα πει και στην πρωτη βολτα αλλωστε...ακομα και αν τελικα για εκτακτο λογο δεν μπορεσω να ακολουθησω.

  6. #36
    "Χωματερο" Μελος Το avatar του/της XLGeorge
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ και γω, η Σερβία είναι μεγάλη χώρα, με απίθανες διαδρομές και πιστεύω 4 ημέρες είναι αρκετές για να πάρουμε μόνο μια γεύση, ένα μεζεδάκι δηλαδή.

    Θα μου άρεσε η ιδέα να γνωρίσουμε την επαρχία της χώρας, να χωθούμε σε ορεινές διαδρομές και να δούμε και κανα μουσείο ή κάποιο μέρος με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

    Και για όσους δεν εχουν πάει Βελιγράδι θα ναι κρίμα να μην το δουν σε αυτό το ταξιδάκι. Είναι υπέροχη πόλη με ζωντάνια, με ιδιαίτερο κόσμο, οπότε ενα βράδυ θα πρότινα η μια διανυκτέρευση να γίνει εκεί. Εχω μείνει πολλές φορές αλλά πάντα έχει κάτι καινούργιο να μου δώσει,.
    Ετσι ακριβως και φυσικα ειμαι κι'εγω μεσα οπως κουβεντιασα και με τον Ηλια σε καφεδακι στην Θεσ/νικη προχθες Πεμπτη, αρκει να καθησουν σωστα οι ημερομηνιες.
    " the PouroDuro spirit "

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    παιδια αν μπλεξουμε και αλλες χωρες τα χιλιομετρα η κουραση,και το κοστος εκτοξευονται.Πιθανον να μην δουμε πραγματα τα οποια θα επρεπε να δουμε.Πριν την αναχωρηση αλλα και κατα την επιστροφη απο Σερβια εχω την δυνατοτητα να φιλοξενήσω 3 ατομα στο σπιτι μου για να μην ψοφησει καποιος που θα ερθει απο Αθηνα η καπου πιο μακρυα.
    Η προταση μου ειναι Σερβια και μονο εκει.Τωρα αν υπαρχει επιθυμια για αλλου το βλεπουμε αν και θα σφιξουν πολυ τα ωραρια και οι 3-4 μερες ειναι λιγες.
    Οντως η Σερβια απο μονη της ειναι αρκετη.Ειναι περιττο ,κατα την αποψη μου,να γινουνε ασκοπα χλμ μιας και οι μακρινοι θα εχουνε ηδη κανει αρκετα.

  8. #38
    Αφού συμφωνήσαμε ότι συμφωνούμε σε κάτι που έτσι κι αλλιώς δεν διαφωνούσαμε, ρίχτε και ένα παράδειγμα πρώτης μέρας να δούμε και πρακτικά τι εννοεί ο καθένας
    Εκτός αν είναι δεδομένο ότι η πρώτη μέρα θα είναι διαδικαστικά χιλιόμετρα σερί μέχρι το Βελιγράδι οπότε οκ.
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Το Αθήνα Βελιγράδι με σταθερό ρυθμό, βγαίνει εύκολα σερί, μόνο 1100 km είναι .
    Ισχύει. Το παραδοσιακό κατέβασμα από ευζωνους είναι το πιο γρήγορο τελικά και το πιο ξεκούραστο

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Στο προηγούμενο θρεντ είχα πει για μια καταδρομικη τον Σεπτέμβριο αλλά με προλάβατε. Οπότε μέσα και εγώ!
    Πιο μετά που θα είμαι σε pc θα βγάλω και εγώ ένα πρόγραμμα να το ρίξω στο τραπέζι

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος

    4η μερα
    οπου στην Καστορια οι μεν Αθηναιοι τραβαν νοτια τα δε καρντασια πανε για μπουγατσα με τυρι...

    (δεν ανεβασα ψηλοτερα προς Βελιγραδι την διαδρομη καθως για εμας τους Νοτιους οι 4 μερες δεν θα εφταναν...)

    έχεις κάνει το ποτγκόριτσα τίρανα? μιλάμε ο δρόμος είναι ΤΟ σπαστήρι μέχρι τα σκόδρα!
    εκεί κοντεψε να με χωρίσει η γυναίκα μου για την άτυχη επιλογή μου

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    έχεις κάνει το ποτγκόριτσα τίρανα? μιλάμε ο δρόμος είναι ΤΟ σπαστήρι μέχρι τα σκόδρα!
    εκεί κοντεψε να με χωρίσει η γυναίκα μου για την άτυχη επιλογή μου
    Μμμμμ ενδιαφέρον, Ποτγκοριτσα Τίρανα είπες?

    Θα σφίξω και το ελατήριο στο αμορτισέρ να το σιγουρέψω...

  13. #43
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    παιδια μεσα σε ολα αυτα κ γω... αφου θα εχω kordix pektis timos christof40(kyo μεχρι λαμια) στο ανέβα κατέβα δεν με νοιαζουν τα χιλιομετρα...ας ειναι κ μια δυο μερες να κανουμε ρεκορ πανω στη σελα...δεν λεει κατι... ξερουμε κατι απο τιμες σερβια -σκοπια? (βενζινα διοδια διαμονη κτλ?) καλο θα ηταν να εχουμε ενα οικονομικο μετρο συγκρισης...πιστευω οτι ο πυξιδας 1990 θα μας πει πολλα οταν με το καλο γυρισει...
    ..without engineers, science is just philosophy..

  14. #44
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    παιδια μεσα σε ολα αυτα κ γω... αφου θα εχω kordix pektis timos christof40(kyo μεχρι λαμια) στο ανέβα κατέβα δεν με νοιαζουν τα χιλιομετρα...ας ειναι κ μια δυο μερες να κανουμε ρεκορ πανω στη σελα...δεν λεει κατι... ξερουμε κατι απο τιμες σερβια -σκοπια? (βενζινα διοδια διαμονη κτλ?) καλο θα ηταν να εχουμε ενα οικονομικο μετρο συγκρισης...πιστευω οτι ο πυξιδας 1990 θα μας πει πολλα οταν με το καλο γυρισει...
    Τασο οι τιμες θα ειναι πανω κατω οπως στην Βουλγαρια.Στα Σκοπια τα διοδια ειναι 60 δηναρια δηλ 1 ευρω και εχουμε 2-3 σταθμους,(ενας Σερβος μου εχει πει δεν πληρωνει περναει ετσι με την μηχανη ) βενζινη στο 1,10-1,20 ξενοδοχειο θα πετυχω τιμη περι τα 10-15 ευρω το ατομο οταν εχω μια εικονα του ποσα ατομα θα ειμαστε περιπου.,φαγητο επισης 6-10 ευρω.Τον Αυγουστο θα παω Βελιγραδι-Λουμπλιανα οποτε θα εχω περισσοτερα στοιχεια.

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Ηλια για ποτε το βλεπεις?
    Εχω και αλλο εκτος εκεινη την περιοδο,θα κανω μια προσπαθεια να τα συνδιασω.

Σελίδα 3 από 35 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 1η διεθνής σιδερόκωλη?
    από kordix στο forum Προορισμοί
    Απαντήσεις: 456
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2016, 21:23
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 16:06
  3. 2η Έκθεση Μοτοσυκλέτας
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2004, 22:28
  4. Καποιες σκεψεις που εχω ξαναγραψει
    από PALADIN στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 13:24
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 16:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF