Σελίδα 4 από 35 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 525

Θέμα: Σκεψεις Σερβιας.....2η διεθνης σιδεροκωλη.

  1. #46
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Ηλια για ποτε το βλεπεις?
    Εχω και αλλο εκτος εκεινη την περιοδο,θα κανω μια προσπαθεια να τα συνδιασω.
    Σεπ μετα τις 15 και προς τελος του μηνα.Ο καιρος δειχνει να τραβαει ως εκεινες τις ημερομηνιες και βολευει.Δεν εχω αποφασισει απλα προτεινω και ας αποφασισουν τα παιδια.

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    Σεπ μετα τις 15 και προς τελος του μηνα.Ο καιρος δειχνει να τραβαει ως εκεινες τις ημερομηνιες και βολευει.Δεν εχω αποφασισει απλα προτεινω και ας αποφασισουν τα παιδια.
    Ο καιρος εκεινη την περιοδο στα Βαλκανια ειναι λαχειο.Αμα εχεις και τον Τσομπανη μαζι σου, που καθε φορα που παει ταξιδι κανουνε πανηγυρι οι καταιγιδες πανω απο το κεφαλι του ...




    Για να δουμε,αν κατσει εκατσε.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Μμμμμ ενδιαφέρον, Ποτγκοριτσα Τίρανα είπες?

    Θα σφίξω και το ελατήριο στο αμορτισέρ να το σιγουρέψω...

    Να σου εξηγήσω φίλε τι εννοώ σπαστηρι

    δεν είναι θέμα η άσφαλτος από την εποχή του Χότζα. Είναι που έχουν σκίσει κάθετα σε τόσα σημεία τον δρόμο για να περάσουν σωλήνες ύδρευσης που κάθε 30 μέτρα είσαι σε γκτουπ γκτουνγκ λες και είσαι σε τραίνο. Πρόσθεσε σε αυτό ότι είναι παλιάς χάραξης και περνάει μέσα από κάθε χωριό με δεκάδες τσομπανοσκυλα παρατημενα φορτηγά, ο άλλος είχε απλώσει κριθάρι να λειαστει και οι ταχύτητες παίζουν μέχρι 50 με το ζόρι. Το τοπίο είναι παντελώς αδιάφορο και στην ουσία δεν βλέπεις τίποτα αφού είναι μια τεράστια πεδιάδα. Τον δρόμο τον έχουν παρατήσει μιας και όλοι μπαίνουν Μαυροβούνιο από την κάτω πλευρά που από τα σκοδρα σε βγάζει παραλία τηςbudva.

    Όμως. ...στα σύνορα σπαστηρι Μαυροβούνιο, παίζει ουδέτερη ζώνη με μπαράκια, γυναίκες (!!!!) Μέχρι και καζίνο! Αν καταφέρει κανείς να φτάσει εκεί, το βλέπει σαν μπόνους. Χωρια που μετα από 25 χλμ είσαι μποντκοριτσα!

  4. #49
    κοκορετσι μελος Το avatar του/της intruder
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    648
    να χετε το νου σας οτι ττοια εποχη στη σερβια κτλ η μερα ειναι αρκετα μικροτερη απο δω λογω αλλαγης ωρας δηλ εως 6.30-7.00 το βραδυ
    ....και το στηλιαρι απο το τσεκουρι του ξυλοκοπου, απο το λογγο βγαινει...

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    10/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Το Αθήνα Βελιγράδι με σταθερό ρυθμό, βγαίνει εύκολα σερί, μόνο 1100 km είναι .
    Βρε καλώς τα παιδιά!!!!!!!
    Τώρα σας πήρα χαμπάρι!!!! Άρχισαν τα όργανα ΕΕΕΕΕΕ!!!

    Πάντως τα χιλιόμετρα είναι λίγα, βγαίνουν εύκολα. Πώς το είπε ο ποιητής? "Εγώ έχω κάνει 2000χλμ σε μία μέρα!!!!"

    Νομίζω ότι είναι προβληματικοί κάποιοι δρόμοι στα Σκόπια. Για Podgoritza έχω ακούσει τα καλύτερα, για Βελιγράδι !!!!!!!! (Χωρίς λόγια καθώς το έχω δει και είναι ). Για Τίρανα??? => ΤΡΙΓΑΝΑ, πάντως έχει καλό κατσικίσιο τυρί!!!!!!

    Ωραίες φαίνονται οι ημερομηνίες. Το παρακολουθώ και εγώ!!!!!!
    Τελευταία τροποποίηση από TimosV; 10/06/2016 στις 02:18. Αιτία: Κάτι ξέχασα!!!!

  6. #51
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    Να σου εξηγήσω φίλε τι εννοώ σπαστηρι

    δεν είναι θέμα η άσφαλτος από την εποχή του Χότζα. Είναι που έχουν σκίσει κάθετα σε τόσα σημεία τον δρόμο για να περάσουν σωλήνες ύδρευσης που κάθε 30 μέτρα είσαι σε γκτουπ γκτουνγκ λες και είσαι σε τραίνο.
    Γατάκια.....εδώ στον Πειραιά οι δρόμοι έχουν κάθε 5 μέτρα μπαλώματα από σωλήνες....

  7. #52
    "Χωματερο" Μελος Το avatar του/της XLGeorge
    Εγγραφή
    07/03/2012
    Μηνύματα
    193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    Σεπ μετα τις 15 και προς τελος του μηνα.Ο καιρος δειχνει να τραβαει ως εκεινες τις ημερομηνιες και βολευει.Δεν εχω αποφασισει απλα προτεινω και ας αποφασισουν τα παιδια.
    Εχει δυο σ/κ, το 17-18 και 24-25 με καποιες μερες επιπλεον. Μιλαμε φανταζομαι για επιστροφη την Κυριακη, οπως και απο Βουλγαρια, αρα Πεμπτη-Κυριακη. Θατανε καλο να οριστικοποιηθει η ημερομηνια συντομα ωστε να κανουμε τα κουμαντα μας (εγω θα πρεπει να κατεβω απο το Νησι).
    " the PouroDuro spirit "

  8. #53
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Ναι συμφωνώ, ότι καλό θα είναι να κλειδώσει η ημερομηνία.
    Για να δούμε ποιοι μπορούν και ποιοι όχι.
    Τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε!!
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  9. #54
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από XLGeorge Προβολή μηνύματος
    Εχει δυο σ/κ, το 17-18 και 24-25 με καποιες μερες επιπλεον. Μιλαμε φανταζομαι για επιστροφη την Κυριακη, οπως και απο Βουλγαρια, αρα Πεμπτη-Κυριακη. Θατανε καλο να οριστικοποιηθει η ημερομηνια συντομα ωστε να κανουμε τα κουμαντα μας (εγω θα πρεπει να κατεβω απο το Νησι).
    βαλτε μια ημερομηνια οι ενδιαφερομενοι και εσυ Γιωργαρε να την κλειδωσουμε.Απο την πλευρα μου ειμαι μεσα και στις 2 που δινεις.Επειτα αναλαμβανω ξενοδοχεια (για σκηνακι ειναι λιγες οι μερες οποτε δεν) και δρομολογια σε συνεργασια με καποιον- καποιους που γνωριζουν ομως.Ηδη μιλαω με τον Bill τον Σερβο (τον γνωρισες απο τους αλλους ξερεις εσυ) και κανουμε πλανο.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    10/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    βαλτε μια ημερομηνια οι ενδιαφερομενοι και εσυ Γιωργαρε να την κλειδωσουμε.Απο την πλευρα μου ειμαι μεσα και στις 2 που δινεις.Επειτα αναλαμβανω ξενοδοχεια (για σκηνακι ειναι λιγες οι μερες οποτε δεν) και δρομολογια σε συνεργασια με καποιον- καποιους που γνωριζουν ομως.Ηδη μιλαω με τον Bill τον Σερβο (τον γνωρισες απο τους αλλους ξερεις εσυ) και κανουμε πλανο.
    Μέσα είμαι και εγώ και για τις δύο ημερομηνίες. Μάλλον θα με βόλευε η δεύτερη (24-25). Για διαδρομές Σκόπια και Νότια Σερβία δεν ξέρω, αλλά κοντά στο Βελιγράδι είναι τέλεια (και προς τη Νις). Από Αλβανία (?????? αν) υπάρχουν πολλές όμορφες διαδρομές αλλά οι δρόμοι είναι με εγκάρσιες λακούβες κ.λ.π.

    Μου αρέσει η ιδές Πέμπτης-Κυριακής επιστροφή για να έχουμε λίγο περισσότερο χρόνο, αλλά να δούμε και τι λένε οι άλλοι ενδιαφερόμενοι μήπως και δεν έχουν τετραήμερο διαθέσιμο.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    η δικη μου εκδοχη...με σημειο συναντησης αυτη την φορα τα συνορα

    1η μερα

    2η μερα

    3η μερα

    4η μερα
    οπου στην Καστορια οι μεν Αθηναιοι τραβαν νοτια τα δε καρντασια πανε για μπουγατσα με τυρι...

    (δεν ανεβασα ψηλοτερα προς Βελιγραδι την διαδρομη καθως για εμας τους Νοτιους οι 4 μερες δεν θα εφταναν...)
    Καλησπέρα σε όλους. Θα με συγχωρέσετε για τη "σφήνα" αλλά το κομμάτι Αλβανία - Σκόπια - Μαυροβούνιο το έκανα πριν μια διετία και έχω να σας πω ότι στην Podgoritsa φοβήθηκε το μάτι μου (έχω ζήσει 11 χρόνια στη Napoli, για να έχετε μέτρο σύγκρισης) και το κομμάτι της Αλβανίας προς την Κορυτσά ήταν δράμα (διαλυμένος δρόμος).
    Υπάρχει ελπίδα αλλά είναι αλλού!

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Μια βόλτα απο το μοναστήρι της Στουντένιτσα θα πάμε πιστεύω, εεε φανταστικοί μου συνταξιδιώτες;

    http://whc.unesco.org/en/list/389

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    10/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Μια βόλτα απο το μοναστήρι της Στουντένιτσα θα πάμε πιστεύω, εεε φανταστικοί μου συνταξιδιώτες;

    http://whc.unesco.org/en/list/389
    Επειδή βλέπω πολύ καλή διάθεση μπάινω στον πειρασμό να προτείνο και εγώ κάτι ........ λίγο παραπάνω.
    Η περιοχή είναι εξωπραγματική
    http://www.slavorum.org/dont-be-afra...own-in-serbia/
    βρίσκεται
    https://www.google.gr/maps/place/Vel....4088889?hl=el

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    10/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Ψάχνοντας στα κιτάπια μου βρήκα και αυτό. Είναι κοντά στο μοναστήρι και στο Devil's Town (Σας θυμίζει τίποτε??????). Πολύ καλή διαμονή, αρκετά φτηνή με ΚΑΛΟ φαγητό.
    Λίγο όμως ........ απόμερα (ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ!!!!).

    https://www.tripadvisor.de/Attractio...al_Serbia.html

  15. #60
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Αν είναι μετά τις 15 Σεπτέμβρη ψήνομαι και εγώ.. ο καιρός δεν με πολυνοιάζει.

Σελίδα 4 από 35 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 1η διεθνής σιδερόκωλη?
    από kordix στο forum Προορισμοί
    Απαντήσεις: 456
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2016, 22:23
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 17:06
  3. 2η Έκθεση Μοτοσυκλέτας
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2004, 23:28
  4. Καποιες σκεψεις που εχω ξαναγραψει
    από PALADIN στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 14:24
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 17:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF