Σελίδα 9 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 525

Θέμα: Σκεψεις Σερβιας.....2η διεθνης σιδεροκωλη.

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    09/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Αν υπάρξει διανυκτέρευση στο Βελιγράδι, μια επίσκεψη για φαγητό-μπύρες στην skadarlija επιβάλλεται νομίζω.

    Πολλά μπαράκια εστιατόρια παραδοσιακά, μποέμ όμορφο μέρος, ωραίος κόσμος, απίστευτη ζωντάνια, τραγούδια παντού από ένα λαο που ξέρει να διασκεδάζει.

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Skadarlija
    Ο έμπειρος Κώστας, ως παλαιός γνώστης, ξέρει τα κατατόπια. Εγκρίνεται!!!!

    Όποιος γνωρίζει ας φτιάξει και τη λίστα καθώς εγώ ... Δεν

    Καλές βουτιές και σοκολατένιο μαύρισμα
    (Σε αυτούς που μαυρίζουν, γιατί κάτι "βόρειοι" δεν τους βλέπει και ο ήλιος)

    ΚΑΦΕ!!!!!!!!!!!!!!!??????????
    Τελευταία τροποποίηση από TimosV; 17/08/2016 στις 22:37.

  2. #122
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.341
    Τίμο εχω ξαναπάει στο Βελιγράδι αλλά κάθε φορά που ξαναπάω με εκπλήσσει ευχάριστα. Πάντως δεν θεωρώ τον εαυτό μου γνώστη της πόλης. Εχω δει μόνο τα πιο, ας πούμε γνωστά σημεία να μη πω τουριστικά.

    Θα πρότινα στην εκδρομή μας να πάμε στον κεντρικό πεζόδρομο που είναι όμορφα, στο κάστρο λίγο παρακάτω, όσοι επιθυμούν να δούν το μέρος που φυλακίστηκε ο Ρήγας Φεραίος ή να επισκευτούν το μουσείο Τέσλα ή όποιο άλλο επιθυμούν. Επίσης ενας περίπατος δίπλα στο ποτάμι "λέει".

    Αν κάποιος φίλος εχει να προτίνει κάτι άλλο, παρακαλώ ελεύθερα.

  3. #123
    Πενταευρα θελουμε ή παραπανω;

    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #124
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Επιστροφή και για μένα στο περίπου. ... Γενικά δεν το χάρηκα και τόσο λόγω αυξημένης κίνησης. Στο μαυροβο και την Σερβία όχι τόσο, όσο στην Αλβανία. Τον Σεπτέμβριο θα είναι σίγουρα ποιο χαλαρά από κόσμο.
    Από αύριο που θα είμαι σε pc θα ανεβάσω και μια ωραία διαδρομή φρέσκια

  5. #125
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Καλημερα κυριες και κυριοι ενδιαφερομενοι για την εκδρομη στην Σερβια.Εχοντας βγαλει κατα το ημισυ το αντηλιακό απο επανω μου και κανονιζω τα της διαμονης μας εκει.
    Το ερωτημα ειναι:
    Οι ερχομενοι απο Αθηνα η και απο αλλα μακρινα μερη θελετε πρωτη διανυκτερευση να γινει στο Νις και την επομενη αναχωρηση για Μοκρα Γκορα και περιξ η Κατευθειαν Βελιγραδι και απο εκει την επομενη Μοκρα Γκορα;
    Τα χλμ στην πρωτη περιπτωση ειναι απο διοδια Μαλγαρων 400 περιπου ,ο χρονος συμφωνα με χαρτες ειναι 4 1/ (5 1/2 λεω εγω με τις στασεις) στην δευτερη περιπτωση ειναι 630 τα χλμ και 6 1/2 ωρες αντιστοιχα (7 1/2 λεω εγω) με ταχυτητες 120-130 και με το οριο στα σημεια που επιβαλλει ο ΚΟΚ.

    Η απαντηση σας πρεπει να ειναι συντομη σε χρονο για να τελειωσω με τα ξενοδοχεια.
    Η εκδρομη θα ειναι Νις -Μοκρα Γκορα και περιξ-Βελιγραδι η Βελιγραδι -Μοκρα Γκορα και περιξ χωρις την Νις.


    Για Μοκρα Γκορα παρτε μια γευση https://www.youtube.com/watch?v=nUzx8LR6Akg

  6. #126
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.341
    Καλώς γύρισες από τις διακοπές Ηλία.


    Στα της εκδρομής τώρα, Αθήνα - Βελιγράδι είναι 1100Km περίπου και 11 με 12 ώρες ταξιδιού. Αυτό σημαίνει ότι αν φύγουμε από Αθήνα 6 το πρωί θα φτάσουμε Βελιγράδι μετά τις 7 στην καλύτερη και χωρίς πολλές πολλές στάσεις για καφέ, μόνο στάσεις για ανεφοδιασμό. Αν βάλουμε και τις καθυστερήσεις στα 2 σύνορα-τελωνεία, μας βλέπω να φτάνουμε νύχτα Βελιγράδι. Αν κάνουμε διπλή διανυκτέρευση είναι οκ, αν μείνουμε ένα βράδυ πιστεύω πως δεν είναι καλή ιδέα να ανέβουμε σερί γιατί δεν θα προλάβουμε να δούμε την πόλη. Αν η παρέα γουστάρει Βελιγράδι με την μία βέβαια, είμαι μέσα, δεν το συζητάμε.


    Το Αθήνα - Νις είναι 880km και περίπου 9 ώρες ταξίδι. Οπότε πάλι είναι σχετικά μεγάλη διαδρομή και θα πρέπει να εχουμε καλό ρυθμό στο ταξίδι μας. Θα πρέπει να φύγουμε νωρίς από Αθήνα και να ταξιδέψουμε γοργά ως την Θεσσαλονίκη που θα συναντήσουμε τα υπόλοιπα παιδιά. Το γοργά δεν σημαίνει 200 αλλά σταθερά 120-130 για το πρώτο γρουπ ή 150-160 για τους πιο "γρήγορους".

    Από Θεσσαλονίκη και μετά κανονίζουμε τα γκρουπάκια επί τόπου.



    Για ρίξτε τις γνώμες σας boys...

  7. #127
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218
    ... Επειδή ψήνομαι και γω.... θέλω να ρωτησω πολύ χονδρικά για το κόστος..

    ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    YAMAHA | Revs your heart!!!

  8. #128
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Σωστα Κωστα.Σκεφτομαι εσας που θα ερθετε απο Αθηνα η και απο αλλα μακρινά μερη και προτεινα διανυκτερευση στο Νις.Τα 120-130 στα πρωτα χιλιομετρα των Σκοπιων μου φαινονται αισιοδοξα με την κινηση που εχει.Σωστα λες για καθυστερησεις στα συνορα, ανεφοδιασμους κτλ.
    Γνωμη μου ειναι να κανετε μια μαζωξη για καφεδακι και να αποφασισετε τι θα γινει.Εγω ειμαι συμφωνος σε οτι αποφασισετε,γουσταρω την παρεα και την εκδρομη.

  9. #129
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TokTok Προβολή μηνύματος
    ... Επειδή ψήνομαι και γω.... θέλω να ρωτησω πολύ χονδρικά για το κόστος..

    ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    γουσταρω που ψηνεσε! Χονδρικα το κοστος με υπολογισμο καυσιμων απο Θεσσαλονικη ομως συμπεριλαμβανομενων ξενοδοχεια, φαγητο,μικροεξοδα το εχω υπολογισει στα 220 μαξιμουμ 250 ευρω στο συνολο.
    Διαμονη ψαχνω με τιμες εως 30 ευρω το δικλινο- και πολλα ειναι- με πρωινο,φαγητο τα 10 ευρω το ατομο θα ειναι ταβανι (στην Βουλγαρια ποτε δεν πληρωσαμε τοσα) και τα μικροεξοδα αφορουν καποιο μουσειο η εισιτηριο σε καποιο αξιοθεατο στα οποια συμμετεχουν οσοι γουσταρουν και θελουν,τσιγαρα καφεδες κτλ.
    Υπολογισε τα υπολοιπα απο Αθηνα εως συνορα Σκοπιων σκεψου και η παρεα μεγαλωνει.

  10. #130
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    89
    το Νις είναι ότι πρέπει παίδες για πρώτο βράδυ για τους Αθηναίους, το έκανα μονοκοπανιά (και με πολύ άσχημο καιρό) πέρσι και βγαίνει άνετα με 120-150 χλμ. ταχύτητα, απο εκέι και πέρα θα είναι κουραστικό.
    Υ.Γ. πολύ θα ήθελα να έρθω και εγώ, όταν μπει καταληκτική για συμμετοχές θα ενημερώσω-μας τα τρώει η ανακαίνιση προς το παρόν.

  11. #131
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    καλως τον ηλια....καλωσορισες....συμφωνω με κωστα . το βελιγραδι αξιζει να το εχουμε μπροστα μας και σε κοντινη αποσταση ετσι ωστε να το ξεζουμισουμε. επιπλεον βαζουμε και τη νις μεσα για να πουμε οτι την ειδαμε κ αυτην . οποτε κ γω ειμαι προς το δευτερο δηλ 1η διανυκτερευση νις . τα 900 χλμ με καλη παρεα ειναι αερας...εχει αναφερει κανενας δικαβαλο?
    ..without engineers, science is just philosophy..

  12. #132
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.341
    Τα 1100 Km ως το Βελιγράδι βγαίνουν ευκολα οταν ταξιδεύεις μόνος. Με παρέα 10+ μηχανών είναι δεδομένο πως θα υπάρχουν επιπλέον καθυστερήσεις σε ανεφοδιασμούς, τελωνεία, διόδια (για όσους πληρώνουν). Γι' αυτό και γω είμαι της γνώμης πως θα ηταν καλύτερο να μείνουμε το πρώτο βραδυ Νις.

    Από το Νις προς Βελιγράδι εχουμε καθόλου επαρχιακό κομμάτι ή θα το πάμε όλο εθνική;

  13. #133
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Κωστα απο Νις προτεινα η επομενη διανυκτερευση να ειναι Μοκρα Γκορα και κατοπιν Βελιγραδι εχοντας 2 μερες σχεδον στην διαθεση μας και ξεκουραστοι πια να αρχισουμε τον κατηφορο.Τι λετε; Στενευουν και τα περιθωρια για τα ξενοδοχεια ηδη 2 απαντησαν αρνητικα γιατι δεν εχουν πολλα διαθεσιμα δωματια. Ζηταω δικλινα η τρικλινα και θελω να μου πειτε αν υπαρξουν 4κλινα αν μας βολευει.Προσωπικα κοιμαμαι και σε χωλ.

  14. #134
    Κανενα προβλημα απο μενα και για υπογα......

    Σερβιδες να βρουμε....
    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Κανενα προβλημα απο μενα και για υπογα......

    Σερβιδες να βρουμε....
    Σερβιετες ***



    Βαλτε κι εμενα μεσα ρε. Ερχομαι λεμε...
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

Σελίδα 9 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 1η διεθνής σιδερόκωλη?
    από kordix στο forum Προορισμοί
    Απαντήσεις: 456
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2016, 21:23
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 16:06
  3. 2η Έκθεση Μοτοσυκλέτας
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2004, 22:28
  4. Καποιες σκεψεις που εχω ξαναγραψει
    από PALADIN στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 13:24
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 16:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF