Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    7

    ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ

    Καλησπερα,
    Ειμαι κατοχος ενος v strom 650 μοντελο του 2008 το οποιο το εχω εδω και 2 χρονια.Εχω αρχισει και σκεφτομαι την επομενη μηχανη που θα παρω(παντα μεταχειρισμενη) και αυτην την στιγμη μου αρεσει πολυ το cbf 1000 και το fz8 το ντυμενο .θελω να ειναι μοντελα του 2010 και μετα και ηθελα να ακουσω αποψεις για αυτα τα 2 μηχανακια.
    Να σημειωσω οτι ο μεγαλυτερος μου προβληματισμος ειναι το υψος καθως ειμαι 1.91 και δεν ξερω αν θα εχω προβλημα ειδικα με το fz8.Με το cbf δεν νομιζω να εχω θεμα καθως ειμαι κομπλε πανω σε tdm που νομιζω οτι εχουν παρομοιο στησιμο.
    Επισης αν μπορει να προτεινει κανεις καποιο naked μεγαλο οπου δεν θα ειναι δυσαναλογο το υψος μου με αυτο της μηχανης καθως εχω λατρεια για το Ζ750 αλλα το απορριπτω λογω μικρου μεγεθους

  2. #2
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    τι χρηση κανεις;;τι λεφτα διαθετεις;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    7
    Μεσα στην πολη κινουμαι.Λεφτα μαξ 6000κ.

  4. #4
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsiligiorgis Προβολή μηνύματος
    Μεσα στην πολη κινουμαι.Λεφτα μαξ 6000κ.
    θα ελεγα κανενα απτα 2 για την χρηση που θες...
    τα fazer8 το ειχα κατι λιγοτερο απο 1 χρονο στην κατοχη μου.σπορ μηχανακι,πανεμορφο,με οσο πρεπει γκαζι (για μενα) αλλα οι αναρτησεις του ηταν γτπ...ειχα ανοιξει ενα θεμα για αυτες.βολταρε το να δεις αν σε καλυπτουν γιατι εγω δουλευα κυριως δικαβαλο.
    το cbf απτην αλλη ειναι value for money.μπορεις να βρεις με 4000-5000 ευρω μηχανακι καλο και τα ρεστα σερβις/εξτρα/βενζινες.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    7
    Σε ευχαριστω για την απαντηση.Πιο πολυ ψηνω το cbf1000 αλλα δεν βρισκω πολλα στο car.Οσον αφορα το θεμα του υψους για το fazer8 πιστευεις θα υπαρχει προβλημα?

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.541
    Β-King με μαμα εξατμισεις μια χαρα μεγαλο γυμνο ειναι..

    Αν δεν βγαινεις εκτος γιατι να πας σε τετρακυλινδρο χιλια για μεσα στην πολη ? Οπως και να εχει αναμεσα στα 2 που εβαλες θα επελεγα το cbf.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  7. #7
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsiligiorgis Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστω για την απαντηση.Πιο πολυ ψηνω το cbf1000 αλλα δεν βρισκω πολλα στο car.Οσον αφορα το θεμα του υψους για το fazer8 πιστευεις θα υπαρχει προβλημα?
    τπτ να σαι καλα..
    τι υψος εχεις;;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #8
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.036
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsiligiorgis Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστω για την απαντηση.Πιο πολυ ψηνω το cbf1000 αλλα δεν βρισκω πολλα στο car.Οσον αφορα το θεμα του υψους για το fazer8 πιστευεις θα υπαρχει προβλημα?
    Aπ οσο οδηγησα το CBF μεσα στην πολη για τεστ γιατι το ηθελα και γω σου λεγω τα ακολουθα
    στα + 1) τΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ισως φρενα σε μηνανη ABS + COMBINATED CBS.
    2) Aπεριοριστη ροπη και απο χαμηλα
    στα - 1)Οπως ολα τα μεγαλα δεν κανει για πολη
    2)παρα πολυ ζεστη απ τον κινητηρα σου καιει τα ποδια σε χαμηλες ταχυτητες στυ υψος
    των μηρων και προς τα γονατα ειδικα το νταλακαλοκαιρο.

    ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩς ΒΕΒΑΙΑ ΚΟΟΚΥΘΟΠΙΤΤΑ.Αλλα θεωρω οτι για κυρια χρηση πολης ενα μικροτερο θα ηταν καλυτερο.
    Βεβαια αφου ειχες 650 λογικο για σενα ειναι να πας σε μεγαλυτερο αλλιως κρατας το 650.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #9
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsiligiorgis Προβολή μηνύματος
    Μεσα στην πολη κινουμαι.Λεφτα μαξ 6000κ.
    για πολη ειναι λαθος επιλογη αλλα αν εσυ τα γουσταρεις μαζι σου.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    τπτ να σαι καλα..
    τι υψος εχεις;;
    1.91

  11. #11
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsiligiorgis Προβολή μηνύματος
    1.91
    κοιτα το φεηζερ ειναι πιο σπορ απτο χοντα.που σημαινει οτι δεν μπορεις να του βαλεις και παρμπριζ μπροστα.
    απτην αλλη το χοντακι θα το λυπομουν να το βαλω μεσα στην κινηση.
    τι να σου πω;;καβαλησε τα και τα 2 και κοιτα πιο σε βολευει και σαρεσει πιο πολυ.
    απο αγγελιες που εχω δει,ειναι σχετικα δυσκολο πουλητα μηχανακια.εμενα μου εκατσε κωλοφαρδια και το εδωσα γρηγορα.απλα να το εχεις υποψην.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    αν κινεισαι μεσα στην πολη ψαχνεις για δικυλινδρο, το πολυ τρικυλινδρο...


    εισαι λιγο αντιφατικος οταν λες για naked και μετα κοιτας fz8 με πλαστικα και cbf1000 που και αυτο εχει μπολικο πραγμα πανω του..
    επισης να ξερεις οτι τα naked ειναι τυπου hornet, street/speed triple, Ζ750 κλπ...
    τετοια μηχανακια ειναι μια χαρα για την χρηση που θελεις αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα σε βολεψουν λογω ογκου...


    εχει αρκετα αξιολογα μηχανακια σε on-off δικυλινδρα ή τρικυλινδρα, που ουσιαστικα θα ειναι η εξελιξη του v-strom που ειχες...απο το 950/990, μεχρι το varadero, το tiger955/1050, το f800gs και φυσικα η σειρα ΜΤ-09 με το tracer να ειναι πιο πολυ στα "κυβικα" σου αλλα ακριβο καθ'οτι καινουργιο μοντελο (και σε μεταχειρο να πας δλδ δεν κατεβαινουν στα 6Κ)...

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν κινεισαι μεσα στην πολη ψαχνεις για δικυλινδρο, το πολυ τρικυλινδρο...


    εισαι λιγο αντιφατικος οταν λες για naked και μετα κοιτας fz8 με πλαστικα και cbf1000 που και αυτο εχει μπολικο πραγμα πανω του..
    επισης να ξερεις οτι τα naked ειναι τυπου hornet, street/speed triple, Ζ750 κλπ...
    τετοια μηχανακια ειναι μια χαρα για την χρηση που θελεις αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα σε βολεψουν λογω ογκου...


    εχει αρκετα αξιολογα μηχανακια σε on-off δικυλινδρα ή τρικυλινδρα, που ουσιαστικα θα ειναι η εξελιξη του v-strom που ειχες...απο το 950/990, μεχρι το varadero, το tiger955/1050, το f800gs και φυσικα η σειρα ΜΤ-09 με το tracer να ειναι πιο πολυ στα "κυβικα" σου αλλα ακριβο καθ'οτι καινουργιο μοντελο (και σε μεταχειρο να πας δλδ δεν κατεβαινουν στα 6Κ)...
    ο λογος που γραφω για fazer 8 με πλαστικα και cbf1000 ειναι επειδη λογω ογκου δεν μπορω να κοιταξω για naked.Γι αυτο ρωταω αν υπαρχει καποιο σχετικα μεγαλοσωμο .απο τα On/off που ειπες μου αρεσει το tracer kai το versys 1000 το καινουρια αλλα οπως ειπες ειναι ακριβα

  14. #14
    Comandante Bananas Το avatar του/της christoi
    Εγγραφή
    06/08/2012
    Μηνύματα
    85
    Δεν ξέρω κατά πόσο έχεις την όρεξη να ασχοληθείς, αλλά υπάρχει και αυτή η λύση http://www.vstrom.info/Smf/index.php?topic=2904.0
    Είχα δει ένα μαύρο με πολύ επιθετικό στυλ, αλλά από το κινητό είναι δύσκολη η αναζήτησή του.

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ SCOOTER
    από TANO στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2016, 09:53
  2. ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΗΧΑΝΗΣ
    από PanosVIB στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2008, 00:06
  3. Αγορα ΜηΧανησ
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 00:11
  4. Αγορα ΜηΧανησ
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 16:00
  5. Βοηθεια Για Επιλογη!!!!
    από djupiter στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 01:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF